banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 459 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 08 Maj 2019, 08:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ja sam bošnjaaaaak, vjera mi je islaaam...

Meni je to uvijek bilo smiješno, kako se hiljadugodišnja bošnjačka nacija usrala od straha da se hiljadugodišnje mošnje ne znaju izjasniti na popisu...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 08 Maj 2019, 08:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
brooootooo

pa kad smo im mi komunjare i kriptoćetnici milenijumima zabranjivali da se nazivaju svojim pravi ilirskim imenom Booošnjooooci.
Sav vrh UDB-e i SANU-a jr dogovorio da oni budu maslemani , sam malo ili veliko m.

meni jedino nije jasno , kako to da ti je jezik bosanski ako si ti bošnjak, valjda ti jezik treba biti bošnjački, ba

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 08 Maj 2019, 08:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Bosanski jezik su uveli jos 90-tih, a ja se ne sjecam da su se zvali Bosnjacima sve do 2009/2010. Do tih godina tek poneki clan SDA, da bi za par godina to uveli kao ime svoje nacije, pa i ovim spotovima. :)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 08 Maj 2019, 08:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
A ako so Austrijanac jezik ti je Austrijski?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 08 Maj 2019, 09:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Alkibijad Dajguz V je napisao:
ERROR je napisao:
Ovo ja u diskusijama zovem : "Igraju se Srba" :lol: :lol: :lol: Zasto? Zato sto ste vi ipak sampioni u svemu, zar ne?


Nismo baš u svemu, bilbord nacija je bolja u pravljenju autističnih propagandnih spotova za popis 2013.


A jbga, jesmo mi krivi sto smo malkice zaostali? Vasi popovi i "prosvjetitelji" isto kao i oni katolicki su taj posao uz pomoc drzave i vjerskih sistema iza taj posao davnih dana fino odradili , tako da se vi sad mozete kurciti i srati o nekim vijekovima i tisucljecima, a friskiji od ovih "mojih" samo oko 100-tinjak godina. I opet u tom svemu se vas ne bas mali broj nedavno stavi iza ideje komunizma, jugoslavenstva i brisanja vjere i nacije. Mrva je falila. Rade ljudi isto sto i vi, koliko god to retardirano izgledalo, samo treba biti realan, malo manje srati.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 08 Maj 2019, 09:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Pa i ja se nešto ne sjećam da su se odma poslije rata nazivali mošnjacima. Sad se kao i uvrijede kad im kažeš da su Muslimani.
Tako negdje oko 2010 je i krenula priča da su oni u stvari bogumili potomci ilira, koji su dobrovoljno prešli na islam jer su ih katolici i pravoslavci maltretirali.znači nisu ni srbi ni hrvati, nego iliri bogumili.

I onda meni u raspravama poturaju ljetopis matice srpske koji kaže:"Bošnjaci žive izmeđ Drine, Vrbasa, Save, Dalmacie i Hema. Čislom 450.000, ispovđdano ili islam ili su rimokatolici ili pravoslavni."

I meni ne bi mrsko da potražim
https://postimg.cc/hfQw7xBZ?fbclid=IwAR ... 8p8B3E9xzU

i stvarno to piše, al ih svrstava pod Slaveno Srbe hahahaha čime se ljudi služe

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 08 Maj 2019, 09:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
ERROR je napisao:
Alkibijad Dajguz V je napisao:
ERROR je napisao:
Ovo ja u diskusijama zovem : "Igraju se Srba" :lol: :lol: :lol: Zasto? Zato sto ste vi ipak sampioni u svemu, zar ne?


Nismo baš u svemu, bilbord nacija je bolja u pravljenju autističnih propagandnih spotova za popis 2013.


A jbga, jesmo mi krivi sto smo malkice zaostali? Vasi popovi i "prosvjetitelji" isto kao i oni katolicki su taj posao uz pomoc drzave i vjerskih sistema iza taj posao davnih dana fino odradili , tako da se vi sad mozete kurciti i srati o nekim vijekovima i tisucljecima, a friskiji od ovih "mojih" samo oko 100-tinjak godina. I opet u tom svemu se vas ne bas mali broj nedavno stavi iza ideje komunizma, jugoslavenstva i brisanja vjere i nacije. Mrva je falila. Rade ljudi isto sto i vi, koliko god to retardirano izgledalo, samo treba biti realan, malo manje srati.



Auh , đeš na Alky-ja ... bez municije. Vjerujem da si mu uljepšao dan.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 08 Maj 2019, 09:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
ERROR je napisao:

A jbga, jesmo mi krivi sto smo malkice zaostali? Vasi popovi i "prosvjetitelji" isto kao i oni katolicki su taj posao uz pomoc drzave i vjerskih sistema iza taj posao davnih dana fino odradili , tako da se vi sad mozete kurciti i srati o nekim vijekovima i tisucljecima, a friskiji od ovih "mojih" samo oko 100-tinjak godina. I opet u tom svemu se vas ne bas mali broj nedavno stavi iza ideje komunizma, jugoslavenstva i brisanja vjere i nacije. Mrva je falila. Rade ljudi isto sto i vi, koliko god to retardirano izgledalo, samo treba biti realan, malo manje srati.

Jeste, vi ste krivi što ste malkice zaostali.Naši popovi i prosvetitelji pod navodnicima jesu fino posao odradili, sreća naša nije tad bilo YT da iskorištavaju sitnu đecu da prave debilne propagandne spotove o tome kako im se zove narod i jezik i koje su vjeroispovjesti.Srbi su tu od 6-7 vijeka, a naciju su pravili kad se u EU nacije pravile, ne u hotelu 93.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 08 Maj 2019, 09:43 
Alkibijad Dajguz V je napisao:
sreća naša nije tad bilo YT da iskorištavaju sitnu đecu da prave debilne propagandne spotove


ovo nije slucaj samo kod nas izgleda...

Citiraj:
Islamski centar Muslimanskog američkog društva (MAS) u Philadelphiji objavio je video na svojoj Facebook stranici slaveći “Dan umma” u kojem mala djeca u palestinskim šalovima pjevaju i čitaju poeziju o ubojstvima za Alaha i džamiju u Jeruzalemu, izvijestio je Fox News. Jedna djevojčica govori o mučenicima koji bez oklijevanja žrtvuju svoje živote kako bi osvojili Jeruzalem.

“Mi ćemo braniti zemlju božanskog vodstva našim tijelima i žrtvovati naše duše bez oklijevanja”, rekla je druga djevojčica. “Odrubit ćemo im glave i osloboditi rastuženu i uzvišenu džamiju Al-Aqsa. Mi ćemo predvoditi vojsku Alaha ispunjavajući Njegovo obećanje i podvrgnuti ih vječnoj torturi.”


https://www.dnevno.hr/vjera/vjera-kultu ... i-1307587/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 08 Maj 2019, 10:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Нема смисла бити преоштар спрам њиха, мислим није фер. Календар им је тренутно у "средњем вијеку" а сви знамо на шта је хришћанска Јевропа личила кад је иста била у средњем вијеку, јелте... :evil3:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 08 Maj 2019, 10:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Error bi ratnu odštetu trebao da traži, izlupa ga Alky kurcem po čelu...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 08 Maj 2019, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Je l' to isti onaj error "ja ne živim tu, nisam na vašem nivou, treba gledati naprijed, ko nas zavadi ba"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 08 Maj 2019, 12:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ti si zlopamtilo. LjuCki je gresiti i prastati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 11 Maj 2019, 15:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
zbunjenost savremenog bošnje, jel turčin, kotromanić ili bošnjak ba

Slika

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 20 Maj 2019, 21:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nisam ništa čitao ali mi simpatično mjesto izdavanja.
Citiraj:
Sima Lukin Lazić
Srbi u davnini, Zagreb 1894.
Kratka povjesnica Srba od postanja Srpstva do danas, published 1894 in Srbobran, 1895 as book in Zagreb
Dvije oskoruše, jedna meni, druga njemu, Zagreb 1895.
Srbin od Srbina, Zagreb 1895.
Divlji čovjek, Zagreb 1901.



Slika
Citiraj:
Nedžad Imamović is with Nedžad Imamović and Imamović Nedžad III.
16 May 2016 ·
Ja sam Bosanac, vjerujem u istinu i u 1.000 stvari, baš, kol'ko je staro moje pismo - a zvalo se Bosančica, još, prije 1.000 godina!! Dovoljno da budem Bosanac, je l' da? Ili će te i dalje da mi solite pamet, a preslana je moja pamet da biste me ubjedili, žao mi je...
Nego, dedera svoju malo posolite, fali vam soli, dobro...

Citiraj:
replied

·
1 reply
Amir Halep
Amir Halep Pismo koje se danas zove "bosančica" još do prije nekih stotinjak godina zvalo "jazija" ...
Sadašnje ime, bosančica, dao joj je arheolog i povjesničar umjetnosti Ćiro Truhelka (Osijek, 1865. - Zagreb, 1942.) - dakle Imamovic Nedzad ne pričaj nebuloze da se taj pojam koristio prije 1000 godina.
Koliko znam ti si veterinar Nedžade ? Ako je tako drži se ti svojih papkara, a u prije nego što se počneš miješati u društvene znanosti gledaj da se valjano educiraš u toj oblasti ...
Hide or report this

https://www.facebook.com/story.php?stor ... __tn__=C-R

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 22 Maj 2019, 07:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Činjenica je da je bosanska verzija ćirilice nazvana bosančicom tek u 19. vijeku od strane Ćire Truhelike, krotizovanog Čeha ili Slovaka, koji je iz dubine duše mrzio Srbe i sve srpsko. Baš sam nedavno čitao kako u knjizi koju je napisao u ww2 opisuje početak ww1 i pad njegove omiljene monarhije, arhetip konjušarskog mentaliteta.

A čime su pisali bosanski vladari, najbolje njih pitati

Slika


Dakle pisali su srpscie, ili češće sklavonskim jezikom, kako mletci kažu

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 22 Maj 2019, 12:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ti si meni ono poslao Truelku sad ću ga pročitati :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 07 Jun 2019, 06:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
ovog mošnjaci smatraju za ozbiljnog istoričara i tvorca mitomanije oko dobrih bošnjana

Slika

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 07 Jun 2019, 06:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Tebi je bas dosadno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Historija Bosne
PostPoslato: 07 Jun 2019, 07:12 
The_new_Statesman je napisao:
Tebi je bas dosadno


i ja sam mu to rekao...on chkolovan i obrazovan decko, ode i prepire se tamo sa nekim polupismenim mustafama kojima je lakse kilometar u guzicu nego milimetar u glavu...da ne bude zabune ima i sa nase strane istih idiota...i to ne samo deretic and co....


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 459 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs