banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 01:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2696 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 135  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Apr 2011, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
a ljudi jes vi razvaljujete makete :(
darijan je bas napredovao u zadnjih godinu dana,trebace mi 2 godine da ga stignem :)
ja vec godinu dana nisam nista uradio
nemam stola radnog,stalno se nesto odugovlaci....ako bog da za 20 dana cu ga dobiti
sa posebnim dijelom za maketarstvo pa cu onda da raspalim :)
krenuo sam sa f-4 i zastao sad je sav prasnjav.....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 22:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2010, 16:13
Postovi: 423
Lokacija: banjaluka
ja cu se malo dotaci tvojih trenutnih radova i sugerisati ti sta da popravis :D ....naravno ne moras me slusati :D

generalno farbanje mi djeluje dosta dobro :D :occasion5: :wave:
e sad........motore bi trebao jos doraditi sto se tice nijanse boje...znaci boja im nije jednolicna vec ima vise prstenastih nijansi i prelaza.......imas dosta slika pa vidi i uporedjuj :D

drugo ova zastita oko topa je drugog oblika u stvarnosti pa popravi.....a boja je neka blago-prljava metalik siva sto mozes kasnije uz wash dobiti.....evo kako to u stvarnosti izgleda....

Slika

trece sto mi bode oci je to sto ti je proizvodjac dao vjetrobransko staklo sa OLS sistemom u sredini(sto je slucaj samo kod obicnog su 27) dok je taj sistem i na su 35 i na su 37 na desnoj bocnoj strani........e sad ovo je jako tesko za prepraviti.......trebalo bi ti vjerovatno novo vjetrobransko staklo koje je duze od ovog......e sad kako do njega....ili kupiti u setu od nekog proizvodjaca ili napraviti u samogradnji za sta treba bas dosta truda :-?
evo i slike OLS -a na su 37 da me skontas o cemu govorim :D

Slika

nadam se da nisam previse davio :D ...su 37 je moj omiljeni avion i zato cu ti sugerisati na svaki detalj.....tako da kad ga zavrsis bude perfekcija :D :D :D .....jos jednom srecno u daljim radovima.... i kad vec ides u nabavku boja probaj i naci ovo vjetrobransko staklo ako budes mogao i imao volje

ps.i ja cu imati isti problem kad budem radio academijev su 27 ub ..jer ga planiram prepraviti na su 35 ub....pomjeranje OLS-a...urezivanje sistema za dopunu goriva s druge strane ...prepravak vertikalaca.....dodavanje kanara....itd....znaci bice muke velike :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 23:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2010, 11:25
Postovi: 341
eeeeeeeeeee.. da mi je ova fotka ranije bila!!!!!!! jos ove koje imam, prilicno su male rezolucije i slikano je iz daleka, a vidio sam da mi nije bas kao na 711ki..pa sam za svaki slucaj iscrtao kao na uputstvu, ali isto tako sam ostavio boje u bocici za bilo kakve korekcije! tamnije cu dobiti sa washom! ovo oko motora, upravu si.. dosta su naglaseniji paneli... ali iskreno nisam bio siguran kako da to dobijem da bude jako dobro, a i ne raspolazem spektarom boja... ali pokusacu washom kasnije da dobijem na linijama panela... kad sam poceo raditi, znao sam da ce mi taj "metalni" dio biti problem! hvala ti za sugestije!
sto se tice OLS, jeste! greska je! ali sta sam mogao! isto tako, instrument tabla.. cockpit je isto jako ne precizan.. totalno pogresan! nema uopste LCD display-eva... ali na drvetu je dodato jos extra dijelova.. kao za dvosjed.. pa tako i jedan dodatni panel.. koji sam malo skratio, i naknadno ubacio.. to ce za sad tako da ostane, plasio bi se i skidati bilo sta, da ne ostetim boju a na ostalim detaljima cu da poradim! i svakako cu ovaj dio oko topa da prefarbam! .. sto sam se ja raskenjao... :)

_________________
http://i761.photobucket.com/albums/xx258/nenobl/1LlNY.gif


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 23:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2010, 11:25
Postovi: 341
zlikovac71 je napisao:
@nenobl
Ako se ni izboris sa Grcima, slobodno se obrati, a sto se tice kamuflaze "ubo" si je i vrlo interesantno izleda!
Covece sta ti radis, ko placeni ubica, sad u San Diegu, sad u Atini? :wink:
@ Darijan
Sefe, pa da te dopunim, Ziggy-jev trud se isplatio, BH poste pocele pregovore sa HK postom, tako da cemo se i mi malo ovajditi od jeftitnijih istocnjacki cena, doduse duze ce da putuje ali who cares?


:lol: :lol: huh.. pokusavam da ucinim ovaj svijet sto manji... :)

_________________
http://i761.photobucket.com/albums/xx258/nenobl/1LlNY.gif


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 23:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2010, 11:25
Postovi: 341
ej, da li igra ko od vas kakvu simulaciju??? ja ako ne cackam po maketi, onda se trujem Lock On, modern air combat... odlicna simulacija...

_________________
http://i761.photobucket.com/albums/xx258/nenobl/1LlNY.gif


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 23:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2010, 01:09
Postovi: 304
Uh, vidi ti momaka sto su se raspricali oko Suhoja, aaaaaaaaaa, pa bice ovde zanimljivo pratiti.
Posebno me zanima ova prica oko farbanja motora, posto sam neke price oko toga vec zakacio na MK, i prilicno lude rezultate daju!
E takve diskusije volim, samo napred momci!

_________________
http://zlikovacscale.blogspot.com/
http://www.facebook.com/MaketarskaEkipaBanjaLuke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 23:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2010, 16:13
Postovi: 423
Lokacija: banjaluka
@nenobl.....molim i drago mi je da ti je slika pomogla :D ......ako nisi siguran za vjetrobransko staklo onda ne diraj :D .......rijesi ovaj oblik za oplatu topa to je bar lako :D

a sad za bojenje nijansi na motorima mozes koristiti vise boja preko ove tvoje na fazon velike razrijedjenosti i tankog providnog nanosenja...mozes koristiti crnu...smedju...plavu..ili ih kombinovati..da dobijes zeljeni rezultat...naravno ako imas ove dodatne boje :wink: ...najpametnije je da prvo na nekom komadu plastike probas postupak pa da onda primjenis na maketi da ne bi uprskao 8)


ps.i mene su mucile slike za ovu 29-ku koju radim al sam prekopao net uzduz i poprijeko dok nisam sve iskopao i dosao do zeljenih detalja :D :D :D

@zlikovac71 xexe kad je bilo koji flanker u pitanju ja sam uvijek tu...da malo davim :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 00:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2010, 11:25
Postovi: 341
@FBW -evo ti malo flankera u akciji! ganjao sam 2 turska F-16C.. :)
Prikačeni fajl:
ScreenShot_003.jpg
ScreenShot_003.jpg [ 181.42 KiB | Pogledano 888 puta ]
Prikačeni fajl:
ScreenShot_004.jpg
ScreenShot_004.jpg [ 252.5 KiB | Pogledano 888 puta ]
Prikačeni fajl:
ScreenShot_006.jpg
ScreenShot_006.jpg [ 231.26 KiB | Pogledano 888 puta ]

_________________
http://i761.photobucket.com/albums/xx258/nenobl/1LlNY.gif


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 00:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2010, 11:25
Postovi: 341
Prikačeni fajl:
ScreenShot_010.jpg
ScreenShot_010.jpg [ 221 KiB | Pogledano 887 puta ]
Prikačeni fajl:
ScreenShot_014.jpg
ScreenShot_014.jpg [ 203.89 KiB | Pogledano 887 puta ]
Prikačeni fajl:
ScreenShot_001.jpg
ScreenShot_001.jpg [ 193.84 KiB | Pogledano 887 puta ]

_________________
http://i761.photobucket.com/albums/xx258/nenobl/1LlNY.gif


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2011, 19:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Dakle, tražili ste projekat u radu - projekat u radu ćete i dobiti... Da ne ispadne da ništa ne radim, evo čim se bavim u prethodnih par mjeseci (trebalo je da bude par sedmica, ali se oteglo ko gladna godina)

Maketa je Revell 1/72 SAAB J-35J Draken, prepak Hasegawe, odlična mala maketa za rad bez frustracija :) Uklapanje je jako dobro, nivo detalja solidan, sve u svemu začin C.

Evo kako izgleda kokpit nakon malo detaljisanja; ovo su prave boje, a ne ono što piše u sastavnici:
Slika

Uklopljen:
Slika

Veoma jednostavan stajni trap i okolina, kao i zelena unutrašnjost kabine:
Slika Slika

Farbanje odozdo, prvi, drugi, treći a bogami i četvrti sloj boje (Revell374 + Revell301):
Slika Slika Slika Slika
Inače, NMF je Revell 90, kasnije sam malo tonirao s MM aluminium.

Odozgo, "samo" tri sloja (Revell57 + Revell04):
Slika Slika Slika Slika

Maketa dolazi bez naoružanja, što je ujedno i jedina ozbiljnija mana. Nabaciću 2 Sidewindera iz druge kutije, ali ja ne bih bio ja da ne zakomplikujem, pa sam odlučio da napravim i Falcon-e. Za osnovu su mi poslužile neke izmišljene rakete iz kutije MiG-23, koje, gle čuda, veličinom potpuno odgovaraju Falcon-u umanjenom 72 puta:
Slika Slika Slika Slika

Nisam od onih kojima je žao isprljati maketu... a i Draken je prilično musav avion... evo kako sve to izgleda nakon isticanja panela i šejdinga... sve je rađeno grafitom:
Slika Slika

Sigurno se mnogi pitaju zašto je, kog vraga, postšejding urađen prije dekala... paaa grafit se prima kako treba na farbu, a ne na štatijaznam neki tamo Pronto... a ako koji dekal bude drečao preko ove prljavštine, to će da se sredi tako kad dođe na red finalno lakiranje. Večeras sam nabacio i prvi sloj Pronta, tako da su uskoro na redu dekali i dofarbavanje nekih sitnica... neću žuriti :)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2011, 22:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2010, 01:09
Postovi: 304
Bogami ovo moram da ispratim do kraja, jer me za sada jako zbunjuje. Ta nijansa sivo plave na gornjem delu krila ume da bude neuporedivo bolja kad se izlakira, tako da za sada stvarno ne mogu da je komentarisem. U stvari cekam da vidim kako ce grafit izgledati, posebno na prelazima iz boje u boju, naravno sve ovo zato sto ne koristim ovaj fazon na oklopima, a na avionima je nikad nisam radio, a vidim da ima sjajnih rezultata. Mada mi se cini da je do aparata (osvetljenja) ali mi se ipak cini da je prevelik kontrast na donjem delu izmedju metalik farbe i "regularne" boje.
Ok, nije moj fah definitivno ali me uvek zanimaju tehnike, pa mi se zato i cini jako zanimljiva maketa.
A da i jos jedno pitanje, hoces li doradjivati tu metalik, one fore sa "opekotinama" i nijansiranjem?
Samo napred, meni je interesantno, zato i davim, a i nekulturno bi bilo nista ne komentarisati tudj trud.

_________________
http://zlikovacscale.blogspot.com/
http://www.facebook.com/MaketarskaEkipaBanjaLuke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2011, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Warrior of the Light dosao i draken na red :)
svidja mi se kokpit i prljanje samo naprijed .

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2011, 22:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2010, 01:09
Postovi: 304
Uh, zaboravio sam sta sam hteo od silnog laprdanja.
Zar grafit u panele spada u postshade? Iskreno nekako imam verovatno i pogresnu predstavu da posvetljavanje sredine panela ide pod to?
Ne zameri mi na komentarima, danas sam nesto filozofski nastrojen :lol:

_________________
http://zlikovacscale.blogspot.com/
http://www.facebook.com/MaketarskaEkipaBanjaLuke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2011, 08:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Citiraj:
Zar grafit u panele spada u postshade? Iskreno nekako imam verovatno i pogresnu predstavu da posvetljavanje sredine panela ide pod to?

Tehnički si u pravu, ali sam ja ovdje iskoristio termin postshading u čisto deskriptivnom smislu (bukvalan prevod je poslije-sijenčenje, što mu dođe baš to, jer sam koristio tanki sloj grafita da osjenčim spojeve panela i neka prljavija mjesta itd. i to sve nakon farbanja).
Već sam radio ove fazone s grafitom na nekoliko prethodnih maketa i sviđa mi se efekat... sad sam odlučio da na ovoj maketi namjerno probam malo jače tj. sa više grafita, da vidim kako će se pokazati. Na metalnoj površini sam uradio jače prljanje, a prethodno sam izvukao neke panele s tamnijom (aluminium) bojom - vidi se malo na zadnjoj slici. Mislim da više to neću dorađivati, možda ga jedino malo ušarenim suvim pastelama nakon završnog lakiranja, ali o tom po tom.

Evo i par slika prvaih aviona. Ovaj je jako čist, ali se već vide fleke na donjem dijelu:
Spoiler:
Slika


A ovaj je već musav ko krme :) :
Spoiler:
Slika

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2011, 10:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2010, 16:13
Postovi: 423
Lokacija: banjaluka
@warrior.....super izgleda :D :D :D ......sijencenje grafitom je odlicno uradjeno :turn-l: .....potpuno si u pravu sto se tice grafita direktno na farbu pre svega ostalog.....to je i moja praksa a rezultati fantasticni......smatram da je to osnovno pravilo za upotrebu grafita :wink:


dok tebi nije zao isprljati maketu :D ...meni uvijek jest i nastojim da je uvijek prljam najminimalnije :D :D :D ....to mi profesionalna bolest :D :D :D ....ali pobijedicu je pogotovo kad budem radio su 27 prosto moracu :D :D :D ........


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2011, 15:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Evo i tema na MK:
http://www.maketarskikutak.com/index.ph ... 033.0.html

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2011, 18:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2009, 18:16
Postovi: 386
poz evo uhvatih vremena da silkam Sherman M4 napokon je gotov pa et pogledaj te i naravno ocekujem komentare nemoj te samo mudro sutiti pozz

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2011, 18:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2010, 01:09
Postovi: 304
:angry4: Primedba licne prirode :angry4:
A gde je sajla, majstore? :evil3:
Hahhahhaa, sala naravno, i to totalno interna

_________________
http://zlikovacscale.blogspot.com/
http://www.facebook.com/MaketarskaEkipaBanjaLuke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2011, 19:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2009, 18:16
Postovi: 386
zlikovac71 je napisao:
:angry4: Primedba licne prirode :angry4:
A gde je sajla, majstore? :evil3:
Hahhahhaa, sala naravno, i to totalno interna

hahaahah svaka cast znas da sam kontao da li ces skontat ma pricacu ti sve je bilo u frci nekoj

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2011, 19:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2010, 16:13
Postovi: 423
Lokacija: banjaluka
ohohooo...pao je i pravi fotosuting :D :D :D ....nema sta sto se tice tenkica darijan napreduje li napreduje :D :D :D ...svaka cast super izgleda.... odlicno uradjeno prljanje gusjenica i tockova zaista realisticki djeluje

i glasam za to da mu uradis i negu gotiva dioramu...jednostavno moras :D :D :D

ps.ajte sad meni neupucenom u tenkove recite o kakvoj je sali rec :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2696 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 135  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs