banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 23:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1765 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 89  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jun 2017, 19:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Znaci ne da sam glup neg sam na kvadrat glup, bilo mi lijeno izvaditi moju sticnu, izmjerim je sublerom bez gadjanja 10-e, 27mm po mom mjerenju, ova u oglasima 27.2 reko to je to, kad ono ne moze, kod mene ide 26.8
Znaci bijes aj zdravo, nisam sad pametan bil je "umio" na tokarski, il da se batalim te radnje...
Jbt da sam znao da ce me j bicikl ovoliko nervirati kupio bih hooverboard

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 19:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Koji je gori?
Radikalni islam ili pasivno agresivni islam?

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 19:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Slika

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 22:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
veljo1981 je napisao:
Znaci ne da sam glup neg sam na kvadrat glup, bilo mi lijeno izvaditi moju sticnu, izmjerim je sublerom bez gadjanja 10-e, 27mm po mom mjerenju, ova u oglasima 27.2 reko to je to, kad ono ne moze, kod mene ide 26.8
Znaci bijes aj zdravo, nisam sad pametan bil je "umio" na tokarski, il da se batalim te radnje...
Jbt da sam znao da ce me j bicikl ovoliko nervirati kupio bih hooverboard

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Hahaha. Car si, kako necea tacno izmjeriti kad imas subler? Tokarenje ne dolazi u obzir jer ces je dodatno oslabiti, nema tu nekog mesa da se ima vdje tolerisati. Naruci drugu i cekaj :) mada bacanje para. Sticna bas nicemu ne sluzi na cestovnim. Al ajd. Jesi ostalo namontirao? Kako izgleda? Jes vozio? Jes sta brzi?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Pa jbg, nisam ja to precizirao, a i nisam vidio da postoji 26.8, samo 27.2 ili cini mi se 31.8, rekoh to je ova sta ima da gledam u desetu
Htio sam onu sticnu, bas bi mocno izgledala na bajku, nemam sta s njom, bilo bi dovoljno skinuti 0,15 milimetra samo na dijelu gdje ulazi u seat tube, kad uhvatim vremena probacu. Imao sam i ideju 700x32 na 6-7 bara pa kontam ne bi bilo lose malo amortizovati

Nisam isao po lulu, sta ce mi bez volana, naduvao sam 5 bara, nisam nesto dobio, manje zuje gume jedino al nisam nesto ni bio za voziti, puno obaveza i vruce jako, napravio sam mozda nekih 10 km ukupno danas, al meni je to ok, kad god mogu idem biciklom, imao sam probleme sa stopalima ujutro kad ustanem i bosom nogom stanem znaci ubija bol u petama, od kako vozim nista ne boli, ono umorne su mi noge al pete ne bole, nije pomogao ni dr scholls ni one ostale silikonske gluposti al pedale jesu

Sutra imam neku festu pa necu voziti, u nedjelju planiram probati da vidim koliko mogu u komadu pa taman neko dolazio po mene, cilj je 10km u komadu

U ponedjeljak se stavlja lula, volan, prebacujem ove siftere, gripove i rogove, opet skidam vanjske gume, dotezem zbice, mijenjam trake i zracnice i to je onda to

Kina kad stigne, ima 15 stavki narucenih za bajk al to je sve vise sminka, najvise mi fali ona torbica, narucio sam 3 komada, samo da jedna stigne sto prije, vec sam izgubio nesto suski :)

Sve u svemu, zadovoljan sam, malo rekreacije, malo ucenja, malo mehanike... Ubijaju se dani i nije dosadno



Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 23:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Zašto dotezanje zica? Sta im je? Ako staviš 700x32 ima da crknes od udobnosti. Kenda ide do 5.3b
Mislim da ces zeznuti sticnu, a ti kakko te volja, tvoje su pare.
Nocu vozi oko 21h pa do 23h.
Pedale lijece ravna stopala kao razne bolove. Samo uzmea udobne pedale i udobna obuca.
Zasto mjenjas trake? Dosada? Torbica sto vise, nikad ih nije manjak.
I paksic nabavi on isto dobro dodje. Termosicu za bicikl.


Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2017, 05:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Vidio sam da ima par labavih zbica, na prednjem tocku uopste nema trake pa cu promijeniti obe da ne mislim o tome, zracnice isto stavljam nove, ono, spremam se za duge ture pa ne bij da me iznenadi nesto :)
Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2017, 07:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
A hahaahahah car. Imas brevete svaki vikend se negdje vozi. Sa zicama pažljivo ker se moze desiti svasta. Mozda da odneses tockove na servis. Ne podcjenjujem znanje ali centriranje tocka je ipak majstorluk

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2017, 07:31 
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Milane jel bolje vozit dužu rutu raniju ili kracu reljefnu :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

ja bih prvo dugu rutu pa onda radio kratke brze relacije, jedno 30 sekundi iz sve snage pa polako minut pa onda opet pola minute iz sve snage i tako desetak put, to bi bila neka vrsta HIIT-a


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Jun 2017, 07:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ovako mislis? Slika

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2017, 08:19 
uh, ovo je bas momacki...62 kilometra... :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Jun 2017, 08:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Neki_to_vole_vruce je napisao:
A hahaahahah car. Imas brevete svaki vikend se negdje vozi. Sa zicama pažljivo ker se moze desiti svasta. Mozda da odneses tockove na servis. Ne podcjenjujem znanje ali centriranje tocka je ipak majstorluk

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Imam komparator, na poslu centriram ring matrice za pelet koje su teske 120kg i moraju biti ispod 0.2 mm tolerancije, kad je nova natjeram je u nulu
Kontam da bih mogao tocak uraditi da ne skidam s bicikla, mada nisam sad mislio to raditi jer su ok kad nisanim na paknu, to cu poslije sezone

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2017, 09:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ako imas sprave onda ok. Samo udri.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2017, 22:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ала човјече, шта се измучи толико око бицикла, за толико пара си једноставно могао узети голфа и да ништа не сређујеш :D А за килограме, трчи, ходај, ето :D Мислим, како ти воља, само кажем, по мени није исплативо временски и трудом да се толико петљаш око бицикла (мада шта ја причам који сам скоро 2 сезоне потрошио на поправке и сизифљења око бица да бих на крају се одлучио једноставно да купим нови сљедеће године, искрено након тог квара више није био ни у возном стању :lol: конкретно откинула му се виљушка од гувернала, што више нисам могао толерисати). Купљен 2012-те код једног познаника из насеља који је у гаражи држао бицикле, продавао такође и неке боје и лакове, дакле није ријеч о специјализованој радњи, што ће се испоставити да је и била грешка и тешко да ћу прежалити тих 280 КМ јебемтидан :sad5: . Прве 2 године пичио беспријекорно, иако одмах или након годину дана сам морао да мијењам педале пошто су пукле (мада волим ја да форсирам и стојим на педалама више него сједити, до мене је :D ), онда редом почели кварови типа да сам морао мијењати комплет педални систем са осовином, затим лежајеви на точковима, поврх свега што су ми почеле тад и пуцати гуме, прво сам мислио да сам нагазио на нешто, али мало морген, усред чисте асфалтиране улице, или након што тек надувам на бензинској, пукне... Нема шта нисам радио, годину-двије сам се натезао, узимао гуме на различитим мјестима и вањске и зрачнице, дувао од 1,5 до 3-3,5 бара, ето да испробам, можда не буде пуцало, ма какав... Жице нису, можда пар пута јер су пукотине углавном биле на боку или према вана. Од спољних пробадања, исто можда тек пар пута. И даље ми је то остала мистерија, иако сумњам да може бити да се при стављању зрачница изгребе (што је могућ узрок случаја да приликом вожње почне лагано да се издувава, као и оно што се најчешће дешавало да надувам навече, током ноћи или након пар дана издува 70% (или, стајем сваких 5 км да надувам док возим), затим да гума није добро налегла (мада не вјерујем), на фелуги након Х пута прегледавања нисам наишао на неки дио који би могао да пробуши гуму... Најгоре кад ми пукне на дужој вожњи. И на крају, сва срећа да нисам возио, хтио да ухватим за гувернал и подигнем предњи точак на тротоар, кад оно гувернал мени у рукама, а точак се просу по земљи, држао се само за сајле од кочница :lol: Е од тад је бивши, нисам више имао ни живаца ни воље да га више поправљам у нади да могу да прођем без куповине новог, а овог оставим у животу... И још овај мајстор коме сам ишао пар пута за штошта каже да та генерација тих бицикала има ту бољку да је слабо спојена виљушка са гуверналом, ваљда заварена на двије тачке, кружића пречника пола цм :roll:

Ријеч је о Каприолу, да. И унаточ толико лијепих ствари које сам чуо о том произвођачи и прије куповине и сада, овај мој ме није очарао. Мада грешка је што сам куповао "нов" модел из нечије гараже.

Сад имам неки полован што сам узео прошле године за 150, и тако ми бицикл не треба за нешто специјално, иако га не користим тако ријетко. Пише на њему Фрејус, нисам никад ни чуо за то, али служи засад боље од Каприола. Гуме се већ излизале добрано, вријеме за замјену, и сад пошто имам фобију од пуцања гума, бојим се да замјеним, да не почну опет да пуцкају, до сад је ишло фино :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2017, 06:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Ja sam takodje kupio polovan bicikl prije 3 godine i do sad sam promijenio prednji amortizer (sr suntour), lanac (sram), gume (continental) i sic zajedno sa šticnom jer su mi ukrali prethodni. Bicikl sam platio 400KM, a još uložio 250KM. Do sad sam jednom rastavio ležajeve točka i promijenio mast. Lanac redovno podmazujem i čistim. Da, zaboravio sam napisati da je proizvodjač Miles.

Slika

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2017, 09:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Mene je mucila velicina rama, nije mi se vozalo puno okolo kao prvo, kao drugo, nista ne znas o biciklima sta ja mogu tu da vidim, mogao sam kupiti nov, pitao u capriolu sta mi preporucuju za moju visinu i tezinu oni mi kazu neki level 9.4 999km, ja pogledam mali ram, xl
I slucajno naletim na ovaj bajk, najveci koji sam vidio uzivo i kupim
Sad to nije lose, s pocetka je bilo,dok nije guzica ocvrsnula i dok se nisam ustimao da me ne bole dlanovi
Sto se tih dijelova tice,sve sto sam mislio kupio sam,sutra ako stignem ide montaza a na zimu cu raditi tockove,promijeniti lezaj vilice i pogona,nije to skupo nesto a da ne mislim kad dodje sezona
Nisam bio zadovoljan al sad sam ok, mogao jesam kupiti noviji bicikl i zao mi je sto nisam jer sam ogranicen izborom dijelova, ovo su stari standardi i jako malo ima izbora za dijelove

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2017, 10:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Imas tini nov bicikl sa tim starim standardima, tako da si se mogao vise sjebat. Hehe
Polako. Kad dupe nauci ice sve laganice. Samo kreni duže voznje i mozak iskljuci kao da odmara. Drugacije neces moci. Jer prvi zesci bol vracas se kuci. Valja stisnes zube i kazes odo dalje.

@gavranpero koliko predjes mjesecno kilometara? Vidim kontinental gume si stavio imam osjecaj da si neki polu profi vozač.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2017, 12:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ovo je trenutno moja gradska jurilica...
Slika

Do sad treći drumaš, i baš uživam na njemu. Mada, lagano je vrijeme da sve opet rastavim, očistim i sastavim. To ću nekad u julu, kad obaveze malo popuste...

Za duže vožnje imam ovo:
Slika

Ne njemu imam blatobrane i nazad bisage. Jedina stvar koja mi fali je dinama u točku i integrisana svjetla...

Ranije sam imao MTB bajkove, ali ne znam da li bih mogao opet nazad na debele gume. Ono što me još u zadnje vrijeme privlači su hibridi...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2017, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Ne moraš nužno imati debele gume, niti sa šarom na MTB-u. Ja sam ranije imao 26x2.0 od nekog proizvodjača Innova, a sad imam 26x1.9. Uže gume mi ne odgovaraju zbog udobnosti, jer naše ceste su katastrofa.

Spoiler:
Slika

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2017, 19:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Kod mene su ovakve pakne na v-brakeu
1 Pair MTB Mountain Bike Road Bicycle Cycling Braking V-Brake V Brake Pads Blocks Holders Durable Rubber Shoes
http://s.aliexpress.com/eQ3I7N7Z
(from AliExpress Android)

Jel mogu koristiti i ove?
Mountain Road Folding bike Brake pads Cycling Braking V-Brake Holder Shoes Rubber Blocks Durable Bicycle Accessories
http://s.aliexpress.com/eQZfmQj2
(from AliExpress Android)


Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1765 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 89  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs