banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Avg 2022, 22:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ozrenx je napisao:
To je vec predmet diskusije, isto govore i za brvnare itd itd


Nemaju brvnare veze sa tim.
Metalni kontejner ima konstrukciju koja funkcioniše kao cjelina.
Čim počneš da je režeš i siječeš, pitanje je kakva je nosivost i stabilnost svega…

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2022, 08:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Pa ne rezes, vec spajas dva ili vise.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2022, 11:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
Vidio sam samo na Piku gotove proizvode od dva ili više kontejnera, pretpostavljam da se može dogovoriti dizajn i slično.
A po Krčmaricama i Slatini (gdje trenutno ganjam plac) nisam viđao.

https://www.olx.ba/artikal/37655584/kon ... kontejner/

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2022, 12:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ma ti kontejneri su kurac da prostiš, iznuđeno rješenje kad se ne može ništa čestito uraditi.
Ajde kad ih uvezuješ jedan uz drugu pa i nekako, ali čim kreneš neke "moderne" izvedbe da radiš to je budalaština.

To je metalna kutija za prevoz robe. Nije predviđena za neka naročita opterećenja, kontejneri se oslanjaju na za to predviđena mjesta.
Ako kreneš da ih pomjeraš i rotiraš, više ih ne možeš osloniti kako je predviđeno, pa onda ojačavaš, praviš stubove i ostale pizdarije.
U principu, jako si ograničen dimenzijama, jebeš se da uklopiš instalacije, a da ti ne uzmu puno prostora. Jebeš se sa izolacijom jer je to konzerva na suncu.
Onda bi trebalo da napraviš i nekakav krović...
Trebalo bi i da izbetoniraš neke stope da možeš fino da osloniš kontejner na zemlju...

Brate mili, koliko te dođe kvadrat te zajebancije? Uzmi i napravi montažnu kućicu onako kako ti odgovara za isto para...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2022, 12:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2022, 10:57
Postovi: 122
Kad vidim ta arhitektonska naprđivanja sa kontejnerima, povraća mi se


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2022, 15:15 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Aha bas ces napraviti za isto para 50m2 kontejnera i 50m2 montazne kuce, kako da ne, izace bar 15k vise montazna zajebancija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2022, 13:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Okt 2012, 09:53
Postovi: 98
Slažem se sa Castra-om,
Kontejner je super varijanta ako ćeš imati jedan koji ćeš naći negdje jeftino (tipa dao se nabaviti za 2-3000KM na pik u ok stanju).
Za jedan kontejner lagano napraviš stope, mogu čak i one behaton kocke (bar 20x20cm što ne mora da izadje skupo).
I onda neka varijanta neka verandica, nadstrešnica bla bla... Ali to je samo "onako" rješenje za povremeno korišćenje. Ovakvih varijanti ima oko BL baš dosta, da su ljudi super skockali.
Ove varijante spajati i slagati je već ozbiljnija priča (temelj, krov, spojevi...).
Ima mi logike jedino ako baš jeftino nadješ 3-4 kontejnera koji su u dobrom stanju.
Treba imati na umu da i transport kontejnera dodje poprilična cifra.
Prošle godine sam sve stavljao na papir i nije se moglo uklopiti u 10.000KM što smatram da je za neko privremeno rješenje preskupo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2022, 13:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Koliko je meni poznato, kontejneri se spajaju bez problema, jedan pored drugog ili na sprat. Nisam jednom spavao u takvim kompleksima ili čak imao vojnu vježbu u takvim "naseljima"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2022, 14:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Činjenica da vojska i građevinci spavaju u tim kontejnerima, govori dovoljno o njima... :D

Mogu se kontejneri dobro uklapati, ako se uklapaju jedan pored drugog ili jedan na drugi i uvezuju na predviđenim mjestima.
Čim ih kreneš uklapati tako da je jedan pomjeren u stranu ili rotiran u odnosu na drugi, to je gola voda...

Namjenski stambeni kontejneri i mogu imati nekog smisla, ali pravi brodski kontejneri su bezveze.
Sa stambenim kontejnerom barem imaš onaj sendvič panel, pa je to kakva-takva izolacija. Klasični brodski kontejner nema ni to.

E sad, koliko to sve ima smisla i koliko se isplati?
Najosnovniji stambeni kontejner vanjskih dimenzija 6x2.4 metra je preko 6500 KM, znači otprilike 500 km po kvadratu. Na to dodaj još prevoz, nekakav temeljčić i krović.
Koliko je montažna kuća? 750 KM po kvadratu?

Zbog tankih zidova od sendvič panela, sve instalacije (voda, struja, kanalizacija) idu nadzidno.
Slika
Meni je to bezveze...

Evo primjera neke vikendice od kontejnera:
Slika
Znači spojili su 2 kontejnera bez unutrašnjih zidova i pravili su potpuno nove pregradne zidove.
Da me ubiješ, ja ne vidim nikakvu prednost sem cijene u odnosu na montažnu gradnju.
Samo je pitanje kad podvučeš crtu, šta gdje dobiješ za koliko para... Šta ti nudi veći komfor, dugovječnost, ugodniji boravak...
Ako je kontejner od 30 kvadrata 15000 KM, a montažna 22500 KM...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2022, 14:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Mogu li se ovi kontejneri prebaciti na drugu lokaciju? Prodaš nekome i da ih nosi... Montažnu malo teže.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2022, 14:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
^ U Americi može i montažna :D

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2022, 08:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
Bahamut je napisao:
Da li je neko ove ili prošle godine ganjao montažnu kuću da podijeli konkretna iskustva i sa cijenama i sa kvalitetom?
Ko su aktuelni "top-tier" izvođači za BL i okolinu?
Kakvo grijanje se preporučuje?


I mene ovo zanima. U planu mi je neka kuca/vikendica sa bazenom i svasta jos pa sam poceo gledati izvodjace po BL. Da li znate nekoga ko je pravio montaznu kucu?
Iskustva, cijene itd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2023, 15:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Nisam nikada boravio ili prespavao u brvnari, vidjam svako malo da je neko napravio brvnaru, kakva su iskustva s tim, ima li neko info i prve ruke ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2023, 17:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
Na kraju sam se odlučio za Beriće, što zbog cijene, što zbog poznanstva preko određenih ljudi i par kuća koje sam obišao, kao i činjenica da ljudi rade sve, i bagerisanja i temelj, što dosta firmi ne želi da radi.

Cijena 900KM po kvadratu po principu ključ u ruke.
Na tu cijenu ide 150KM po kvadratu za temelj + nešto više ako ima nagib.
Ravnanje zemljišta (bagerisanje) je 80KM po satu.

Šta znam, s obzirom na sva poskupljenja, ok je cijena, za nekih 80 hiljada dobijam četverosoban stan u 73 kvadrata, koji sam sam dizajnirao (njihov arhitekta odradio mjerenja i ostalo) + imam tavan kao ostavu.

Išao sam i u Vakuf, Promo traži 1400KM po kvadratu za ključ u ruke, ne rade temelj i ostalo, bukvalno im moraš sve pripremiti, oni samo sastave konstrukiju i odrade instalacije.
Iako su navodno najkvalitetniji, cijena i nezainteresovanost (bukvalno su mi rekli da im je HRV primorje i ostatak EU prioritet, u BiH rade kako stignu) su me odbili u startu.

Eto, će vidimo na proljeće, kad krenu radovi kako ide, pa javljam utiske.

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2023, 18:20 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ja sam čuo da Berića moraš stalno nadzirati, hoće zakinuti na materijalu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2023, 18:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
_зока je napisao:
Ja sam čuo da Berića moraš stalno nadzirati, hoće zakinuti na materijalu.
Ja sam čuo nešto drugo, a u priči je gepek....
No ne mora ništa da znači, nek je Bahamutu sretno. Promo sam imao primjer u užoj familiji zadnjih godinu dana, ništa spec. Kad sabereš vrijeme reklamacija, ispadne isto vremenski kao i da zidaš ..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2023, 09:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Okt 2012, 09:53
Postovi: 98
Pratim

@Bahamut podjeli iskustva kada kreneš sa poslom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2023, 10:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
_зока je napisao:
Ja sam čuo da Berića moraš stalno nadzirati, hoće zakinuti na materijalu.


Isto + da znaju isfušeriti.
Uzdam se u to što je preko poznanstva + što im radim novi sajt u kompenzaciji, kontam da će se malo više potruditi, realno mora biti neko povjerenje, koje (nadam se) ne bi trebalo da se obije o glavu.

Te dvije kuće što sam gledao su odrađene bez greške, ali svakako treba nadzor, za sve izvođače, kod njih čak i u ugovoru stoji da je "dozvoljen" nadzor o klijentovom trošku, pa sam svakako mislio platiti nekog arhitektu kome više vjerujem nego njima. Dobra stvar je što montaža ne traje dugo, pa neće biti veliki trošak da se plati, biću i ja tu većinu vremena, ali mene mogu smotati kako hoće.

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2023, 12:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
znaci nema ni jedan da radi kako treba
mozes se zalit Bogu Ocu posle

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2023, 17:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 961
Lokacija: Land of Downunder
Castra je napisao:
Ma ti kontejneri su kurac da prostiš, iznuđeno rješenje kad se ne može ništa čestito uraditi.
Ajde kad ih uvezuješ jedan uz drugu pa i nekako, ali čim kreneš neke "moderne" izvedbe da radiš to je budalaština.

To je metalna kutija za prevoz robe. Nije predviđena za neka naročita opterećenja, kontejneri se oslanjaju na za to predviđena mjesta.
Ako kreneš da ih pomjeraš i rotiraš, više ih ne možeš osloniti kako je predviđeno, pa onda ojačavaš, praviš stubove i ostale pizdarije.
U principu, jako si ograničen dimenzijama, jebeš se da uklopiš instalacije, a da ti ne uzmu puno prostora. Jebeš se sa izolacijom jer je to konzerva na suncu.
Onda bi trebalo da napraviš i nekakav krović...
Trebalo bi i da izbetoniraš neke stope da možeš fino da osloniš kontejner na zemlju...

Brate mili, koliko te dođe kvadrat te zajebancije? Uzmi i napravi montažnu kućicu onako kako ti odgovara za isto para...


Kastra tipičan dinaroid, čim digne temelje za kuću odma se planira nadogradnja sprata za starijeg sina, pa sledeći sprat za mlađeg sina i podrum za babu... ti bi kalemio kontejnere, pa nećeš pravit neboder.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs