banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2696 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 135  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Jul 2006, 17:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Ima li u Banjaluci mjesto gdje se mogu kupiti modeli aviona i boje za modele.
Mislim na one modele koji se kupuju u dijelovima pa se naknadno sastavljaju.

Još u toku rata bila je u šoping centru radnja za to, samo što mi je tad bilo van pameti davati 15 maraka za 1 model. Te radnje odavno nema, a sad bih baš volio sastaviti, pa recimo, Suhoj Su-30 ili tako nešto :D

_________________
conquering the darkest places


Poslednji put menjao Warrior of the Light dana 04 Mar 2009, 00:15, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jul 2006, 19:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Ne vjerujem. Ja sam ih svojevremeno kupovao u Beogradu. Imao sam F-14 u omjeru 1:72, Su-25 / 1:72, Seahawk / 1:72 i Sea Harrier / 1:72. Prva tri su bila Italeri, Harrier je bio Revell. Nazalost, sve je to, kad sam se selio otislo do mojega .. Ako nadjes nesto, javi ..

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jul 2006, 19:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Pozdrav!

Vjerovatno vam se ne isplati ici do Hrvatske da uzmete.
Ako budete uzimali preporucujem Italeri koji je po mom iskrenom misljenju daleko najbolji po kvalitetu i izboru, nazalost, to se ogleda i u cijeni.
Warrior-e, ako nista ne nadjes da je povoljno javi se na PP pa cemo vidjeti, mozda ti mogu pomoci da nabavis. Uglavnom ovdje gdje sam ja imas stvarno veliki izbor, imas shopove koje su zastupnici proizvodjaca iz citavog svijeta.

Ja licno sad trazim model Shuttle-a 1:72 ali oni su prilicno skupi pogotovo ako se narucuju iz USA.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jul 2006, 17:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Dak, kakve modele ti trenutno imas? Moj tata se kao mlad bavio maketarstvom, pa sam i ja uz njega to zavolio. Dugo nisam niti kupio niti sastavio nijednu maketu, ali bih rado volio to ponovo uraditi.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jul 2006, 11:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Ja sam kao klinjo imao finu kolekciju aviona iz WW2: Focke Wulf 190 A-4, Mitsubishi Zero,Air Cobra P-39, Thunderbolt F-47D, Mustang MK 2, Spitfire MK1...ali na zalost ni jedan nije prezivio (djecurlija sve polomila). Volio bi opet da se time pocnem baviti. Olican je to hobi a izdvojiti pare za jedan do dva modela mjesecno i nije nesto puno skupo. Ako neko nadje gdje ima uzeti u BL modela tipa Italeri, Zvezda neka javi... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Avg 2006, 11:25 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Pozdrav!

Ja sam vidio jednom u Boski u prizemlju da je bilo od Revella nesto ali su to premjestili, obidjite odjel za igracke :D u Boski. Ja ipak od Revella nista ne bih uzimao jer im je slab kvalitet, oni sitni detalji na modelima nisu dobro uradjeni.
Ja sam ostavio vecinu modela kad sam za vrijeme rata napustio Hrvatsku, imao sam Mig-29, F-14 Tomcat, F-15, F-16, F-18, Sukhoi Su-30, F-104 Starfighter, Tornado, Ju-88, Apache helikopter, krstaricu Hood, dva nosaca aviona (jedan je bio Regan, za drugi sam zaboravio), i jedan tenk. Svi su bili 1:72 omjer (osim nosaca i krstarice :D). Vjerovatno sam nesto izostavio, ne mogu se sjetiti vise, morao bih pogledati u enciklopedije.
Naravno svi su bili od Italeri.
Pogledacu iduce sedmice kako se krecu cijene u Austriji pa cu javiti. Zna li iko neki sajt od shopa u Beogradu ili Zagrebu da se mogu uporediti cijene?

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Avg 2006, 12:58 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Sta mislite o ovim cijenama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Avg 2006, 13:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Jeftino, jako jeftino.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Avg 2006, 13:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Kad će kod nas 'vako... :-?

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Avg 2006, 13:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Evo gledao sam i za space shuttle, pogledajte ako vas interesuje.

Warriore, ne vidim u cemu je problem da dodjes do ovih modela??? Tamo gdje pise "Sofort kaufen" mozes da narucis bez cekanja da se zavrsi aukcija, ako imas racun u Raiffeisen banci mozes da posaljes novac u Njemacku ili Austriju i ne moras se sikirati jer se radi o shop-u a ne o fizickom licu, procitas komentare kupaca da vidis koliko povjerenja mozes da poklonis prodavcu i pičiš sa narudžbama. Postarina bi morala biti prihvatljiva.
Kao sto rekoh, tamo gdje pise "Sofort kaufen" radi se o specijalizovanoj prodavnici pa mozes i direktno da ih kontaktiras, ne bi smjelo biti problema ako budes na engleskom pisao.

Interesantna stvar da na http://www.ebay.com ima dosta manja ponuda, pogledajte ovdje za "Sukhoi"

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Avg 2006, 16:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Račun u banci? :lol: :-?
Imam nekakav račun i neku karticu s kojom ne mogu kupovati preko interneta (može se poslati zahtijev za deblokiranje ali mi svi s kojima sam o tome pričao nikako to ne preporučuju)
A i da naručim tako, treba posebno naručivati boje itd...
Ništa bez specijalizovane prodavnice, a to izgleda neće biti zadugo.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Avg 2006, 17:18 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Pa nije greda ako ne mozes da nabavis boje odmah, avione mozes okrečiti kad dodjes do boja, ali po volji ti :-). Ja cu uskoro narucivati Space shuttle pa ako je ko zainteresovan za modele neka se javi, obecavam da necu uzimati proviziju :D :-).

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Avg 2006, 22:00 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Odlican forumza modelare, ima i link ka online-shop-u u Hrvatskoj, mozete i cijenovnik skinuti.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Avg 2006, 21:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Ja kupio! :)

Uzeo sam Space shuttle 1:144 od Revell-a, Italeri ne pravi jos shuttle-ove. Jos sam uzeo F-18 1:48, i 12 farbi, dva kista i ljepak.
Bio sam fasciniran velicinom modela koji se mogu kupiti, recimo imaju Apolo V u omjeru 1:72, kutija je velika citav metar, pa imaju podmornice u omjeru 1:72, kad ih sastavite budu dugacke skoro metar, pa krstarice od metar, jedrenjaci, itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Avg 2006, 01:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Preko E-Baya?

Sretno sa stastavljanjem!

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Avg 2006, 14:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
V@nja je napisao:
Preko E-Baya?

Sretno sa stastavljanjem!


Hvala! :-)

Uzeo sam u jednom specijaliziranom shop-u ovdje u gradu gdje zivim. mozda je za koji EURO vise izaslo nego preko e-bay (nista strasno), ali nije ni neka velika vrijednost pa da gledam koliko cu ustediti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2006, 20:28 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Konacno!!!

Treba znati treba smjeti, pa da vidis kud se leti! (i to po mogucnosti prije Paris Hilton. Leona spremaj kofere dolazim po tebe!!!)

PUFFFF !!! (Nestao link)

drazos 8)


Poslednji put menjao Dak dana 02 Sep 2006, 12:39, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2006, 20:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Dak je napisao:
Leona spremaj kofere dolazim po tebe!!!)

Slika

Al cekaj da Slikaprvo uputstvo , da nebi posle bilo Slika. Pa ce nam se Paris onda Slika.

SlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2006, 21:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Sta ovo bi? :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Sep 2006, 22:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Nisu bas borbeni avioni, ali vrijedi pogledati.

http://www.starshipmodeler.com/cfstore/index.cfm

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2696 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 135  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs