banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 446 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Dec 2016, 21:16 
bas...vec zamisljam kako narator govori sve sa glasom morgana frimena: "herojski se probijao kroz unakrsnu neprijateljsku vatru nekoliko puta mocnijeg protivnika i to bez imalo straha, ali to na zalost nije bilo dovoljno, nakon sto je ubio 10 neprijatelja i probio se 2 kilometra unutar neprijateljskih linija pogodio ga je metak u butku pored kosti te je morao nazad opet hodati 2 kilometra (po snjegu i kijametu, kako su nase cace nekada do skole) do nasih linija pri tome ubivsi jos tri neprijatelja"...

sjetih se scene iz "sopranos"...kada onaj crnja dogovori sa mafiozom da ga iz zasjede rokne u nogu da ispadne opasan niggah, medjutim retos ga u guzicu pogodi... :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Milan je napisao:
bas...vec zamisljam kako narator govori sve sa glasom morgana frimena: "herojski se probijao kroz unakrsnu neprijateljsku vatru nekoliko puta mocnijeg protivnika i to bez imalo straha, ali to na zalost nije bilo dovoljno, nakon sto je ubio 10 neprijatelja i probio se 2 kilometra unutar neprijateljskih linija pogodio ga je metak u butku pored kosti te je morao nazad opet hodati 2 kilometra (po snjegu i kijametu, kako su nase cace nekada do skole) do nasih linija pri tome ubivsi jos tri neprijatelja"...

sjetih se scene iz "sopranos"...kada onaj crnja dogovori sa mafiozom da ga iz zasjede rokne u nogu da ispadne opasan niggah, medjutim retos ga u guzicu pogodi... :lol:


Tebe bas napalo veceras .... :lol: :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 21:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
Najbolje da u dokumentarcu kaze samoranjavali se da nagule....u dokumentarcu sve najljepse


Ma nisi u pravu Krol :lol: ali su u takvim slucajevima otvorili poljsku bolnicu blizu Ripca tako da ranjenici nisu isli u BL na lijecenje nego su ostajali u poljskoj bolnici do kraja oporavka a posto su to bila laksa ranjavanja plafon 10dana oporavka i mars nazad u jedinicu.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 00:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
_Krol_ je napisao:
Najbolje da u dokumentarcu kaze samoranjavali se da nagule....u dokumentarcu sve najljepse


Ja se nadam da ce se pojaviti na internetu, jeste istorijski, ali upire prstom da je studentska brigada bila necija greska.

Ne znam da li je bilo potrebno prenositi Mladiceve rijeci, ali ako si krenuo da raspakujes, onda raspakuj do kraja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 00:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ma kakva greska...jednostavno nismo imali cime zatvarati toliki front i tad je upuceno sve sto smo imali ili mogli mobilisati....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 00:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Shvatam, ali dokumentarac pocinje da su to bila djeca, zeljna znanja i onda im je neko gurnuo papovke u ruke i 20 metaka.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 02:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
filozof sa vrbasa je napisao:
Shvatam, ali dokumentarac pocinje da su to bila djeca, zeljna znanja i onda im je neko gurnuo papovke u ruke i 20 metaka.

Odmah na pocetku laz.....koje znanje pa preko 90% njih nije zavrsilo faks.....i sta to fali papovkama majke ti!
Bilo je i 84vorki i automatskih pusaka....municije vise nego dovoljno!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 09:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Jebiga fiki, ni krol i željo nisu bilo mnogo stariji (ako su bili).
Lično smatram da je te ljude trebalo mobilisati ranije, obezbijediti im bar mjesec-dva dužu obuku i onda bi možda i bilo neke koristi od njih.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 09:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ja okruglih 20 imao kad sam otisao u slo.....ni jedan moj vojnik kojeg sam poveo nije imao preko toga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
motozeljo je napisao:
.....i sta to fali papovkama majke ti!

Fakat ništa. Znam da je priličan broj ljudi mijenjao automatsku za papovku.
Kao razlog su navodili to što je kalaš neprecizan.
Viđao sam i optiku na papu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 12:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Philby je napisao:
Jebiga fiki, ni krol i željo nisu bilo mnogo stariji (ako su bili).
Lično smatram da je te ljude trebalo mobilisati ranije, obezbijediti im bar mjesec-dva dužu obuku i onda bi možda i bilo neke koristi od njih.


Slazem se, ja sam rat proveo u zoni neposredne ratne opasnosti, ali greska je onda na onima koji su dopustili da fakulteti tada uopste rade.

https://m.youtube.com/watch?v=on2qOBLHLCc

sta je sve jos manojlo milovanovic rekao, to nije sve navedeno u tom dokumentarcu

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 13:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
filozof sa vrbasa je napisao:
Philby je napisao:
Jebiga fiki, ni krol i željo nisu bilo mnogo stariji (ako su bili).
Lično smatram da je te ljude trebalo mobilisati ranije, obezbijediti im bar mjesec-dva dužu obuku i onda bi možda i bilo neke koristi od njih.


Slazem se, ja sam rat proveo u zoni neposredne ratne opasnosti, ali greska je onda na onima koji su dopustili da fakulteti tada uopste rade.

https://m.youtube.com/watch?v=on2qOBLHLCc

sta je sve jos manojlo milovanovic rekao, to nije sve navedeno u tom dokumentarcu


Pokojnog Herbeza sam iznosio sa linije prema sanitetu.......od svih koji se pojavljuju u ovoj reportazi izuzev Manojla SAMO SKIDAM KAPU gospodinu GORANU DRAKULICU koji je napisao sjecanja .....a svi ostali koji se pojavljuju na snimku da pricaju o studentskoj brigadi (mislim na tadasnje studente i profesore) goli k...c !!! Cak sam siguran da velika vecina nije ni vidjela liniju......kad vidim Mirjanica kosa mi se digne na glavi. Mene bi bilo SRAMOTA da se kao on pojavim za binom i pricam o studentskoj brigadi a linije vidio nisam .....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 13:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Istorija me ni najmanje nikada nije zanimala do prije par mjeseci dok nisam pocela citati ovakve teme. Danas sam ovu procitala.
Nemam ja tu nikakav komentar koji nije vec napisan od nas koji smo rat proveli u BL od 4-9godine
Moji muski su svi bili na frontu svih 5 godina i kad god sam upitala ni jedan mi nije htio nista reci.
Nerodjeni brat samo jednom kad je bio dobro pijan ispricao svoj bijeg iz zarobljenista i kako se sakrio u jasle neke stale ispod sijena pa su ga vilama trazili i kako je prestao disati i izmicao se od vila ispod sijena...
Nekad me stvarno ponese i hocu sve da znam onda mi bude tesko jer ne mogu ni da slusam sta je sve bilo i sta su ljudi prezivjeli
Samo ne daj Boze ikome vise
Moja baba se objesila jer su javili da je tata poginuo i izaslo na nekom spisku ovaj budalaš se pojavio nakon nekoliko.
Mama mi nije to do skoro ni rekla.
Fuj.. Stvarno nam ne treba vise to, ni jednom narodu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 13:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
slabo pricaju za razliku od boraca iz onog rata

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 13:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Ja koliko sam mogla zakljuciti da su usta puna rata onima koji su se prosetali kraj ratnih dejstava a oni koji su zaista prosli strahote ne zele da se prisjecaju.
Da nekoga ne uvrijedim, ogromno postovanje prema borcima imam. Ima ljudi koji i jesu bili i hoce i zele prenijeti sta su prosli da nam koliko toliko priblize sve to a i da speru ljagu zbog raznoraznih bljuvotina i lazi. Sranja je bilo sa svih strana koliko vidim a i normalno je. To je rat.
Nadam se samo da cemo biti toliko pametni da to sebi ne dozvolimo vise.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 14:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Taj nerođeni brat izgleda bio dobro pripit kad je pričao tu priču...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 19:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
To zavisi od samih ljudi. Neko prica o tome i ne zeli da cuti a neko gusi u sebi sjecanja i ne prica o tome.... Kako ko je dozivljavao i prozivljavao stvari....Nismo isti neko vise a neko manje suzbija strah.....
Mog kuma "old school pjesadinca" konstantno progoni arapin u snovima i kaze da mu je lakse kad prica o tim snovima i uopste o ratnim dogadjajima ,nego da cuti.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2016, 07:13 
dobro je nekada otvoriti dusu...istina je da malo ko prica o tome, bas juce spominjao nesto oko rata jednom bivsem policajcu, ali covjek samo gleda u stranu i ne progovara puno o tome, vidi se da mu nije draga tema...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Dec 2016, 18:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nicole je napisao:
Ja koliko sam mogla zakljuciti da su usta puna rata onima koji su se prosetali kraj ratnih dejstava

Ovo je i moje mišljenje. Najviše sam o ratu slušao od kuhara, magacionera i kojekakvih kurira i ćata. Od onih sa prve linije vrlo malo.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2016, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
I vi i ti koji cute pravote laznu misteriju oko necega gdje nema misterije....ili nemaju sta da kazu

Evo ja sam mozda prosao najvise od svih forumasa...kazem mozda...i volim o tome da pricam...ne u prvom licu vec anegdote da se nasmiju ljudi i svakom koga interesuje u grubim crtama opisem neku od borbi i stanje u kojem smo bili...a to tipa ko zna sta je orisao pa cuti...budalastina


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 446 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs