banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 15:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1765 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 89  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jun 2017, 08:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Pa ne bih pitao ovde da sam u BL, mi smo imali majstora Josu a on je umro ima 20 hodina, nemam koga pitati
Ajd malo sam pohvatao i odlucio se za 28x1.75, kontam da ce biti dobro
Jos moram neku lulu duzu da stavim preevise sam nazad
Evo bajka, skinuo sam originalne blatobrane bio ruzan s njima
Slika

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2017, 21:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ako hoces udobnost onda stavis dobre gripove i dobar sic. Gume ako nabacis deblje teze je dosta za voznju i imaces problema i sa naduvanoscu. Kako rece tezak si. Uzmes kvalitetne gume i naduvas 4 bara
Zracnice. Ako je mala razlika u veličini gume nozes ostaviti. Ali kad skines vidis stanje. Nisu skupe da se zamjene.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

P s

Previse si ovo platio... Puno star bicikl za toliko para. Koja je oprema na njemu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2017, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Jbg, ja udjem na pik i stavim xxl ram i 28" tocak i bl regiju-nema puno bicikala, pretpostavio sam da je staro ali je bilo ocuvano i bio sam u prilici da kupim i napalo me da kupujem i ja to moram rijesiti u tom danu,tako i auto kupim i uvijek budem donji al nema veze sta je tu je
Oprema nemam pojma, totalno sam laik, vidio sam da na dosta dijelova pise wheeler, i vidio sam da su mjenjaci shimano, ne znam koji tacno, kocnice su obicne. Ne trza to mene nesto, osim ne bih htio da potrgam za par dana i htio bih da se rekreiram udobnije, znaci da ne odustajem od voznje zato sto me bole guzovi ili ruke, narucio sam onu gel navlaku za sic i gel rukavice al to nece skoro iz kine
Muci me ta geometrija na biciklu, stalno sam nekako iza sica a pomjerio sam ga nazad maksimalno, lula je laicki izmjereno 130, od pocetka do kraja, spustao sam danas volan i dizao sic da prebacim tezinu malo napred al opet nije mi to to
Moram izmjeriti guvernal, mislim da mi je preuzak, kontam da bi sa sirim hvatom to bilo dosta bolje
Jos da pitam, znaci li meni sa skoro 130 kg sta sticna sa amortizerom?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 06:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Sticna sa amortizerom nista. Jer vozis cestovno a ne mtb bicikl. Kako sam skontao visok si oko 190, uzeo si prevelik bicikl. Tebi treba ram xl, sad si razvucen na biciklu. Bicikla imas tonu boljih a dodje za 15km na kucnu adresu. Ta mi viliCa izgleda kritično gledaj da nju uzmes sa amortizerom i da je neka kvalitetna. Ipak ona trpi najveci teret. Gel sic na tvoje veliko dupe nista nece napraviti. Uzmi veliki sic, a rukavice bez dobrih gripova neće nista napraviti.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 07:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nista xl, kad se podesim pedala peta sic i guvernal 5 cm nize fali mi jos 10 cm lule da napravim ugao 45, raspon ruku mi je 203 cm, sta cu sa tim na xl-u


Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 08:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Iste visine, meni raspon ruku veći od tvog. Vozim xl, dok sam imao xxl bio mi prevelik i los polozaj za voznju. Xxl je za ljude preko 2m. Probaj manji pa ces se uvjeriti. Nemoj ti ganjat biciklisticku geometriju ako imas stomak. Patnja.


Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 08:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Probavao sam jos jedan xxl samo nesto manji od ovog mog, nije mi bilo ok tako da sam uzeo ovaj, nekako mi onaj bio bez veze
Sta da radim s ovim sto mi guzica ide iza sica dok vozim, mijenja li tu sta siri guvernal ili krace/duze pedale?
Normalno da imam stomak, da nemam ne bih ni kupovao bajk
Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 08:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Hahahaha car :) onda ce ti ugao biti naporan. Gledaj za pocetak da vozis uspravan. Sic podignes da kad bude pedala u donjem polozaju noga bude opruzena i sa srednjim dijelom stopala da stisces. To sto ti se desava je zato sto si puno opruzen, izduzen, u tom polozaju na tvoj raspon trebao bi da je biciklu sic udaljen jos 10cm od guvernala. Iz istog razloga sam prodao svoj xxl

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 09:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Jbg, ovi na 2bike.rs kazu da je bicikl premalen za mene :)
Nista, bicikl ne mijenjam, nemam vremena i ovako mi vec uzima puno a jos nisam ni poceo da vozim pravo, istjunirati ga koliko se moze i piciti a poslije cemo vidjeti

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 23:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
Računaj da moraš malo i da navikneš na sic, što se tiče udobnosti, tj. dok ti dupe ne "otvrdne" :D
Pogotovo ako nisi dugo vozio, kao što kažeš...

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2017, 05:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Racunao sam al me to sprecava da vozim duze, za sad su mi.mane sic, pedale su mi uske, skoro pola patike mi je van pedale i sirina guvernala mi ne odgovara, ruke su mi preusko, ne mogu prirodno saviti laktove pa mi sve ode na dlanove, prirodno bi mi bilo s obe strane za citav grip sire
Nista, moracu malo na blef da kupujem dok ne nadjem sta mi odgovara
Valju li ovi sicevi cemu
Sjedište za bicikl Selle Royal RELAX COUNTRY MAN (29 KM)
https://www.olx.ba/r/18409815/40813
Sjedište za bicikl Monte Grappa BRAVO SOFT (22,90 KM)
https://www.olx.ba/r/18409793/40813
Sjedište za bicikl Monte Grappa K2 GEL TECH (26,90 KM)
https://www.olx.ba/r/18409797/40813


Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2017, 06:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Izadje tebe bicikl fino... Guvernal ti je oko 40km, ove siceve sto gledas su smeće. Nemoj bacat novac. Dobre pedalle sj 25km

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2017, 06:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Gdje ima za kupiti kvalitetniji, koji je dobar eu shop, mijenjao bih i gume za neke mekse
To sto izadje mora izaci, zato sam i isao na jeftiniju varijantu, gledao sam ja i od 400-500 evra polovnjake al covjek bio fer pa mi rekao da za mene nema slozenog bicikla i sta god da kupim mijenjacu na njemu nesto. Ovako mogu da do 400-500 evra lagano preslagujem i skontam sta mi odgovara

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2017, 15:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Pa sto nisi otisao i poslagao u prodavnici za 500 evra. Vrhunski bicikl. Gdje ti se isplati na taj ulaganje od 500km...moje mišljenje da si se zezno u računici :)
Ne znam iz kog si mjesta ali u bl imas na par mjesta kvalitetne komponente da se uzme. Cijene su u par deka.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2017, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Nije to misljenje....to je cinjenica....
Prvo i osnovno....kupio si bicikl a ne fotelju....udoban sic je urbana legenda, svi su vidjeli i probali ali u stvarnosti ne postoji....ono sto postoji je da ti dupe i kosti naviknu na neudobnost....biciklisticke gace najvise pomazu u ovom segmentu, puno vise nego bilo kakav sic.....jedini koji bi tebi mozda odigrao neku ulogu je sto siri penzionerski/postarski sic....znaci onaj gadni da gadniji bit ne moze....a i taj ti nece napravit preveliku razliku bez biciklistickih gaca...a opet sve to nece napravit preveliku razliku ako nisi navikao tjelo na bicikl....

Druga stvar su gume...28" na tom biciklu ne mogu bit mekane....one se duvaju u prosjeku na 3,5 bara sto znaci da su u startu napravljene da budu tvrde jer su predvidjene za cestu....mozes ti uzet bilo koje pa ih ne naduvat dovoljno al onda strada felga, zice i ostalo...pogotovo na tvoju kilazu....

Ono sto vidim iz slike bicikla je da ti je ta guvernala previse podignuta....totalno nesrazmjerno geometriji bicikla...spusti guvernalu malo i dobices malo prirodniji stav na biciklu....uzmi u obzir da je to neka vrsta trekking bicikla sto znaci da ima MTB geometriju sto dalje znaci da bi trebalo dosta tezine da ti bude naprijed na guvernali....a ja ovde vidim da je tebi guvernala dignuta do visine sica ako ne i vise....moze to da bude nezgrapno....nit si vamo nit si tamo i onda se kicma nesvjesno prebacuje u neki neprirodan polozaj i jako ruzno se krivi....

I da...na kraju svega....razumjem ja tebe da si htio bicikl i krkno na njega odma sve ali prihvati cinjenicu da si se zjbo u startu i sada ti svi pokusavaju pomoc da ispravis zajeb koliko mozes...a na kraju krajeva nisi ni objasnio sta bi vozio i gdje a to je ono najbitnije....cesta, trotoar, makadam, suma, brzo, sporo, u grupi (sta vozi grupa)...itd....na kraju krajeva i sa sobnim biciklom se skida stomak....iako ja to nikada ne bi preporucio....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2017, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ide na bubanj, malen, sad kad sam se malo nacitao oko toga trebam ja preko 60 cm ram, ovo je 58
Znaci ako nekog zanima, 58 cm ram, 28" tockovi, shimano alivio mijenjaci, gripshift gripovi i shifteri, ostalo pitajte, imam njegove blatobrane srecom ne bacih ih, cijena po dogovoru, udomio sam 4 svinje prije 10 dana znaci ne trebam ih, drva nisam jos rijesio, ona mogu u racun, bukva/grab iskljucivo :)


Slika

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2017, 20:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Koliko si visok tacno?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2017, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
198, ne moze druze uz svu najbolju volju, sic skroz nazad koljena preko 10cm prelaze osovinu, izbacim guz nazad za toliko ide 300% bolje a ne bih da krecem s biciklizmom nepravilno, prodacu, zamijenicu, poklonicu nesto cu napraviti valjda
Nisam vjerovao da ce to tako biti, kad sam sjeo na bicikl i vidio da jedva diram beton a sic nije dignut pola metra mislio sam da je to to al jbg nije

Poslano sa mog Z520 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2017, 21:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ja sam 192. Vozim bicikl xl bez problema. Sretno u prodaji i ganjaj city bike

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2017, 21:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Aj skontaj da na piku nema ni jednog xxxl rama, nema ga u filteru uopste u ponudi, nisam ni razmisljao da to ima i vece kad sam trazio bajk
Odoh pregledati njuskalo ako se mogne, kod njih losi filteri bice patnja

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1765 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 89  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs