banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Dec 2009, 10:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
molos jel imas plac jesi li gledao placeve u tim dijelovima ili negdje u predgradju? ima mozda i tamo oko rebrovca jos placeva.mi smo na granici starcevica/rebrovac
za mene jedino laus nije dolazio u obzir :oops:

za 1500 km po kvadratu mozes i sam sve kupiti i napraviti (klasicna tvrda gradnja ciglom, sa placem, dozvolama) pa ni gradj. manje firme nisu tako skupe (pricam iz iskustva mi smo imali super srecu preko preporuke i zaista smo zadovoljni firmom , o nicemu bas nicemu ne moramo razmisljati , sve je dobar kvalitet a nije puno skuplje nego da mi samo zidamo ili neki fuseri, gdje je na kraju jos gore jer moras rusiti i prepravljati !!) tako je moj stari prije mislio jeftiniji fasaderi super,pa j emorao ponoovo praviti fasadu nakon 5 god i puno jos stvari..

kakve su sada cijene placeva u BL i okolini otprilike?

sto se tice montazne kuce, kod nas nije dolazilo u obzir. ja namjeravam da ta kuca i za 30 godina bude lijepa i u dobrom stanju. Period od 10 god. mi je previse kratak da bi samo tu usporedjivala prednosti i mane. Naravno cijena jeste nesto niza, ali to nije dovoljan argument.
Mi smo ipak def. za klasicnu gradnju (pogotovo sto se tice odrzavanja vrijednosti kuce, tu vrijednost cak moze i da raste dok je kod montazne nemoguce)

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2009, 11:09 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Maj 2008, 21:11
Postovi: 25
Lokacija: BL
breskvice nemam plac i namjeravam u nekoj bližoj budućnosti negdje kupiti ali želim van grada zanima me lokacija Priječani,Trn i možda Kuljani i cijene se kreću od 20 KM-100 KM /m2.
Dozvole za gradnju su jeftinije od onih u gradskoj zoni.

hvala na prijedlozima :)

_________________
http://molosserdogs.com/news.php


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2009, 17:19 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Okt 2009, 19:11
Postovi: 3
Stanujem u staroj montaznoj djelimicno renoviranoj kuci.

Nemozes izbeci pucanje na spojevima jer drvo djeluje na razlicitim temperaturama skuplja se ili siri i dolazi do pucanja te se vide pukotine.
Ali ipak potres joj nemoze nista.
Iako je stara toplotna i zvucna izolacija je vise nego odlicna. (Ako zadihtujes prozore i vrata lepljivom zaptivnom spuzvom u centrumu 5 m 1.5 KM)
Limeni je krov i ne necuje se kad pada kisa gotovo da se i ne primecuje razlika.
Kuca je napravljena 70 tih i takva je kakvom sam je opisao vjerujem da su nove mnogo bolje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2009, 19:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
molos je napisao:
breskvice nemam plac i namjeravam u nekoj bližoj budućnosti negdje kupiti ali želim van grada zanima me lokacija Priječani,Trn i možda Kuljani i cijene se kreću od 20 KM-100 KM /m2.
Dozvole za gradnju su jeftinije od onih u gradskoj zoni.

hvala na prijedlozima :)


Moj prijedlog ti je da pogledas placeve po Ramicima ako ti daljina grada ne igra veliku ulogu a koliko vidim ne igra jer su sva ova mjesta Trn, Kuljani, Prijecani, Ramici tu negdje.
Ja sam kod balona u Ramicima kupio plac od 1000M2 za 7.000KM tamo tek sad narod pocinje prodavati placeve i nisu jos toliko skupi kao recimo u Kuljanima gdje 1000M2 izade 25.000KM
plus sto su ti Kuljani kuca uz kucu a ja bar to ne volim ocu svoj mir a ne da moj prozor iz spavace sobe gleda u komsijin WC sto je vecina slucajeva u Kuljanima.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2009, 01:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
jel kuce u kuljanima imaju vec fasade ili ne jos :D

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2009, 08:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Tesko da ce brzo dobiti fasade... Nazalost...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2009, 09:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Maj 2008, 21:11
Postovi: 25
Lokacija: BL
Vuk_samotnjak je napisao:
molos je napisao:
breskvice nemam plac i namjeravam u nekoj bližoj budućnosti negdje kupiti ali želim van grada zanima me lokacija Priječani,Trn i možda Kuljani i cijene se kreću od 20 KM-100 KM /m2.
Dozvole za gradnju su jeftinije od onih u gradskoj zoni.

hvala na prijedlozima :)


Moj prijedlog ti je da pogledas placeve po Ramicima ako ti daljina grada ne igra veliku ulogu a koliko vidim ne igra jer su sva ova mjesta Trn, Kuljani, Prijecani, Ramici tu negdje.
Ja sam kod balona u Ramicima kupio plac od 1000M2 za 7.000KM tamo tek sad narod pocinje prodavati placeve i nisu jos toliko skupi kao recimo u Kuljanima gdje 1000M2 izade 25.000KM
plus sto su ti Kuljani kuca uz kucu a ja bar to ne volim ocu svoj mir a ne da moj prozor iz spavace sobe gleda u komsijin WC sto je vecina slucajeva u Kuljanima.


hvala Vuk za prijedlog pogledaću i tamo znam taj dio.

breskvica
Citiraj:
jel kuce u kuljanima imaju vec fasade ili ne jos
:D



breskvice nekontam za koje kuće pitaš? :-?

_________________
http://molosserdogs.com/news.php


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2009, 10:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
sinoc sam na tv gledao kako je neki Englez sagradio kucu od auto guma.Sve neka ekologija i raja mu pomagala za DZ!On im je obezbjedio hranu i pice a oni iz znatizelje mu pomagali.
Zid je tako pravio da je poredao gume i punio ih sa zemljom a iznutra je isla glazura ona ekoloska....blato i sjeno koliko sam mogao skontat!Sa vanjske strane je tako reci nasuo do krova zemlju jer kaze da je zemlja dobar izolator,zimi toplo ljeti hladno!
Sta vi mislite o ovom?

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2009, 10:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kada se vec raspravlja o placevima.....Ja zadnjih par godina živim na Krčmaricama,11km od centra grada,znači relativno blizu.Mjesto je mirno,ima asfalt kroz selo,pola sela je na Laktaškoj strani(jeftinije građevinske),a cijena zemlje je od 10-15 hijada po dunumu.U planu je i dolazak gradske vode u slijedećih godinu-dvije.Ako neko misli da je minus to što se nalazim na brdu,zimi je bolje očišćo nego u gradu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2009, 10:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
@cvox, nije prvi koji koristi zemlju kao izolator... I zemlja je vise nego odlican izlator...
Gledao sam lika koji je od smeca (ukljucujuci i gume i konzerve) napravio kucu u srcu neke pustinje u Americi.

@zoka, ne vjerujem da je moguce je da pola sela bude u jednoj, a pola u drugoj opstini :D Licno smatram Krcmarice odlicnim pozicijom. Pogotovo kako je rijesen most u Trapistima. Snijeg nije nikakav problem :) A mnogo cistiji vazduh?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2009, 11:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
@zoka, ne vjerujem da je moguce je da pola sela bude u jednoj, a pola u drugoj opstini :D Licno smatram Krcmarice odlicnim pozicijom.

Nemam razloga da te lažem.Cesta koja prolazi kroz selo je granica opština.Moje dvorište je u Laktašima( :cry: :cry: :cry: ) ali čin stupm nogom iz njega na asfalt ja sam u Banja Luci :D :D :D :D .Zbog toga su nam obe opštine donirale za asfaltiranje puta kroz selo..

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2009, 11:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
molos je napisao:
breskvice nekontam za koje kuće pitaš? :-?


Novi pozdrav kad nekog nisi dugo vidio
"Nema te ko ni fasade u Kuljanima"

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2009, 11:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
The_new_Statesman je napisao:
@cvox, nije prvi koji koristi zemlju kao izolator... I zemlja je vise nego odlican izlator...
Gledao sam lika koji je od smeca (ukljucujuci i gume i konzerve) napravio kucu u srcu neke pustinje u Americi.


Nemam pojma ja prvi put u zivotu vidim ovo,cuj stare auto gume postavlja kao zidove i onda ih sa jedne strane zatrpa totalno zemljom a sa druge ili ti sa unutrasnje nabacuje sa tom slamom i blatom :oops:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2009, 11:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Sta mislis od cega su zidane stare seoske kuce koje su jos u funkciji

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2009, 11:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Stani Vuce ovo je stara guma od auta kao zid a ne kamen......to ti ocu reci a znam vrlo dobro kako su ih zidali u stara vremena samo sto meni nije jasno ovo sa gumama...

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2009, 15:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Dobro to za gume jest malo cudno ali ljudi su uvijek pravili kuce i sebi neki vid reklame od svega "flase, konzerve..."

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2009, 16:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ne znam sta nedostaje gumama? Dobro, gadno jest ako je ostavis da se vidi, ali u sustini jako izdrzljiv ''materijal'' tako da ne sumnjam u dugotrajnost.

A da li si cuo za trapove?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2010, 11:16 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Maj 2010, 10:53
Postovi: 4
Vidim da se ovdje raspravlja o gradnji kuce u Kuljanima. E ja sam ih zvao i nasao se sa njima, mogu vam reci da su raspolozeni za razgovor i da mogu da ponude nekoliko opcija. Svaka od njih podrazumijeva cijelu dokumentaciju gotovu, mislim gradjevinsku dozvolu, UT uslovi, ateste za struju, potvrde o tehnickom prijemu vode i sve sto treba... Meni su objasnili sistem i mislim da je ok. Oni su predvidjeli gradnju kuce od oko 100m2 potpuno zavrsenu (sa demit fasadom i sl.), ako imate neke posebne zahtjeve oni mogu da vam udovolje ali to utice na cijenu. Po urbanisticko tehnickim uslovima koje sam vidio je predvidjena gradnja 3-4 sprata, ali oni ce da grade samo jedan a kasnije ako vam treba uvijek se moze graditi vise. Cijena je oko 750 eura/m2.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2010, 09:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
sta radite na tolikim spratovima?koliko porodica tu zivi?
ja i muz razmisljamo o montaznoj, kontaktirali smo dosta firmi i ono sto mi hocemo je 120/130m2 trosobnog ili troiposobnog stana. i to se sve uklapa u neku cifru od 22/35,000e, ovisno o izvodjacima, instalacijama...
zasto se ljudi odlucuju/ne odlucuju za montazne? da li ih plasi rok od SAMO 100 godina, da li su one postaju zaista neuslovne nakon nekog vremena, ili je rijec tradicionalnom shvatanju gradnje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2010, 22:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Citiraj:
Ускоро изградња првих кућа новог насеља

Ускоро би требало да почне градња четири од укупно 50 породичних кућа које група инвеститора из Израела посредством бањалучке агенције "Емералд" прави у бањалучком насељу Куљани.
Slika
Потврдила је ово јуче "Гласу Српске" портпарол Aгенције "Емералд" из Бањалуке Ивона Обрадовић.

- Очекујемо да у догледно вријеме почну радови. Раније нам то временске прилике нису дозвољавале иако смо све припреме завршили, што укључује и прибављање документације. Приземне куће ће се градити на парцелама од 500 метара квадратних и више, док ће површина једне куће износити од 80 метара квадратних па навише, у зависности од интересовања купаца - рекла је Обрадовићева.

Она је додала да ће цијене кућа са земљиштем бити прихватљивије од тренутних цијена на тржишту.

- Цијене ће се кретати од 60 до 65 хиљада евра у зависности од жеље купца, а ради се о стандардној тврдој градњи, тако да ће квалитет бити исти као код других кућа - истакла је Обрадовићева.

Још је казала да је изградња насеља планирана на земљишту површине око 30.000 метара квадратних, а у плану је и изградња тржног центра.

- У плану је градња тржног центра у Куљанима који ће имати садржаје који се не могу наћи у близини овог насеља. У њему би били смјештени супермаркет, пекара, апотека, као и прва амбуланта у овом насељу - објаснила је Обрадовићева.

Према њеним ријечима, инвеститори и власници имају искуство у изградњи и развијању средина, тако да ће ово насеље имати све што је потребно.

- С обзиром на потребе становништва и на број кућа које ће се налазити на овом подручју, ми ћемо поред амбуланте и тржног центра у будућем периоду направити и неколико путева са расвјетом - рекла је Обрадовићева.

Још је истакла да је Aгенција "Емералд" дала приједлог градској управи да им уступи земљиште за изградњу школе и вртића у овом насељу.

- Још нисмо добили одговор из градске управе па зато не знамо какви су њихови планови - додала је Обрадовићева.

Како је рекла, све радове ће изводити домаћа предузећа, а ускоро ће се тачно знати која.

- Разговарали смо са више фирми и ускоро ћемо се одлучити за извођача са којим ћемо потписати уговор - нагласила је Обрадовићева.

Она је додала да је разлог што ће се куће постепено градити прије свега заинтересованост купаца.

- Сулудо би било градити 50 кућа одједном. Прво морамо видјети какво интересовање влада код купаца. Aко сада направимо више кућа и не продамо их одмах, за годину оне више неће бити нове - истакла је Обрадовићева.

Земљиште

- Aгенција "Емералд" посједује између 300 и 400 хиљада метара квадратних земљишта у бањалучким предграђима Куљани, Пријечани, Чесма и Павловац. План је да се у будућности на овим земљиштима граде слична насеља - рекла је Ивона Обрадовић.

http://www.glassrpske.com/vijest/10/ban ... selja.html

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs