banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Maj 2024, 12:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 228 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Okt 2011, 01:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Fina tema. Mislim, nije fina :D ali čitajući ovo nakon mnogo vremena, čini se kao blesav san. Bili smo klinci, bar većina ovdje, imamo pravo na bezazlene uspomene. :) Ovi matori nek' pišu o kafanama. :D

@Taško ć kao Ćićarija :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Uz Mlakara sam naučila čitati i pisati u četvrtoj godini. :D K'o da mi je od neke korisit to sad... pff...

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 08:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Sjćam se kad su bili oglasi kad će od koliko do koliko biti struje u određenim naseljima...I tako jedne noći došla struja u Borik, u pentagon tačnije, priča mi kuma, svi lete da operu veš, da ovo da ono, kad kuma u mene se spremi, siđe u videoteku, iznajmi dva filma, popne se gore (jest da je bilo struje ali lift nije radio) i oba odgleda za ono vremena, dok svi ostali letaju ko muve bez glave...Like a boss

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 08:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
pa da cuvena skala kod saleta guzice :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 09:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
GialloRosso je napisao:
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
A gdje je Snježan Lalović ?


Eno ga na Palama, živio sam kod njega kao podstanar par mjeseci. I sad mislim da radi za televiziju ponekad.

E da, da vas pitam, je li istina da je Romana (pjevačica) krala benzin iz auta u ratu i je poznata bila da može dobro povući iz crijeva? :lol:

Može Romana dobro da povuče , ali to nije benzin.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 09:32 
romana prodavala cd/ove u shopingu


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 10:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
skypostman je napisao:
siki2086 je napisao:
Ja se sjecam mint zvaka i pomPoma :lol:


Помпом динар, помпом динар... :lol:


Haha,kako ovo zaboravit?!i danas mi odzvanja u glavi kad picim preko pijace...
Ja bih licno povukao liniju izmedju prve polovine i druge polovine devedesetih,u ratnim godinama sam bio balavac ,a u postratnim `stariji `balavac koji je poceo ici na zurke,manje vise ste naveli mjesta koja su tad bila popularna i proizvode koji su se konzumirali.Samo cu reci sreca pa nas je velika vecina forumasa tad bila balavurdija.

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 10:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
pa da prva polovina i druga kad se vec počelo harati po diskacima :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 17:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Sinoc pisao duze od pola sata i na kraju stisnuo pogresno dugmence :mad: .
Elem, da pocnem od pocetka.
Bozic '92. - tek dosao u BL - spavao pored kreveta- toliko se pucalo i bombe bacale - kontam se: kud sam ja to dosao?
8. mart - Dzoni bacio bombu, rekose da je bilo pred Boskom, ali ako lolipop kaze da je u parku, more bit. Znam da je povrijedjeno oko 25 - 30 ljudi, cudo kako niko nije poginuo. Od toga dana Dzoni vise nije dolazio u skolu.
Ljeto '92 - nismo bili par dana u BL, vratili se i zatekli po teleta u zamrzivacu kako se kupa u vlastitoj krvi, kojoj se toliko svidjelo boraviti u istom, tako da smo na kraju i zamrzivac bacili. Inace su tih dana bila velika rostiljanja, meso se zderalo u ogromnim kolicinama ( nije bilo struje) - poslije smo ga jeli u puno manjim kolicinama, tako da smo u prosjeku te godine pojeli dovoljno. Olimpijada '92 - program od jutra do mraka i komentator - Limun Papic. Ljudi nervozni hodaju po ulicama i motaju sve sto se smotati moze - neko je vec napisao da je najpopularniji bio orahov list, koridor prekinut, bez jela se moze, ali bez cigara, izgleda, ne moze.
Tad sam prvi put kupio Simod patike, izrastao iz adidaski ( Stefan Edberg) ,a za nove para nije bilo. Poslije su dosle na red i vec pomenute Sabago , a nedugo zatim i traktorice.
Mislim da je samo nas to bilo moguce - plata 10 maraka, a moraju se kupiti patike za 250 ( Nike po mogucnosti), trnerka _Kappa Danonne (iste cijene) i Montovka ( pogadjate - iste cijene).
Imao sam i ja poslije torzionke, pa Nike air max 3 i pomenutu Kappu ( iz Srbije - bilo duplo jeftinije).
Osmi razred i tuna u cetvrt kruha za uzinu - pomoc od UN ili CK . POmenuti bezukusni keks sa jeo s marmeladom, a mogao sam i s pastetom, svejedno, nije bio ni sladak ni slan. A taj sir je bio jaaaako slan i cesce ga je bilo na policama prodavnica, nego u pomoci .
Jednom je mama umjesto plate dobila kutijetinu punu keksa - Mira Prijedor - Frondi , Goldi i ostali.
Ajvar - mislim da nam je svima na usi izasao koliko smo ga jeli.
Domaci kruh - prvi dan super, sutradan hladno oruzje. Prvu zimu smo prezimili s peci Kraljicom, koja nema sporet , pa smo kod strica pekli kruh, iduce sezone je nabavljen pravi - sa rernom.
Kandilo - improvizovana svjetiljka od krompira masti i nekog platna - vise cadi nego sto svijetli. Lampa se palila samo kad sam morao pisati zadacu: sine otice ti oci, daj da upalimo lampu".
Veceri provedene u kuci s familijom i igranje raznih igara tipa covjece i grad-rijeka-planina. Kod komsije sam prvi put igrao Risiko i onda po uzoru na taj napravio svoj, s tim sto sam umjesto tenkica imao razlicita zrna graha., sto nam nije smetalo da zakuhamo po 6-7 sati i uglavnom nikad ne zavrsimo igru. A graha je bilo po cijeloj kuci. Poslije smo igrali kod druga koji je kao izbjeglica dobio neku kucicu, pa su ga nakon 2 mjeseca odatle izbacili na ulicu, iako je imao rjesenje na godinu dana ( svidjelo se nekom pukovniku, mislim da i danas znam njegovo ime), a stari mu na ratistu, pa se nije mogao ni zaliti.
Tad sam se i prvi put kupao u Vrbasu.
Nova godina '93 - odlukom dragog nam Predsjednika - ukinuta i proglasena za radni dan, a za docek nije bilo struje - ali je bio Big radio i Opa i ekipa koji su cijeli rat bili jedan od rijetkih vidova zabave. Sjecam se veceri uz gitaru,a slusaoci zovu i pjevaju. Neko je imao radio na akumulator, ja sam imao baterije.
Turbo folk - i dan danas znam sve narodnjake koji su snimljeni te '93.
Zima '93 i najduze zimsko ferije u istoriji - tri mjeseca, a sve produzivali po sedam dana. Meni bilo fino, bio na selu, kao i prethodno ljeto, nema para, ali ima drustva i rijeka i olimijada u ulici i uredjenje kupalista, a poslije brdo i snijeg.
Te godine je skola pocela 15. Avgusta - upeklo sunce, ali se svi bojali zime i poceli ranije. I imali su pravo - zima je bila duga i ostra , a grijanja nije bilo. Samo smo mi u gimnaziji imali grijanje i casove normalne duzine i zavidili onima iz Medicinske od preko puta gdje casovi nisu trajali duze od 15-20 minuta.
Tad je bio popularan billijar na Bulevaru u blizini Play offa.
Parkic je bio i ostao poularan, samo se tad znalo i zasvirati i zapjevati.
Toliko za danas.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 17:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Hehee Laoce vrati me u to vrijeme :) o njemu sad mislim uz vreo radijator, čaj, kekse i osvijetljenu računar salu.....ko da nije nikad bilo djeluje nestvarno :-?
U to vrijeme pred sami rat krajem 80tih i početkom 90tih nikli su ko pečurke video klubovi....i tako 92-93će digneš film iz video kluba, počneš gledati i prc nestane struje, a kaseta ostane zaglavljena u video plejeru :lol: većina plejera je tad imala metani oklop oko glave kasete (nekadašnji kvalitet :wink: ) tako da nije bilo sile da se izvadi kaseta a da je ne polomiš :roll: ........nema struje po skoro mjesec dana ne možeš vratiti u klub, mislim da ih je većina tad propala zbog nevraćanja filmova :D

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 17:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
laoce je napisao:
Nova godina '93 - odlukom dragog nam Predsjednika - ukinuta i proglasena za radni dan, a za docek nije bilo struje


Komunističke praznike strogo ne slaviti! :lol:
Btw, ovo sam izvadio, premda su mi trnci prolazili kroz kožu dok sam čitao ostatak, dobar post.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jCO9GFPatU8[/youtube]

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 23:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2008, 10:27
Postovi: 623
Ja sam u Banjaluku došla 1995. godine, ali čitajući prethodne tekstove, vidim da je klopa svuda bila ista :D
Pored već pomenutog domaćeg eurokrema ili majoneza, u sjećanju su mi ostali neki keksi iz pomoći.
Stigli u velikim konzervama (ko da je u pitanju zimnica :) , a ne keks) okusom nalik na petit ber. Uz njih je došao i neki instant napitak aka cedevita bez šećera. I gostili smo se mi sa tim keksima danima, dok neko nije okrenuo konzervu i ispod naljepnice pročitao nešto u stilu: produced for Vietnam, 1968 :D.
Poenta priče, što smo klopali, još smo dobro ispali :lol:

Što se tiče Banjaluke 90-ih, ja bih dodala - prvi đubretarac (crni sa kariranom postavom - second hand :D), prve starke, Sajam knjige u Domu vojske, koji mi je bio vrhunac sreće kao srednjoškolki...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 06:51 
prvi sajam knjige bio je je 96 g. u banskom dvoru, a tek kasnije u domu vojske..
laoce, svaka cast.. sjecam se kad si dosao u moj razred te davne 92, a curice se pocele gurkati kako je bio sladak 8)
ja nikako od svojih da pokupim dnevnik i sjetim se jos nekih stvari, ali sam totalno smetnula s uma taj bezukusni keks iz pomoci, nit sladak nit slan, nit smrdi nit mirise, te te inprovizirane lampe od krompura i ulja sa nekim trouglastim limicima kroz koje ide pertla.. :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 07:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
Jedina prednost tog vremena sto rece onaj lik gore je to što smo svi bili malo bliži jedni drugima i češće se družili uz raznorazne igre...(ne ko sada samo posao i računar), tipa remi sam doktorirao igrajući sa svojim stricem i djedom kojih danas više nema ali se toga rado sjetim i ostaće mi vječna uspomena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 08:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2003, 20:23
Postovi: 1722
Lokacija: Banjaluka
Mini sport na Mejdanu, tu sam maldost ostavio :D 92 "umjetnici" iz Potokka donjeli mi orginal starke, najdrazi poklon u zivotu. Struja je kod nas na Mejdanu dolazila nedeljom od 18, do 20 h :D 92 Bajram Barikade :( . Vrbas kupanja po cijeli dan, kuci samo prespavam, Kikin razbio drotove kod Zelenoga :D ,, Cerveni kombi, izbacivanja iz stana, kasnije i kuce, lipe prepune smrtovnica :( , uhhh nikome se nikda neponovilo...........

_________________
Uvijek hrabra, vesela,
svakom majka utjeha, jedina.
Pišeš naše stranice, moja
nježna kraljice, sudbine.
Rodila, te rijeka duboka,
u svakom viru Vrbas nosi tajnu,
nosi istinu.

Ovo je moj grad...

"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 10:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
ovdje bi se mogla sastviti zbirka kratkih priča "90-e u očima mladih"

Filozofu aut.prava.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 11:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ma filozofu nikakva prava, čak mu treba ukinuti i ove koje ima :D

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 11:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009, 14:16
Postovi: 803
Lokacija: oko zelenog mosta
Banjalucki_Behar je napisao:
Mini sport na Mejdanu, tu sam maldost ostavio :D 92 "umjetnici" iz Potokka donjeli mi orginal starke, najdrazi poklon u zivotu. Struja je kod nas na Mejdanu dolazila nedeljom od 18, do 20 h :D 92 Bajram Barikade :( . Vrbas kupanja po cijeli dan, kuci samo prespavam, Kikin razbio drotove kod Zelenoga :D ,, Cerveni kombi, izbacivanja iz stana, kasnije i kuce, lipe prepune smrtovnica :( , uhhh nikome se nikda neponovilo...........

Kod gradskog je bio Šaban,a kod skole Kasim Hadzić mali Šaban...da ti nisi bio od onih "velikih" koji su nama mlađim uzimali lovu :D .A kod Fišera poker na akukulator? :lol:

_________________
pokaži da možeš,da si najbolji ti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 15:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1825
Lokacija: Vijena
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9FFX5g4kAF8[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yn4WYv-Kkfs[/youtube]

pa malo prom-pa-gan-de :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0VAc5xyKibk[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UkgZXNu8lI0[/youtube]

auuuu sine, kako sam se palio onda na ove trebe a ni brk nije poceo nicati :lol:

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 15:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
Једна ријеч најбоље описује деведесете у БЛ - ЛУДИЛО!

У сваком смислу...

Тешко вријеме, рат, беспарица, али опет, било је и неких незаборавних тренутака...

Ја се сјећам сланих штапића у Самију (Борик) на великом одмору, ПомПом-а, жвака са сличицама, цијеле-поле, константног плача по згради јер јаве да је неко погинуо (један дан смо сви преплакали код комшинице кад је добила вијест да јој је син убијен, био је људина, идол нас клинаца), па кад на кратко дође струја, а попале се свјетла на ламелама у Борику (то ме фасцинирало), џунгле по граду (јер дрвеће нико није орезивао па је БЛ (панорамски) изгледала као шума), затим смо носили дрва у школу да ложимо јер гријања није било, униформе коју ми је бака сашила, па сам био прави мали војник, и тако. . .

С*ебано вријеме, сиротиња, јад и чемер, а опет незаборавно и у неку руку, занимљиво...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2011, 15:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Hahahaha :lol: evo danas u podrumu kod bake nađoh neonku sa ispravljačem iz ratnog perioda....spojio je na akumulator auta i radi :D relikvija prošlosti.....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 228 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs