banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 02:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1041 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 53  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 23 Feb 2020, 17:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Mišljenje o komunističkoj propagandi:

Citiraj:
Kada si siguran u sebe i u ispravnost onoga što si radio i za šta si se borio, pretjerivanja ne samo da ti smetaju, nego te i ozbiljno nerviraju:

„Apostolski je tu potpuno u pravu. Ja se slažem sa njim, imamo toliko filmova koji toliko lažu, koji nemaju veze sa našom borbom i revolucijom. Na primer ‘Partizanska eskadrila’ – to je od početka do kraja sve laž. Ja sam bio na toj teritoriji u to vreme, kod mene su bili ti avioni, Čajavec, Kluz i ostali, znate. Mogu Vam reći da naša avijacija u to vreme nije srušila nijedan avion. A oni napravili jedan kaubojski film – jedan glupi kaubojski film, gde ona dva kauboja osvajaju i aerodrom, sve pobiše i uništiše... Šta će ti ljudi pomisliti, što lažemo i kakva nam je potreba da lažemo. A mogao se tako lep film napraviti, o tragediji tih divnih ljudi Čajaveca i Kluza.“


http://www.yugopapir.com/2016/02/kosta- ... MBGL8ccK8c

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 24 Feb 2020, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Hajrudin Krvavac je bio Serđo Leone naših prostora, i mnogo prije Tarantina kojeg niko ne osporava. Nije to nikakva propaganda, to jesu kaubojci smješteni u vrijeme drugog svjetskog rata. Diverzanti, Most, Valter brani Sarajevo i Partizanska avijacija spada u žanr “partizanski film” samo po uniformama. Sve ostalo je čista stilistika vesterna. Što to nekog vrijeđa, druga je stvar.
Naravno, Ingloious bastards je snimljen prema istinitom događaju. Isto tako, Topovi Navarona i 12 žigosanih. Možemo ovako nabrajati do sutra.
Ovo je sve dio popularne kulture i treba to tako i posmatrati. Ko hoće činjenice, neka pogleda Soviet Storm, koji preporučujem. A ime negdje na forumu i tema o drugim kvalitetnim dokumentarcima.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 06 Apr 2020, 17:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Slika

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 06 Apr 2020, 18:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Joj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 06 Apr 2020, 18:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Prosraćuse

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 06 Apr 2020, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Bilo bi lijepo vidjeti živote "stoke sitnog zuba" da "crveni" nisu radili to što su napravili do rata...
Čim bi se bavili politolozi silni iz vukojebina,bil' prevrtali i dan danas zemlju s a volovima u jarmu i znali se potpisati, kamoli, išta drugo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 06 Apr 2020, 20:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Majku mu, nisu crveni bili po vascijeloj kugli zemaljskoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 06 Apr 2020, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Znaš kako munja, svaka medalja ima dvije strane. Ništa nije samo crno ili samo bijelo! Te tako je ovaj gore spisak samo jedna polovina priče.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 06 Apr 2020, 22:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 513
2020 љета господњег, стављати слику овог србождера у било каквом контексту који нема везе са канализацијом је за бљунути.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 06 Apr 2020, 22:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Hocemo li malo zakuvati ;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 07 Apr 2020, 00:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
poserem vam se u gace

:lol:

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 07 Apr 2020, 02:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Koga boli za Titom, pričam o činjenicama po pitanju kvaliteta života. A to za drugu stranu medalje, se slažem, ali evo ovih bivših omladinaca i članova SKJ iz sedamdesetih i osamdesetih, većina kuka kako bi svoje slobode i demokratiju trampila za ono od prije pedeset godina. Hajde sad reci da nije tako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 07 Apr 2020, 02:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Takoe.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 07 Apr 2020, 06:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 02:18
Postovi: 181
munja.alex je napisao:
Bilo bi lijepo vidjeti živote "stoke sitnog zuba" da "crveni" nisu radili to što su napravili do rata...
Čim bi se bavili politolozi silni iz vukojebina,bil' prevrtali i dan danas zemlju s a volovima u jarmu i znali se potpisati, kamoli, išta drugo...


Ти ваљда мислиш да се ништа на планети није помјерило ван сфрј за вријеме власти црвених усташа? Или да би ми сједили на ливади 46 година и гледали у небо. :lol:

СФРЈ је уз Албанију и Румунију била међу три економије са најмањим оствареним привредним растом у Европи у периоду '45-'90. Најспорије растуће капиталистичке привреде у Европи су имале двоструко веће стопе раста од комунистичких.

Свака част црвенима што су нас уништили у економском, националном, политичком и културном смислу.


А пошто је почело сликом усташког монструма, ево једна актуелна посљедњих седмица док СР Србија понижава родитеље којима су украдене на хиљаде беба у периоду док си ''мого спават на клупи''

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 07 Apr 2020, 09:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 513
munja.alex je napisao:
Koga boli za Titom, pričam o činjenicama po pitanju kvaliteta života. A to za drugu stranu medalje, se slažem, ali evo ovih bivših omladinaca i članova SKJ iz sedamdesetih i osamdesetih, većina kuka kako bi svoje slobode i demokratiju trampila za ono od prije pedeset godina. Hajde sad reci da nije tako...

Није тако.
Онај систем је био као хероин.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 07 Apr 2020, 09:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ovaj je zdrav život, velnes i meditacija?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 07 Apr 2020, 09:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Munja, da, slažem se da mnogi koji su proživjeli najljepši dio života u tom periodu jauču za tim vremenima, i to je činjenica. Ali isto tako se moraš složiti da je to sve bilo ograničenog roka trajanja. Mislim u prvom redu na ekonomiju. Pa moj ćale je digao kredit 70-ih da napravi kuću, prvo su mu dali više nego što je on stavio u zahtjevu, a onda na djelo stupa inflacija. Prve rate su mu bile skoro pola plate, pa sve manje i na kraju, nakon nekoliko godina, zovu ga da isplati čitav kredit do kraja jer je to toliko mizerno da nema smisla da se više otplaćuje u ratama. I koliko je takvih bilo i bitnije pitanje je koliko dugo se to može tako. Bravar je to postavio da traje za njegovog života a poslije...
I to je samo ekonomija koja je bila i katalizator za političke odnose u SFRJ...da ne ulazimo sad u političke prilike i kuvanje "srpske žabe" koje je počelo i prije crvenih.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 07 Apr 2020, 09:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Činjenica je da su tada, a i sada ekonomije većine svijeta počivale i počivaju na kreditima. Od najače, američke, do najslabijih tipa naše. Fora je što je od tih kredita tvoj tata i druge tate napravio kuću, kupio auto, poslao dijete na fakultet u Beograd, a od ovih danas ti* kupuješ samo ono osnovno, hranu, odjeću i odeš možda na more jednom u dve-tri godine. Naravno low cost, sjever Grčke, Bugarska i sl. Jadran ti je preskup.

*ne bukvalno ti :P

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 07 Apr 2020, 09:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Da Zoka, samo ti razdvajaš ovo danas od toga tad, ovo danas su dobrim dijelom posljedice toga tad! Nemoj mi reći da bi ti ove pameti pristao na vremenski ograničen period života tadašnjeg kvaliteta znajući da ćeš dočekati sranje koje ide poslije, da ćeš živjeti kao današnji penzioneri, a tvoja djeca kao ti sad!

*Ne bukvalno ti :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jugoslavija
PostPoslato: 07 Apr 2020, 09:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
munja.alex je napisao:
Koga boli za Titom, pričam o činjenicama po pitanju kvaliteta života. A to za drugu stranu medalje, se slažem, ali evo ovih bivših omladinaca i članova SKJ iz sedamdesetih i osamdesetih, većina kuka kako bi svoje slobode i demokratiju trampila za ono od prije pedeset godina. Hajde sad reci da nije tako...

Nije tako, takvi su sad redom ravnogorci i veliki vjernici.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1041 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 53  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs