banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 14:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Feb 2013, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Hertzog je napisao:
Samo ti ostani... Pa neka ti onda deca donose hranu u park MS dok strajkujes jer te drzava pljunula u lice... Ako je ovo moja drzava i moja zemlja, onda sam je pogresno zamisljao


Druze ja sa drzavom nemam nista hvala bogu ne zivim od nje ali da sutra nekom drugom ostavim nesto sto je moje tesko.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2013, 19:53 
Ne shvatam sta je umjetnik htjeo reci?


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Feb 2013, 20:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Hteo sam da kazem kako su ljudi ginuli i kako se drzava danas ophodi prema njima... Nevezano za ovog malog, ja u rat ne bih isao nema tih para, pogotovo ne u danasnje vreme kada nista ne zavisi od tih boraca na frontu... Dom mi je tamo gde je meni i mojoj porodici dobro, zabole me vise za druge stvari :D

Proslo je vreme kada je drzava bila drzava jednog naroda, sada svi sve dele i migriraju, tako da ne vidim poentu rata :D

(mada, kada je rat uopste i imao poentu) :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2013, 20:13 
Tak rad, meni dosta vidjeti borce koji su svo vrijeme rata bili na ratistu, a sada nemaju sta jesti.

Nego mi post od apokalipta nije jasan...


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Feb 2013, 23:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
tensSa je napisao:
Tak rad, meni dosta vidjeti borce koji su svo vrijeme rata bili na ratistu, a sada nemaju sta jesti.

Nego mi post od apokalipta nije jasan...

Vjerovatno zbog one:
Ostajte ovdje sunce tudjeg neba nece vas grijati kao ovo nase ( ili tako nesto, pjesnicka sloboda :) ).
Pjesma je, sto je poznato, bila posvecena muslimana koji su nakon WW1 odlazili za Tursku. Na zalost, oni nisu ispratili nase sa tom pjesmom nekih 20, odnosno 70 godina kasnije.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2013, 00:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
imate li linkove za gundulica?ima finih pesama

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2013, 10:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2012, 18:46
Postovi: 194
laoce je napisao:
Pjesma je, sto je poznato, bila posvecena muslimana koji su nakon WW1 odlazili za Tursku. Na zalost, oni nisu ispratili nase sa tom pjesmom nekih 20, odnosno 70 godina kasnije.

to je tačno jedino ako je šantić bio prorok, pošto je tu pjesmu napisao 1896. godine. mislim da je posvećena muslimanima koji su odlazili u tursku nakon dolaska austrougara 1878.

_________________
bond, džejms bond!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2013, 12:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2010, 22:15
Postovi: 3436
Lokacija: Banja Luka R. Srpska
http://www.banjaluka-info.com/vijesti/d ... varanje-rs

_________________
a.k.a. jos bolji

"... reperi su obmana svi su Toni Montana, svi su brate crnci ja sam samo Barak Obama..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2013, 12:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Apr 2012, 18:43
Postovi: 84
batica je napisao:
http://www.banjaluka-info.com/vijesti/drustvo/33456-video-zasto-je-zaboravljen-spomenko-gostic-djecak-koji-je-ugradio-svoj-zivot-u-stvaranje-rs




vječna ti slava JUNAČE!!!

za sve ove godine da niko nije spomenuo ovog junaka, ma to je nevidjena sramota, tačno me je sramota gdje i u kakvom društvu živim!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2013, 19:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
batica je napisao:
http://www.banjaluka-info.com/vijesti/drustvo/33456-video-zasto-je-zaboravljen-spomenko-gostic-djecak-koji-je-ugradio-svoj-zivot-u-stvaranje-rs


Slika
Dvadesetog marta ove godine navršiće se 20 godina od kako je u odbrani rodnog sela Jovića na Ozrenu poginuo Spomenko Gostić, petnaestogodišnjak koji je odbio ponudu da se skloni od ratnih strahota i rame uz rame sa komšijama i prijateljima bio borac VRS.

Mali heroj je danas zaboravljen, do seoskog groblja gdje je sahranjen može se doći samo pješice, šumskim putem, a ni jedna institucija nije se nikada sjetila da oda dužnu poštu dječaku koji je život ugradio u temelje Republike Srpske.

Spomenkov saborac Brane Milivojević sjeća se da je dječaku umrla majka početkom 1992. godine, a već u septembru iste godine granata je pred kućom ubila baku sa kojom je živio. Ratni vihor ga je omeo i da nastavi školovanje, jer je bilo nemoguće iz Jovića ići u srednju školu u Doboju, pa se momčić privio uz vojsku, čiji borci su ga štitili, hranili i brinuli o njemu koliko su mogli.
Spomenko Gostić je, sjećaju se rijetki saborci iz 3. Ozrenske brigade VRS, bio nevjerovatno hrabar, vrijedan i sposoban za svoje godine. Ništa mu nije bilo teško, znao je poslušati svakog, i osjećao se punopravnim borcem VRS, čak je i uniformu nosio. Uglavnom je nosio hranu borcima na liniju, konjskim kolima kojima je vješto upravljao i jednom je čak naletio na minu ali je tom prilikom ostao nepovrijeđen.

Krajem 1992. Spomenko se pojavio i na televiziji, jer je reporteru RTS iskreno i neposredno ispričao svoju priču.
Na ispovijest siročeta koje je silom prilika postalo ratnik, reagovala je porodica Srba koja je iz Francuske stigla na Ozren noseći humanitarnu pomoć.
Ponudili su Spomenku da ide s njima Pariz, da ga usvoje, odgoje, pomognu da se spasi rata.

Momak je odbio s riječima :”Neću da budem dezerter i da ostavljam svoj narod kad je najgore. Biću ovdje do kraja, dok ne dočekamo miri i slobodu, a onda, vidjećemo”.

Spomenko Gostić poginuo je 20. marta 1993. od haubičke granate ispaljene sa neprijateljskog položaja na kotu Visić, kod Jovića, na Ozrenu.

Na istom mjestu poginulo je još šest njegovih drugova. Momak je donio sledovanje hrane, žureći da stigne kući, gdje je u peći ostavio hljeb da se peče. Danas se gotovo niko ne sjeća malog heroja iz Jovića. Posmrtno je odlikovan Medaljom zasluga za narod, i to je sve. Djeca u školama Republike Srpske ne znaju za svog hrabrog vršnjaka, nijedna ulica ne nosi njegovo ime.

U Joviće se niko nikada nije vratio, a groblje opustjelog sela krije humke 15-godišnjeg heroja, njegove majke, bake, i sjećanja koja su ostala iza ove tužne priče.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... GwWBG4Qc4U

Napomena:u slucaju nalijetanja na minu nije prosao bez ozlijeda kako se navodi u tekstu nego je bio povrijedjen

I da dodam:

- Spomenko je rođen u Doboju 14. avgusta 1978 godine.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 18:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Apr 2012, 18:43
Postovi: 84
Citiraj:
Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite zatražilo je juče od grada Doboja da u što kraćem roku odredi lokaciju na kojoj će biti postavljena spomen-bista Spomenku Gostiću, jednom od najmlađih boraca Vojske Republike Srpske.

Grad Doboj treba da obezbijedi urbanističku i građevinsku dozvolu, a troškove izgradnje i postavljanje spomen-biste snosiće Ministarstvo.

U Banjaluci je pokrenuta inicijativa da jedna ulica dobije ime po Spomenku Gostiću, ali je za sada ostalo na tome.


http://www.banjaluka-info.com/vijesti/d ... ka-gostica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 10:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2012, 13:12
Postovi: 32
Vek od pogibije prvog srpskog pilota

http://www.media1.rs/zivot/istorija/1111163/1826689/Vek_od_pogibije_prvog_srpskog_pilota

Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs