banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 14:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jan 2010, 18:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Osjetio se prozvanim?

To je, za neupucene, post sa druge teme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2010, 09:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Btw, evo link za jedan jako dobar dokumentarni film The Forgotten Refugees

http://www.youtube.com/watch?v=Nz9LPfB2 ... playnext=1

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 07:24 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Apr 2010, 07:08
Postovi: 2
Nakon burne i teške istorije Jevreji i Izrael zaslužuju ne samo naše poštovanje, već poštovanje čitavog svijeta. Koliko nepravde je učinjeno nad ovim narodom teško je i zamisliti. Zato me ne čudi što poštuju svoju zemlju, religiju i običaje. Na primjeru ove zamlje možmo samo da učimo kako se zemlja brani a posebno mi se sviđa odredba da niko ne može da kupi zemlju u Izraelu ko nije Jevrejin. Mi nažalost rasprodajemo svoja ognjišta za šaku eura a strancima samo što ne ližemo d.... Ko ne voli svoju zemlju ne može očekivati bolje sutra. Ako naša djeca pohađaju škole u inostranstvu i uče zapadnu filozofiju da se sve može kupiti novcem, onda nije ni čudo što stagniramo. Naši preci bili su siromašni i nepismeni ali su imali osjećaj za slobodu. dizali su bune i podnosili torture raznih okupatora, ali nikad nisu prodavali zemlju nikome. Mi smo, nažalost, spremni izdati i najbliže samo za novac. Želi bih da se i kod nas uvedu slični propisi kao i u Izraelu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 07:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
ypke3 je napisao:
Nakon burne i teške istorije Jevreji i Izrael zaslužuju ne samo naše poštovanje, već poštovanje čitavog svijeta. Koliko nepravde je učinjeno nad ovim narodom teško je i zamisliti. Zato me ne čudi što poštuju svoju zemlju, religiju i običaje. Na primjeru ove zamlje možmo samo da učimo kako se zemlja brani a posebno mi se sviđa odredba da niko ne može da kupi zemlju u Izraelu ko nije Jevrejin. Mi nažalost rasprodajemo svoja ognjišta za šaku eura a strancima samo što ne ližemo d.... Ko ne voli svoju zemlju ne može očekivati bolje sutra. Ako naša djeca pohađaju škole u inostranstvu i uče zapadnu filozofiju da se sve može kupiti novcem, onda nije ni čudo što stagniramo. Naši preci bili su siromašni i nepismeni ali su imali osjećaj za slobodu. dizali su bune i podnosili torture raznih okupatora, ali nikad nisu prodavali zemlju nikome. Mi smo, nažalost, spremni izdati i najbliže samo za novac. Želi bih da se i kod nas uvedu slični propisi kao i u Izraelu.


Lijepo rečeno. Mogu nam biti uzor ali daleko smo mi od njih, prvenstveno što i njih smatramo neprijateljima. Špijunčine i krvnici odnosno naše vođe Karadžić i Milošević su nas zavadili sa cijelim svijetom pa i sa njima. Raduje me činjenica što meni se čini prošle godine došla u BL delegacija izraelskih veterana i RVI povodom poziva boračke organizacije RS. Žalosno je da borci opet moraju da nešto rade odnosno da se bave diplomatijom dok ova gamad od političara i diplomata ništa ne rade(osim što hapaju).

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 09:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
ypke3 je napisao:
Nakon burne i teške istorije Jevreji i Izrael zaslužuju ne samo naše poštovanje, već poštovanje čitavog svijeta. Koliko nepravde je učinjeno nad ovim narodom teško je i zamisliti. Zato me ne čudi što poštuju svoju zemlju, religiju i običaje. Na primjeru ove zamlje možmo samo da učimo kako se zemlja brani a posebno mi se sviđa odredba da niko ne može da kupi zemlju u Izraelu ko nije Jevrejin. Mi nažalost rasprodajemo svoja ognjišta za šaku eura a strancima samo što ne ližemo d.... Ko ne voli svoju zemlju ne može očekivati bolje sutra. Ako naša djeca pohađaju škole u inostranstvu i uče zapadnu filozofiju da se sve može kupiti novcem, onda nije ni čudo što stagniramo. Naši preci bili su siromašni i nepismeni ali su imali osjećaj za slobodu. dizali su bune i podnosili torture raznih okupatora, ali nikad nisu prodavali zemlju nikome. Mi smo, nažalost, spremni izdati i najbliže samo za novac. Želi bih da se i kod nas uvedu slični propisi kao i u Izraelu.

Prva dva posta i odmah pohvale "neduznim" jevrejma... hmmm da :roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 09:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Hertzog je napisao:
Prva dva posta i odmah pohvale "neduznim" jevrejma... hmmm da :roll: :roll: :roll:


jadni Jevreji :roll:
oni nikad nista lose nisu ucinili... da, da...
pola Zemlje gladuje zbog njihove politike, zbog kamarenja profita.... ne mogu ni potrositi, ali samo nek je to vise brojki na njihovim racunima... jest da ja Jevrejem zovem kapitalistu smrdljivog koji otima od usta drugih... veliki dio njih i jesu Jevreji... MMF, je klasican primjer...

ovim ne osudjujem niti napadam jevrejski narod, naprotiv...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 10:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Чуј, свиђа ти се то што нико не може да купи земљу у Израелу ко није Јеврејин?
А шта мислиш кад би Србија увела тако нешто, или нека друга земља?
Мислиш да не би одмах били окарактерисани као фашисти од стране култи-мулти-социјал-демократо-либерала?

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 12:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
АЛЕКСАНДАР je napisao:
Чуј, свиђа ти се то што нико не може да купи земљу у Израелу ко није Јеврејин?
А шта мислиш кад би Србија увела тако нешто, или нека друга земља?
Мислиш да не би одмах били окарактерисани као фашисти од стране култи-мулти-социјал-демократо-либерала?

Zar ti nije jasno da se nemožeš kurčiti ako nemaš para. Kad imaš lovu, možeš šta hoćeš. Sreća da naši nacionalisti nemaju toliko para pa da seru i određuju. Nismo mi dorasli jevrejima ni do koljena. Ipak nama fali koja hiljada godina, ipak smo mi krda koja su nastala prije 1000 godina i da mi sad nešto određujemo i slično.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 12:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
АЛЕКСАНДАР je napisao:
А шта мислиш кад би Србија увела тако нешто, или нека друга земља?

Koliko je meni poznato i ne možeš kupovati nekretnine na svoje ime u nekoj zemlji ako nisi državljanin te zemlje, bilo koje.

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 13:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Zozon je napisao:
АЛЕКСАНДАР je napisao:
Чуј, свиђа ти се то што нико не може да купи земљу у Израелу ко није Јеврејин?
А шта мислиш кад би Србија увела тако нешто, или нека друга земља?
Мислиш да не би одмах били окарактерисани као фашисти од стране култи-мулти-социјал-демократо-либерала?

Zar ti nije jasno da se nemožeš kurčiti ako nemaš para. Kad imaš lovu, možeš šta hoćeš. Sreća da naši nacionalisti nemaju toliko para pa da seru i određuju. Nismo mi dorasli jevrejima ni do koljena. Ipak nama fali koja hiljada godina, ipak smo mi krda koja su nastala prije 1000 godina i da mi sad nešto određujemo i slično.


ах да, сад су у питању паре. значи јеврејским националистима је дозвољено да се понашају како хоће само зато што имају паре?
значи ЛОЛ!

mary juana je napisao:
АЛЕКСАНДАР je napisao:
А шта мислиш кад би Србија увела тако нешто, или нека друга земља?

Koliko je meni poznato i ne možeš kupovati nekretnine na svoje ime u nekoj zemlji ako nisi državljanin te zemlje, bilo koje.


Можеш. није ти добро познато.
А није само то у питању.
Они не дозвољавају миграцију у Израел никаквим странцима док за нас важе друга правила.
Када би нека друга земља то забранила и увела такве провјере одмах би била оптужена за дискриминацију.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 13:28 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
mary juana je napisao:
АЛЕКСАНДАР je napisao:
А шта мислиш кад би Србија увела тако нешто, или нека друга земља?

Koliko je meni poznato i ne možeš kupovati nekretnine na svoje ime u nekoj zemlji ako nisi državljanin te zemlje, bilo koje.



NIje tacno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 14:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Opet neke fantazije. Cuj Izrael ne dozvoljava imigraciju?

Je l' izmisljate ili se informisete iskljucivo preko StormFront-a?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 15:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
хајд ми докажи да дозвољава?

сајт израелске владе: http://www.gov.il/firstGov/topNavEng/EngSituations/
постоји избор који се зове: Making Aliyah који је у ствари програм миграције у Израел.
Шта је "Making Aliyah"?

Citiraj:
Aliyah means ascent, rise, advance, or progress - the return of the Jewish people to their homeland. Aliyah has been one of the fundamental principles of the Zionist movement since late 19th century, with a peak of nearly 1 million immigrants in the 1990’s.


Сајт програма:
http://www.jewishagency.org/JewishAgenc ... of+Return/

Јасно пише:

Citiraj:
The Law of Return

In 1950, Israel’s Knesset passed a remarkable law, beginning with a few simple words that defined Israel’s central purpose: “Every Jew has the right to immigrate to this country...”

Two thousand years of wandering were officially over. Since then, Jews have been entitled to simply show up and declare themselves to be Israeli citizens, assuming they posed no imminent danger to public health, state security, or the Jewish people as a whole. Essentially, all Jews everywhere are Israeli citizens by right.

In 1955, the law was amended slightly to specify that dangerous criminals could also be denied that right.

In 1970, Israel took another historic step by granting automatic citizenship not only to Jews, but also to their non-Jewish children, grandchildren, and spouses, and to the non-Jewish spouses of their children and grandchildren. This addition not only ensured that families would not be broken apart, but also promised a safe haven in Israel for non-Jews subject to persecution because of their Jewish roots.



The Law of Return, 5710-1950
1. Every Jew has the right to come to this country as an Oleh.

2.

a. Aliyah shall be by Oleh's visa.

b. An Oleh's visa shall be granted to every Jew who has expressed his desire to settle in Israel, unless the Minister of Immigration is satisfied that the applicant --

1. is engaged in an activity directed against the Jewish people; or

2. is likely to endanger public health or the security of the State.

3.

a. A Jew who has come to Israel and subsequent to his arrival has expressed his desire to settle in Israel may, while still in Israel, receive an Oleh's certificate.

b. The restrictions specified in section 2 (b) shall apply also to the grant of an Oleh's certificate; but a person shall not be regarded as endangering public health on account of an illness contracted after his arrival in Israel.

4. Every Jew who has immigrated into this country before the coming into force of this Law, and every Jew who was born in this country, whether before or after the coming into force of this Law, shall be deemed to be a person who has come to this country as an Oleh under this Law.

5. The Minister of Immigration is charged with the implementation of this Law and may make regulations as to any matter relating to such implementation and also as to the grant of Oleh's visas and Oleh's certificates to minors up to the age of 18 years.


Law of Return, 5714-1955: 1st Amendment


1. In section 2 (b) of the Law of Return, 5710 - 1950 --

1. the full stop at the end of paragraph (2) shall be replaced by a semicolon, and the word "or" shall be inserted thereafter;

2. the following paragraph shall be inserted after paragraph (2):
"(3) is a person with a criminal past, likely to endanger public welfare."

2. In sections 2 and 5 of the Law, the words "the Minister of Immigration" shall be replaced by the words "the Minister of the Interior".


Law of Return, 5730-1970: 2nd Amendment


1. In the Law of Return, 5710 - 1950, the following sections shall be inserted after section 4 :

4A.

a. The rights of a Jew under this Law and the rights of an Oleh under the Nationality Law, 5710 - 1950, as well as the rights of an Oleh under any other enactment, are also vested in a child and grandchild of a Jew, the spouse of a Jew, the spouse of a child of a Jew and the spouse of a grandchild of a Jew, except for a person who has been a Jew and has voluntarily changed his religion.

b. It shall be immaterial whether or not a Jew by whose right a right under subsection (a) is claimed is still alive and whether or not he has immigrated to Israel.

c. The restrictions and conditions prescribed in respect of a Jew or an Oleh by or under this Law or by the enactments referred to in subsection (a) shall also apply to a person who claims a right under subsection (a).

4B. For the purposes of this Law, "Jew" means a person who was born of a Jewish mother or has become converted to Judaism and who is not a member of another religion.

2. In section 5 of the Law of Return, 5710 - 1950, the following shall be added at the end: "Regulations for the purposes of sections 4A and 4B require the approval of the Constitution, Legislation and Judicial Committee of the Knesset".

3. In the Population Registry Law, 5725-1965, the following section shall be inserted after section 3:

3A.

a. A person shall not be registered as a Jew by ethnic affiliation or religion if a notification under this Law or another entry in the Registry or a public document indicates that he is not a Jew, so long as the said notification, entry or document has not been converted to the satisfaction of the Chief Registration Officer or so long as declaratory judgment of a competent court or tribunal has not otherwise determined.

b. For the purposes of this Law and of any registration or document thereunder, "Jew" has the same meaning as in section 4B of the Law of Return, 5710-1950.

c. This section shall not derogate from a registration effected before its coming into force.

Last updated: Wednesday, August 20, 2003


Је л` треба да преводим или ћеш сам?

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 01:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Strasno, Izrael daje drzavljanstvo Jevrejima. Kao sto i svi Srbi mogu zatraziti drzavljanstvo Srbije.

I gdje tu pise da se nejevreji ne mogu doseliti u Izrael? Nemam ja sta da dokazujem. Ti si izvalio glupost, na tebi je da pokusas da je dokazes. "Leteci medvjedici postoje! Dokazi da ne postoje!"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 08:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
Dust je napisao:
mary juana je napisao:
АЛЕКСАНДАР je napisao:
А шта мислиш кад би Србија увела тако нешто, или нека друга земља?

Koliko je meni poznato i ne možeš kupovati nekretnine na svoje ime u nekoj zemlji ako nisi državljanin te zemlje, bilo koje.



NIje tacno.

Pa eto svi koji misle da nisam u pravu nek pokušaju kupiti nekretninu u Hrvatskoj ili njemačkoj....

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 08:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
mary juana je napisao:
Dust je napisao:
mary juana je napisao:

Koliko je meni poznato i ne možeš kupovati nekretnine na svoje ime u nekoj zemlji ako nisi državljanin te zemlje, bilo koje.



NIje tacno.

Pa eto svi koji misle da nisam u pravu nek pokušaju kupiti nekretninu u Hrvatskoj ili njemačkoj....


U Hrvatskoj ne, a u Njemačkoj mogu državljani EU. Isto će važiti i u Hrvatskoj, kada uđe u EU, zato sada "pumpaju" cijene na Jadranu.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 09:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Timotic je napisao:
Strasno, Izrael daje drzavljanstvo Jevrejima. Kao sto i svi Srbi mogu zatraziti drzavljanstvo Srbije.

I gdje tu pise da se nejevreji ne mogu doseliti u Izrael? Nemam ja sta da dokazujem. Ti si izvalio glupost, na tebi je da pokusas da je dokazes. "Leteci medvjedici postoje! Dokazi da ne postoje!"


Мајсторе, не постоји опција на званичним сајтовима израелске владе на којој се може видјети који је процес добијања држављанства за НЕЈЕВРЕЈЕ тј. за оне који нису вјенчани за Јевреје или на неки други начин у вези са њима.
Ти тврдиш супротно, хајде докажи.
Али наравно има опција "CONVERTING TO JUDAISM" што нема нигде на свијету.
Замисли да Србија стави "CONVERTING TO ORTHODOX" ...
Мајку му, како код нас сви хоће да се религија одвоји од државе а тамо је потпуно друга ситуација..


STRATOKASTEL, немој причат глупости.
Па на овом форуму има најмање пет људи који немају држављанство неке земље али посједују тамо стан или тако нешто.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 09:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39425
Lokacija: Месечева икра
Baš posjeduju?Ono,nekretnina upisana na njihovo ime?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 09:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
Aco pričaš gluposti, ne možeš imati nekretnine u nekoj zemlji ako nisi državljanin te zemlje, a Evropska unija je možda to riješila državljanstvom članice EU, što opet implicira da moraš biti državljanin EU, dakle, ne možeš ni u ostalim zemljama kao ni u Izraelu, a to što su vas razne vladike preko raznih naci pokreta nafilovale mržnjom nema veze sa stvarnim činjenicama.

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 09:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
_zoka je napisao:
Baš posjeduju?Ono,nekretnina upisana na njihovo ime?


ДА!
Мој стриц посједује стан у Швицарској а нема њихово држављанство.
За то могу гарантоват!

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs