banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 255 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
Josip321 je napisao:
Schlager je napisao:
Josip321 je napisao:
I da, on topic

Hrvati zaslužuju treći. Entitet, republiku, županiju bilo što samo da je jednako razini koju bi imali ostala dva naroda.


A slazes li se da i Srbima treba vratiti Republiku Srpsku Krajinu u Hrvatskoj,koji su bili isto tako konstitutivni narod,kao i ti ovdje?

Ili si ipak za to da se tamo ne dira nista i da se tamo priznaju rezultati rata,a ovdje da se ne priznaju i da se dogovaramo o ravnopravnosti?



RSK je nelegalna tvorevina. Da niste protjerali iz nje ostale, znači Hrvate, i da ste ju demokratski tražili vjerojatno bi ju i dobili od stranaca. Hrvate ne bi nitko ništa ni pitao.

A da ja tebe upitam? Treba li Srbija vratiti Vojvodinu jer kada ju je pripojila u njoj je bilo manje od 30% Srba. A sabor koji su sazvali i na kojem je odlučeno da se spoje sa Srbijom je bio nelegalan jer je zovnuto preko 90% Srba. Druge se nije ni zvalo?
Niđe ti veze pitanja.


pa kako to onda vi dobiste hrvatsku a protjeraste tolike ljude,ne lupetaj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
filozof sa vrbasa je napisao:
Јебига и херцеговачки Хрвати су попушили због Хрвата из Средње Босне, ти људи су баш били у незавидном положају, граница са Хрватима је током рата углавном била мирна.


ovo je jedan od onih postova koje ja uopste ne razumijem...ni jednu jedinu rijec 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 18:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Šlager ja mislim da ti poređenje nije na mjestu, zašto vezivati sudbinu Hrvata iz BiH sa Srbima u HR?

Hrvati u BiH su stvorili i odbranili svoj dio BiH i to treba priznti, ali nikako na štetu Srpske i ja mislim da su oni toga jako svjesni.

Srbi u RH su izgubili rat zbog naše gluposti, a ne njihovog herojstva.

Dobro onaj Bošnjak neki dan u Amplitudi pita šta bi ostalo od Hrvata i Hrvatske, da nije bilo muslimansko-srpskog sukoba.

Schlager je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Јебига и херцеговачки Хрвати су попушили због Хрвата из Средње Босне, ти људи су баш били у незавидном положају, граница са Хрватима је током рата углавном била мирна.


ovo je jedan od onih postova koje ja uopste ne razumijem...ni jednu jedinu rijec 8)


Mi iz Sarajeva trgovali sa njima, onda silni sporazumi o nenapadanju, rentanje tenkova, iznajmljivanje artiljerijske vatre.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
не треба признати. то није наша ствар. нек се јебу међу собом. хрвати ће на крају најбоље проћи. њима су странци дозволили да свим хрватима у бих подјеле ХР пасоше и дају им право гласа у ХР јер нису добили ентитет. срби су добили ентитет ал` за српски пасош треба да се јебу годину дана. значи хрвати сад заокруже своју територију и званично су хрватска. зајеби, не може.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 19:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
АЛЕКСАНДАР je napisao:
срби су добили ентитет ал` за српски пасош треба да се јебу годину дана.


To nema veze sa strancima...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 19:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
@Filozofe

Washingtonski i Daytonski sporazum,kao i okupacija Republike Srpske Krajine su sve dijelovi istog procesa koji su rijesavani u paketu.
Slazem se da su Hrvati odbranili taj dio Herceg Bosne,mada je postajala iz dana u dan sve manja,ali su sami pristali da eutaniziraju Herceg Bosnu i udju u savez sa Muslimanima,da bi zauzvrat dobili odrijesene ruke da sataru onu sacicu Srba u Hrvatskoj u jednom neravnopravnom odnosu 15-1. Zato povezujem te dvije stvari.

Ne mozes te 1994 ubiti Herceg Bosnu da bi dobio ovamo pravo da nekaznjeno sjebes Srbe,a sad 2011 govoriti "hocu moj Herceg Bosnu nazad". Bar ja tako mislim.

Ne trebam ni govoriti koliko je i nas ovdje Srbe u Bosni sjebao taj Washingtonski sporazum,kad su svi zajedno nakon njega krenuli na nas,i Hrvati i Muslimani,i Hrvatska,i nato Pakt....Sve akcije su im bile koordinisane,s jedne strane Hrvati Juzni Potez,Maestral,a s druge Dudakovic i Peti Korpus.....

Tad im je valjao taj Washingtonski sporazum,a sad bi ga ponistavali i sad su odjednom majorizovani i obespravljeni....sto nisu odbili to 1994 i nastavili hrvatsko-muslimanski sukob,nego su sve to prihvatili i zajedno udarili na Srbe i ovdje i u RSK!

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 19:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Panzer je napisao:
АЛЕКСАНДАР je napisao:
срби су добили ентитет ал` за српски пасош треба да се јебу годину дана.


To nema veze sa strancima...


буразеру, сигурно да има. ако смо установили да су читав рат контролисали странци, зар мислиш да не контролишу и мир?

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Trebali bi dobiti ali nisu zasluzili.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 19:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
АЛЕКСАНДАР je napisao:
Panzer je napisao:
АЛЕКСАНДАР je napisao:
срби су добили ентитет ал` за српски пасош треба да се јебу годину дана.


To nema veze sa strancima...


буразеру, сигурно да има. ако смо установили да су читав рат контролисали странци, зар мислиш да не контролишу и мир?


Čekaj, možda se nismo razumjeli. Ne vjerujem da Srbi iz RS moraju zbog stranaca da čekaju godinu dana na pasoš, više kontam da je do institucija u Beogradu s obzirom da smo navikli da su papci...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
институција у Београду које контролише ко?

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Ne! Dejtonski sporazum je lijepo uredio stvari, dva entiteta i tri ravnopravna naroda. To je muslimansko - hrvatski problem, baš sam slušao neki dan Ivanića na BN-u i javi se neki Hrvat, i reče kako treba trreći, al da mora RS davati njima neke teritorije, ma vidi molim te, malo bi oni rafinerije i tako to. Znači Srbi tu treba samo da zakuhavaju, i da se drže Dejtona, Hrvatima ni mrvicu ne treba pomoći, nadam se da ovo sto Lemi radi da je to samo navlakuša.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2011, 09:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Sep 2010, 15:56
Postovi: 120
Citiraj:
baš sam slušao neki dan Ivanića na BN-u i javi se neki Hrvat, i reče kako treba trreći, al da mora RS davati njima neke teritorije, ma vidi molim te, malo bi oni rafinerije i tako to.

Pa naravno, kako bi moglo drugacije ????

Kako vi mislite da nesto sto nije "vase" djelite?
Ako se toliko zalazete za hrvatski entitet - pa molim lijepo, dajte im Posavinu ..... sto da ne.
Mozda bi se i Bosnjaci slozili.

Inace - mislim, ne da im ne treba omoguciti treci entitet vec treba i ova dva ukinuti.
Ne vode nicemu dobrom a mogli bi, kad bi se pokazala volja i zelja za napretkom drzave BiH, a ne samo oko razgradnje.
Mislim, sto bi meni kao Bosnjaku smetala RS ako bi opredjeljenje RS bila prosperitetna BiH, ovako - dok se pucaju penali, dok se stalno radi na onemogucavanju normalizacije odnosa i zivota (naravno ima svacije krivice) onda sam i protiv takve RS. (sad 15 god nakon rata ..., rat kakav god da je bio - mora se preci preko toga)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2011, 09:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
I onda je mrmot zamotao cokoladu.
Kad je trebalo tuci Srbe onda ste spojili teritorije, sad ko vas jebe dijelite i vratite svako svoje sto ste ulozili. Ionako ste dobili previse koliko ste zasluzili.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2011, 09:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Schlager je napisao:
Citiraj:
PS. Potpuno se slazem Wasitonski sporazum, hrvati su bili pred potpunim karahom, i onda su Amerikanci zaustavili sve.


Koliki je taj krah bio,najbolje moze ilustrovati jedan primjer koga nisam pomenuo,a bio sam licno prisutan. Naime,Muslimani naprave akciju i potpuno potuku Travnicki HVO,koji se daje u zbjeg sa par hiljada civila koji su zivjeli na potezu Travnik-Turbe (Gospino Vrilo i ostali...),ali problem je sto nemaju gdje pobjeci,na Vlasicu i Komaru mi,a sa svih drugih strana Muslimani! Muslimani bi ih sve poklali kakva je mrznja tad bila,ali nama stize naredba da ih sve propusyimo preko nase teritorije,tj Vlasica!!! I naravno da smo to i uradili,par hiljada ljudi,neki i u uniformama su preko Banjaluke ispraceni do Hrvatske i spaseni!

Usred rata!!!!!!!

Je li nam neko rekao ikad hvala za to? Je li ikad na HRT-u pomenuto to,barem uzgred. E pa nije!!

A zato sinoc par sati o cetnicima i Dubrovniku,a tamo postradalo par desetina ljudi,a ovdje spaseno od pogroma par hiljada i nikad niko nista da pomene!!

Pravdo,ima li te na ovom svijetu? :(

Da se razumijemo,podrzavam sto su ti ljudi spaseni,i opet bih to uradio,ali pustite vise samo Dubrovnik i Skabrnju,pomenite i to malo,majku mu jebem....



Par puta sam iz usta Hrvata iz tog kraja cuo da su do neba zahvalni Banjaluci za to. Znaju da se o tom ne prica u javnosti ali sta se moze. Jedan mi je cak rekao da je zaposlio sve i jednog Srbina koji je dosao da trazi posao kod njega. Doduse, nema ih puno gore, ali opet...

I zar kasnije nisu propustili nase civile iz Srbobrana?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2011, 10:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Sep 2010, 15:56
Postovi: 120
zipo je napisao:
I onda je mrmot zamotao cokoladu.
Kad je trebalo tuci Srbe onda ste spojili teritorije, sad ko vas jebe dijelite i vratite svako svoje sto ste ulozili. Ionako ste dobili previse koliko ste zasluzili.


Kakav je ovo post ?
Kome se ti obracas i sta komentarises (da ne spominjem nacin)???

Daj malo - povezi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2011, 10:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
I zar kasnije nisu propustili nase civile iz Srbobrana?


Meni bar nije poznato to,a ovaj dio koji znam,vojni,siguran sam da se vojska iz Srbobrana,sa Komara,Dekala itd,prema Banjaluci povlacila kroz gudure Vlasica i Cemernice i da nije nikakvog propustanja bilo. Nije se moglo kroz Jajce,jer Jajce su zauzeli dosta prije nego Srbobran,mozda i mjesec dana prije.
Ostavljam rezervu da je stvarno neko od srpskih civila propusten cestom,kroz Jajce,ali bar meni to nije poznato i prvi put cujem.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2011, 11:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Gledao sam na TV, sjecam se kao da je juce bilo. Sleperi sa civilima.

Zar Srbobran i Jajce nisu pali takoreci istovremeno? Kakav crni mjesec dana da Srbobran izdrzi u okruzenju? Bez obzira na silu vojske i tehnike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2011, 11:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Ma u pravu si,nije mjesec dana,mnogo manje,mozda par dana.ali siguran sam jedino da je Jajce prije palo. Mnogo je vremena proslo otad.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2011, 12:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Da Jajce nije palo (cuj palo, pa tamo nije ni bilo vojske) Srbobran bi pao pa otprilike nikad. Koliko sam upucen, ono gore je bila tvrdjava. Ali jbg-a, karte su vec bile uveliko iscrtane.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2011, 12:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Elem da se vrnemo na danasnju problematiku. Mislim da Hrvati trebaju trecu jedinicu. U suprotnom im prijeti nestanak sa ovih prostora. Sada je tako, za 50 godina ce mozda biti drugacije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 255 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs