banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1109 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Dec 2019, 15:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
veljo1981 je napisao:
Slika



1.Moj post koji je napisan danas u 12:57 nije citiran iz knjige ....
2.Ovo sto si ti postovao isto nije iz knjige nego je zvanican dokument ndh iz arhive muzeja.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 16:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
veljo1981 je napisao:
Sramota od njih izgubiti, krezava specijala, iq broj cipela, jedna momcina s poluosovinom i pucaju glave ko orasi :)
Oni su tebe prepali na buku, cim su zinuli za dom podigli te a vidi kakvi su grbavi

Jesu Veljo,prepali me na buku. Da ti slikovito pokažem kako. Vidi ih ovde,mekši od spužve,ne viču za dom spremni.
https://youtu.be/ADmZT5o3qWA

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 16:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
To kad ih mi pohvatamo, i jos ne kazes ni hvala, inace snimak je iz bioskopa moje Kostajnice, ne krajisnikove. Imao sam do skora "mupovski" prsluk, onaj za onim velikim cetvrtastim dzepom nazad i gomilom dzepova napred, kapuljaca u okovratniku... Takodjer smb opasac sa futrolom. Ja zarobio s 10 godina :)
Nazalost od onih opasnih tipova, specijalaca sto sam ih ranije spominjao nije se moglo prici oruzju, oni su to zaplijenili i prodali


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 16:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
veljo1981 je napisao:
To kad ih mi pohvatamo, i jos ne kazes ni hvala, inace snimak je iz bioskopa moje Kostajnice, ne krajisnikove. Imao sam do skora "mupovski" prsluk, onaj za onim velikim cetvrtastim dzepom nazad i gomilom dzepova napred, kapuljaca u okovratniku... Takodjer smb opasac sa futrolom. Ja zarobio s 10 godina :)
Nazalost od onih opasnih tipova, specijalaca sto sam ih ranije spominjao nije se moglo prici oruzju, oni su to zaplijenili i prodali

Ništa vi niste pohvatali,nego je jedan dio pobjego vama preko Une.
Ipak nisu svi uspjeli pobjeći. Dio je osto na banijskoj strani Une.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2019, 16:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nije pobjegao nego se predao, a morao se predati jer smo ih tukli i dan i noc. Nisu mogli oka otvoriti a nisu imali cim vratiti, imali su samo pjesadijsko naoruzanje. Manji dio koji se bojao predati "cetnicima" je otisao u proboj, neki su se uspjeli probiti a neki nisu. Ovi iz bioskopa su prebaceni poslije na Manjacu, oni kazu da je bilo gadno a neki nasi s foruma da su bili na godisnjem odmoru. Eto, uglavnom nama djeci nije bilo dosadno tih godina


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2019, 13:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
http://srbiubih.com/razbijanje-mita-bij ... 92-godine/

Hvala kolegi, internet ratniku, čije se ime ne smije spominjati na forumu, na poslanom linku. Hvala još jednom.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2019, 13:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ovo je pisao kolega s faksa, ima on još dosta odličnih tekstova o ratu, treba potražiti samo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2019, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Odličan tekst. Ranije sam ga čitao. Mislim da je ovaj dečko, Radaković, bio i na TV kod onoga Gatala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2019, 19:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Da nastavimo.

Error mislis li da u svjetlu genocida nad srbima na Kozari u 2.Sv. ratu a i muslimanskog pokusaja napada na Prijedor 1992. gdje je isti nije uspio, i ovih sadasnjih lazi od pojedinaca iz muslimanskog naroda oko bijelih traka gdje: citiram

Jедан од заговорника „бијелих трака“ из Приједора, господин Судбин Мусић, у гостовању на Алтернативној телевизији у Бањој Луци, у емисији „Апостроф“ од 3. јуна 2016. године (коју можете погледати ОВДЈЕ) , у разговору са водитељем емисије и другим гостима у вези доказа о „бијелим тракама“ рекао је између осталога:

„Бијеле траке су носили они који су углавном живјели у ужој градској зони“

На питање о доказима одговорио је: „наћићемо…, ископаћемо је неђе,…“

Дакле, прво каже да су наводне бијеле траке носили несрби у ужој градској зони, а након тога када је упитан за конкретан доказ тј. документ који наређује ношење бијелих трака, он каже да га нема али да ће га наћи тј. ископати. Овим је директно потврђено од стране једног од организатора „бијелих трака“ да доказа нема, али они не одустају од тврдње о бијелим тракама као дијелу наводног геноцида над несрбима у Приједору.

1. Ako nije istina da su muslimani morali nositi bijele trake zasto se i dalje insistira na marsevima bijelih traka....
Ako se nesto obiljezava a to nije istina nego cista laz kako ocekivati da "druga strana" uopste zeli da zivi i saradjuje sa ovom prvom stranom koja iznosi neistine.
2.Jednom sam te pitao da li N.Oric po tebi treba da odgovara za ratne zlocine, nisi mi odgovorio ni sa da ni sa ne vec si ga uporedio sa Arkanom...ja znam da Arkan nije vadio oci zarobljenim civilima a Oric JESTE.
3. Da li mislis da ako muslimani prestanu izigravati zrtve i priznaju da su i njihovi pripadnici izvrsili ratni zlocin i genocid nad srbima u ratu 92-95 moguc suzivot naroda na ovim prostorima.
4.Da li mislis da komunisticka greska oko neispitivanja i negiranja genocida nad srbima u 2.SV.ratu pocinjenih od strane ustasa i njihovih muslimanskih saveznika iz Handzar divizije je dovela da je bratstvo i jedinstvo tako lako puklo jer su muslimani i hrvati opet htjeli isto samo im ovaj put nije poslo za rukom....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2019, 20:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Citiraj:
1. Ako nije istina da su muslimani morali nositi bijele trake zasto se i dalje insistira na marsevima bijelih traka....
Ako se nesto obiljezava a to nije istina nego cista laz kako ocekivati da "druga strana" uopste zeli da zivi i saradjuje sa ovom prvom stranom koja iznosi neistine.
2.Jednom sam te pitao da li N.Oric po tebi treba da odgovara za ratne zlocine, nisi mi odgovorio ni sa da ni sa ne vec si ga uporedio sa Arkanom...ja znam da Arkan nije vadio oci zarobljenim civilima a Oric JESTE.
3. Da li mislis da ako muslimani prestanu izigravati zrtve i priznaju da su i njihovi pripadnici izvrsili ratni zlocin i genocid nad srbima u ratu 92-95 moguc suzivot naroda na ovim prostorima.
4.Da li mislis da komunisticka greska oko neispitivanja i negiranja genocida nad srbima u 2.SV.ratu pocinjenih od strane ustasa i njihovih muslimanskih saveznika iz Handzar divizije je dovela da je bratstvo i jedinstvo tako lako puklo jer su muslimani i hrvati opet htjeli isto samo im ovaj put nije poslo za rukom....


1. To ces morati pitati njih. Ja s tim ama bas nikakve veze nemam i mislim da se tu neko cisto malo zajebo pa ga sad blam ici u rikverc. Trake ili ne, to sto se desilo se desilo i samo dzabe prave pometnju bas s tim trakama, jer insistiranje na istim po meni daje prostora za sumnju i manipulacije. "Strane" ce saradjivati i saradjuju, eno su dogovorili da ce biti spomenik nevino ubijenim izgradjen, samo jos da se dogovore oko mjesta.
2. Da , treba da odgovara. I ja sam isto cuo iz trece, pouzdane ruke da je pas od covjeka i da stoji iza dosta zla koje je zadesilo nevine Srbe oko Srebrenice. Indirektno snosi krivicu za ono sto se nama desilo poslije.
3. Suzivot je moguc, desava se vec. Ja prekosutra letim za Bl, slavicu NG sa Srbima, znaci tu smo, niko nista ne izigrava ni ne priznaje. Ono sto ti ciljas je prosao voz, politike u globalu su vec otisle , kao i propaganda, mitologija koja zivi svoj zivot.
4. Ne bih rekao da je neko nesto krio bas posebno u vezi jednihj , drugih ili trecih. O genocidu i stradanju Srba se sjecam da sam ja ucio i citao u skoli , stvari pisane za vrijeme Tita, posjecivao se Kragujevac, Jasenovac itd. S druge strane jeste se stavljao poklopac na neke stvari gdje je nacionalnost dolazila do izrazaja, ali ako cemo realno, sve 3 strane imaju masu stvari za ukazati sto se tice cenzure i stisavanja. Jasna stvar da je to bila jugoslavenska nacionalna politika i da su vladajuci osjecali da je to najbolji put kad se vec islo u tom pravcu. Takodje to sto su Muslimani i Hrvati "opet htjeli isto" je necija fantazija smisljena da zastrasi, sto im je i uspjelo.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2019, 13:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 510
ERROR je napisao:
Takodje to sto su Muslimani i Hrvati "opet htjeli isto" je necija fantazija smisljena da zastrasi, sto im je i uspjelo.

Не да су хтјели исто, него би и данас само што Срби нису и никада више неће бити овце.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2019, 14:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jok i nece i jednima i drugima smo omogucili da imaju drzavu i da izigravaju pobednike. Izgube u ww2 i ti ih primis pod svoje a juce te klali i mucili.

Srbi su glupi i uvek ce biti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2019, 14:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Мислиш у WWI? Јебо нас ко нас састави.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2019, 15:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Vala, i u ww2.
Sad, što su komunisti izjednačili četnike, Nedića i ustaše je druga priča.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2019, 16:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Наравно и у WW2, али је срање кренуло од Краља Ујединитеља. Све након тога је само надградња првобитног зајеба.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2019, 19:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Ne sporim.
Šepu i razumijem (proleteri svih zemalja....i ostala sranja) al Aleksandar je morao biti pametniji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2019, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Tako će za 50, 100 godine, reći i za Vučića da je morao biti pametniji...ne budi u zabludi...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2019, 20:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Нисам одавно ништа качио од Рајка:


Васић Рајко @VasicRajko Dec 27

Што се тиче Црне Горе, може се констатовати само оно што стално важи, још од установљења Краљевине СХС - Сад је касно.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2020, 17:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/u ... a-20200127

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2020, 18:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
hadzidado je napisao:
Ne sporim.
Šepu i razumijem (proleteri svih zemalja....i ostala sranja) al Aleksandar je morao biti pametniji.


A jesi navalio na Aleksandra, kao neka vazna fela je bio on u to vrijeme!!

Odigro je onako kako mu je bilo receno i koliko je mogo. Ko da je imao ravnopravno mjesto za stolom pobjednika... unijeli pomocnu stolicu na rasklapanje za njega da ima gdje sjest u sali i slusat.
Sitan je on igrac bio za tadasnju veliku bagru, treba biti realan.
Sad poslije 100 godina lako je biti pametan..ehh da mi dovedu Robespjera kako bi ga sad ispreskako!!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1109 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs