banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 08:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1109 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Dec 2019, 15:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Još malo za....

https://sh.wikipedia.org/wiki/IX._bojna ... itez_Boban

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2019, 20:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
munja.alex je napisao:
Pa nek im se preda onda kad se nema čega bojati, sad će u sledećih 25 godina još jedan rat. Statistički je za očekivat, a i ovi "bobanovci" devetog bataljona će biti i tada, vjerovatno im djeca. Iće oslobađat velje po potkozarju od mrskih novih srboćetnika....


To da li ce rata biti za 5, 25 ili 55 godina nije sigurno ali jedno jeste sigurno. Ti o tome neces odlucivat kao sto nije ni tvoj djed a ni pradjed prije.
Tvoje i tvoje djece ce biti samo da dobro odigras zadati zadatak ...Sorry!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2019, 20:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
ERROR je napisao:
Na ovu temu bar 2 kile Domestosa

Због ради чега?

Братства-убис... пардон јединства?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2019, 21:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Domestos tu ne pomaže.
Reportaža njemačke tv ZDF iz Čapljine 1992.
https://youtu.be/_QUV7ydUkRA

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2019, 22:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Na 1:53 John Rambo :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 00:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Najjači mi je Srbin HOS-ovac na 04:09.Kaže ima pušku da ubija četnike.Isti Perhan u filmu "dom za vješanje".

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 08:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Sramota od njih izgubiti, krezava specijala, iq broj cipela, jedna momcina s poluosovinom i pucaju glave ko orasi :)
Oni su tebe prepali na buku, cim su zinuli za dom podigli te a vidi kakvi su grbavi

Kakav je sljam dosao do izrazaja na svim stranama pa to je strasno, sreca u nesreci na vecini njih sad raste drvo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 09:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Još kad bi bio svjestan koliko je normalnih ljudi višestruko, završilo pod zemljom,m zbog tih budala, shvatio bi strah.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 10:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma shvatam, ali to je najgori olos od ljudi, njihove face sve govore. Ne mozes zbog pasa rata generalizovati stvari. Taj hos je ratovao i na strani muslimana protiv hrvata. Docekala margina svojih 5 minuta i sve strane su imale takve.
Dodje nas, bio mu grendfader partizana a on maloumnjak natakao kokardu i pjeva spremte se spremte, pa il izdahne na tudjem traktoru kad se vraca iz hape il se posvadja sa drugim takvim ko ce zauzeti kucu nekog muslimana pa se poubijaju. Bilo ih je sto su imali puno dvoriste auta zaplijenjenih a nit je imao svoj auto ikad nit zna voziti, al docekao da i njega krene. Svi normalni na ratistu pa se nema ko suprostaviti. Da je bilo pameti odmah na pocetku takve zavesti iza zivice i rijesiti ih


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 11:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Bilo je pameti i poštenja ali nedovoljno, pošto riba od glave se čisti a takvi su tim glavama trebali. Ribljim. Eto sticajem okolnosti, znam za početak rata i ljeto-jesen '91. kad su naši bili u z. Slavoniji. Stoka koja je šenlučila po BL vazduhu noću i uznemiravala stanovnike je lagano dobijala poziv da se javi preko Save, da ide na liniju, kad mu je do pucanja. A za ustaše, ima jedna anegdota da je čovjek iz tadašnje ulice Viktora Bubnja kod kasarne Zalužani, imao sina u ZNG te '91. Kad su mu ga dovezli u sanduku u BL, nije htio da ga primi, kaže "Nije to više moj sin, to je ustaša, da me je slušao i ostao kući, bio bi živ."
Pa kad su tad ustaše postojale i za Hrvate, što te čudi da su Srbi bili uplašeni istih. A za generalizovanje se slažem, nisu svi govna, samo ovih malo na vrhu.... Mada isto tako kažu da prilika čini lopova a ne išta drugo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Smeta me ta suplja prica koja se prica i pricace se za naseg vijeka. Kao nama su sad problem muslimani i hrvati i obrnuto, problem je sto nije standard, da je plata 1500-2000 evra mi bi sad razmisljali gdje cemo na skijanje a ne sta se desavalo prije 30-70 godina


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 12:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ima li moderacije da ga malo na hlađenje pošalje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 12:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
veljo1981 je napisao:
Smeta me ta suplja prica koja se prica i pricace se za naseg vijeka. Kao nama su sad problem muslimani i hrvati i obrnuto, problem je sto nije standard, da je plata 1500-2000 evra mi bi sad razmisljali gdje cemo na skijanje a ne sta se desavalo prije 30-70 godina


Po obicaju tema je NDH a mi smo malo odlutali. Onaj koji se sjeca prica svojih starijih(o ustasama) i koji je u ratu to isto dozivo pamtice to dok je ziv.
Elem kakva je poveznica oko spasavanja srpske djece u NDH i izbjeglica iz ratom unistenih zemalja koje su namjerno unistene od amerike i njenih saveznika. Srpska djeca nisu imala priliku da izaberu a ovi koji dolaze iz blisko - istocnih zemalja imaju.

Sad bi mi kao trebali primati te izbjeglice po stanovima i kucama, a koliko primjera ima gdje bi trebali pomoci nasim koji strajkuju po parkovima, hrane se po narodnim kuhinjama, prose na ulici itd itd.
Srbi na Kosovu zive u getoima i gladuju a za to se evropljani bas nesto sekiraju vidim, cast izuzecima.
To znaci da mi trebamo da radimo posao drzave koja ne funkcionise i koja dobija milione evra da izbjeglice zaustavi u bih i da tamo ih smjesti u kampove, a gle cuda u Evropi gdje su se migranti uputili tamo nema kampova, sravnjuju ih sa zemljom.

I sad na kraju javi nam se lola iz Svecke da nam soli pamet i prenosi utiske sta bi mi trebali uraditi i kako. Lolo tebi i tvojima iz Evrope porucujem da otvorite granice i primite te silne izbjeglice, djecu i zene jer vi i vasa vlast se srusili i unistili Irak, Afganistan, Libiju, Siriju, na kraju vasi drzavnici su pozvali izbjeglice da dodju...pojedite malo govana sto ste ih izasrali u zadnjih 30-tak godina.

Gdje smo izgubili osjecaj za ljudstvo i karakter, mislim da se to desilo kad je prvi JNA vojnik poginuo u Sloveniji i kad se zaratilo na tlu eks SFRJ.

Ono na cemu cestitam supcinamaa sa zapada je sljedece, uspjeli su razbiti tradicionalnu srpsku porodicu i obicaje, osjecaj pripadnosti nekom i necemu....samo su bitne pare i kako ih i na koji nacin potrositi.
Da li otici na ljetovanje u Albaniju(jer je jeftino) i biti na 100km vazdusne linije od zute kuce gdje su kindapovanim srbima sa Kosova vadili organe na zivo i iste prodavali, ili cemo na skijanje u Berchtesgaden u juznoj Bavarskoj gdje je i Hitler skijao svojevremeno.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Tema jest ndh ali smo se uhvatili medjuljudskih odnosa. Ti kao citate neke i slike iz knjiga ubacujes tu meni sto ti je bez veze totalno. Od citavog mog plemena ostala je moja prababa, baba i njena sestra. Ostale starije muske su odmah potamanili kod ove tvrdjave u Kostajnici i pobacali u Unu a djecu i zene poveli. Babu i njenu sestru su spasili hrvati civili koji su trazili da im daju djecu da im pomazu na imanjima jer su oni stari a nemaju nikog. Ustase su im dale samo zensku djecu a muske odveli. Najmladji je imao 3 godine i po njemu ja nosim ime. Prababa je zavrsila na prisilnom radu u Njemackoj i kad se vratila baba i njena sestra nisu htjel ici od ovih "udomitelja", moram da naglasim jer bi rekao neko da su bile roblje a ljudi ih pazili kao svoju djecu.
Sve knjiga o Jasenovcu i ndh sto su postojale su bile kod nas u kuci i moja prababa ih je do zadnjeg dana listala i trazila ne bi li na slikama prepoznala nekog svog i ja sam ih sve procitao mada mi je bilo zabranjeno da ja to gledam. Na sve to mene niko nikad nije ucio da mrzim nekog. To su uradile ustase, neprijatelji, zlo a ne neko tamo ko s tim nema veze ni da mu je brat rodjeni bio ustasa


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 13:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 510
veljo1981 je napisao:
Smeta me ta suplja prica koja se prica i pricace se za naseg vijeka. Kao nama su sad problem muslimani i hrvati i obrnuto, problem je sto nije standard, da je plata 1500-2000 evra mi bi sad razmisljali gdje cemo na skijanje a ne sta se desavalo prije 30-70 godina

Жалосно је колико ти немаш појма о животу на овим просторима, идеалан си материјал за страдалника.
Сад су ми јасни сви твоји ставови.


Poslednji put menjao driling857 dana 14 Dec 2019, 13:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
veljo1981 je napisao:
Tema jest ndh ali smo se uhvatili medjuljudskih odnosa. Ti kao citate neke i slike iz knjiga ubacujes tu meni sto ti je bez veze totalno. Od citavog mog plemena ostala je moja prababa, baba i njena sestra. Ostale starije muske su odmah potamanili kod ove tvrdjave u Kostajnici i pobacali u Unu a djecu i zene poveli. Babu i njenu sestru su spasili hrvati civili koji su trazili da im daju djecu da im pomazu na imanjima jer su oni stari a nemaju nikog. Ustase su im dale samo zensku djecu a muske odveli. Najmladji je imao 3 godine i po njemu ja nosim ime. Prababa je zavrsila na prisilnom radu u Njemackoj i kad se vratila baba i njena sestra nisu htjel ici od ovih "udomitelja", moram da naglasim jer bi rekao neko da su bile roblje a ljudi ih pazili kao svoju djecu.
Sve knjiga o Jasenovcu i ndh sto su postojale su bile kod nas u kuci i moja prababa ih je do zadnjeg dana listala i trazila ne bi li na slikama prepoznala nekog svog i ja sam ih sve procitao mada mi je bilo zabranjeno da ja to gledam. Na sve to mene niko nikad nije ucio da mrzim nekog. To su uradile ustase, neprijatelji, zlo a ne neko tamo ko s tim nema veze ni da mu je brat rodjeni bio ustasa


Veljo nigdje te spomenuo nisam zato ne seri....

Ovo sto sam napisao niti sam citirao niti prepricavao slike iz knjiga...

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 14:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 14:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
driling857 je napisao:
veljo1981 je napisao:
Smeta me ta suplja prica koja se prica i pricace se za naseg vijeka. Kao nama su sad problem muslimani i hrvati i obrnuto, problem je sto nije standard, da je plata 1500-2000 evra mi bi sad razmisljali gdje cemo na skijanje a ne sta se desavalo prije 30-70 godina

Жалосно је колико ти немаш појма о животу на овим просторима, идеалан си материјал за страдалника.
Сад су ми јасни сви твоји ставови.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 15:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 510
Ја за разлику од тебе мислим својом главом и слушам своје претке да не бих поновио њихове грешке.
Не треба мени Миле нити било ко други да бих знао шта ми мисле и спремају ЗГ и СА.
Него, оде ли у Беч код гуруа?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 15:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Jest, cinjenica je da su preci bili vise gladni nego siti, sto se toga tice idemo njihovim stopama
Guru?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1109 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs