banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1019 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 14:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Danas, četvrtog maja, navršava se trideset godina od smrti najveće i najznačajnije osobe naših prostora dvadesetog vijeka. Vjerovatno će proći još mnogo vremena dok se ne pojavi osoba koja će moći da ga zasjeni.
Ja ga pamtim kao čovjeka koji je omogućio besplatno školovanje za sve, besplatnu zdravstvenu zaštitu za sve, čovjeka koji nam je pružio 45 godina mira, bezbjednosti i respekta u svijetu. Crveni pasoš i dalje čuvam kao simbol slobode kretanja svuda po svijetu (u najvećem broju slučajeva bez vize). Njegovo vrijeme je bilo vrijeme brze industrijalizacije, elektrifikacije, opismenjavanja i opšteg napretka jedne zaostale zemlje bogu iza nogu.
Voljen od svog naroda/svojih naroda i narodnosti, cijenjen od stranih državnika. Car socijalističke republike. Bog radničke klase.
Kako se ste vi doživljavali njegovo vrijeme? Nedostaje li vam to vrijeme?

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 14:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Svaka cast za temu!!!

Tito je bio Bog nad Bogovima.....barem za ove nase prostore!....Danas svi politicari i drzavnici zajedno nisu mu ni do koljena...svi oni danas nesto kenjaju protiv njega i njegovog "rezima" a svi su se skolovali bez dinara i stigli tu gdje jesu! SFRJ je to dozvoljavala svima....i ne samo to!
Na njegovoj sahrani je bilo prisutno 209 visokih zvaničnika iz 107 država svijeta.....mislim sta reci....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 14:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
crni_bl je napisao:
Svaka cast za temu!!!

Danas svi politicari i drzavnici zajedno nisu mu ni do koljena...svi oni danas nesto kenjaju protiv njega i njegovog "rezima" a svi su se skolovali bez dinara i stigli tu gdje jesu! SFRJ je to dozvoljavala svima....i ne samo to!


Da je "Stari" živ, oni bi bili tamo gdje im je i mjesto, na Golom Otoku.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 14:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Kao sto su mnogi i zavrsavali koji se nisu slagali sa njegovim misljenjem i koji su se pobunili protiv njegove diktature... Svet se resio nacisticke diktature, a onda je on dosao na vlast, otimao sve od naroda izvrsio nacionalizaciju sebi uzeo sve najbolje od SFRJ sto se moglo uzeti, obogatio se kao niko i svi bili sretni i zadovoljni...

Ono sto je Hitler radio u ratu to se dozvoljavalo titu u miru...

Istina je da je ponudio mnogo toga, ali je vecina preuzeta iz susednih zemalja, nista inovativno, ali isto tako ta njegova diktatura je imala vise mana nego dobrih stvari... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 14:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
STRATOKASTEL je napisao:
crni_bl je napisao:
Svaka cast za temu!!!

Danas svi politicari i drzavnici zajedno nisu mu ni do koljena...svi oni danas nesto kenjaju protiv njega i njegovog "rezima" a svi su se skolovali bez dinara i stigli tu gdje jesu! SFRJ je to dozvoljavala svima....i ne samo to!


Da je "Stari" živ, oni bi bili tamo gdje im je i mjesto, na Golom Otoku.


Bas tako! Jedini problem je sto bi se taj otok morao "prosiriti"...al sredio bi on to!
STRATOKASTEL je napisao:
čovjeka koji je omogućio besplatno školovanje za sve, besplatnu zdravstvenu zaštitu za sve, čovjeka koji nam je pružio 45 godina mira, bezbjednosti i respekta u svijetu.


Dobro si ovo napisao! Respekt koji je on imao nije ga niko imao!
Ja ga isto pamtim po tome sto si mogao da "spavas" u parku nekog velegrada a da ti se nista ne desi...da ti ne fali dlaka sa glave....
Pamtim ga po miliciji....onoj miliciji koja je znala kako se radi sa lopovima a ne ovim danasnjim "demokratskim" policajcima koji su upetljani u sve mafijaske mreze i djele pljen sa njima....
Tada se znalo za red!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 14:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
Oni koji ga pljuju njima je i najviše dao. Jedan veliki lik, veliki čovjek i veliki državnik. Pridjeva bi trebalo vreća da bi se opisao ovaj čovjek. Ima stvari koje mu i ja zamjerim ali niko nije savršen.
"Majku vam božiju, sve na Goli Otok!"- drug Stari.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 14:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Zozon je napisao:
Oni koji ga pljuju njima je i najviše dao. Jedan veliki lik, veliki čovjek i veliki državnik. Pridjeva bi trebalo vreća da bi se opisao ovaj čovjek. Ima stvari koje mu i ja zamjerim ali niko nije savršen.
"Majku vam božiju, sve na Goli Otok!"- drug Stari.


Da, danas ovi novi politicari su se skolovali kod njega i sve dzaba i taj "rezim" im je bio ok....ali sada druge vremena i udri po njemu....cccccc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 15:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
eeeeeeeeeee Tito,Tile da si ziv pa da ove kerove vezes i narodu hljeba das da ima a ne da po kontejnerima rove.........laka ti crna zemlja bila i za meen ces uvjek ostat covjek kojeg sam volio,postovao i u tebe se kleo.......Veliki covjek! 8)

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 15:30 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Hertzog je napisao:
Kao sto su mnogi i zavrsavali koji se nisu slagali sa njegovim misljenjem i koji su se pobunili protiv njegove diktature... Svet se resio nacisticke diktature, a onda je on dosao na vlast, otimao sve od naroda izvrsio nacionalizaciju sebi uzeo sve najbolje od SFRJ sto se moglo uzeti, obogatio se kao niko i svi bili sretni i zadovoljni...

Ono sto je Hitler radio u ratu to se dozvoljavalo titu u miru...

Istina je da je ponudio mnogo toga, ali je vecina preuzeta iz susednih zemalja, nista inovativno, ali isto tako ta njegova diktatura je imala vise mana nego dobrih stvari... ;)


samo se te "mane" probudile poslije njegove smrti... :wink: sto jasno govori da je za vrijeme zivota i te kako bila odlicna diktatura.. :evil3:

radije cu Titi da stojim 5 min, nego danasnjim politicarima i predsjednicima..

ne znam jesam li pisao, mozda jesam...starim polako..davno je to bilo iz Zenice krenuli prema zapadu preko Travnika, puce guma na Komar planini..stade tip dade svoju rezervnu, a stari pita za adresu..kaze covjek ma nista...samo sto smo sisli pred D.Fakuf odose dve gume..stari po kucama kuca, i dade mu neki cova..

meni mobilni nema mrezu cim predjem Gradisku i nesto mi zatrebalo...ma ne benda me niko ni 2%...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 15:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Hertzog je napisao:
Svet se resio nacisticke diktature, a onda je on dosao na vlast, otimao sve od naroda izvrsio nacionalizaciju sebi uzeo sve najbolje od SFRJ sto se moglo uzeti, obogatio se kao niko i svi bili sretni i zadovoljni...

Obogatio?Šta je to Tito svojim potomcima ostavio?Kakvo bogatstvo,kakvo imanje?
I nije uzeo od naroda,od naroda se nije imalo šta uzeti....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 15:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
STRATOKASTEL je napisao:
Danas, četvrtog maja, navršava se trideset godina od smrti najveće i najznačajnije osobe naših prostora dvadesetog vijeka.


Pored jednog NIKOLE TESLE?! Smijesno. :roll:
Temu podrzavam. Tita ne bas. Drzavnik i po. Samo sto mu je previse komunizam bio u krvi. Previse je ljudi pobio da bih ga podrzavao. Ali priznajem dosta pozitivnih stvari koje je ucinio za YU. Drzavnih, socijalnih...
Ima ona:
"I posle Tita, kita!" Na nasu nesrecu, istinita je.
Rekao bih i da je Tito djelimicno kriv za to. Jednostavno je postavio takav sistem u kojem nije mogao niko drugi da vlada osim njega. Jbg.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 15:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2010, 10:39
Postovi: 396
Lokacija: Београд
Tito je naneo ogromnu stetu Srbima, za koju nisam siguran da mozemo ispraviti

_________________
"I finally realized, that idiots rule the world". Leo Tolstoi.



Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 15:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
spavac je napisao:
Hertzog je napisao:
Kao sto su mnogi i zavrsavali koji se nisu slagali sa njegovim misljenjem i koji su se pobunili protiv njegove diktature... Svet se resio nacisticke diktature, a onda je on dosao na vlast, otimao sve od naroda izvrsio nacionalizaciju sebi uzeo sve najbolje od SFRJ sto se moglo uzeti, obogatio se kao niko i svi bili sretni i zadovoljni...

Ono sto je Hitler radio u ratu to se dozvoljavalo titu u miru...

Istina je da je ponudio mnogo toga, ali je vecina preuzeta iz susednih zemalja, nista inovativno, ali isto tako ta njegova diktatura je imala vise mana nego dobrih stvari... ;)


samo se te "mane" probudile poslije njegove smrti... :wink: sto jasno govori da je za vrijeme zivota i te kako bila odlicna diktatura.. :evil3:

radije cu Titi da stojim 5 min, nego danasnjim politicarima i predsjednicima..

ne znam jesam li pisao, mozda jesam...starim polako..davno je to bilo iz Zenice krenuli prema zapadu preko Travnika, puce guma na Komar planini..stade tip dade svoju rezervnu, a stari pita za adresu..kaze covjek ma nista...samo sto smo sisli pred D.Fakuf odose dve gume..stari po kucama kuca, i dade mu neki cova..

meni mobilni nema mrezu cim predjem Gradisku i nesto mi zatrebalo...ma ne benda me niko ni 2%...

Pa naravno da su nastale posle njega jer se nisu smeli buniti za vreme njegovog zivota jer bi im tu bio kraj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 15:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jul 2008, 14:45
Postovi: 108
TashkoBL je napisao:
STRATOKASTEL je napisao:
Danas, četvrtog maja, navršava se trideset godina od smrti najveće i najznačajnije osobe naših prostora dvadesetog vijeka.


Pored jednog NIKOLE TESLE?! Smijesno. :roll:
Temu podrzavam. Tita ne bas. Drzavnik i po. Samo sto mu je previse komunizam bio u krvi. Previse je ljudi pobio da bih ga podrzavao. Ali priznajem dosta pozitivnih stvari koje je ucinio za YU. Drzavnih, socijalnih...
Ima ona:
"I posle Tita, kita!" Na nasu nesrecu, istinita je.
Rekao bih i da je Tito djelimicno kriv za to. Jednostavno je postavio takav sistem u kojem nije mogao niko drugi da vlada osim njega. Jbg.


slazem se. ipak je Tesla malo veca faca :)
znam da je onda bio sigurniji zivot po svim pitanjima. ali kad je bilo toliko dobro kako smo se tako brzo poklali


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 16:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
kagemusha je napisao:
ali kad je bilo toliko dobro kako smo se tako brzo poklali

Kako?Najeo se narod bijelog hljeba,jbg.....Odmah se popalio čim su mu spomenuli neke neraščićene račune iz prošlosti,a garant su i svi mislili da će im biti k'o u Ameriki.....svi će biti privatnici.....cvrc Milojko...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 17:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Mar 2010, 14:09
Postovi: 493
TashkoBL je napisao:
Pored jednog NIKOLE TESLE?! Smijesno. :roll:
Temu podrzavam. Tita ne bas. Drzavnik i po. Samo sto mu je previse komunizam bio u krvi. Previse je ljudi pobio da bih ga podrzavao. Ali priznajem dosta pozitivnih stvari koje je ucinio za YU. Drzavnih, socijalnih...
Ima ona:
"I posle Tita, kita!" Na nasu nesrecu, istinita je.
Rekao bih i da je Tito djelimicno kriv za to. Jednostavno je postavio takav sistem u kojem nije mogao niko drugi da vlada osim njega. Jbg.

Prvo nemožeš porediti Tita i Teslu, neuporedive stvari radili, nigdje veze.

Ispravno si napisao "Poslije Tita, kita", jer poslije njegove smrti sav nacionalistički i kriminalni ološ počeo je da se budi i 90-tih su nam pokazali kako sjebati ljude i njihovo dostojanstvo.

Protiv Tita mogu pričati samo okorjeli nacionalisti i kriminalci, vidimo do čega su doveli svoje narode, vidimo njihovu demokratiju, neka ih je stid i sramota.

Neka ti je vječna slava i hvala druže TITO.

_________________
Slika
Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. - Konfučije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 17:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Spavac, sta si ti vozio svega ti. 3 gume....... :D

Kada neko postigne ponovo najduzi period mira koji je vladao na ovim prostorima, ja cu da mu skinem kapu.

Hertzog je napisao:
obogatio se kao niko i svi bili sretni i zadovoljni...

Jeste on zivio kao kralj, muvao najbolje ribe, bio svjetski igrac, imao safari park u po Evrope, ali ni ja ne cuh koje je to bogatstvo ostavio svojima...djeca i unuci mu isla u obicne skole sa ostalim narodom, bave se obicnim poslovima danas...

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 17:39 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
nisam ja vozio, vec stari, autic Fica.. :D ...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 17:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Tile ne dade svome sinu studentski kredit od 2 mil uz komentar da je bolje da mu sinak radi nego da se drogira :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Poslednji put menjao ajkula dana 04 Maj 2010, 17:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Josip Broz Tito
PostPoslato: 04 Maj 2010, 17:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
goci master je napisao:
Spavac, sta si ti vozio svega ti. 3 gume....... :D

Kada neko postigne ponovo najduzi period mira koji je vladao na ovim prostorima, ja cu da mu skinem kapu.

Hertzog je napisao:
obogatio se kao niko i svi bili sretni i zadovoljni...

Jeste on zivio kao kralj, muvao najbolje ribe, bio svjetski igrac, imao safari park u po Evrope, ali ni ja ne cuh koje je to bogatstvo ostavio svojima...djeca i unuci mu isla u obicne skole sa ostalim narodom, bave se obicnim poslovima danas...

Pa Jugoslavija je bila ujedinjena i pre tita


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1019 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs