banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2006, 17:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Feb 2006, 17:03
Postovi: 46
del_capo je napisao:
aktivno ucestvovali na strani hrvata i muslimana,

Ameri nisu ucestovali na strani muslimana, da su ucestovali na strani muslimana nebi se desilo ono u Srebrenici sta je se desilo.
Na strani hrvata su ucestovali jer im je zapada dao naoruzanje da protjeraju srbe iz Hrvacke. Vidio si i sam? Da je zapad htjeo da se srbi protjeraju iz BiH to bi se i desilo. I hajde reci da to nebi bilo tako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Mar 2006, 07:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
Citiraj:
Ameri nisu ucestovali na strani muslimana, da su ucestovali na strani muslimana nebi se desilo ono u Srebrenici sta je se desilo.

bob dole je u predizbornoj kampanji, cini mi se 96 izjavio da se amerika ne pridrzava embarga na naoruzanje i da naoruzavaju hrvate i muslimane. srebrenica se desila na volju alije, da bi se izazvala reakcija nato-a i da bi se razmjenila za teritorije oko sarajeva. to nisam izmislio ja vec su izjavili bosnjacki politicari ukljucujuci gradonacelnika zepe, sefera halilovica i nasera orica.

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Mar 2006, 14:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2005, 16:00
Postovi: 942
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
del_capo je napisao:
Citiraj:
Tako da nema sanse da biste vi bilo gdje upadali jer je vojska svojom voljom, a ne naredjenjem krenula sa raznih polozaja iz RS u odbranu grada.

granica je trebala da bude kod bronzanog majdana, sto je samo nekoliko kilometara vazdusne linije od banjaluke. vojska je odbila poslusnost i da se povuce tako duboko.
Citiraj:
zasto nije pitanje kakva je uloga Karadzica u svemu tome, kako je prodavao opstinu po opstinu
prokleta crnogorcina

karadzic je to radio po naredjenu s dedinja. slobo je prodao krajinu i dobar dio bosne ne zato sto je to zeli, vec zato sto su srbi izgubili rat na politickom polju, i sami tim bi izgubili i na vojnom polju. srbija je bila iscrpljena sanckcijama, vojnu nadmoc su poceli da gube, srpsko naoruzanje je bilo zastarjelo, 95 hrvatska vojska je bila ravnopravna srpskoj, ako ne i modernija. muslimani nisu mnogo zaostajali. vojno sposobnih srba u rsk je bilo 45 hiljada a hrvata gotovo 200 000. u bosni muslimani su isto tako imali prednost u ljudstvu. da slobo nije prodao krajinu, ona bi pala prije ili kasnije, naravno ne u roku 2 dana i sa mnogo vise zrtava na svim stranama. jedina sansa za srbe bi bila da se srbija umjesala, sto bi se desilo u slucaju napada na banjaluku. onda bi sve otislo u pm.


Hrvatska vojska sposobnija i opremljenija od srpske?
Pa jos i sad imaju par onih migova 21. Jesu se bili naoruzali, ali nisu bili toliko jaki...

A ovo za Bihac, svako ko je iz Bihaca ce potvrditi da su u nekoliko navrata snage vojske RS dolazile do bolnice u bihacu, te im je kasnije bilo naredjeno povlacenje. Vjerovatno nije bilo politicke snage da se osvoji Bihac. S druge strane, svjedocenja (ne medijska, nego licem u lice razgovor sa pripadnicima muslimanske vojske iz Bihaca) govore da su tamo u nekoliko navrata bili spremni na krajnje povlacenje - u sami centar grada, ili predaju. Pogotovo je zanimljiva jedna prica u kojoj je pregrupisavanje nasih tenkova potaklo te iste vojnike da se potpuno spreme za povlacenje ka centru Bihaca. Medjutim to se nije desilo, jer su nasi tenkovi cisto izvrsili pregrupisavanje, nije bilo napada.
Ako cemo pricati o tome koji je grad najvise visio u zraku da padne u ruke druge vojske tokom citavog rata, onda je to Bihac.

_________________
Brza likvidacija je jedino rjesenje...
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Mar 2006, 15:25 
DELETED


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 17:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Apr 2012, 14:10
Postovi: 10
http://rtrs.tv/av/player.php?id=19031&x=1

Pozdrav,na ovom linku u intervjuu sa Mikelicem na 53:30 pa u narednih 2ili3 min Bora pominje neke cinjenice u vezi sa padom Visoke Krajine.Govori o tome kako je iz opstina Drvar,Grahovo,Glamoc...inace veoma retko naseljenim podrucjem i gde je formirana citava jedna brigada i prebacena na sarajevsko ratiste.Zna li neko nesto vise o tome i vremenski okvir otprilike kad su prebaceni i koliko dugo su bili tamo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 21 Avg 2012, 18:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2010, 15:03
Postovi: 639
del_capo je napisao:
Citiraj:
Jesmo li mi bili Jugosloveni znas li ti cija je to Atilerija bila onda?
Cuj srpska, pa od koga ste vi to oteli?

cilj mog komentara je bio da kazem kako stranci nisu bili posmatraci i kako su aktivno ucestvovali na strani hrvata i muslimana, da je gotovo cijeli zapadni svjet direktno ili indirektno ratovao protiv srba.
cuj oteli, mislis od koga su sacuvali :wink:


Ako ja i ti 50 godina ulazemo u biznis (JNA), onda ga ti preuzmes u potpunosti bez mog odobrenja - sta si to ti "sacuvao"??

Sacuvao si svoj dio, moj si OTEO :wink:

Pusti tu propagandu.

P.S. u onom dokumentarcu "Smrt Jugoslavije" ima izjava Izetbegovica da je napredovanje prema BL zaustavljeno jer je njemu receno (Holbruk mislim, ne sjecam se) da VRS sprema kontranapad na Sarajevo...on nije bio siguran da li je u pitanju blef ili istina, a nije smio da rizikuje...i tu se sve zaustavilo.

_________________
100% sa zadrškom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 18:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Repliciraš na post star šest godina. Kontam da nećeš dobiti odgovor.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 18:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
odrices se drzave, odrices se i vosjke...
u cemu je problem?
cuj price oteo...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 21:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Ne znam sta vam vise nije jasno, kad je sve toliko ocito !?

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2012, 20:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://www.banjalukalive.com/globus/sud ... oluju.html


Zanimljivo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2012, 15:41 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
gloryfox je napisao:
http://rtrs.tv/av/player.php?id=19031&x=1

Pozdrav,na ovom linku u intervjuu sa Mikelicem na 53:30 pa u narednih 2ili3 min Bora pominje neke cinjenice u vezi sa padom Visoke Krajine.Govori o tome kako je iz opstina Drvar,Grahovo,Glamoc...inace veoma retko naseljenim podrucjem i gde je formirana citava jedna brigada i prebacena na sarajevsko ratiste.Zna li neko nesto vise o tome i vremenski okvir otprilike kad su prebaceni i koliko dugo su bili tamo?


Koliko ja znam djelovi jedinica 2 krajiskog korpusa jesu isli na sarajevsko ratiste ali ne 1995 vec 1992 narocito 1993 ,dok je je bio mir sa hrvatima u bih i dok je mirovala linija prema hvo,na sarajevsko ratiste su isli djelovi jedinica i tamo se ostajalo po 30 dana


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2012, 15:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
U ratu je bilo bruka nebuloza i nemogućih poteza....ogromna količina naoružanja se koristila u opsadi Sarajeva, dok je zapadni dio RS bio jako slabo opremljen iako strateški važniji. Zatim se vojska iz BL slala na Romaniju i Rogaticu dok je koridor i dio prema RSK bio popunjen bukvalno samo posadnom stražom.....čudo bi bilo da nismo izgubili uz ovakve genijalne doktrine manevara :roll: Slobo je tu malo šta mogao da promijeni sve i da je htio...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2012, 16:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
nepokoreni je napisao:
U ratu je bilo bruka nebuloza i nemogućih poteza....ogromna količina naoružanja se koristila u opsadi Sarajeva, dok je zapadni dio RS bio jako slabo opremljen iako strateški važniji. Zatim se vojska iz BL slala na Romaniju i Rogaticu dok je koridor i dio prema RSK bio popunjen bukvalno samo posadnom stražom.....čudo bi bilo da nismo izgubili uz ovakve genijalne doktrine manevara :roll: Slobo je tu malo šta mogao da promijeni sve i da je htio...


1krajiski korpus je bio najjaci korpus VRS ,i naoruzanjem i ljudstvom,slobo i karadzic su napravili gresku jer im ratni cilj nije bio slamanje i totalni poraz neprijatelja vec samo da odbrane one teritorije koje su zacrtali kao srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2012, 16:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Upravo to pokušavam i reći....malo vojske za preveliku teritoriju i k tome još nevažnu.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2012, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
feldmarsal nepokoreni znas li koliko je ljudi iz brckog izginulo na bihackom ratistu?

Feldmarsal nepokoreni koje su brigade djelovale na sarajevskom a koje na krajiskom ratistu?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2012, 16:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Gos'in kaplare dvije prekoredne :angry3:
Uzmi samo ratni put 16 krajiške na kojem je terenu sve razvlačena od Slavonije do Banjaluke, a brigade su POPUNJAVANE ljudstvom sa strana, znači 94-95 sa odsluženja iz kasarne drito u prekomandu a čak su kupili i studente po univerzitetu dva moja prijatelja su tako otišla u rat i bili stacionirani SA-RO korpusu. Više je vojske branilo naselje Dobrinju, nego granični pojas RSK prema Sisku, kontaš? Odbrana je bila šuplja ko đevđir.
Brčko....ne znam koliko je ljudi iz njega poginulo, ali znam dosta poginulih na Brčkom iz BL među kojima i moj otac.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Poslednji put menjao nepokoreni dana 10 Sep 2012, 17:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2012, 17:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Sep 2012, 18:40
Postovi: 56
ozna je napisao:
nepokoreni je napisao:
U ratu je bilo bruka nebuloza i nemogućih poteza....ogromna količina naoružanja se koristila u opsadi Sarajeva, dok je zapadni dio RS bio jako slabo opremljen iako strateški važniji. Zatim se vojska iz BL slala na Romaniju i Rogaticu dok je koridor i dio prema RSK bio popunjen bukvalno samo posadnom stražom.....čudo bi bilo da nismo izgubili uz ovakve genijalne doktrine manevara :roll: Slobo je tu malo šta mogao da promijeni sve i da je htio...


1krajiski korpus je bio najjaci korpus VRS ,i naoruzanjem i ljudstvom,slobo i karadzic su napravili gresku jer im ratni cilj nije bio slamanje i totalni poraz neprijatelja vec samo da odbrane one teritorije koje su zacrtali kao srpske


Oj grobe!

Čitam i ne vjerujem, Srbi samo branili svoju teritoriju, pa majku mu od kud vam teritorija u sred Sarajeva. Čitav svijet je shvatio šta se u Bosni radilo, još samo vi glumite slijepce. Srbijanci se trude da skinu ljagu sa sebe, samo vi živite u ubjeđenju da ste se borili za srpski narod, i da su vaše vođe bili heroji.
Zato i jeste u takvoj situaciji danas što ste ubijanjem sve stekli, na Kosovu ne smijete pokazati zastavu Srbije, a trebala je mahati do Tokija.
Ali opet je Mladić (koji je odgovoran za smrt hiljada ljudi) heroj, a Mevlid je terorista i najveća opasnost koja nam svima prijeti. Ma sami ćete sebi ukopati takvom logiku i sami ste sebi najveća opasnost!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2012, 17:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Polazi voz za Banoviće....mislim da imaš rezervaciju :evil3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2012, 17:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
1946 je napisao:
pa majku mu od kud vam teritorija u sred Sarajeva.

Isto otkud i vama.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2012, 17:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Stari, ne ran'de trola, pusti moderaciju da se pobrine za njega....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs