banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 04:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 823 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 42  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 11 Sep 2022, 11:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8522
Gledaj ovog zla:
https://www.rolexreplica1.sr/rolex-subm ... watch.html
Mehanizam je skinut 1/1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 11 Sep 2022, 11:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8522
Evo ga ovdje(fejk 3135):
BAM 210.25 | 2021 new models Chinese Super R 3135 automatic mechanical movement blue balance wheel Men's watch movement VR clean
https://a.aliexpress.com/_m01IBNa
Jbt, polirali su ivice ploča i mosta, perlage dekoracija i sa unutrašnje strane....shit!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 11 Sep 2022, 12:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7877
Lokacija: Mejdan
hadzidado je napisao:
Gledaj ovog zla:
https://www.rolexreplica1.sr/rolex-subm ... watch.html
Mehanizam je skinut 1/1

Meni se taj dizajn uopšte ne dopada.
Ni ta zlatna boja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 11 Sep 2022, 12:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8522
Jebeš dizajn! Gledaj kako su ljudi uradili mehanizam- treba biti dobar časovničar i dooobro znati Rolex mehanizme da bi ovo provalio. Kada se strpa ETA (ili neki njen klon) vidiš da je fejk čim otvoriš sat. Ovdje skineš poklopac i huh, aj ti kod ovlaštenih servisa (za ex YU Petrović, Malalan, Mamić).
Još 1 detalj - imaju ugraviranu rolex krunicu na staklu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 12 Sep 2022, 10:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2016
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Ovo ljeto sam bio u Turskoj i upoznam momka (Turcin je u pitanju) koji je dugo imao curu iz Zenice. Cim je cuo da smo iz BiH zagotivio nas. Inace se bavi prodajom laznjaka itd. Nije nas obradjivao da nesto kupimo vec smo se bas druzili. Nakon razgovora o laznim torbama dosli smo na temu i laznih satova. Prica on kako ima jedna osoba koju on zna koja radi samo klonove i da su ti klonovi u rangu originala. Kaze zamisli fabrika A i fabrika B. Obe kupuju djelova na istom jestu i sastavljaju satove. Ovi sto su izalsi iz fabrike A (koja je locirana u Svicarskoj) kostaju 10k do ovi iz fabrike B (koja je u Turskoj) kostaju 2k. Isti mehanizam, vanjska obrada, safirno staklo, itd. Kaze da ih klijentela iz Zapadne EU opasno kupuje.
Dva ista sata osim sto su proizvedena na razlicitim lokacijama pa razlicite cjene. A isti sastav. E to su klonovi.

Nakon takvih saznanja moram da se upitam da li su skupi satovi koji se vrte po nasem trzistu stvarno originali ili su klonovi?

Nadjoh nedavno klasifikaciju luksuznosti satova od strane Swiss Federation of Watch Manufactures.
1. Do 200 CHF
2. Od 200 do 500 CHF
3. Od 500 do 3000 CHF
4. Od 3000 do 10000 CHF
5. of 10000 CHF pa nagore

Samo se klasa 5 smatra luksuznim satovima. Klasa 3 je entry level i klasa 4 je Mid level


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 13 Sep 2022, 12:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
hadzidado je napisao:
Jebeš dizajn! Gledaj kako su ljudi uradili mehanizam- treba biti dobar časovničar i dooobro znati Rolex mehanizme da bi ovo provalio. Kada se strpa ETA (ili neki njen klon) vidiš da je fejk čim otvoriš sat. Ovdje skineš poklopac i huh, aj ti kod ovlaštenih servisa (za ex YU Petrović, Malalan, Mamić).
Još 1 detalj - imaju ugraviranu rolex krunicu na staklu.


Bez obzira na nivo kvaliteta kopije/klona meni to nekako na kraju dodje da sam sebe lazem.
Ako nisam u prilici da si priustim sat tog cjenovnog ranga onda cu se radije uklapati u ono sto je meni dostupno.
Mada, ruku na srce, da je fascinantno sta rade - jeste.

Ja volim Seiko, pokojni deda je imao neku peticu kojoj se izgubio trag, al' mi je od tog perioda ostalo da je Seiko nesto kao kul.
Za svaki dan nosim SRPG47, povremeno SPB253J i cekam SPB245J1 da mi stigne. Tu sam kao zaokruzio sport, diver i dress varijante pa cu malo odmorim od Seika :oops: (Mada ima bar jos 4-5 modela koje bih sad pa sad kupio).

Citiraj:
V@nja,
Da nemaš blage veze o satovima pa ajd al sve znaš i opet bi uzeo taj komad smeća!?
Ja bih se zabrinuo.
(ovamo aqua terra i speedy....)


Da se dodatno ukopam .. za vikend u Italiji sam opet isao i pitao ima li.
Drzim kad ga uzivo vidim i cacnem da cu konacno odustati (jer vjerovatno to nije to).
Tacno mi treba pomoc.
:lol:

Citiraj:
Nakon takvih saznanja moram da se upitam da li su skupi satovi koji se vrte po nasem trzistu stvarno originali ili su klonovi?


Ja vjerujem da vecina nasih "poznatih" licnosti nosi kojekakve kopije i(li) klonove.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 13 Sep 2022, 12:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Pogledajte, ako vam se da, Nicu - meni je prezabavan.
Volim ga i zato sto smatra da je Casio (G-Shock pogotovo) "GOD TIER" kako on to kaze satova.

https://www.youtube.com/c/PridePinion

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 13 Sep 2022, 12:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23505
Koliko košta ovaj Mission to Uranus? Mogli bi skupiti novac i kupiti za administraciju foruma, pa da se prenosi sa koljena na koljeno.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 13 Sep 2022, 12:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Oni bi trebalo da su 300tinjak eura.
Slusao sam Strahinju (sat na ruci) kako govori da je 250, na DE sajtovima su govorili 350.
Ne znam sad sta je 100% tacno.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 13 Sep 2022, 12:39 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17208
Lokacija: Q5HW+6W
SRPG47 mi je fin, samo me nervira kruna na 4 sata. Iako volim crne satove, SPB253J mi je nekako nja... da je napravit hibrid ova dva, skoro pa idealan sat :D SPB245J1 mi je pemzija.
Moj Seiko je SNE097, to mi je prvi sat koji sam kupio kad sam bio mlad i lud. Donio mi jedan forumaš iz Amerike, iako on to nema pojma :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 13 Sep 2022, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8522
V@nja,
Za kopije se slažem - ne bih ga džaba. Da su odradili jebački posao - definitivno.
Inače fina trojka. Od kud da se odlučiš za crni 62MAS?
Kako mu se drži premaz?
Alpinist je bombon. Probao ljetos sivog na čeliku i malen mi nekako. Valjda sam se navikao na veće satove(Tuna i Rangeman) ali i 41-42 su mi ok(ny0040, orient mako) . Ovaj 38mm......bem li ga....
Za moonswatch sam sve rekao i valjda ćeš se ohladiti(ne ide uz kolekciju).

Enter,
Kako kruna na 4 za spb253!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 13 Sep 2022, 13:29 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17208
Lokacija: Q5HW+6W
Greška u copy/paste, mislio sam na SRPG47. Ispravljeno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 13 Sep 2022, 15:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7877
Lokacija: Mejdan
danijell je napisao:
Koliko košta ovaj Mission to Uranus? Mogli bi skupiti novac i kupiti za administraciju foruma, pa da se prenosi sa koljena na koljeno.

Mission to Ur-Anus
Eto. Popravito. To treba pisat. :iconbiggrin:

(Ima li grđe i gejastije boje, mislim na: https://www.swatch.com/en-us/mission-to ... 3L100.html).







Nego, mogu li se ovi satovi otvarati i servisirati, znam da Swatch voli da to fino zatvori da nemreš servisirat (osim metat bateriju).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 13 Sep 2022, 16:07 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17208
Lokacija: Q5HW+6W
Ne mogu. Em je kućište plastika, em je kristal plastika, vrlo podložan grebanju.
Ovo je sat za pokazivanja, ne nošenja, pošto ga normalnim nošenjem uništiš u roku mjesec dana.
Ima video gdje je kristal ogreban originalnom kutijom u kojoj se nalazi sat.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 13 Sep 2022, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
hadzidado je napisao:
V@nja,
Za kopije se slažem - ne bih ga džaba. Da su odradili jebački posao - definitivno.
Inače fina trojka. Od kud da se odlučiš za crni 62MAS?
Kako mu se drži premaz?
Alpinist je bombon. Probao ljetos sivog na čeliku i malen mi nekako. Valjda sam se navikao na veće satove(Tuna i Rangeman) ali i 41-42 su mi ok(ny0040, orient mako) . Ovaj 38mm......bem li ga....
Za moonswatch sam sve rekao i valjda ćeš se ohladiti(ne ide uz kolekciju).

Enter,
Kako kruna na 4 za spb253!?


Ja sam se (izuzev G-Shock) totalno odvikao od velikih satova, 38-42 (mada je i ovo gornja granica)mm je ono sto mi sad najvise odgovara. Tati sam kupio GWG-1000 prije nego sto sam sebi uzeo GGB-100 .. odustao sam od GWG u svom slucaju samo zbog velicine (iako je sustinski neznatna razlika, meni nesto nije lezao kad sam ga probao par puta).

Prvo sam htio uzeti SPB213J1, a onda mi nesto bilo bezveze da imam 2 sata iz iste ´serije´ pa sam na kraju odustao. Vrtio se nesto po sajtu i na kraju kad mi je ovaj zapao za oko prelomim. Zasad je bez packe, mada vjerovatno ima i do toga da ga ne nosim precesto.
Alpinistu se bas radujem .. ganjao sam ga online bez da sam ga vidio, al´ sam isao po principu - he who dares wins :D

Ja vise kenjam nego sto stvarno ganjam MoonSwatch.
Digao sam ruke, radije cu cuvati pare za neki od GM-B2100.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 13 Sep 2022, 16:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
ratkop je napisao:
Ne razumijem tu opcinjenost Omegom. Nisam vlasnik ali gledao sam njihove satove u radnjama i moram reci da su mi bas ruzni. Mislim da je to najbolja rijec. Meni licno nimalo privlacni, nekako su nezgrapni, cifarnik i bezel im je prevelik za moj ukus. Speedmaster Omega jedan od boljih satova s aspekta izrade i definitivno sat vredan da bude u kolekciji. Nadam se da ces uspeti da ga uvrstis u svoju kolekciju


Bio na putu .. pa kad mi bilo mrsko kucati sa tel. kad sam prvi put vidio post i onda zaboravi odgovoriti.
Meni su Omege (neke, naravno .. vecinom ovi svedeniji modeli) prelijepe + sto mi kod njih dodatno ide u prilog je da jesu (makar entry) premium brend u pitanju, a opet nisu neke nezaradive pare pa mi je onda lakse gledati njih nego neke stvari koje su realno nedostizne.

Ja npr imam problem sa Breitlingom. Meni se oni ne dopadaju i dzaba.
Daleko od toga da bih ja sad nesto srao .. Breitling vaki naki ne bih nosio bla bla bla, al´ jednostavno za te pare radije nesto drugo.
:oops:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 13 Sep 2022, 17:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17208
Lokacija: Q5HW+6W
V@nja je napisao:
Daleko od toga da bih ja sad nesto srao .. Breitling vaki naki ne bih nosio bla bla bla, al´ jednostavno za te pare radije nesto drugo.
:oops:

Kurve i kokain? :lol:
Pa dobro, to sad zavisi šta se kome sviđa, te od modela do modela. I meni se, recimo, u prosjeku više sviđa Omega, al ima modela Breitlinga koji su mi sasvim korektni.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 13 Sep 2022, 21:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8522
Čoban,
To ti je tzv tiffany i meni je ok(npr Doxa 300 aquamarine). Sve osim pink(ajd i ljubičasta) je prolazno za domaćine.

Vanja,
Možda 62-ka bude bolja ako ga malo izgrebeš. Ono, životni ožiljci i ta sranja.
Koliki ti je obim zgloba?

Uvijek Omega prije Brajkana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 14 Sep 2022, 18:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Možda 62-ka bude bolja ako ga malo izgrebeš. Ono, životni ožiljci i ta sranja.


To je to :lol:

Citiraj:
Koliki ti je obim zgloba?


~19cm

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SATOVI
PostPoslato: 14 Sep 2022, 21:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2016
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
V@nja je napisao:
Bez obzira na nivo kvaliteta kopije/klona meni to nekako na kraju dodje da sam sebe lazem.
Ako nisam u prilici da si priustim sat tog cjenovnog ranga onda cu se radije uklapati u ono sto je meni dostupno.
Mada, ruku na srce, da je fascinantno sta rade - jeste.


To je to, u jednoj recenici savrseno sazet odgovor. Osjecaj kad znam da imam original na ruci i znam da sam ga sebi priustion, to je to. Istina je da bih ponekad voleo i nesto skuplje ali nema sta da se zalim i na ovo sta sam sebi do sada mogao priustiti i radje cu nositi original u mom cjenovnom rangu nego da imam laznjak. Imao sam jednom klon (davno je to bilo) i osim pocetnog entuzijazma, jako brzo me prosla zelja da ga nosim. Grizla me savjest. Brzo sam ga se rijesio.

Jedan odlican video Strahinje za buduce kupce satova


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 823 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs