banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 06:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2696 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 135  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Feb 2008, 00:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Verovatno stari nekome poklonio,al je bila super, to oni dobijali u vojsci kao neke zasluge pa izmedju ostalog i te makete


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2008, 16:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Evo konačno i "grbavog" miga :D , nakon mjesec dana rada. Ovo je moja prva maketa, što se, vjerujem, i vidi... :lol: Inače, imam želju da odradim maketu još od djetinjstva, ali ovdje ih nema u prodaji, tako da sam iskoristio priliku pri putovanju u Beograd. Iskreno, želio sam MiG-31 ali, kako ga nije bilo u prodavnici, uzeo sam ovu 29ku „9-13“ da je iskoristim za vježbu i učenje u hodu... Obojen je četkicom a boje su "približne" jer sam kupio par boja uz nju tako da sam samo te boje imao na raspolaganju (doduše, malo sam ih mutio s nekim prastarim slikarskim uljanim bojama, kojima sam radio i neke detalje). Pored toga, u sastavnici (tačnije, u komadu papira koji glumi sastavnicu :? ) data je pogrešna šema bojenja za avion s ovim oznakama; na internetu se može pronaći svega nekoliko mutnih fotografija i 4 šeme, sve 4 različite... tako da je i maskirna šema "približna". S druge strane, ispostavilo se da su boje koje sam pazario najpribližnije upravo za tu šemu. U svoj neopisivoj frci oko putovanja i kupovine zaboravio sam kupiti metalik boju, pa sam za metalik dijelove koristio metalik lak za ratkape (inače ne bih ovo preporučivao, lako se guli a ako se nanese na sloj boje, podiže tu boju... :? ).

Što se tiče preciznosti, u poređenju sa slikama i šemama, krila na maketi su malčice prevelika a mlaznici predugački, kao i kućište za kočioni padobran (morao sam dobro da odturpijam i jedno i drugo) a produžeci vertikalnih repova su previše savijeni prema unutra. Unutrašnji prstenovi mlaznika uopšte nisu odliveni, tako da sam ih napravio od kutijice za mlijeko za kafu; morao sam da napravim i antenu iza kabine, jer je originalna pukla. U sastavnici ne piše da treba ubaciti balast u nos; ipak, za svaki slučaj, uvalio sam komad nekakvog olova, što je, mislim, bio pametan potez 8) .

Dekali koji dolaze uz maketu su za ukrajinsku i rusku šemu, ja sam se namjerio da radim rusku ali su zvjezdice imale štamparsku grešku (promašena štampa za 1mm) i bile su prevelike; nove zvjezdice sam dobio zahvaljujući dobroj volji jednog člana Airserbia foruma (još jednom hvala neizmjerno). Inače, ICM dekali se raspadaju, imao sam strašnih problema s njima, iako mi je ovo prva maketa ne bih rekao da je to nešto normalno... kao ni za katastrofalno uklapanje usisnika na motore (potrošio sam gomilu gita) i kokpit koji se takođe jako loše uklapa.

Kako god, rezultat je tu, kakav-takav, uglavnom sam uspio odraditi što sam namjeravao (osim washa koji nije ispao kako treba na trupu). Maketa predstavlja MiG-29S „white 44“ iz baze Damgarten početkom 90-ih.

Komentari dobrodošli, šta ne valja, šta valja (ako išta valja)... ;)
Pozzz

Prikačeni fajl:
MiG-29S White 44.JPG
MiG-29S White 44.JPG [ 42.76 KiB | Pogledano 4239 puta ]


SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

_________________
conquering the darkest places


Poslednji put menjao Warrior of the Light dana 27 Jun 2009, 11:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2008, 16:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Jedina zamjerka (ako bih vec morao nesto da navedem) bi isla boji izduva motora .. to mi se na slikama cini malo losije. Sve ostalo izgleda odlicno!

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2008, 16:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
I? Jel' leti? Jesi ga probao baciti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2008, 16:45 
xtra odradjeno...eto me na pivu kod tebe sutra da proslavimo to!!!!


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Maj 2008, 01:14 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2008, 00:16
Postovi: 1
Lokacija: Zagreb
Pozdrav ekipi, lijepo je vidjeti da i u BL ima maketara, ali je očito najveći problem slab izbor maketa i maketarskog pribora na vašem području.

Ali i za taj problem postoji rješenje, jer BL i nije tako daleko od Zagreba, gdje se nalazi ALPHA on-line HOBBY SHOP.

Ako netko vaš ili vi osobno dolazite u Zagreb, javite se par dana ranije, prije dolaska, javite sto vas od maketa i pribora interesira iz ALPHA asortimana, i to ce vas cekati po dolasku u Zagreb.

Pišite na ovu email adresu:

alpha@hi.t-com.hr

Kompletan ALPHA asortiman pogledajte ovdje:

http://www.alpha.hanich.hr

Nadam se da će se u skorije vrijeme i kod vas poboljšati snabdjevenost maketama i bojama, i da će se omasoviti broj maketara.

Srdaćan pozdrav,
Željko Hanich

_________________
ALPHA HOBBY SHOP - http://www.alpha.hanich.hr


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2008, 18:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Vader je napisao:
I? Jel' leti? Jesi ga probao baciti?

U svakom slučaju izgleda kao da će upravo poletjeti :) .

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2008, 21:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Hvala ljudi :D

@ Vader, evo ovdje imaš raznih papirnih modela za odštampati i napraviti, piše da mogu da lete, problem je što je većina sajta na japanskom :-?
http://www.geocities.jp/ojimak_01/interest.htm

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2008, 22:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Maj 2008, 17:38
Postovi: 339
Ma aviončinu si napravio, ništa mu ne fali (za višak već ne znam :D ). Divota ga gledati, i boje su super, bile-ne bile realne. MiGara i po!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2008, 22:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Koliko ti je vremena trebalo da sastavis maketu?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2008, 22:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Maj 2008, 17:38
Postovi: 339
Jedno pitanje - zašto motori izgledaju ovako "svaki na svoju stranu"? Je li to onaj thrust vectoring model 29-ke?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2008, 22:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Trebalo mi je tačno mjesec dana. Što se tiče boje mlaznika koristio sam metalik auto lak a preko njega sloj crne boje, jako razrijeđene kako bi se providila metalik boja, inače uopšte nije ispalo loše samo što se slabo vidi na slikama.

Što se tiče položaja mlaznika to je bio problem kod same makete (ICM je proizvođač slabije klase), koja nije baš najbolje odlivena tako da, kako god da sam postavljao mlaznike uvijek su bili malo nakrivo, pa sam odlučio da ih postavim da budu lijevo-desno. Fazon je što se na šemama 29-ke koje sam našao po netu vidi da stvarno ima malo ovako razmaknute mlaznike; odozgo i odozdo gledano na maketi izgleda taman dobro ali sa strane jeste malo "neprirodno".

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2008, 00:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Nisam napisao, maketa je u skali 1/72

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2008, 23:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Molotov je napisao:
E ovako.
U Banjaluci nema, barem ne jos dok se ne otvori Merkator...jer u Merkatoru ima. Merkator imate u Sarajevu i u Tuzli. Bas sam neki dan bio u Tuzli u merkatoru i komplet stalaza prekrivena modelima... razni modeli...cijene se ne sjecam ali se sjecam da nije preko 12 KM :)...


Eto, nešto čujem da će se Merkator otvoriti u BL do kraja ove godine i to preko puta Aquane (kako do kraja ove godine kad tamo trenutno nema ništa :x i ništa se ne gradi ?!?). Kako god, poslao sam im mail sa pitanjem hoće li biti tih maketa u prodavnici u BL (jer valjda nema toga u svim njihovim prodavnicama...), valjda će razmotriti to, u njihovom je interesu :P

EDIT: Danas sam prošao pored Aquane, ipak se nešto gradi tamo, nadam se da je Merkator :cat:

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2008, 12:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Slika

Juče stiglo iz BG :) :) i još nekoliko boja što su mi nedostajale 8)
Volio bih da sad mogu da kažem "let the games begin" ali nažalost prezauzet sam pa će morati da čeka još par mjeseci... :angry4:

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 15:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Završio sam svoju drugu maketu, MiG-31 u 1/72. Proizvođač je Zvezda, farban je kistom, weathering sa 4B olovkom, wash sa temperama, dekali iz kutije (zvjezdice su premale al' šta je tu je...); rakete r77 i nosači su u samoizgradnji, takođe i uređaj za dopunu goriva i unutrašnjost mlaznika, a mlaznici su prepravljeni kako bi odgovarali novijim verzijama.

Slike su (nadam se) dovoljno velike, samo ih treba "expand"-ovati pomoću onih strelica :D :

Slika

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


EDIT:
Ovaj hosting je izgleda riknuo, evo slike na:

http://s611.photobucket.com/albums/tt192/Sneni/Scale%20Models/MiG-31%20Foxhound%201-72%20Zvezda/

_________________
conquering the darkest places


Poslednji put menjao Warrior of the Light dana 23 Mar 2009, 21:39, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 14:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Pazar iz Beograda, prije nekoliko dana, ovo i odgovarajuće boje :D :

Slika

Usput, koliko mogu da primjetim, u BL još uvijek ne postoji mjesto gdje se mogu kupiti makete... tako da pitanje s početka topica još uvijek važi :-?

Ako nekog zanimaju makete, a planira ići u Beograd, evo spiska radnji u BG u kojima se mogu nabaviti:

M-HOBBY
Bulevar Mihaila Pupina 123 (iza Zepter banke)
Novi Beograd
RADNO VREME: radnim danima 12-21h, subotom 11-15h
tel: 011/311-89-19
mob: 063/80-95-154
e-mail: m.hobby@sezampro.yu

DEXY CO
Sava Centar - Milentija Popovića 9
Novi Beograd
tel: 011/220-63-22
e-mail: prodavnica902@dexy.co.yu
web: http://www.dexy.co.yu/

HOBBY SHOP
Makedonska 28 (u pasažu, ulaz u klub "Infinity")
mob: 064/111-09-04

HOBBY STORE
Zvečanska 1A (kod Autokomande)
tel: 011/265-22-36

LAVIRINT
Maloprodaja:
Goce Delčeva 38
Novi Beograd

Veleprodaja:
Surcinski put 8b
11070 Novi Beograd

Maloprodaja 011/22-611-57
Veleprodaja 011/22-611-68, 22-611-65
e-mail: office@lavirint.co.yu
web: http://www.lavirint.rs/

PAPIR COLOR
Golsvordijeva 13-21
tel/fax: 011/24-44-733
e-mail: info@papircolor.rs
web: http://www.papircolor.co.rs/

SHANGRI-LA
Marulićeva 3
tel: 011/24-30-119

VOJNA KNJIGA
Vase Čarapića 22
tel: 011/21-84-925

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Koliko te izadju makete ?

Davno sam imao maketu T-34 bilo bi fino ponovo sastavljati

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2009, 00:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Sve zavisi od skale. Borbeni mlaznjak u skali 1/72 je između 20 i 30 KM. Kutijica boje je 3-4 KM a toliko košta i ljepak.

Zaboravio sam dodati na spisak radnji i Merkator na Novom Beogradu, gdje takođe ima maketa i pribora, doduše prilično ograničen izbor, ali je najjeftinije... a eto i kod nas se uskoro otvara Merkator pa će valjda da bude nešto 8) 8) 8)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 12:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Warrior-e svaka cast na uradjenim maketama ali prije svega na izboru, sve su to pravi ljepotani :)

Evo moga orla sto sam ga dobio prije neki dan : )

Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2696 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 135  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs