banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jul 2018, 20:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Bosnian Serb je napisao:
Pa znam to, ali zašto? Pitaste li vi ikoga tad što se povlačite?


Ne .... bio sam vojnik a ne politicar ili visoki oficir!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2018, 20:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
motozeljo je napisao:
Bosnian Serb je napisao:
Pa znam to, ali zašto? Pitaste li vi ikoga tad što se povlačite?


Ne .... bio sam vojnik a ne politicar ili visoki oficir!!!

Upravo, jer je trgovcima Srpskim glavama odgovaralo stanje u kom je Bihac u konstantnom okruzenju, jer da ga je VRS zauzela, nema vise sverca oruzjem, jbg...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2018, 20:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Bosnian Serb je napisao:
Pa znam to, ali zašto? Pitaste li vi ikoga tad što se povlačite?




Takve odluke nisu donosili ni nizi, ni srednji ni visoki ni "previsoki" vojnici.
Uopste ratom u BiH, Hrvatskoj, odlucivanjem i pozadinom - (mesetarenjem i pljackom) , svemu oko toga sta se dogadjalo nisu rukovodili vojnici.
Sorry.
Istine radi.

Brale, ne se pravit lud i nevjest tamo gdje ne treba. :)
Pita borca iz rova zasto se povlacio....cccc!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 16:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
motozeljo je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
E jebiga sad, jel me jebes, bili na Slobinoj strani, kazem ti da je Atif preuzeo skladista sa kojim je mogao da ratuje dvije godine, vecina trgivine se odvijala preko teritorije RSK ali nas narod ima pamcenje kao covjecija ribica, uvodjenje sankcija RS i otvaranje koridora preko HR i autoputa kroz HR u vrijeme kada smo mi vodili najteze borbe itd...


Ne drug ....koliko znam Babinim nije davano oruzje sakom i kapom jer nisu bili toliko brojni ... da im je pomagano jeste ali ne sa tolikom kolicinom naoruzanja da su natrpali skladista....medjutim necu reci da nisi u pravu , mozda je i bilo tako kako kazes samo meni to nije poznato.
U njihovom rovu sam nasao svesku zaduzenja municije..... poimenice ...zaduzivali su municiju na KOMAD...jer nisu imali...mislim na 5.korpus.

Sverc je postojao i bilo je pokusaja da se on sprijeci , moja jedinica umalo nije izginula na granici zbog sverca izmedju RSK i muslimana.


Motozeljo evo ti snimak.Nema čega nema,zisovi,topovi 130mm,haubice 122mm,topovi t-12 100mm,kamioni,samohotke,municija itd.
Toliko kolko babinim nije davano.

https://youtu.be/yoxOo0fpM1s

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 08:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Ја знам само да је Бабо плаћао артиљерију РСК по испаљеној гранати на АБиХ.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2019, 21:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Da li ste izdali Krajinu i dozvolili operaciju „Oluja"?
— To je stvar interpretacije. Obećali su mi, da ako ne bude značajnijeg oružanog otpora, da će narod moći otići i ponijeti pokretnu imovinu. Jugoslavija neće više biti pod embargom, i da će rat u BiH prestati. Pristao sam na ovaj dil.
Učinio sam da se sedam dana prije 'Oluje' povuče glavnina oficirskog kadra i naoružanja... To vi možete nazvati izdajom ako hoćete, ali sam ja ovim dilom uspio spasiti glavninu srpskog naroda u regionu, uspostaviti mir u BiH, i dati međunarodni legitimitet Republici Srpskoj.


http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/porta ... Iot_cXE1Ww

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2019, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ovdje neki nikako da shvate u kakvim smo govnima mi bili, generalno, i protiv kakve sile smo digli glave.
Jako dobro smo prošli, šta nas je moglo snaći.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2019, 22:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Zasto si izostavio ovaj dio?

Učinio sam da se povuče glavnina oficirskog kadra i naoružanja tek kada mi je, suprotno Mladiću, Karadžić rekao da se vojska Republike Srpske neće angažirati ako Hrvati napadnu Krajinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2019, 22:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
The_new_Statesman je napisao:
Zasto si izostavio ovaj dio?

Učinio sam da se povuče glavnina oficirskog kadra i naoružanja tek kada mi je, suprotno Mladiću, Karadžić rekao da se vojska Republike Srpske neće angažirati ako Hrvati napadnu Krajinu.

Pa to je opste poznata stvar, spominje se i u dokumentarcu konacni pad Krajine, Hrvatska je imala respekt prema vojsci RS, a takodje rat u Bosni se nije mogao zavrsiti dok Hrvatska ne rijesi svoj problem sa Srbima...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2019, 23:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ko je nagovorio Srbe tamo da odbiju Z4?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2019, 23:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Babić je bio za prihvatanje Martić nije . . .

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2019, 00:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
shakal je napisao:
Ko je nagovorio Srbe tamo da odbiju Z4?

Pa Sloba, duvao im je pod krila i huskao ih, na vlast postavljao marionete kojima je danju upravljao on, nocu Mira, cak je jedan saziv vlade RSK samo jednu sjednicu vlade odrzao na teritoriji RSK, sve ostale su drzali u BG...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2019, 00:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Zato i pitam, a ovamo u ovom Vlajkijevom pisaniju je eto on spasilac a Srbi sami odbili


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2019, 07:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
https://youtu.be/XtR4Ip-aEQU
Evo, ovdje je dosta precizno opisano desavanje sa RSK i kako je od samog pocetka bila osudjena na propast...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2019, 08:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Zasto si izostavio ovaj dio?

Učinio sam da se povuče glavnina oficirskog kadra i naoružanja tek kada mi je, suprotno Mladiću, Karadžić rekao da se vojska Republike Srpske neće angažirati ako Hrvati napadnu Krajinu.

Pa to je opste poznata stvar, spominje se i u dokumentarcu konacni pad Krajine, Hrvatska je imala respekt prema vojsci RS, a takodje rat u Bosni se nije mogao zavrsiti dok Hrvatska ne rijesi svoj problem sa Srbima...


Ovde se vise puta spominjalo kako politicko rukovodstvo (SDS i Karadzic) Republike Srpske nije imalo kontrolu nad Vojskom 1995.
Istovremeno se bacalo drvlje i kamenje na vojno rukovodstvo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2019, 08:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Naravno da je imalo, bas u jednom od tih dokumentaraca govori i oficir VRSK, pa kaze kako je postojao dogovor da ce 1KK u slucaju potrebe na ratiste u RSK uputiti hitno dvije brigade kao pomoc te da je uoci same ofanzive na RSK u Knin dosao i Mladic.
Bas taj oficir kaze da su u njega gledali kao u boga jer im je on bio jedini spas, a on dosao u komandu, sjeo za sto, odrzao im monolog kako je isplanirana operacija i zauzimanje Srebrenice, o tom im pricao dva sata, ustao, spakovao se i otisao. Ovaj kaze mi ostali ko popisani...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2019, 17:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
shakal je napisao:
Ko je nagovorio Srbe tamo da odbiju Z4?

Političko rukovodstvo RSK nije odbilo plan Z4,već ga je odbilo primit čak i u razmatranje.
Na to ih je mogo nagovorit samo jedan,a taj je "vas niko ne sme da bije".
Za razliku od Martića,Tuđman je plan primio,i mogu zamislit njegova kriva usta kad je čuo da je krajiško rukovodstvo odbilo da primi plan.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2019, 17:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Naravno da je imalo, bas u jednom od tih dokumentaraca govori i oficir VRSK, pa kaze kako je postojao dogovor da ce 1KK u slucaju potrebe na ratiste u RSK uputiti hitno dvije brigade kao pomoc te da je uoci same ofanzive na RSK u Knin dosao i Mladic.
Bas taj oficir kaze da su u njega gledali kao u boga jer im je on bio jedini spas, a on dosao u komandu, sjeo za sto, odrzao im monolog kako je isplanirana operacija i zauzimanje Srebrenice, o tom im pricao dva sata, ustao, spakovao se i otisao. Ovaj kaze mi ostali ko popisani...

Pobrko si lončiće. Te 2 brigade su trebale po dogovoru SVK i VRS biti formirane u slučaju napada hrvata na zapadnu Slavoniju. Kad je general SVK Sekulić 93 bio u posijeti 1 KK VRS,pito je generala Talića za te 2 brigade,i da bi ih htjeo posijetit i upoznati se s komandom. Talić mu je odgovorio da te brigade ne postoje,i da će bit formirane kad i ako hrvati napadnu.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2019, 17:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Krajiški Srbin je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Naravno da je imalo, bas u jednom od tih dokumentaraca govori i oficir VRSK, pa kaze kako je postojao dogovor da ce 1KK u slucaju potrebe na ratiste u RSK uputiti hitno dvije brigade kao pomoc te da je uoci same ofanzive na RSK u Knin dosao i Mladic.
Bas taj oficir kaze da su u njega gledali kao u boga jer im je on bio jedini spas, a on dosao u komandu, sjeo za sto, odrzao im monolog kako je isplanirana operacija i zauzimanje Srebrenice, o tom im pricao dva sata, ustao, spakovao se i otisao. Ovaj kaze mi ostali ko popisani...

Pobrko si lončiće. Te 2 brigade su trebale po dogovoru SVK i VRS biti formirane u slučaju napada hrvata na zapadnu Slavoniju. Kad je general SVK Sekulić 93 bio u posijeti 1 KK VRS,pito je generala Talića za te 2 brigade,i da bi ih htjeo posijetit i upoznati se s komandom. Talić mu je odgovorio da te brigade ne postoje,i da će bit formirane kad i ako hrvati napadnu.

Tad je dogovor postignut, a kad su brigade zatrebale 95 nije ih bilo ni na mapi...mislim da je u pitanju Oluja, a ne Bljesam i da se to spominje upravo u ovom filmicu...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2019, 17:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Koliko ja znam mi smo pocetkom avgusta 95' prihvatili Z4, ali su nas hrvati i pored toga napali, njima Z4 tad nije odgovarao.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 412 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs