banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jan 2013, 15:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Nije za foruma...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 15:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Kakvu policiju ,o cemu ti?I ko pljuje po Srbiji?
Za tvoju informaciju a i info drugih....jednice iz Srbije su u ovom ratu ucestvovale do 18.05.92.god. a nakon toga samo pojednici ,starjesine i to one koje su porijeklom iz BiH....

Ono sto ja zamjerim Srbiji je naplacivanje metka po 1,70 KM,embargo na Drini radi uvlacenja u guzicu tim istim amerima i tadasnje razmisljanje naroda da su pod sankcijama zbog nas....a sad im zamjerim sto me i dan danas oslovljavaju sa bosanac u tom usranom Beogradu...zamjerim im to sto bih ja sutra otisao da ratujem za Srbiju i izgubim glavu a njih lijepo boli kita za nama....


sta danijelle nije za foruma...pa pobogu brate prvo sto su stranci uradili je da su pokupili i odnijeli svu mogucu arhivu koja je postojala a majcica Srbija ih je sama pozvala da nose sve sto im treba....zar zaista mislite da postoji nesto a sto oni vec ne znaju....
pa ptice na grani znaju da je selo Osmace iznad Srebrenice zauzela 63....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 15:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ma bio je jedan, tačnije sa više naloga, na forumu koji je svašta pisao i onda napiše nije za foruma. U tom smislu je moja poruka, a naravno da stoji to što si napisao.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 15:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
:) :) :) njegov duh i dalje vlada


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 15:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
krol2 je napisao:
Ono sto ja zamjerim Srbiji je naplacivanje metka po 1,70 KM,embargo na Drini radi uvlacenja u guzicu tim istim amerima i tadasnje razmisljanje naroda da su pod sankcijama zbog nas

Ono što ja zamjeram usranoj Srbij je to što postoji i što je ikad postojala, gade mi se. Čak se više ne mogu ni identificirati sa tom državom i tim tamo narodom, čast rijetkim pojedincima.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 15:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
krol2 je napisao:
Kakvu policiju ,o cemu ti?I ko pljuje po Srbiji?
Za tvoju informaciju a i info drugih....jednice iz Srbije su u ovom ratu ucestvovale do 18.05.92.god. a nakon toga samo pojednici ,starjesine i to one koje su porijeklom iz BiH....

Ono sto ja zamjerim Srbiji je naplacivanje metka po 1,70 KM,embargo na Drini radi uvlacenja u guzicu tim istim amerima i tadasnje razmisljanje naroda da su pod sankcijama zbog nas....a sad im zamjerim sto me i dan danas oslovljavaju sa bosanac u tom usranom Beogradu...zamjerim im to sto bih ja sutra otisao da ratujem za Srbiju i izgubim glavu a njih lijepo boli kita za nama....


sta danijelle nije za foruma...pa pobogu brate prvo sto su stranci uradili je da su pokupili i odnijeli svu mogucu arhivu koja je postojala a majcica Srbija ih je sama pozvala da nose sve sto im treba....zar zaista mislite da postoji nesto a sto oni vec ne znaju....
pa ptice na grani znaju da je selo Osmace iznad Srebrenice zauzela 63....


Po izjavi Bulatovica u jednom intervjuu, posao oko stvaranja srpske, zdravstvo, skolstvo, penzije, plate itd je kostao oko 5,5 milijardi dolara.Za istocno sarajevo- 100 miliona maraka.Toliko o tom metku od 1,7km.Vise srbija nije bitna, imate svoje institucije, svoju republiku i sami odgovarate za nju.Da vam srbija nije kriva i sto ste preneli 70 nadleznosti za BIH?

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 16:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
RainMan je napisao:
Po izjavi Bulatovica

:roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 16:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
old fashion men je napisao:
RainMan je napisao:
Po izjavi Bulatovica

:roll:

nista ne okreci ocima, covek je bio predsednik CG i ucestvovao je sa milosevicem u svim dogovorima oko BIH :evil3:

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 17:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Imam ja na kompu transkripte sjednice Vrhovnog savjeta odbrane Jugoslavije... trećina državnog budžeta je išla na rat u Bosni, valjda su zato i bile sankcije, nisu ni za šta. Ne znam odakle sam skinuo, ako hoćete postaviću. Ima na netu negdje sigurno.
Nisam sve čitao, tek sam "zagrebao".

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 18:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
e moj rivaldinjo....da je trecina isla nama za rat on ne bi trajao duze od 2 godine a mi ne bi hodali goli i bosi sareni ko cigani cergari ,bez goriva i municije tj. sa municijom proizvodjenom u Doboju kojom nisi mogao kucu da pogodis na 100m......ko zna kud su te pare isle pod maskom da idu nama


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 18:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Jbg, vjerovatno je tako kako kažeš... Mada je pitanje koliko je ta "trećina" jer je Jugoslavija i transfere Crvene zvezde pljačkala kako bi popunjavala rupe. Postaviću sad taj fajl, pa kome se da neka čita.

http://www.sendspace.com/file/yfxo9e

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 18:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Imam osjecaj da neki uopste ni zamisliti ne mogu koliko kosta rat.
Srbiji dovijeka hvala za sve sto je uradila za nas.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Naravno da znamo koliko kosta......ali u ovom slucaju je to minimalno kostalo jer smo trosili rezerve JNA...tj. praznili skladista municije,goriva i naoruzanja koja smo nasledili i zatekli od neke druge drzave....kad je doslo vrijeme da se to potrosilo i da se mora zavuci ruka u dzep tad nam je sve krenulo niz brdo.
Najbolji primjer ti je Kosovo....kad drzava Srbija odrijesi kesu i sve resurse stavi u funkciju rata on traje par mjeseci kao sto je trajao sa siptarima pa se jos trpe i udari NATO uz to.
Srbiji hvala za zbrinjavanje ranjenika....sve drugo je bilo politika hvatanja poena u datom trenutku tj. ponasali su se onako kako im je odgovaralo da bi sebe opravdali,kao da nismo isti narod.
Nisu nam bili potrebni ljudi iz Srbije vec da otvore magacine i kazu nosi sve sto treba a toga nije bilo ni blizu i ni slucajno vec uvijek uz neki uslov ili je cak,u najgorem trenutku,rampa bila spustena.
Ja sam drzavljanin i Srbije,citav rat su mi davali platu iz famoznog 30. kadrovskog centra,vjecno cu im biti duznik...kad je buknulo na Kosovu otisli smo ja i moj kum tamo i stavili se na raspolaganje upravo zbog toga.Vratili su nas i rekli zvacemo ako bude potrebno.Ali to je kap u moru,nebitan sam ja kao pojedinac ili nas hiljadu ,dvije starjesina.....trebalo je reci to je nas narod,nasa krv,poginuli iz Banja Luke je isti srbin kao i poginuli iz Leskovca i zato bezrezervno dajemo sve sto je potrebno...a ne kalkulisati,danas dam malo,sutra ne dam ni malo,prekosutra.....
Da su tako uradili i ja bih rekao hvala za sve....ovako hvala ali ostaje neki gorak okus.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Rocker je napisao:
Srbiji dovijeka hvala za sve sto je uradila za nas.

Je dovjeka im hvala što su nas dovjeka nagrdili, sjebali i prodali, tješi me jedino što su oni tamo sjebanij od nas i neka su, zaslužili su.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 20:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
I Sloba zna kada ce Franjo raspisati izbore i sta ce mu pisati u predizbornom programu :P A generali palamude o "psihotronskom oruzju" :D

Joj, joj...

Najgore je sto nismo uspijeli sacuvati narod na teritoriji Krajine. A nije da se nije moglo.
I to pod boli glava dobrim uslovima.

U sustini pamet u glavu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 20:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4289
krol2 je napisao:
Naravno da znamo koliko kosta......ali u ovom slucaju je to minimalno kostalo jer smo trosili rezerve JNA...tj. praznili skladista municije,goriva i naoruzanja koja smo nasledili i zatekli od neke druge drzave....kad je doslo vrijeme da se to potrosilo i da se mora zavuci ruka u dzep tad nam je sve krenulo niz brdo.
Najbolji primjer ti je Kosovo....kad drzava Srbija odrijesi kesu i sve resurse stavi u funkciju rata on traje par mjeseci kao sto je trajao sa siptarima pa se jos trpe i udari NATO uz to.
Srbiji hvala za zbrinjavanje ranjenika....sve drugo je bilo politika hvatanja poena u datom trenutku tj. ponasali su se onako kako im je odgovaralo da bi sebe opravdali,kao da nismo isti narod.
Nisu nam bili potrebni ljudi iz Srbije vec da otvore magacine i kazu nosi sve sto treba a toga nije bilo ni blizu i ni slucajno vec uvijek uz neki uslov ili je cak,u najgorem trenutku,rampa bila spustena.
Ja sam drzavljanin i Srbije,citav rat su mi davali platu iz famoznog 30. kadrovskog centra,vjecno cu im biti duznik...kad je buknulo na Kosovu otisli smo ja i moj kum tamo i stavili se na raspolaganje upravo zbog toga.Vratili su nas i rekli zvacemo ako bude potrebno.Ali to je kap u moru,nebitan sam ja kao pojedinac ili nas hiljadu ,dvije starjesina.....trebalo je reci to je nas narod,nasa krv,poginuli iz Banja Luke je isti srbin kao i poginuli iz Leskovca i zato bezrezervno dajemo sve sto je potrebno...a ne kalkulisati,danas dam malo,sutra ne dam ni malo,prekosutra.....
Da su tako uradili i ja bih rekao hvala za sve....ovako hvala ali ostaje neki gorak okus.....

Kao i obicno od tebe svaka rijec je tacna. Svi migovi sa zeljave su zavrsili u srbiji a i gro raketnih sistema tj vecina toga sto je valjalo. Nama su ostavili tehniku koja opsluzuje tu avijaciju koja nije nizasto. Pomagala nam je Srbija, naravno da jeste,ali ostaje taj gorak okus da ni mi ni Srbija nismo imali jasne ciljeve u tom ratu. A bio sam i na ponikvama sluzbeno naravno u trenutku kad je uvedena blokada nisu nam htjeli dati ni gorivo da se vratimo do prve kasarne u rs

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 23:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
old fashion men je napisao:
Rocker je napisao:
Srbiji dovijeka hvala za sve sto je uradila za nas.

Je dovjeka im hvala što su nas dovjeka nagrdili, sjebali i prodali, tješi me jedino što su oni tamo sjebanij od nas i neka su, zaslužili su.


nije ti kriva srbija sto si frustriran, idi radi nesto pametno, gledaj u sunce npr.

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 11:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
čuo sam iz prve ruke da su povremeno krajem 92 i početkom 93 u borbama oko Srebrenice učestvovale jedinice užičkog korpusa vojske Jugoslavije i specijalci mup-a Srbije.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 15:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
čuo sam iz prve ruke da su povremeno krajem 92 i početkom 93 u borbama oko Srebrenice učestvovale jedinice užičkog korpusa vojske Jugoslavije i specijalci mup-a Srbije.


Moj ujak je vodio specijalce u istocnoj Srpskoj, al ajd ti to dokazi pojedincima ovde.El stvarno mislite da su najteze akcije mogli da odrade obicni mestani?

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 15:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0% ... A%D0%B0_93

Citiraj:
65. змтп, 1. гмтбр, Гарда Пантери, елементи 63. падобранске и 72. противдиверзантске бригаде ВЈ, Братуначка и Бирачка бригада, делови Зворничке бригаде, те снаге СДБ.

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs