banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 06:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2696 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 135  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Feb 2009, 16:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Hvala :)

To je ono kućište s Orlom? Negdje sam vidio reklamu za to :) dobar fazon.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2009, 21:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Jeste to je :) U sunce ti ko mi reklamira kuciste :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 00:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Nemam pojma, ali sam negdje nekad naletio na sliku takvog kućišta, čini mi se da je bila reklama... :) Možda na Airserbia, stvarno neznam...

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 12:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Jeste Airserbia hvala za info :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 13:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Xexe pa sad mi je tek jasno o čemu se radi 8) 8) Svaka čast.

Evo šta je u pitanju ako još nekog zanima:
http://forum.airserbia.com/viewtopic.php?f=15&t=3662

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 21:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Hvala 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2009, 00:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Promjenio sam naziv teme, da se ne ograničavamo samo na avione. Ionako smo svi koji želimo da se bavimo ovim u BL u istom sr*nju :angry1:

Danas čačkajući po Guglu naletim na ovo:
http://akcrankshaft.com/forum/showthread.php?tid=1531
Znači, tip traži gdje da kupi makete automobila. Odgovara mu drugi tip koji kaže da postoji radnja u Rosuljama koja se zove "Balon šop" i u kojoj se mogu naručiti makete... Budući da živim u blizini, odem do tamo, ali tamo je samo neka prodavnica igračaka za vrlo malu djecu (naravno ništa od maketa :angry3: ). Kažu mi tamo da je postojao neki Balon šop u blizini, ali je zatvoren, ali je moguće da imaju još neku radnju u gradu.

Kasnije saznam da je Balon šop upravo to što mu ime kaže, znači prodavnica balona :confused3: :confused3: :confused3: pa mi se ta priča o maketama nikako ne uklapa.
Zna li ko postoji li negdje u gradu radnja koja se zove Balon šop (šta god da je)? :-?

Hebemu, baš nemam sreće s ovim... Za sve je kriv onaj DexyCo :angry4: , oni su zvanični uvoznici i distributeri maketa i pribora za Ex-Yu, ali u radnjama u Banjaluci, naravno, nemaju ni m od maketa...
a toliko zainteresovanih ljudi... eto šta se zove loša poslovna politika :angry3: :angry4: Još kad se doda da upravo taj Dexy Co snabdijeva sve knjižare i tržne centre u gradu, čitava situacija dobija još jednu dimenziju gluposti.

_________________
conquering the darkest places


Poslednji put menjao Warrior of the Light dana 25 Mar 2009, 14:11, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2009, 20:25 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2009, 18:03
Postovi: 87
Kada bi neko otvorio Hoby Shop u BL imao bi dobar profit garant.

_________________
Bežim od onoga što me sledi i sledim ono što mi izmiče.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2009, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Skuplja li iko tenkove?Ja sklapam abramsa,a imam i helikopter hjui hog i bombarder b52.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2009, 00:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Ja samo avione :) trenutno u radu SAAB Jas-39

Ako si iz Banjaluke, reci molim te kako dolaziš do maketa?

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2009, 14:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Dam pare prijateljima,pa ko ide u Zagreb ili Beograd uzmu mi tamo.Imas ovaj Alfa hobi sop iz zagreba,mozes narucivati preko interneta,netreba ti kreditna kartica,il se strpi dok ne naprave merkator,trebali bi ubrzo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2009, 19:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Znam za Merkator, odugovlače i to, prema dosadašnjim najavama trebao se otvoriti već 3 puta :-? . A i brinem se, jer sam bio u Merkatoru u BG i kod njih na maketama piše "uvoznik DexyCo"... a pogledaj gore šta sam pisao za njih, oni su glavni krivci što nemamo makete u BL jer da ih oni uvoze mogle bi se kupiti i kod njih a i po knjižarama i trgovačkim centrima, koji redom uvoze tu robu preko njih... nadam se da neće i s Merkatorom biti isti slučaj.
Evo ti broj Dexy Co, pa ako ti se da, zovi i nagovaraj ih :D nemaju razlog da to ne uvoze a izgleda da ne kontaju koliko ima zainteresovanog naroda: 051 381 508

Drago mi je da si se javio, znam da u BL ima dosta ljudi da se bave ovi ali nikako da stupim u kontakt s nekim :) Da nam se nekako povezati pa da napravimo mali maketarski klub a možda i neku izložbu 8) 8) 8)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2009, 20:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Sep 2001, 01:00
Postovi: 270
Lokacija: Banja Luka
O da.. ima zainteresovanih itekako. Ti reče da sastavljaš Jas-39 Grippen? Ko je proizvođač makete? Da nije Revell?
Ja imam sklopljenu ali neobojenu maketu tog aviona, Revell 1:72 omjer. Kupio ga u Boski prije 11 godina... Nisam imao para za boje a moja želja da ga sastavim je nadjačala strpljenje za nabavku boja... Ipak sam tad bio mlad :)
Imao sam još par maketa, sve kupljene i sastavljene u istom periodu no do danas je preživjeo samo taj Saab...
Imam i Bristol Beaufighter Mk IG u 1:32 razmjeri, takođe Revell. Ogroman model, raspon krila 54 cm... Napola sklopljen, pretrpio pad sa 2 metra visine pri čemu su mnogi dijelovi slomljeni ali nije nepopravljivo... No ostao je tako slomljen i nedovršen, čeka neko bolje vrijeme kada ću moći da nabavim boje i napravim/nabavim slomljene dijelove...
Nadam se da će neko otvoriti prodavnicu gdje se mogu kupiti ili naručiti makete što prije jer to mi je hobi u kom sam gubio po 16 sati u komadu...
Kad se samo sjetim jednog jedrenjaka i muke oko konopaca... :D Ah...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2009, 21:45 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2009, 18:03
Postovi: 87
Moze se do maketa i to vrlo jeftinih preko E Bay-a !!!!

_________________
Bežim od onoga što me sledi i sledim ono što mi izmiče.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2009, 22:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
@Motoko, da, radim Gripena, evo in progress topik, maketa je Italeri 1/72:
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,6579.0.html

Ako je tvoj Gripen Revellova maketa kupljena prije 11 god. pretpostavljam da je to stari Revell koji je dosta netačan. Kako god, ostaće mi viška naljepnica od ovog pa ti mogu prebaciti kad ofarbaš svog.

@alkibijad hajde postavi slike svojih maketa, ako nije problem :) (a i ostali koji imate makete :) )

Btw. postavio sam novi link za MiG-31 jer su oni prethodni pocrkali...

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2009, 22:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Zaboravih da napomenem, nedavno sam naišao na malu prodavnicu igračaka, društvenih igara i sličnih derivata, zove se Matea, nalazi se u Boriku u maloj pijaci kod Maxija. Tad je radio momak koji je vjerovatno vlasnik, pitao sam ga hoće li biti maketa a on kaže kako će ih možda nabavljati uskoro, ali se brine kako nema zainteresovanih ljudi u BL koji bi to kupovali...
Ja sam mu u žurbi potpuno zaboravio napomenuti da pogleda ovaj forum tj. ovaj topik (da se uvjeri da je upravo suprotno); poslije toga sam navraćao par puta ali nema tog tipa, radi neka starija žena koja "ništa ne zna"...

Uglavnom, ako neko živi blizu, ako može češće da naleti da provjeri da li je šta stiglo (i da ga uputi na forum 8) ).

Ajd uzdravlje i da dočekamo konačno da možemo kupovati makete i u BL :)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2009, 15:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Sta vam je ljudi kanite se aviona,prihvatite se oklopnjaka :) Neznam kako da postavim slike???Abramsa sam zavrsio samo donji dio,buraz mi preuzeo radni sto :angry4: A i posto mi je prva maketa nisam bas zadovoljan bojenjem.Prije je u price cutersu(sadasnjoj teranovi),bilo bruka jeftinih maketa 1:72 aviona,al mi komsiska djeca sve odnjela :angry4: U bosci je bilo tenkova,rimskih legija,i brodova iz star treka,al vec odavno nema vise.Ja sam jos prije dve godine isao u dexy co,i rekao im da sigurno ima dosta ljudi sto bi kupovali kod njih,al ih nesto zaboli :) I na maketarskom forumu sam vidio da je jos ljudi iz B.L. islo tamo da se raspita,al opet nista.Koji je to avion?Jel to onaj sto hrvati kupuju?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2009, 18:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Sep 2001, 01:00
Postovi: 270
Lokacija: Banja Luka
Ja bih rado sklapao makete tenkova ili bojnih brodova... To mi je sfera interesa no nisam bio u prilici da kupim maketu nijednog od to dvoje preko 10 godina... Tigra, Pantera, Bismarcka ili podmornice Type VIIb... Ah...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2009, 22:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Ma samo mlaznjaci u 1/72 (a ako bude sve u redu s Merkatorom gledaću da nabavim i koju maketu u 1/144, najmanja razmjera za avione :) )

To je JAS-39 Gripen:
http://en.wikipedia.org/wiki/JAS_39_Gripen
http://www.gripen.com/en/index.htm

Citiraj:
Neznam kako da postavim slike???

Pa u krajnjoj liniji možeš koristiti attachment - prikačeni fajl - kad pišeš poruku imaš odmah ispod dio za to, samo smanji slike na neku razumnu veličinu.

Jeb'ga za Dexy, ne kontam koji im je Q, ali eto računam na tog tipa iz Borika, samo nikako da ga uganjam :angry3:


Usput, ima li ko od vas slučajno viška rakete vazduh-vazduh Amraam ili Sidewinder u skali 1/72??? Ne sviđa mi se naoružanje što je došlo uz Gripena, više bih volio da je u lovačkoj varijanti...

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2009, 15:04 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Dec 2008, 03:40
Postovi: 1
Ljudi i ja tražim makete baš odavno ali nema nigdje :( . Nekad je bilo davno u Boski ali više nisu nabavljali.

Warrior of the Light svaka čast na maketama -a i na izboru, i ja bih volio mlaznjake u 1/72 :)




ako negdje nađete da ima za kupiti, javite, ja ću da pratim ovu temu na forumu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2696 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 135  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs