banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2696 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 135  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Maj 2011, 00:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2010, 01:09
Postovi: 304
@ nenobl
Slikaj, ne pricaj! Danice hocu dokaze! :lol:

_________________
http://zlikovacscale.blogspot.com/
http://www.facebook.com/MaketarskaEkipaBanjaLuke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2011, 20:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Zlikovče, koji to avion radiš?

Nastavak radova na "Zmaju": dekali su postavljeni:
Slika

Slika

Slika

Za otapanje koristim smjesu topla voda + sirće + deterdžent, a solvent je Model Master; ovi dekali su odlično odreagovali na sve to, silveringa skoro da nema. E sad, par primjedbi:
- rondele i brojevi koji idu ispod kabine su mnogo veći nego što bi trebali biti, ali tu se ništa ne može...
- u sastavnici su zamijenjena mjesta velikim brojevima 5 i 0 na gornjoj strani trupa, što se vidi na fotografijama pravog aviona.
- ostaje mnogo stensila viška... u sastavnici nisu označene pozicije za njih ni na jednoj od tri opcione šeme; posmatrajući fotografije uspio sam pronaći pozicije za nekoliko, ali ih je podosta ostalo.

nastavak slijedi :)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2011, 23:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2010, 16:13
Postovi: 423
Lokacija: banjaluka
@warior ...ovo super izgleda svaka cast....mislim da si izvukao maksimum iz makete i iz dekala :D ....stvarno mi se svidja ...pogotovo ovo sijencenje.....extra =D> :notworthy:

ps.jedno pitanje...zbog cega na poklopcu kabine drzis stalno ovu masu?(sta je u pitanju..plastelin ili neka drugi materijal?)...jel u pitanju neka maketarska fora zbog necega il cisto slucajno ili u svrhu zastite?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2011, 23:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2010, 01:09
Postovi: 304
Sta radim? FW-190 A-8, njega ponajvise, a krenuo sam i Spitfire V, oba od Revella, kao i Mesera Bf-109 E od Academy. Trenutno nemam inspiracije za Zeroa a zgrozio sam sa F5-A od Airfixa, tako da ce ovaj poslednji da bude pocasno proglasen za experimentalnu maketu.
Naravno nisam zaboravio ni tenkove, pa kad budem sta zavrsavao ili morao da pitam, kacicu slike.
Svidja mi se kako si ga zaprljao samo daj molim te, posto ti je prejak blic, iskosi malo avion kad ga slikas, ovako pod 90 stepeni pojede boje i ima prebise bleska, pa ne mogu lepo da pokapiram boje. Ili se malo odmakni, a podigni rezoluciju i odmah crop-uj jos na aparatu. Grehota je brate mili da se ti ubijas od rada a da ne vide i drugi ono sto ti vidis. 8)

_________________
http://zlikovacscale.blogspot.com/
http://www.facebook.com/MaketarskaEkipaBanjaLuke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2011, 23:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Citiraj:
ps.jedno pitanje...zbog cega na poklopcu kabine drzis stalno ovu masu?(sta je u pitanju..plastelin ili neka drugi materijal?)...jel u pitanju neka maketarska fora zbog necega il cisto slucajno ili u svrhu zastite?

Hvala. To je plastelin koji služi da se poklopac kabine ne izgrebe kada maketa u toku rada stoji izvrnuta na leđa. Takođe sam privremeno zalijepio komadiće plastike na podtrupne nosače, kako bih izbjegao skidanje boje i oštećenja onog pomoćnog (repnog) stajnog trapa.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2011, 23:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2010, 01:09
Postovi: 304
Evo upravo procitah ovu tvoju foru sa plastelinom, dobra nema sta.
Ja sam u te svrhe iskasapio posmrtno stare slusalice, tj, skinuo one sundjercice i to je to.

_________________
http://zlikovacscale.blogspot.com/
http://www.facebook.com/MaketarskaEkipaBanjaLuke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2011, 23:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Citiraj:
Svidja mi se kako si ga zaprljao samo daj molim te, posto ti je prejak blic, iskosi malo avion kad ga slikas, ovako pod 90 stepeni pojede boje i ima prebise bleska, pa ne mogu lepo da pokapiram boje. Ili se malo odmakni, a podigni rezoluciju i odmah crop-uj jos na aparatu.


Xexe, vjerovao ili ne radim to svo vrijeme... ali je zbog Pronta maketa jednostavno presjajna, a ne da mi se nostiti napolje pa slikati bez blica. Nemoj se truditi da pokapiraš boje :D jer će im završni sloj laka opet promjeniti nijansu... tek kad bude maketa gotova, biće pravi fotosešn.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2011, 23:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2010, 01:09
Postovi: 304
Sunce vam vase, koliko vs se okupilo, mogli smo i na pivo!

_________________
http://zlikovacscale.blogspot.com/
http://www.facebook.com/MaketarskaEkipaBanjaLuke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2011, 01:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2010, 11:25
Postovi: 341
@ warrior

da li je farbano kistom ili airbush? super izgleda, nema sta..

_________________
http://i761.photobucket.com/albums/xx258/nenobl/1LlNY.gif


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2011, 10:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Hvala, farbano je kistom kao i sve do sad :)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2011, 23:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2009, 18:16
Postovi: 386
Warrior of the Light je napisao:
Hvala, farbano je kistom kao i sve do sad :)

Odlicno i precizno ljepljenje dekala nema sta svidja mi se model aviona kao model iskreno meni i nije bas nesto al stvar ukusa naravno.Vidim da ova boja sto si uzeo u BG sljaka pravo moram ti naci negdje jedan klip da vidis sta covijek radi sa njom usjaji je u pm al samo dok se sijetim gdje sam naletio na to.E da jos nesto ja mislim da bi dosta bolje izgledao sa airbrushom i preshejdingom MOJE MISLJENJE naravno.
P.S. E kako imas zivce da ljepis ove sitne dekale ja na to osijedi i ocelavi :lol: :lol: :lol:

Ja jos uvijek radim Kubelwagen 232 bio je par puta u muskolu razne sam tehhnike pokusavao i cekao odgovarajuce boje za njega nadam se da ce za sedam dana biti 90 posto posla odradjeno .

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2011, 23:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
nenobl je napisao:
e drgugari, danas sam bio u ulici u Atini gdje ima u krugu od 30ak metara bar 7-8 extra radnji sa maketama. ali jedna je bila da na guzicu padnes! em sto ciko ima unutra izlozenih modela da ti se pogled zaledi a sto sve zatrpano raznoraznim maketama, opremom, bojama, air brushevima, kistovima... maaaaa.. sta ti na um padne! ja si kupio bar boja sto mi fale, wash, ljepilo.. jes' da je poskupo ali lijepo je! kad bi trecina ovog bila u BL bili bi prezadovoljni. A za vas koji radite tenkove... pa covjek ima sta ti dusa pozeli...

de de,soli ranu...sta je poenta ovog posta?da nam natuknes ono sto svi znamo.....da je nevjerovatno da u gradu ove velicine jos nema nigdje otovrena radnja sa maketama! neno prdonjo :P

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2011, 23:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2010, 11:25
Postovi: 341
:lol: he.. sad neno prdonja, a ne znas moje muke... ne znas kako je prolaziti pored svih tih radnji, pa uci u jednu i biti okruzen brdom maketa a nemas bas toliko para... ne znas ti muke moje! :confused1: :roll:

_________________
http://i761.photobucket.com/albums/xx258/nenobl/1LlNY.gif


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2011, 00:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
joj sto mi te je zao,krokodilske suze lijem :P
oces da se mjenjamo?
da si manje pio i jeo sad bih za mekete para imao :P

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2011, 01:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Darijan je napisao:
Warrior of the Light je napisao:
Hvala, farbano je kistom kao i sve do sad :)

Odlicno i precizno ljepljenje dekala nema sta svidja mi se model aviona kao model iskreno meni i nije bas nesto al stvar ukusa naravno.Vidim da ova boja sto si uzeo u BG sljaka pravo moram ti naci negdje jedan klip da vidis sta covijek radi sa njom usjaji je u pm al samo dok se sijetim gdje sam naletio na to.E da jos nesto ja mislim da bi dosta bolje izgledao sa airbrushom i preshejdingom MOJE MISLJENJE naravno.
P.S. E kako imas zivce da ljepis ove sitne dekale ja na to osijedi i ocelavi :lol: :lol: :lol:


Šta ja znam, mnogi tvrde da je Draken ružan avion, meni je potpuno suprotno :lol: valjda stvar ukusa, npr. svima je Hawker Hunter lijep avion, osim izgleda meni, ja ga ne mogu smisliti :lol:
Jbg. istina da se sa airbrushom mogu raditi čuda, ali ja jednostavno nemam vremena, prostora i para za toliku mašineriju... tako da... trudim se da izvučem maksimum iz četke i ne mislim prelaziti na airbrush... ionako radim makete za sebe i svoje zadovoljstvo, a ne za takmičenja.
Usput, nisam još isprobavao one metalajzere, a ovo na Drakenu je rađeno standardnim uljanim bojama i zapravo sam prilično zadovoljan kako je ispalo 8)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2011, 11:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2010, 01:09
Postovi: 304
Ajde obavezno isproveravaj sa tim metalajzerima dve stvari, makar na parcetu plastike.
Proveri kako se ponasaju na smese za dekale makar i one kucne izrade, a kamoli fabricke,
a druga stvar kako menja i da li menja izgled sa nanosenem laka, posebno preko dekala.
Proveri ovo i prokomentarisi, jer ovo spada u onaj tekst koji ti napisu sitnim slovima i nikad
ne obracas paznju dok ne nagrabusis. Cak i hvaljeni Alcad ima katastrofalne reakcije na ovakve
stvari, doduse samo pojedine nijanse.
Bez obzira na Profinu pricu, mislis li da radis sa primerom, a ako ne, ima li realne, ali zaista
vidljive razlike sa i bez poliranja metalajzera, jer na ovaj nacin, utrljivanjem cetkicom, ti ga prakticno
odmah poliras.
Ma generalno je fora odlicna samo mi se ne svidja prica bez primera, a sa prethodnim smirglanjem.
Sta ako je maketa odlicno uradjena i prepuna sitnih detalja?

_________________
http://zlikovacscale.blogspot.com/
http://www.facebook.com/MaketarskaEkipaBanjaLuke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2011, 12:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
zlikovac71 je napisao:
Proveri kako se ponasaju na smese za dekale makar i one kucne izrade, a kamoli fabricke,
a druga stvar kako menja i da li menja izgled sa nanosenem laka, posebno preko dekala.
Proveri ovo i prokomentarisi, jer ovo spada u onaj tekst koji ti napisu sitnim slovima i nikad
ne obracas paznju dok ne nagrabusis.

Ne moram ni da provjeravam jer znam 100% da se boja promijeni nakon nanošenja laka... bolje rečeno, promjeni se sjaj, postaje nekako "masniji"... tako je sa svim metalajzerima i na to sam računao. Paniram koristiti Pronto razrjeđen vodom, kako preporučuju na onom linku. Problem s tim bojama je što su nakon nanošenja užasno osjetljive na dodir i moraju se zaštititi lakom osim ako ne misliš da ti maketa stoji na polici i da je nikad ne diraš, a kad je premještaš da to radiš u rukavicama... Za mene je to nemoguća opcija, jer imam tu slabost da svako malo uzmem neku maketu i "letim" s njom po sobi (i pri tom ispuštam zvukove grmljavine mlaznih motora :lol: :lol: :lol: )

zlikovac71 je napisao:
ima li realne, ali zaista vidljive razlike sa i bez poliranja metalajzera, jer na ovaj nacin, utrljivanjem cetkicom, ti ga prakticno odmah poliras.

I ja tako mislim. Mislim da baš zbog toga metalajzer mora da bude "buffing" tip, tj. onaj koji se može polirati. Moram još da kupim par mekih sintetičkih četkica, pa da probam i to čudo.

zlikovac71 je napisao:
Ma generalno je fora odlicna samo mi se ne svidja prica bez primera, a sa prethodnim smirglanjem.
Sta ako je maketa odlicno uradjena i prepuna sitnih detalja?

U suštini, kad se radi četkom, prajmer nije potreban jer se ionako nanosi više slojeva boje... ovo pišem prema sopstvenom iskustvu. Što se tiče metalajzera, mislim da su agresivna hemija i da bi se ovako agresivnom tehnikom nanošenja sasvim sigurno pokrenuo i zamrljao prajmer... S druge strane, metalajzeri imaju nezgodnu osobinu da otkrivaju svaku, pa i najmanju, nepravilnost na površini (loše spojeve, tragove grublje šmirgle itd.). Radio sam jednom s metalik farbom iz enamel markera, koja je jako slična metalajzeru po toj osobini... pogledaj moju maketu MiG21 negdje na ovom topiku, ona je farbana s tim u nedostatku bolje boje... boja kao boja je ispala OK ali se užasno primjete sve te sitne greške, tako da planiram ubaciti tog MiGa u Muskolo, pa ga polirati sitnom šmirglom i onda udariti s ovim metalajzerima i opisanom tehnikom.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2011, 13:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2010, 01:09
Postovi: 304
Nisi me razumeo. Sigurno nisam postavio tako naivno pitanje da li menja sjaj posle laka, nego da li ces lakirati deo sa dekalom ili ici na rizik bez. Ali ocegledno da ides na kompletno lakiranje razblazenim prontom. A kod primene smirgle sam te prakticno pitao kako mislis da ne "odneses" na boljoj maketi sve sitne detalje. mislim da ti poliranje sitnom smirglom nije najpametnije resenje, barem ne uopsteno za sve makete. Ganjaj da nabavis one "mrezice" za poliranje.

_________________
http://zlikovacscale.blogspot.com/
http://www.facebook.com/MaketarskaEkipaBanjaLuke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2011, 14:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Prilično sam obazriv čak i kad radim s krupnijom šmirglom, pa mislim da neću imati problema sa sitnijom šmirglom i tim detaljima. Kad se radi s običnim enamel bojama (makar bile i metalik) sve ovo ne predstavlja problem, ali je s metalajzerima druga priča... hebiga, da ne teoretišem ovako uprazno, kad dođe vrijeme da se s tim radi iznijeću praktična iskustva :) A kad će to da bude, stvarno nemam pojma, jer u frci sam u zadnje vrijeme, malo vremena nalazim za makete :(

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2011, 15:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2010, 11:25
Postovi: 341
Warrior...

kako god banem na forum pogledam ti ovog drakena, ajde sto neko gore rece, avion kao avion je stvarno odvratan.. ali odlicno si ga odradio.. narocito panelizacija...super! a pitao sam te da li je airbrush ili kist posto na fotkama se u odsjaju vide tragovi kista.. mozda pokusas nabaviti airbrush.. puno bolje bi to sve izgledalo i puno lakse!

_________________
http://i761.photobucket.com/albums/xx258/nenobl/1LlNY.gif


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2696 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 135  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs