banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Okt 2009, 19:44 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Okt 2009, 19:11
Postovi: 3
Ok znam da je proslo dosta vremena ali ja tek sad razmisljam o gradnji kuce, u Dragocaju.

Ima li neko da mi preporuci neku dobru firmu koja izvodi zidarske radove za izgradnju kuce, moze i neki samostalni majstor sa pomocnicima.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2009, 22:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
ja sam napravio kuću otprilike tih gabarita doduše prije jedno osam godina,koliko mi se čini cjene i danas su tu negdje možda je sad čak i jeftinije,moja procjena ravnajući se prema mom objektu je oko120 000KM.
Pamet u glavu,mnogo je raznih prevaranata i fušer majstora,dobro se informiši i SREĆNO.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Poslednji put menjao kim deal dana 28 Okt 2009, 00:12, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2009, 22:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
kim deal a sta je uracunato u tu cijenu od 120.000 km? Mislis na rohbau fazu , sa krovom, znaci majstori materijal itd.. bez stolarije ili?

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2009, 00:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
breskvica je napisao:
kim deal a sta je uracunato u tu cijenu od 120.000 km? Mislis na rohbau fazu , sa krovom, znaci majstori materijal itd.. bez stolarije ili?

majstori,materijal,pokrivena sa stolarijom,obična malter fasada useljiva,uredna ali bez nekih perverzija i preseravanja.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2009, 20:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Okt 2009, 19:11
Postovi: 3
Da li je to sa dokumentacijom gradjevinskom i projektom ili bez?
Ako ovo nije ukljuceno u to moracu da smanjim gabarite i to prilicno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2009, 20:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
vladobl je napisao:
Da li je to sa dokumentacijom gradjevinskom i projektom ili bez?
Ako ovo nije ukljuceno u to moracu da smanjim gabarite i to prilicno.

bez dokumentacije,ali tad sam bio bez ikakvog iskustva,sad s ove distance, i s ovim iskustvom, to bi bilo znatno jeftinije. 8)

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2009, 21:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
kim deal je napisao:
vladobl je napisao:
Da li je to sa dokumentacijom gradjevinskom i projektom ili bez?
Ako ovo nije ukljuceno u to moracu da smanjim gabarite i to prilicno.

bez dokumentacije,ali tad sam bio bez ikakvog iskustva,sad s ove distance, i s ovim iskustvom, to bi bilo znatno jeftinije. 8)


kako moze biti jeftinije nije mi jasno. Ipak je to kuca sa oko 250 qm ili? znaci izadje nekih 500 maraka po kvadratu sa stolarijom i fasadom?? Ja cak ne mogu zamisliti da je bas kvalitetno uradjeno za te pare a kamo li da bude jeftinije

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2009, 19:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
kim deal je napisao:
vladobl je napisao:
Da li je to sa dokumentacijom gradjevinskom i projektom ili bez?
Ako ovo nije ukljuceno u to moracu da smanjim gabarite i to prilicno.

bez dokumentacije,ali tad sam bio bez ikakvog iskustva,sad s ove distance, i s ovim iskustvom, to bi bilo znatno jeftinije. 8)



Sto breskvica rece, prosvijetli i nas :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2009, 22:23 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Nov 2009, 22:14
Postovi: 4
The_new_Statesman je napisao:
E hvala, ovo je konkretan odgovor. Taj stari Fagusov cjenovnik sam gledao ali sam bio skeptican u pogledu aktuelnosti, ali ok :)

Imam neki cjenovnik za PVC stolariju od nekog Savica, ali generalno sam jako skeptican u pogledu kvaliteta koji se radi kod nas. Nije da trazim sada nesto boli glava, ali bar da se ne raspdane u par godina. Na kraju krajeva kuca je stara dobrih 35 godina :)


Nemoj samo pvc stavljati
Ja sam uselio u novi stan i magle se stalno stakla, voda mi curi po parketu, uzas jedan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2009, 22:39 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Nov 2009, 22:14
Postovi: 4
Evo drustvance, malo sam trazio po netu i pronasao sam neki web site www.baunet.hr na kojem mozete da izracunate cenu gradevinskih radova. Ima dve mogucnosti:
-ukoliko imate troskovnik gradevinskih radova iskopirate ga na taj site, i izvodaci radova vam ispune cene, vi dodete nakon nekoliko dana i pratite ponude preduzeca
-drugi nacin je gradevinski kalkulator koji vam izracunava cenu radova
Jedini je problem to sto su stranice Hrvatske pa cene nisu iste kao u Bosni.
Dobra je stvar to sto sam procitao na njihovom blogu da se planiraju siriti i na ostale susedne zemlje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2009, 14:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
igorbar je napisao:

Nemoj samo pvc stavljati
Ja sam uselio u novi stan i magle se stalno stakla, voda mi curi po parketu, uzas jedan


Daj to okaci na temu o stolariji, da ne spamujemo ovu temu :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2009, 11:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Група инвеститора из Израела градиће посредством бањолучке агенције "Емералд", мини-насеље од око 50 породичних кућа за продају у бањолучком предграђу Куљани, а затим и у насељима Павловац, Пријечани и Чесма.

Куће на парцелама од по 500 квадрата продаваће се по цијени по којој се у граду може купити стан од 30 или 40 квадрата.

Изградња приземних кућа планирана је на земљишту површине око 30 000 метара квадратних, тржног центра на око 10 000 квадрата, а инвеститор агенција "Емералд", најављује да ће направити и неколико путева са расвјетом.

Агенција "Емералд" је власник око 300 000 метара квадратних земљишта, које је у четири предграђа куповала током претходне двије године, а највише кућа градиће се у Пријечанима, гдје је терен за градњу најквалитетнији.

Изградња првих кућа требало би да почне у марту наредне године, а нешто касније градиће се и продајни центар у Куљанима у којем би били смјештени супермаркет, теретана, пекара, ДВД клуб, те прва здравствена амбуланта у овом насељу.

У току су и разговори са управом града Бања Лука у вези са изградњом школе или вртића.

Према ријечима Ивоне Обрадовић из агенције "Емералд", инвеститори и власници ове куће имају искуство у изградњи и развијању средина, посебно у Израелу, а на Балкану су присутни посљедњих пет година, понајвише у Црној Гори гдје планирају изградњу етно-села код Херцег Новог.

На пројектима изградње у Бањој Луци ови инвеститори сарађују са Представништвом РС у Израелу које води Арије Ливне.

http://www.frontal.rs/cyrl/?page=66&kat=7&vijest=34449

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2009, 11:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
shoole ovo zvuci dobro, barem u teoriji i mislim da je dobra ideja..kucica sa bastom van grada za istu cijenu kao stan od 40 qm u gradu..mislim da je super ponuda
mislim da bi se trebalo gledati kod kupaca na socijalnu pozadinu i dati prednosti (i u smislu otplacivanja) porodicaa sa manjim primanjima , sa vise clanova porodice itd..
jer nekome ko ima para sta je uzeti takvu kucu cisto da se ima eto ..

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2009, 11:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
breskvica je napisao:
shoole ovo zvuci dobro, barem u teoriji i mislim da je dobra ideja..kucica sa bastom van grada za istu cijenu kao stan od 40 qm u gradu..mislim da je super ponuda
mislim da bi se trebalo gledati kod kupaca na socijalnu pozadinu i dati prednosti (i u smislu otplacivanja) porodicaa sa manjim primanjima , sa vise clanova porodice itd..
jer nekome ko ima para sta je uzeti takvu kucu cisto da se ima eto ..

Нашао сам ово: http://www.nekretnine365.com/nekretnine ... -6741.html

По овоме, они продају плацеве, а не и куће на тим плацевима. Цијена је 10 000 евра за плац од 500 м2 (тако пише у овом огласу). Наводно ту су урачунати и прикључци за струју, воду и телефон.

Е сад, цијена стана од 40 м2 у граду у новоградњи је око 90 000 до 100 000 КМ (нека цијена до 2 500 КМ/м2). ПО овоме испада да они праве приземну кућу (претпостављам нешто испод 100 м2) за 70 000 до 80 000 КМ.

Нешто монтажно, да. Али да праве чврсту градњу, па још да зараде и градитељи и инвеститори... тешко!

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2009, 13:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Maj 2008, 21:11
Postovi: 25
Lokacija: BL
Zvao sam ovu firmu javila se neka sekretarica kaže da su predali zahtjev za UT saglasnosti u gradsku upravu pa kad dobiju građevinsku dozvolu onda će krenuti u gradnju kuća.
Kažu da je planom predviđena izgradnja kuća P+S+VP,nisam pitao je li dozvoljen poslovni prostor u prizemlju.
To bi trebalo biti u martu cijena je 1.500 KM /m2 ključ u ruke zidane kuće (plac oko 500 m2+kuća+projekat kuće + dozvole za priključke :struja,voda,kanalizacija).rok izgradnje 120 dana,grijanje ne ulazi u cijenu kažu da će postaviti samo klimu.
Neznam da li su neka ozbiljna kompanija pošto nemaju čak ni svoj sajt tražio sam po netu nisam ih uspio pronaći ni to njihovo etno selokod Herceg Novog što su napravili.
Ako bude šta od te gradnje neću ja moći kontrolisati gradnju kuće jer su se oni „ogradili“ i još vjerovatno na tom dijelu nema kanalizacije tako da ću i to morati platiti kad uselim i vjerovatno prepis zemljišta i kuće + vjerovatno još neke sitne takse tako da treba dobro baciti sve troškove na papir i vidjeti da li se isplati ulaziti u posao sa židovima ili sam kupiti plac i graditi.
Njihova zarada je u placevima (kupili su ih kad su bili 3-4 puta jeftiniji) i u građevinskom materijalu.Može se i praviti rohbau sistem nisam pitao za cijenu,uglavnom sve je stvar dogovora.

Pišite sve što znate za ovu firmu da malo pomognemo sami sebi,pozdrav.

_________________
http://molosserdogs.com/news.php


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2009, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
molos, 1500 КМ/м2 звучи баш примамљиво.Остаје нејасно колика је цијена пакета (плац + типска кућа + папири), знаш ли то? Колике су димензије типске куће?

Узми примјер да је типска кућа мањих димензија, рецимо 6 м х 7 м (отприлике 40 м2). Сам си написао да је ријеч о подруму, приземљу и високом поткровљу. Ако ти рачуна приземље и ВП по 1500 КМ, а подрум рецимо по 1000 КМ, испада да је цијена пакета (80 м2 х 1500 КМ) + (40 м2 х 1000 КМ) = 160 000 КМ.

А то већ није цијена једнособног стана у центру града, то је пуно више... Плус увођење гријања и канализације!

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2009, 21:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2009, 21:11
Postovi: 567
pierredevil je napisao:
znate onu staru: ide covjek ulicom ludjackog pogleda i prica sam sa sobom!
taj covjek ili je lud ili gradi kucu!

Dobar :D

_________________
PIVO, PIVO REKREATIVO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2009, 22:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
i ne djeluje mi to nesto tako povoljno ili smo mi imali jos srece sa cijenom placa (na starcevici gore)..nemam pojma. ali nas plac 500 qm i svi uredni papiri (gradj. dozvola itd) i robau gradnja preko firme (!) (kuca je 300 qm ukupno sa garazom,pomocnim prostorijama, ekstra stan i nas stambeni dio) izadje (sad izracunala sve) 340 eur po qm..a dobro sad tu ide stolarija, grijanje, fasada i sve daljnje i tu racunam jos max. oko 170 eur po qm..to mi dodje 510 eur po qm..sve tuto completo..a ja skroz kukam , ispada da i nije tako strasno.. :D

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2009, 09:58 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Maj 2008, 21:11
Postovi: 25
Lokacija: BL
shoole je napisao:
molos, 1500 КМ/м2 звучи баш примамљиво.Остаје нејасно колика је цијена пакета (плац + типска кућа + папири), знаш ли то? Колике су димензије типске куће?

Узми примјер да је типска кућа мањих димензија, рецимо 6 м х 7 м (отприлике 40 м2). Сам си написао да је ријеч о подруму, приземљу и високом поткровљу. Ако ти рачуна приземље и ВП по 1500 КМ, а подрум рецимо по 1000 КМ, испада да је цијена пакета (80 м2 х 1500 КМ) + (40 м2 х 1000 КМ) = 160 000 КМ.

А то већ није цијена једнособног стана у центру града, то је пуно више... Плус увођење гријања и канализације!


Shoole sve je jasno I prosto: oni ti nude projekat kuće a dozvoljeno je graditi po planu prizemlje+sprat+visoko potkrovlje napomenula je još da je na nekim parcelama dozvoljen još jedan sprat.
nigdje nisam spomenuo podrum,ovo ti važi za Priječane i Kuljane.
Do tebe je sad koliko ti imaš love i koliku ćeš kuću sa njima dogovoriti da ti grade,npr. Tu je dozvoljena stambena individualna gradnja kuća dimenzija 10x10 m (p+s+s+vp) ali ti nemoraš toliku kuću graditi već možeš npr. prizemnicu 8x7 m ključ u ruke što ja planiram ako skontam da mi je povoljnije poslovati sa njima ili da sam kupim negdje plac i gradim.
Znači njihova cijena po sistemu ključ u ruke je 1500 KM/m2 (plac oko 500m2+projekat kuće+kuća+ut i građevinska dozvola+komunalne dozvole struja,voda i kanalizacija).
Treba biti oprezan pri sklapanju ugovora i sve detaljno prostudirati jer obično svi oni gledaju da što više zarade na kupcima.

Breskvice i ja bih volio da me košta kao i tebe ali nemogu zasad naći ništa povoljnije.

Razmišljam još i o montažnim kućama,pišite ako neko ima iskustva sa tom vrstom gradnje ako nanjušim nešto povoljnije javiću vam,pozdrav.

_________________
http://molosserdogs.com/news.php


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2009, 10:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Bio sam skoro u jednoj montaznoj kuci staroj nekoliko godina... Sta znam, nije mi se svidjelo stanje u kojoj se nalazi. E sad, zasto je tako...

Ma i to je lutrija...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs