banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1109 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Avg 2017, 23:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Jeste to, ali se ovi na stranici baš hvale sa tim kako ne stavljaju ništa bez provjerenog izvora.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 08:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Лично мислим да је фејк. И то је оно што ми иде на курац код тих квазинационалиста. У Пребиловцима, у читавој мостарској регији иначе, су усташе и њихово цвијеће направили страховите злочине, нема ту никакве потребе за измишљањем некаквих писама. Боље би за све било да прочитају и науче шта се стварно десило.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2017, 08:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
kutak je napisao:
Jeste to, ali se ovi na stranici baš hvale sa tim kako ne stavljaju ništa bez provjerenog izvora.


Ako tekst nije potpisan, okači ga mačku o rep.
Ako nije njihov uradak, onda trebaju citirati i navesti izvor.

Ovako sve mlećenje prazne slame. I slažem se za ove nacionaliste, prde u hladnu vodu. SRBSKA ČAST :confused2:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2017, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Мислим да постоји писмо које један талијански официр слао за Италију као извештај Мусолинију али односио се на Далмацију, не на Пребиловце.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2018, 23:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Citiraj:
Filmovi „Okupacija u 26 slika“, „Krv i pepeo Јasenovca“, „Pad Italije“, „Večernja zvona“, jugoslovenskog i hrvatskog reditelja Lordana Zafranovića i dalje izazivaju veliku pažnju publike, a njegovo ostvarenje „Testament“ je i poslije 23 godine zabranjeno za prikazivanje na Hrvatskoj radio-televiziji. U tom njegovom filmu o Nezavisnoj državi Hrvatskoj prepoznala se Tuđmanova vlast i njegovi nasljednici, zbog čega se Zafranović našao na spisku hrvatskih vlasti za likvidaciju i godinama je imao obezbjeđenje.

http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=285110

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2018, 20:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/h ... o-20180125

Nije im pošlo za rukom da ovo zabrane.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2018, 10:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/s ... ebookshare

A đe Jasenovac?

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2018, 02:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Citiraj:
INTERVJU: Vladimir Dimitrijević - Vatikan menja istoriju, jer želi da vlada svetom! (27.01.2018)

https://www.youtube.com/watch?v=A_H5Wq66g2o&t=1285s

Citiraj:
Gost emisije "Intervju" bio je gospodin Vladimir Dimitrijević, publicista i verski analitičar. Od 1991. godine aktivno je uključen u rad Pravoslavne misionarske škole pri Hramu Sveti Aleksandar Nevski i Verskog dobrotvornog starateljstva Arhiepiskopije Beogradsko — karlovačke, kao organizator predavanja i misionarskog rada. Profesor je srpskog jezika i književnosti u Gimnaziji u Čačku. Održao je preko sto predavanja na temu destruktivnih verskih sekti, a odlukom episkopa žičkog Stefana od novembra 1994. godine radio je kao veroučitelj u Čačku, pri hramu Vaznesenja Gospodnjeg. Doktorirao je 2016. godine, a za svoj rad dobio je i mnoga druga priznanja i od svetovne i od crkvenih vlasti.


Dobar intervju o korijenima hrvatstva i ustaštva, kako i na koji način je pripreman genocid nad nama.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2018, 08:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://srbiubih.com/stradanje-civilnog- ... 42-godine/

Citiraj:
СТРАДАЊЕ ЦИВИЛНОГ СТАНОВНИШТВА ОПШТИНЕ ПРИЈЕДОР У ПЕРИОДУ ОД 1941 – 1942. ГОДИНЕ

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2018, 14:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
www.blic.rs/vesti/republika-srpska/u-ba ... ju/entn5y5

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2018, 22:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2018, 21:43
Postovi: 19
Lokacija: Србија
Извештај из Бања Луке 04.02.2018


Бања Лука је град богате историје. Налази се на обалама реке Врбас у срцу Босанске Крајине. За време Другог светског рата, била је то права србска кланица, јер су хрватске и муслиманске усташе немилосрдно убијали Србе, али и Јевреје и Роме. Углавном су то радили у кућама, црквама, школама, јавним местима, а неретко се дешавало да Србе воде у концетрационе логоре. Све је то био систем геноцидних вредности оличен у усташком режиму који су предводили поглавник Анте Павелић и кардинал Алојзије Степинац, сједињен рад "хрватске државе и цркве". Заправо сама Независна Држава Хрватска била је монструозни пројекат Ватикана (папске државе).
Slika

Нажалост Бања Лука није била једина србска кланица у периоду 1941-1945... већ су хектолитри србске крви проливени у херцеговачким крашким јамама на подручију Мостара, Лијевна, Љубиња, Гацка, Коњица, Широког Бријега, Посушја... затим систем концентрационог логора Јадовно-Госпић-Слана... Стари Брод код Вишеграда, Гаравице код Бихаћа на северозападу Босне, кордунашка села, Глинска црква, планина Козара... Краљево, Крагујевац, Драгинац, Сурдулица... Долина Неретве и Сутјеске... Село Велика, Пивски До итд.
Slika

Али Бања Лука памти један стравичан злочин тј. зимски покољ када је око 3.000 добро наоружаних усташа, предвођени римокатоличким свећеницима (Фра Мирослав Мајсторовић познатији као Фра Сотона), упало у бањалучка села: Дракулић, Мотике, Шарговац и рудник Раковац. За само један дан односно десетак сати 7. фебруара 1942. убијено је преко 2.300 Срба православаца, и то највише хладним оружјем. Невине жртве су биле србска нејач: убијено је 551 дјете млађа од 12 година, жене, старци... Нешто незамисливо здравом људском уму.
Slika

Да зло буде горе и љуће, после Другог светског рата, југославенске комунистичке власти су забрањивале приче о овим страхотама, ужасима и злочинцима, јер је управо друга јужнославенска држава - СФРЈ сазидана на темељима "братства и јединства". Тек 1965. године у Дракулићу је подигнут споменик, где је првобитно уписано 1.400 имена, а националност жртава и злочинаца није наведена. Лицемерно је написано да су то биле "жртве фашистичког терора", иако у овом бањалучком покољу нису учествовали Немци ни Италијани. Деценије су тако прошле у ћутању и неправди, да би тек на самом крају 1980-их година, када се бивша Југославија почела распадати почело јавно да се прича о свим тим ужасима из времена усташке НДХ.



Нама из Србског Светионика је један од главних циљева обићи већину тих србских стратишта, јер само тако можемо створити и раширити Културу сећања, нешто што је сасвим нормално у Јерменији, Русији, Француској и Израелу... Зато смо се одлучили да одемо у недељу 4. фебруара 2018. године у Бања Луку. Тамо је већ био планиран парастос поводом 76. годишњице тог ужасног усташког масакра. Били смо тамо и прошле године, али не мари... Ове године смо кренили са једним аутомобилом.

Мићан, Гога, Ратко и ја... Кренули смо рано изјутра у недељу око шест сати, јер смо хтели да присуствујемо недељној литургији, али и самом парастосу код споменика Дракулићким жртвама. Понели смо наравно и наш транспарент "НЕ ЖЕЛИМО ДА ИХ ЗАБОРАВИМО", где су пописана већа стратишта србског народа у Другом светском рату.

Уз пут нас је мало магла ометала и неки ситан снег који је ветар носио преко ледине, што нас је мало и успоравало, али авај... Битно је да није било леда и да смо ми безбедно стигли. Пре неко смо прешли "границу", свратили смо у Адашевце, код наших другара Витезова... Да се разменимо за календаре и продиванимо коју... Видим ја да би они радо са нама... али су тај дан имали састанак удружења, па се није могло... Настављамо ми даље, а нико нам на прелазу није правио проблем, нити је било велике гужве као за Илиндан ономад.

Шибамо ми аутопутем све до Окучана, па се ту искључисмо и правац Стара Градишка. Улазимо у Србску Републику Босну и Херцеговину, а онда настављамо ("аутом, као и до сада") локалним путем до Александровца јер смо ту оставили један пакет ствари за Мићанове комшије. Таман смо ту узели цвеће у једној цвећари, и морам да их похвалим и за аранжман и за цену.
Slika

Настављамо ми даље...улазимо у предграђе Бања Луке и размишљамо на коју страну. Ја колико се сећам то је било на западној страни града. Учини ми се нешто познат натпис на једној кући "Стара Динара". А Мићан види да још пише на некој продавници 'Дракулић'... Питамо ту једног пролазника за пут, а он рече "Само горе путем, прати цесту и излазиш на гробље". Тако је и било. За разлику од лане кад смо лутали, сада смо потрефили из прве без проблема.

Стижемо ми код споменика Дракулићким жртавама, полицајац нас упути на паркинг. Изнесошмо наше ствари и цвеће и чекамо... пошто смо ми нажалост мало окаснили за литургију коју су свештеници СПЦ служили у храму Божијем. Почело је долазити све више људи, тако да се код Дракулићког споменика окупило око 1.000 људи, а дошли су и највиши представници Републике Србске и града Бањалуке. Морам да признам да ме ово пријатно изненадило. Лепо је када републички званичници учествују у Култури сећања.

Прво су свештеници Бањалучке епархије служили парастос, где је један од њих одржао духовну беседу након парастоса. Програм је настављен са краћим историјским часом, где је и речено шта се заправо десило тог кобног 7. фебруара 1942. године. Кренуло је и полагање цвећа. Нашу делегацију су сачињавали Мићан, Гога и Ратко... ја сам одлучио да будем "сниматељ", јер нам права сниматељка није могла са нама да крене... Рекоше јој да нема потпис за таква путовања, али авај...

Глумица, старог кова, Радмила Шева је прочитала једно писмо мртве учитељице Данијеле Мартиновић, иначе сведока тог ужасног покоља србске нејачи, која заправо се обраћа поглавару Римокатоличке цркве - Папи, који је након 60 година од овог злодела посетио Бања Луку. Изузетно потресно, али значајно извођење овако нечега. Све похвале Радмили и професору који је ово писмо саставио. Аплауза није ни било јер су сви били у шоку, а многима су сузе ишле.
Slika

Затим су се присутнима обратили председник републике и министар за рад, борачка и социјалне питања. Примећујем да председник РС има другачије говоре у Бања Луци него на Јадовну... драстичне су разлике, али ваљда и он сам зна зашто је то тако. После њих двојице, поново је Радмила Шева одрецитовала чувену поему Владимира Назора "Мајка Православна"...

Чим је званични део био готов, ја скочим горе на "бину", те упитам свештеника за благослов да раширимо наш транспарент. Тражио је да види, па када се увери да нема ништа политички, већ све оно што треба да буде, добисмо благослов. Мени занимљиво је било то што су се камере телевизија вратиле назад да сниме оно што смо имали да покажемо... која су то све стратишта Срба 1941-1945 која не смеју да буду заборављана. Прошле године су нас игнорисали медији, али ове године похвале за њих (Алфа, РТРС и ТВ БН).
Slika

Након парастоса, који јесте био циљ нашег путовања, то смо ми отишли мало до центра града у чувени ресторан "Круна", код касарне Козара, јер смо тамо и прошле године имали добро иће и пиће. Није био проблем да се нађе сам ресторан, али смо и у самом ресторану имали доста среће да одмах седнемо, пошто су неки гости већ устајали. Ту смо мало себи дали одушка и одморили се поштено. Настављамо после у сами центар града, где смо прошетали главним трговима и улицама. Чувени храм Христа Спаситеља, затим споменик Бањалучким бебама, Боска, споменик Стефану Немањи итд.

https://www.youtube.com/watch?v=SW1Guq6froU

Пописмо ми у неком кафићу праву "домаћу каву", а било је и шале на рачун газде тог локала, бифеа. Пошто Гога мало слабије чује...

Око 16 сати ми већ кренусмо назад, јер је био циљ да задана дођемо у Славонију. Штета је само што нисмо ту још нека места обишли, али наредни дан је радни... У повратку су Мићан и Гога се наспавали све до момента док их није пробудио громогласни смех председника. Наиме, Ратко је причао неке своје предратне догодовштине из завичаја, које су председника толико увесељавале (нпр. о Зелеграду), да је у аутомобилу трештало ко на Солунском фронту.

У Београд стигосмо после 19 сати, па свак на своју страну. Одлично одрађена акција и драго ми је што смо били... Нешто ново смо видели, научили и успоставили неке нове контакте.


Догодине, ако Бог да идемо опет.



Чуле
05.02.2018.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2018, 08:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
https://www.youtube.com/watch?v=tpjVG1E4TQA

Citiraj:
veteran 13. SS Handžar Divizije - Ramo Sinanović


Занимљиво како су по овом исказу добрим делом заврпили у партизанима 1945. :)

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 12:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Opet ustase i opet "Za dom spremni".
Meni se cini da Hrvatska ne cini bas mnogo po tom pitanju... :roll:

https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... NDH/472903

http://www.index.hr/vijesti/clanak/uziv ... 37632.aspx

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2018, 12:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
super_koza je napisao:
Opet ustase i opet "Za dom spremni".
Meni se cini da Hrvatska ne cini bas mnogo po tom pitanju... :roll:


Kako ne čine? Vidiš da će taj pozdrav uskoro u svakodnevnu upotrebu.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2018, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Citiraj:
Russian born Jewish Pundit Yakov Kedmi Cries Over Hidden Holocaust WW2 Genocide Story Done by Croats & Germans Against Serbs & Jews in Croatia and Germany.
The Jasenovac concentration camp (Serbo-Croatian: Logor Jasenovac/Логор Јасеновац; Yiddish: יאסענאוואץ‎) was an extermination camp established in Slavonia by the authorities of the Independent State of Croatia (NDH) during World War II. The camp was established and operated solely by the governing Croatian Ustaše regime rather than by Nazi Germany as in the rest of occupied Europe. It was one of the largest concentration camps in Europe with more than 700 000 Serbs killed and the camp has been referred to as "the Auschwitz of the Balkans" and "the Yugoslav Auschwitz".
Yakov Kedmi is a former head of the Israeli intelligence agency "Nativ". He often appears on Russian TV to talk on global political issues. This is a fragment of his appearance on the "Evening with Solovyov" program.

Ex-Israeli Official Cries Over Forgotten Holocaust: Croats Slaughtered MILLION Serbs!
https://www.youtube.com/watch?v=ySvl9N42918

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2018, 09:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Apr 2018, 18:24
Postovi: 46
Ratni zapovjednik IX. bojne HOS-a je Marko Skejo, poznat po svojim "Hitler brčićima".

Slika

Skejo je i vlasnik ili suvlasnik nekoliko građevinskih tvrtki, a imena koja im je dao također su znakovita. Zovu se “Za dom”.

Zagreb, nepokoreni grad, grad heroj i Split, kolijevka antifasizma :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Spoiler:
Citiraj:
“Топола ужаса” је назив за дрво тополе, које се налази у селу Доња Градина, у саставу усташког логора Доња Градина, где су усташе вршиле масовне покоље Срба, Јевреја и Рома.
Ово сасушено дрво представља један од најстрашнијих симбола Доње Градине и Јасеновца. Под тополом и на њој несрећни цивили су мучени и убијани на најсвирепије начине, због чега је и само дрво добило назив “стабло мучења”.
Године 1958. на крошњи дрвета, и по његовом моћном деблу пречника 2,10 м. нађени су ланци и посебно ковани клинови за мучење жртава.
Знамо и то да су они који су били закуцавани ексерима за дрвеће остављани да умиру и по неколико дана. Прислонили би их уз чувене „тополе смрти“ док су им кроз грудни кош и кроз ноге забијали клинове. Ти клинови су били врло груби и највероватније су прављени специјално за ову намену.
Посве иструлело дрво срушило се 1978. године након чега су предузете мере за очување стабла у знак сећања на злочине који су под њим вршени.

Slika

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 11:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Čini mi se da sam u Arhivu RS vidio sliku gdje su na ovoj ili ovakvoj topoli bili povješani mnogi ljudi istovremeno.
Nešto ovako: https://slika.glassrpske.rs/vijest/661x ... 230516.jpg

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 11:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
To je ta vjerovatno.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 14:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Прво, похвала и овом форуму, и модератору, и свима који су узели учешћа у дискусији на овој болној теми, и тако помажу да култура заборава која се "изокола" све више афирмише не побиједи код Срба, и да упознамо тај трагичан период наше историје.
О периоду едехазије постоји бројна сачувана документација, међутим задњих деценија активни су они који врше ревизију историје.
Фалсификују и селектовно протурају чињенице, умањују бројеве страдалих, подмећу извештаје (некад и фалсификоване) усташких власти из тог времена, тако разводњавају причу и подло стварају збрку (оно имамо више извора, па ти знај који је прави). врше манипулацију, а на удару је и највеће стратиште у ендехазији, комплекс логора смрти Јасеновац.

Тако се промовише да је у Јасеновцу страдало (по тумачењу тих ревизиомиста историје) знатно мање, ту је и стална лицитација бројем убијених, обавезно како је Јасеновац великосрпски мит, бесрамно се Блајбург промовише као пандан Јасеновцу (јако болесно), а такође да су у Јасеновцу заправо убијани војници ендехазије послије маја 1945-е.

Наравно постоји доста документације о Јасеновцу, превише, лаж је и да се није писало што неки такођепротурају, истраживало, јесте, итекако јесте, друга је ствар што то зарад неког братства и јединства није било пожељно промовисати, имамо и извјештаје њемачких генерала из тог времена, одржано је и 5 међународних конференција о Јасеновцу, међутим у овој причи је јако важан први извјештај о Јасеновцу.
Важан јер у старту разбија мантру да је Јасеновац великосрпски мит, још важнији због датума, тако је Земаљска комисија Хрватске (значи Хрватске) већ 15.11.1945. иако је била временски ограничена у раду сачинила сажет и јако квалитетан извјештај (http://digital.nub.rs/pdf/jasenovac.pdf) о Јасеновцу, са квалитетним прилозима, фотографијама, свједочанствима преживјелих логораша, именима злочинаца, о условима у логору, начину егзекуција, хронолошки одлично обрађено, преглед страдања по мјесецима и процјена укупних жртава (стр.42), један изузетно озбиљан и аргументован урадак.

И овај документ, по мени, би сваки Србин требао имати у својој архиви у електронској форми (није лоше ни одштампати, али у електронској форми свакако). Каснији извјештаји су у правилу били доградња овог који је понављам јако важан и због датума, и прије свега јер су ту обухваћена свједочења преживјелих логораша.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1109 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs