banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Maj 2024, 16:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 228 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Okt 2011, 10:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12476
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
siki2086 je napisao:
Ja se sjecam mint zvaka i pomPoma :lol:


Помпом динар, помпом динар... :lol:

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 10:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009, 14:16
Postovi: 803
Lokacija: oko zelenog mosta
Danny ^_^ je napisao:
blus je napisao:
na istok se nije moglo,samo na zapad i jug :-?


Što to?

Nije dala vojna policija,koja je u to vrijeme,vrijeme crvenog kombija,utjerivala strah i trepet sto nelojalnom to i lojalnom stanovnistvu :angry4:

_________________
pokaži da možeš,da si najbolji ti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 10:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2011, 15:28
Postovi: 7720
Čiko u kolicima ispred pošte......bio mi je draži od mame i tate koliko je stripova imao :)

_________________
Skeva je bio u pravu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 10:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
blus je napisao:
Danny ^_^ je napisao:
blus je napisao:
na istok se nije moglo,samo na zapad i jug :-?


Što to?

Nije dala vojna policija,koja je u to vrijeme,vrijeme crvenog kombija,utjerivala strah i trepet sto nelojalnom to i lojalnom stanovnistvu :angry4:


svakakvih frikova je bilo u to vrijeme ...znači ja imao nekog komšiju profitera lik obuče farmerke usku majicu i pištolj stavi ona futrola sto ide preko ledja ...i lagano u grad...hahah...id u pm...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 10:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
skypostman je napisao:
Помпом динар, помпом динар... :lol:

Daj jebi se, koji je ovo kult bio :lol: :lol: :lol:
Kasnije pompom poskupio na dva dinara, pa se vise nije moglo vikati :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 10:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009, 14:16
Postovi: 803
Lokacija: oko zelenog mosta
i najnormalnije je bilo to da ustartas komsu koji se vraca s ratista da iztrese rafal iz automatske :roll:

_________________
pokaži da možeš,da si najbolji ti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 10:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
da pred zgradom...prejako...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 10:38 
a ja se pompoma uopste ne sjecam...

na pocetku rata pocela je s radom diskoteka u holu gimnazije. kako je bila zima a i policijski cas, diskoteka je pocinjala u 6 i trajala do 9 navece. kasnije, ko je smio, ja nisam jer mi starci nisu dali, isao je u sebastijan. to je bila ova malo starija raja..
kasnije su poceli izlasci u hol, duksevi uvuceni u farmerke i patike sa vazdusnim djonom. a zene obucene kao muskarci, ni malo zenstvene. vrijeme domaceg densa. vrlo cesto imas novca samo da platis ulaz i ako imas jos za sok onda si na konju.
vecinom su bile setnje parkicem. milion puta gore dole, pa na klupama..
struje nije bilo i po 40 dana, slusali smo big radio na akumulator, imali fluo cijev na akumulator, a neko i ona gaznjace.. ja sam imala i tv, jer mi je tata imao neke silne akumulatore, pa smo i tv gledali, mali crno bije portabl tv, pa citav komsiluk dodje da gledamo.. jednu novu godinu docekali u mraku, bez struje i sa big radiom..
navukli peci na drva, pa cijepali ispred zgrade kao budale.. ljeti, sto neko kaze kuhali rucak na peci ispred zgrade, citav komsiluk..
u skoli bilo popularno pocetkom rata nositi vojnicke cizme, ranac i pojas.. uh, ko je sve to imao, bio pravo faca.. heheh.. meni jedva nasli te vojnicke jer nije bilo tako malog broja nigdje za nabaviti..


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 10:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
e bas tako je bilo :)
mogu samo da se zahvalim svojim roditeljima koji su bili carobnjaci u to doba što se tiče kako preživjeti i da svi ostanemo normalni...


Poslednji put menjao rotor dana 24 Okt 2011, 10:45, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 10:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12476
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
95-е за вријеме бомбардовања бјежање у подруме, с обзиром да сам становао близу Космоса знам да су стари причали како ће сигурно ту бомбардовати, чим засвира сирена у подсвијести чујем стару како са балкона виче и бјеж у подрум. Добро се сјећам имали смо неку лежаљку на развлачење и то понесеш у подрум и ко господин се извалиш. 8)

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 10:45 
u to vrijeme pravila se domaca cokolada, i domaci eurokrem, ko je sastojke za te delicije, pravile se domace rafaelo kuglice sa mlijekom u prahu iz humanitarne pomoci koje je bilo tako jako i zestoko da sam se jednom toliko ispovracala da mi vise nije palo na pamet da ikad pojedem rafaelo kuglicu.. :lol:
a kasnije, kuhali smo zito i jeli sa secerom.. to je isto bila delicija, jos ako si imao malo oraha na sve to.. uuuu vrh..


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 10:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
lollipop je napisao:
u to vrijeme pravila se domaca cokolada, i domaci eurokrem, ko je sastojke za te delicije, pravile se domace rafaelo kuglice sa mlijekom u prahu iz humanitarne pomoci koje je bilo tako jako i zestoko da sam se jednom toliko ispovracala da mi vise nije palo na pamet da ikad pojedem rafaelo kuglicu.. :lol:
a kasnije, kuhali smo zito i jeli sa secerom.. to je isto bila delicija, jos ako si imao malo oraha na sve to.. uuuu vrh..


ti ko kad si živjela samnom u stanu :D :evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 10:47 
rotor je napisao:
lollipop je napisao:
u to vrijeme pravila se domaca cokolada, i domaci eurokrem, ko je sastojke za te delicije, pravile se domace rafaelo kuglice sa mlijekom u prahu iz humanitarne pomoci koje je bilo tako jako i zestoko da sam se jednom toliko ispovracala da mi vise nije palo na pamet da ikad pojedem rafaelo kuglicu.. :lol:
a kasnije, kuhali smo zito i jeli sa secerom.. to je isto bila delicija, jos ako si imao malo oraha na sve to.. uuuu vrh..


ti ko kad si živjela samnom u stanu :D :evil3:


mozda i jesmo.. :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 10:58 
nemam dnevnik kod sebe, kod mojih je u stanu pa su mi ovo crtice onako, iz glave..
u vrijeme kad je koridor bio zatvoren i nastala neka teska neimastina, rafe u boski bile su prazne.. i u ostalim radnjama su, ali meni je ostala ta slika boske, i one dugacke nepregledne rafe, u nekoj roze/ljubicastoj boji, prazne ali potpuno... tako sablasno.. ljudi su iznosili sve iz kuce da prodaju bilo sta, za neki dinar..
kasnije, kada je roba pocela pristizati, kupovalo se najnuznije.. drugarica i ja smo skupljale tokom sedmice u kasicu, da kupimo sebi limenku coca cole, i onda petkom poslije rucka sjednemo, otvorimo limenku, podijelimo u case na ravne casti i uzivamo.. to nam je bila tradicija..
period rata je bio u tim raznim fazama, pa se sjecam one kad nije bilo benzina.. jao uzivancije, sjednemo na bicikle, pa vozas se po gradu i ulicama kao lud, auta ni iz glave... jurcamo ko blesavi po sred ulice..


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 11:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Sjećam se jednom sirene zasvirale i pola komšiluka siđe u podrum, a pola će kao u Boskin podrum jer su konali "tamo je i skladište njihovo pa se može i pojesti nešto", pa još neka kišice krenula padati, a portir nikog nije pustio u Bosku, jer dobio naređenje da pušta samo ako počnu bombardovati...I tako oni gore kisnu a ja na improvizovanom krevetu od nekih lotra spavam...
A parkirati se nije moglo nigdje jer su svuda bila poslagana drva..
Citiraj:
one dugacke nepregledne rafe

sjećam se toga, kad je samo bilo papirnih maramica i hljeba za uzeti...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 11:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
A jeste pravili domaća lizala?
Šećer se istopi i onda se prelije preko vrha čačkalice. :D

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 11:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ko nije imo praznu zolju u kuci, nije mogao biti u raji.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 11:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Nemam vremena ...sjecam se da sam danima sjedila uz radio i cekala kada ce javiti da je Bijelo brdo konacno palo, svaki dan cekali vijesti o ujacima i dedi sa ratista....sjecam se kako se stedjelo gorivo...na nizbrdici ugasis auto :lol: ...komsije susile i pusile orahov list :lol: ..........

a praznu zolju sam imala i ja :D

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 11:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
MuskoBre je napisao:
Ko nije imo praznu zolju u kuci, nije mogao biti u raji.



I redenik, i metke od trocijevca (koje i dan danas imam) :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2011, 11:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Al ipak najjaca, sad se sjetih..Mrak, mane struje, ako zabrnas na stepeniste u zgradi, i ako cujes korake iz kontra smjera, samo vices "Komsija desnom stranom :lol: :lol: ", da se ne bi i ti i on surduknuli u jendek.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 228 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs