banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 22:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Nov 2006, 00:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 00:24
Postovi: 11
Lokacija: Novorosijsk
skyhigh je napisao:
Čovječe, tek sad vidim da ovo što sam rekao zvuči skroz fašistički. Ali tako je. Da se čovjek naježi. :lol:


Jest' podobro je sablasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Nov 2006, 16:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
tekst sto sta objasnjava, kad ce biti ostali gotovi ? , negdje sam imao razgovor N. Makhne sa Lenjinom gdje se jasno vidi kako su sovjeti sputavali i gusili slobodarsku revolucinarnu misao u samom korijenu ,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Nov 2006, 20:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
groznium je napisao:
...kad ce biti ostali gotovi ? ...sovjeti sputavali i gusili slobodarsku revolucinarnu misao u samom korijenu.


Ostali? Pa drugi dio bi se bavio razvojem teorije preko lijevih komunista do Klifa i Hilela Tiktina, a tek treći dio sa analizom iz Aufhebena (deformacija vrijednosti i suspenzija kruženja novčanog kapitala) i mojim komentarima i argumentima, i konačno, zaključcima. Kad? Kad mi se bude dalo. 8) Moram prethodno ponoviti neke spise od Dunajevskaje i završiti Kapital i pogledati ponešto iz Grundrisse-a.

* * *

Sovjeti? Misliš Komunistička partija i vlada?

Iskreno, i nisam neki ljubitelj Nestora Makhna. Čini mi se da je mnogo toga preduvano što se tiče njega. Ima i mnogo boljih spisa i studija kao:

http://libcom.org/library/the-bolsheviks-and-workers-control-solidarity-group
http://libcom.org/library/factory-committees-russian-revolution-rod-jones
http://www.marxists.org/reference/archive/goldman/works/1920s/disillusionment/index.htm

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Nov 2006, 20:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2006, 16:11
Postovi: 114
DJ-TC je napisao:
Razmisli malo. Tu naftu neko vadi isto kao što neko guli paprike.
Pa naravno da je vadi ,ali ono sto ja hucu da te pitam ,kako izvesti ''slobodno udruživanje rada'', ako je Ajvar republika takva kakvom je zamisljas a Naftalend takav kakav je danas


Citiraj:
Dooobrooo... pa, sine, da li je bilo "anarhokomunista" ili ne, to je najmanje bitna stvar. Uostalom... ja nisam anarho-komunista... ne znam zašto je to tebi bitno, ali meni nije.

Nisi? Sta ce ti onda spojene crna i crvena zastava ,isto kao kod A-FA anarhista. Pomalo si kontradiktoran
Tvoj avatar
Slika

i transparent nekih holandskih A-FA anarhista koji su protestovali ispred belgijske ambasade protiv Blood and Honour okupljanja na granici Belgije i holandije
Slika

Citiraj:
U svim tim pokretima su bitni sami pokreti, odnosno ono za šta si tražio primjer: savjeti. Pitao si gdje su ti savjeti. Dobio si odgovor.
Ako djelovanje ''savjeta'' podrazumijeva unistavanje dokumentacije o polozenim ispitima na fakultetima ,time i citavih semestara , i razbijanje izloga po gradovima ,posledicno tome i brutalnoj akciji policije, onda stvarno ne shvatam kakva je korist od njih.


Citiraj:
Postavio si pitanje i sam na njega odgovorio: radi se o samoostvarenju u okviru zajednice. To, logično, "podrazumjeva pomoć slabijim članovima". Očigledno, u zajednici gdje je omogućeno takvo samoostvarenje, "zakon džungle" ne postoji.
Po definiciji ,svaki drustveni sistem se zalaze za pomoc njenim slabijim clanovima u korist cjelokupne zajednice. Praksa je pokazala ,upravo na francuskom primjeru da je djelovanje ''savjeta'' olicenim u anarhistickim pokretima nanio vise stete nego koristi studentima koji su protestovali . U stvari ,nisu imali nikakve koristi od anarhista em su im unistili dokumente ,em su isprovocirali policiju da im odvali ledja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Nov 2006, 21:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
1.) Nestašica jedne robe automatski stvara krizu gdje su potrebne, iako posredno. Zato proleterske revolucije dolaze u talasima. Talas jači nego obično, malo više truda i volje, bolja uvezanost i sve veća akumulacija iskustva, i tu smo.
2.) Ovo je banner antifašizma. To nije nužno čisto anarhistički front. Uostalom, nebitno. Ja nisam anarhista per se, već "ultra-ljevičar".
3.) Razbijanja izloga nisu djelo savjeta, već pojedinaca. Anarhisti nisu ti koji stvaraju savjete, nego radnici i studenti, i to uvijek. Anarhisti, isto kao komunisti, trockisti, sindikalisti, libertarijanci, socijalisti i drugi, samo pokušavaju ostvariti što veći uticaj u njima, i kao obično, ne polazi im to za rukom, što je, naravno, dobra stvar. Sjećam se sad mađarske revolucije '56. kada su na porazbijane izloge (nakon uličnih borbi sa ruskim tenkovima) iz kojih nikada ništa nije uzimano, nakon optužbi Pravde i radio Moskve za pljačku i divljaštvo, radnici stavili natpise "Ovako mi pljačkamo!"
4.) Savjeti, dakle, nemaju veze sa anarhističkim ili bilo kojim drugim specijalizovanim pokretom. Oni nastaju spontano i djelo su stvarnih ljudi, radnika i studenata kao cjeline. Upoznaj se malo sa istorijom klasnih borbi XX vijeka.

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Nov 2006, 21:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2006, 16:11
Postovi: 114
DJ-TC je napisao:
1.) Nestašica jedne robe automatski stvara krizu gdje su potrebne, iako posredno. Zato proleterske revolucije dolaze u talasima. Talas jači nego obično, malo više truda i volje, bolja uvezanost i sve veća akumulacija iskustva, i tu smo.
Znaci ,dok se revolucija ne dogodi, ajvardzije ce da voze na vjetar a naftasi da jedu malter

Citiraj:
2.) Ovo je banner antifašizma. To nije nužno čisto anarhistički front. Uostalom, nebitno. Ja nisam anarhista per se, već "ultra-ljevičar".
Nebitno, tu presudjuju nijanse.

Citiraj:
3.) Razbijanja izloga nisu djelo savjeta, već pojedinaca. Anarhisti nisu ti koji stvaraju savjete, nego radnici i studenti, i to uvijek. Anarhisti, isto kao komunisti, trockisti, sindikalisti, libertarijanci, socijalisti i drugi, samo pokušavaju ostvariti što veći uticaj u njima, i kao obično, ne polazi im to za rukom, što je, naravno, dobra stvar.

Francuski studenti nisu stvarali nikakve savjete i komitete sa namjerom da ruse drzavu ili mijenjaju njeno uredjenje ,nego da ostvare pravo na normalno ucenje a potom i zaposlenje. Njih nije bilo briga ''svjetsku revoluciju'' nego za sopstvenu egzistenciju. Zaista nevidim nikakvu vezu izmedju studentskih protesta u francuskoj ,i ''savjeta za udruzivanje rada'' o kojima ti govoris.

Citiraj:
Sjećam se sad mađarske revolucije '56. kada su na porazbijane izloge (nakon uličnih borbi sa ruskim tenkovima) iz kojih nikada ništa nije uzimano, nakon optužbi Pravde i radio Moskve za pljačku i divljaštvo, radnici stavili natpise "Ovako mi pljačkamo!"
Ne znam mnogo o madjarskoj revoluciji, medjutim znam iz drugih istorijskih primjera da su zasluge za jedan dogadjaj ,zavisno od situacije ,za sebe uzimali ljudi i organizacije koje nisu imale nikakve veze sa organizovanjem i odrzavanjem tih dogadjaja.

Ono sto ti nazivas ''pobjedom savjeta'' ili tako nekako drugi komentarisu potpuno drugacije ,na primjer medjunarodni WN forum Stormfront je u vrijeme jubileja madjarske revolucije napravio seriju banera inspirisanih tim dogadjajem. Ne znam koliku ulogu u svemu tome su imali madjarski nacionalisti ali takodje ne znam nista ni o ulozi tzv ''savjeta'' u vezi s' njom

Slika

Slika

Slika


Demonstracije 27. 3. 1941. u Beogradu ,povodom potpisivanja pristupnice trojnom paktu ,kao i kasnije rusenje namjesnistva organizovali su Srpski Kulturni Klub (kulturnopoliticka organizacija pod kontrolom saveznicke tj. britanske tajne sluzbe) i grupa probritanskih visokih oficira ,na celu sa vazduhoplovnim generalom Dusanom Simovicem koji je bio britanski agent.
Posleratna komunisticka istoriografija govori o ogromnom uticaju KPJ na te dogadjaje ,SKP se uopste i ne pominje ,medjutim uloga KPJ u svemu tome je bila marginalna. Istorijske prilike su im isle na ruku a oni su znali da ih iskoriste i sve ''zasluge'' pripisu sebi.

Citiraj:
4.) Savjeti, dakle, nemaju veze sa anarhističkim ili bilo kojim drugim specijalizovanim pokretom. Oni nastaju spontano i djelo su stvarnih ljudi, radnika i studenata kao cjeline. Upoznaj se malo sa istorijom klasnih borbi XX vijeka
Naravno ,vremenom neko mora da preuzme vodjstvo u svemu tome. 1917. u Rusiji, u velikim drustvenim nemirima koji su nastali kao posledica ocajnog polozaja Rusije u 1. svj. ratu vodjstvo je preuzela komunisticka partija i srusila carski rezim ,a kasnih 20-ih i 30-ih godina 20. vijeka u vrijeme velike ekonomske krize , kao vodeca snaga u Njemackoj ,koja je oko sebe okupila citav narod pojavio se NSDAP. To je cisto bacanje kockica, savjet kao takav ne moze da opstane , neko mora da dodje u dominantan polozaj ,ma ko da je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Nov 2006, 21:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Citiraj:
Sovjeti? Misliš Komunistička partija i vlada?
naravno na njih sam i mislio .

Citiraj:
Po definiciji ,svaki drustveni sistem se zalaze za pomoc njenim slabijim clanovima u korist cjelokupne zajednice.


Netacno dosadasnja iskustva je pokazalo da je svaki dosadasnj drustveni sistem napravljen tako da se jos vise ucvrste razlike izmedju klasa jer ne postoje "slabiji "clanovi nego samo privilegovane grupe u dosadasnjim sistemima koji nisu nista drugo nego sistemi privilegija , od kojih najsiromasniji drustveni slojevi nemaju ama bas nikakve koristi .
pogledaj na http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=22957 jedan simpatican tekst.

Citiraj:
Anarhisti, isto kao komunisti, trockisti, sindikalisti, libertarijanci, socijalisti i drugi, samo pokušavaju ostvariti što veći uticaj u njima, i kao obično, ne polazi im to za rukom, što je, naravno, dobra stvar


Koliko je dobro , koliko ne pitanje je jer da su imali vise uticaja , mozda i ne bi zivjeli sad u sistemu kakvom zivimo ., u svakom slucaju ljudi moraju sami doci na dobrovljnoj bazi do samospoznaje jer se bilo kakv preveliki uticaj pretvara u konceratciju moci sto i ubija revoluciju u pravom smislu .

Citiraj:
pokretima nanio vise stete nego koristi studentima koji su protestovali . U stvari ,nisu imali nikakve koristi od anarhista em su im unistili dokumente ,em su isprovocirali policiju da im odvali ledja.[/im
da nije bilo uticaja anarhista/kinja koji/e su izmedju ostalog i sami bili studenti pitanje je da li bi do pobune i doslo , ne znam otkud ovo za paljenje dokumenata ? korist od istih je ocuvanje neunistivog duha slobode i vapaja ljudi za pravednijim drustvom , jer upravo sistem kakvog predlazu anarhisti je jedini vredan borbe , jer ako se ne borimo sada , doci ce vreme kada nece ostati nista vredno borbe !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 01:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
OK, vidim da mi je dugi post izbrisan. Nema veze.

Da skratim ovaj put: RS, zaista, ne znaš ništa o mađarskoj revoluciji, kao i Stormfront klonovi. Ništa ne kontaš, i vjerovatno nećeš još dugo. Tu ti "kumuje" i nepoznavanje istorije i iskrivljena retrospektiva koja je poslijedica tvojih nakaradnih pogleda na svijet.

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 11:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2006, 16:11
Postovi: 114
Citiraj:
Netacno dosadasnja iskustva je pokazalo da je svaki dosadasnj drustveni sistem napravljen tako da se jos vise ucvrste razlike izmedju klasa jer ne postoje "slabiji "clanovi nego samo privilegovane grupe u dosadasnjim sistemima koji nisu nista drugo nego sistemi privilegija , od kojih najsiromasniji drustveni slojevi nemaju ama bas nikakve koristi .
pogledaj na http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=22957 jedan simpatican tekst.

Rekao sam po definiciji a ne u praksi, u praksi se cesto ostvari potpuna suprotnost teoriji.


Citiraj:
Koliko je dobro , koliko ne pitanje je jer da su imali vise uticaja , mozda i ne bi zivjeli sad u sistemu kakvom zivimo ., u svakom slucaju ljudi moraju sami doci na dobrovljnoj bazi do samospoznaje jer se bilo kakv preveliki uticaj pretvara u konceratciju moci sto i ubija revoluciju u pravom smislu .
Nemoguca misija, teoretski funkcionise ali praksa pokazuje potpuno suprotno. Uticaj istaknutih pojedinaca za sobom vuce masu. Masa ide za istaknutim pojedincem ,sledi ga i radi sto on kaze ,tu nema mjesta za revoluciju putem ''dobrovoljne samospoznaje'' gdje bi svi istovremeno razmisljali potpuno isto bez ikakve razlike . Kao sto rekoh praksa u nekim stvarima uvijek pokazuje potpunu suprotnost teoriji . I ulje i voda su tecnosti ali nikako ne mogu da se pomijesaju

Citiraj:
da nije bilo uticaja anarhista/kinja koji/e su izmedju ostalog i sami bili studenti pitanje je da li bi do pobune i doslo , ne znam otkud ovo za paljenje dokumenata ?
Vjerovatno su ti anarhisti/kinje spadali u red slabijih studenata pa su na taj nacin htjeli da se izjednace sa ostalima tako sto su im unistili citave semestre (naravno i svoje sopstvene ,koji ruku na srce nisu bili ni zasta) ,ali su paljevinom kupili malo vremena i mogucnosti za sebe.

Citiraj:
korist od istih je ocuvanje neunistivog duha slobode i vapaja ljudi za pravednijim drustvom , jer upravo sistem kakvog predlazu anarhisti je jedini vredan borbe , jer ako se ne borimo sada , doci ce vreme kada nece ostati nista vredno borbe !
Korist od njih je upravo imala francuska zandarmerija posto je zbog njihovih djela dobila odrijesene ruke da razbije demonstrante.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2006, 00:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
recu samo povuci vodu , jer si postavio neagrumentovane teze koji se kriju iz tvojih stavova . a ne na faktickog stanja odnosno upaznatosti sa datim dogadjajima
.

Citiraj:
Nemoguca misija, teoretski funkcionise ali praksa pokazuje potpuno suprotno. Uticaj istaknutih pojedinaca za sobom vuce masu. Masa ide za istaknutim pojedincem ,sledi ga i radi sto on kaze ,tu nema mjesta za revoluciju putem ''dobrovoljne samospoznaje'' gdje bi svi istovremeno razmisljali potpuno isto bez ikakve razlike . Kao sto rekoh praksa u nekim stvarima uvijek pokazuje potpunu suprotnost teoriji . I ulje i voda su tecnosti ali nikako ne mogu da se pomijesaju

prikazin model je model autarista sto ne znaci da je jedini moguc . i navedeno gore nisu promjene nego obmane jer nema promijene drustvenih odnosa .
u revoluciji se ne radi o pojedincu nego o inicijativnim grupama za razlicte oblasti jer se revolucija mora i napraviti svim sveram zaivotam od ekonske /ekolske itd ,one mogu da daju inicijativu , ali nisu ti koji imaju moc nad ljudima , oni imaju informaciju ali ideju i praksu moraju odraditi cjelokupna ljudska zajednica , a ne samo oligarhije grupa jer se zivot i revolucija ticu svih nas .
ne mogu svi ljudi razmisljati isto jer ljudi nisu roboti ,ali mogu svi razmisljati pozitivno .

Citiraj:
Vjerovatno su ti anarhisti/kinje spadali u red slabijih studenata pa su na taj nacin htjeli da se izjednace sa ostalima tako sto su im unistili citave semestre (naravno i svoje sopstvene ,koji ruku na srce nisu bili ni zasta) ,ali su paljevinom kupili malo vremena i mogucnosti za sebe.


ono sto pouzdano ne znas ne lupetaj na osnovu licnih indicija i predrasuda netrpljenja date grupe koje dolaze zbog tvoje predrasude zbog tvoje llicne zatrovansti stormfrontovaca i i slicnih karcinogenih orgaznizacija ,


Citiraj:
Korist od njih je upravo imala francuska zandarmerija posto je zbog njihovih djela dobila odrijesene ruke da razbije demonstrante.


druze rsprska , da li si kad izasao na ulicu i podrzao bilo koju inicajitivu koja bi bila za opste dobro, npr. za prava radnika , skolovanja , ma za zivota uopste , jer se daje uticaj da si savrseo sretan u sistem priveligija mozda ti tako i odgovara jer izgleda da boli te znas vec sta za druge .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2006, 14:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2006, 16:11
Postovi: 114
groznium je napisao:
recu samo povuci vodu , jer si postavio neagrumentovane teze koji se kriju iz tvojih stavova . a ne na faktickog stanja odnosno upaznatosti sa datim dogadjajima


Frakture i hematomi na tijelima neduznih studenata kao posledica zandarmerijske akcije ,isprovocirane divljanjem anarhista u okolini demonstranata i unisten trud tih istih studenata paljenjem njihovih dokumenata (sva sreca pa nije bilo mnogo takvih slucajeva) i su i te kakve cinjenice zasnovane na faktickom stanju. Slomljeno rebro i spaljeno svjedocanstvo su cinjenice a ne moji stavovi ,ma kakvi oni bili


Citiraj:
u revoluciji se ne radi o pojedincu nego o inicijativnim grupama za razlicte oblasti jer se revolucija mora i napraviti svim sveram zaivotam od ekonske /ekolske itd ,one mogu da daju inicijativu , ali nisu ti koji imaju moc nad ljudima , oni imaju informaciju ali ideju i praksu moraju odraditi cjelokupna ljudska zajednica , a ne samo oligarhije grupa jer se zivot i revolucija ticu svih nas .
Ta logika moze da se primijeni u slucaju navijackih tuca ali ne i u slucaju promjene drustvenog sistema.
Huligani imaju vodje ali te vodje nemaju vlast ,nego ih navijaci slede upravo zbog njihovog iskustva .

Citiraj:
ne mogu svi ljudi razmisljati isto jer ljudi nisu roboti ,ali mogu svi razmisljati pozitivno .
Huligani takodje razmisljaju u istom pravcu (iz njihovog ugla to je pozitivno) ali ipak nisu roboti. U teoriji je sve moguce pa i apsolutno isto i istovremeno razmisljanje ogromnih masa.


Citiraj:
ono sto pouzdano ne znas ne lupetaj na osnovu licnih indicija i predrasuda netrpljenja date grupe koje dolaze zbog tvoje predrasude zbog tvoje llicne zatrovansti stormfrontovaca i i slicnih karcinogenih orgaznizacija ,
Ako ne mozes da mi pariras ,nemoj ni da me vrijedjas. Koliko sam i da li sam zatrovan to je moja stvar. Ja bih mogao za tebe da kazem to isto ali necu jer nisam tako nisko pao da vrijedjam ljude na ideoloskoj osnovi.

Citiraj:
druze rsprska , da li si kad izasao na ulicu i podrzao bilo koju inicajitivu koja bi bila za opste dobro, npr. za prava radnika , skolovanja ,
Manje-vise, jesam. Zavisi sta podrazumijevas pod inicijativom za opste dobro.

Citiraj:
ma za zivota uopste , jer se daje uticaj da si savrseo sretan u sistem priveligija mozda ti tako i odgovara jer izgleda da boli te znas vec sta za druge .
Ovaj jezik nisam ucio ,ne shvatam o cemu je ovde rijec. Izgleda kao da si koristio internet prevodioca sa engleskog na srpski.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2006, 15:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
Ne radi se o ideološkoj osnovi sa koje ti se sučeljavamo... nego o klasnoj. Zato ništa ne možeš da shvatiš... Sve dok se držiš tog glupog objašnjenja o "anarhistima" koji izazivaju nerede i policiji koja zbog toga tuče studente i radnike -- vidimo da zaista nemaš pojma šta se dešavalo.

* * *

Moderator, molim te obriši one tri Stormfront slike koje je postavio RSRPSKA. Vrijeđaju dvadeset hiljada poginulih radnika i studenata, kako domaćih Mađara, tako i Poljaka, Čeha, Ukrajinaca i Azijata koji su prebjegli na njihovu stranu.

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2006, 18:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
stvarno se ne isplati sa tobom RSRPSKA pricati dok se ne upoznas sa navedenim dogadjajima ,
ali kad si bas navalio sa optuzivanje anarhista za batine studenata, ko je tukao studente , anarhisti (koji su i sami studenti ) ili policija molim te , kako nisi osudio njohvu upotrebu sile , ili kako uopste ne osudjujes upotrebu sile protiv demonstranata , jer ti ljudi se ne setaju i protestiraju zato sto nemaju sta drugo raditi , nego upravo zato jer se bore za golu egzistenciju sebe i svoje okoline . jer nisu anarhisti napravili nasilje sto uporno inzistiras nego drzava , prvo dovodjenja studenata do bede zbog koje i nastala pobuna , i drugo fizicko nasilje koje su izvrsili psi cuvari = policija nad studentima , jer policija bi to napravila u svakom slucaju bilo kakvih izgreda ili ne jer je policja ta koja brani fakticko stanje na terenu = legalnu pljacku .

Citiraj:
Ta logika moze da se primijeni u slucaju navijackih tuca ali ne i u slucaju promjene drustvenog sistema.


Na osnovu cega to zakljucujes ? Postavimo stvari ovako: Zivot je manje vise igra sami mozemo da igramo igru i izaberemo pravila jer smo svi igraci / sudije prema sopstvenim mjerilima , i da je apsolultno sve moguce sto se tice bilo kakve drustvene promijene .pa prema tome jedino pravilo je da nema pravila .

Citiraj:
Huligani takodje razmisljaju u istom pravcu (iz njihovog ugla to je pozitivno) ali ipak nisu roboti. U teoriji je sve moguce pa i apsolutno isto i istovremeno razmisljanje ogromnih masa.


Pod pojmom pozitivnim se misli na opste dobro covjecanstva , a ne samo iz ugla grupe ili pojedinca/ke , ni teoretski nije moguce da svi apslotuno isto razmisljaju, jer ako niosta svako ima svoje zivotne probleme odnosno iskustvo koje se razlikuje od osobe do osobe . jer misli funkcionisu prema principu izbora slucajnih brojeva .

Citiraj:
Ako ne mozes da mi pariras ,nemoj ni da me vrijedjas. Koliko sam i da li sam zatrovan to je moja stvar. Ja bih mogao za tebe da kazem to isto ali necu jer nisam tako nisko pao da vrijedjam ljude na ideoloskoj osnovi.

Ne RSrpka nije tebi tesko parirati bas naprotiv ,samo me uzasava cinejnica da se lozis na nebuloznu presiju nad ljudima zvanom nacional socijalizam i sto velicas i divis se najvecim zlocincima u istoriji ljudskog roda , to nije ideolosko pitanje nego zdravorazumsko , pogotovo sto su isti vjerovano i ubili koga od tvojih blize / daljih rodjaka .


Citiraj:
U teoriji je sve moguce pa i apsolutno isto i istovremeno razmisljanje ogromnih masa.


naravno ka zajednickom cilju , a to je rusenje svjetskih despotovina i stvaranju besklasnog drustva . 8)


Citiraj:
Manje-vise, jesam. Zavisi sta podrazumijevas pod inicijativom za opste dobro.


pa iznenadi nas i reci na kojoj si to inicijativu bio mozda skupstini stormfronta :lol: , jer vidio sam tvoj post kad je bilo rijec o incidentu policje i pripadnika Dosta gdje si nebulozno pitao sta ih policja nije pretukla da uopste nema ssluha za zahtjeve istih , nego drzava iznad svegpa makar i svi gladni u njoj . 2 miliona ljudi imaju srecu da zivi u BiH ostali imaju sve drugo :D

Citiraj:
Ovaj jezik nisam ucio ,ne shvatam o cemu je ovde rijec. Izgleda kao da si koristio internet prevodioca sa engleskog na srpski.

sumnjam da si uopste isao u skolu :D , sala mala
probaj upotrebi srbacki stormfront prevodliac :D ,
@RSRPSKA ne koristim copy/paste ni program prevodioc ,greska je bila prilkom kucanja jer brzo kucam bez gledanja testature ,ali evo ti "prevod " istog " : "ma za zivota uopste , jer se daje uticaj da si savrseo sretan u sistemu priveligija ,mozda ti tako i odgovara , jer izgleda da te boli znas vec sta za druge .

ili ako ne razumijes :

Citiraj:
Ne radi se o ideološkoj osnovi sa koje ti se sučeljavamo... nego o klasnoj.

upravo .


Poslednji put menjao groznium dana 16 Nov 2006, 16:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2006, 22:18 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2006, 21:33
Postovi: 92
RSRPSKA je napisao:
Spanija i Cile

A gdje je ta drzava? [/b]

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=3x0_4cE_ ... ed&search=
Stoja 4live http://www.youtube.com/watch?v=nZU9sGHF ... ed&search=
http://www.youporn.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Nov 2006, 01:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
groznijum je napisao:
RSRPSKA je napisao:
U teoriji je sve moguce pa i apsolutno isto i istovremeno razmisljanje ogromnih masa.


naravno ka zajednickom cilju , a to je rusenje svjetskih despotovina i stvaranju besklasnog drustva .


Radi se o tome da teorija i praksa predstavljaju dve nerazdvojne stvari. Meni je nevjerovatno glupo kada neko kaže: "...pa dobro u teoriji može, ali u praksi...", dokazujući time da ne razumje osnovne stvari života, nauke i misli uopšte. Teorija je po jednostavnoj definiciji, konstantna potraga za praktičnom istinom. Lik sada misli da sva moja priča o savjetima nema veze sa stvarnošću, a u stvari proizilazi iz nje.

"U teoriji" kao i "u praksi", nije nikakav "cilj" da ljudi budu natjerani kao "masa" da isto razmišljaju. Radi se o tome da je većina ljudi zarobljena u istim objektivnim okolnostima koje ih uslovljavaju da zajednički djeluju i misle, da uspostave komunikaciju i dijalog. Radi se, dakle, ne o "teorijskoj pretpostavci", nego o praktičnoj nužnosti koja je jedino logična, jedina daje rezultate, i time postaje nužan element teorije. Da je sada on upoznat sa istorijom shvatio bi o čemu ja govorim.

Masovni pokret, savjeti, revolucija, "besklasno društvo"... To nisu "ideali". Oni su stvarna negacija sadašnjih uslova. Drugim riječima, stvarni pokret koji proizilazi iz stvarnih [sadašnjih] uslova.

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2006, 19:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2006, 16:11
Postovi: 114
Stigo_Cumur je napisao:
RSRPSKA je napisao:
Spanija i Cile

A gdje je ta drzava? [/b]


Uzmi atlas pa pogledaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2006, 20:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2006, 16:11
Postovi: 114
Citiraj:
Radi se o tome da teorija i praksa predstavljaju dve nerazdvojne stvari. Meni je nevjerovatno glupo kada neko kaže: "...pa dobro u teoriji može, ali u praksi...", dokazujući time da ne razumje osnovne stvari života, nauke i misli uopšte.
To najcesce govore oni koji znaju jedino one osnovne stvari.

Citiraj:
Teorija je po jednostavnoj definiciji, konstantna potraga za praktičnom istinom. Lik sada misli da sva moja priča o savjetima nema veze sa stvarnošću, a u stvari proizilazi iz nje.

"U teoriji" kao i "u praksi", nije nikakav "cilj" da ljudi budu natjerani kao "masa" da isto razmišljaju. Radi se o tome da je većina ljudi zarobljena u istim objektivnim okolnostima koje ih uslovljavaju da zajednički djeluju i misle, da uspostave komunikaciju i dijalog.

Vecina ljudi jeste zarobljena u priblizno istim okolnostima ali niti isto razmisljaju ,niti isto rade. Rezultata nema pogotovo ako svi istovremeno vrse svoju praksu po svojoj teoriji. Tu nema nikakve komunikacije i dijaloga.


Citiraj:
Radi se, dakle, ne o "teorijskoj pretpostavci", nego o praktičnoj nužnosti koja je jedino logična, jedina daje rezultate, i time postaje nužan element teorije. Da je sada on upoznat sa istorijom shvatio bi o čemu ja govorim.
Ono sto ja iz istorije znam jeste da su sva velika djela stvorena u uslovima gdje se znalo ''ko kosi a ko vodu nosi''. Svaki pokusaj stvaranja velikog djela od strane neorganizovane grupacije nije uspio. Tamo gdje su svi istovremeno i sefofi i radnici nema nikakvog napretka. Gdje je mnogo babica djeca su kilava.

Citiraj:
Masovni pokret, savjeti, revolucija, "besklasno društvo"... To nisu "ideali". Oni su stvarna negacija sadašnjih uslova. Drugim riječima, stvarni pokret koji proizilazi iz stvarnih [sadašnjih] uslova.
Da, drustvo u ogledalu. Isti lik samo sto je imaginaran .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2006, 20:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2006, 16:11
Postovi: 114
Citiraj:
stvarno se ne isplati sa tobom RSRPSKA pricati dok se ne upoznas sa navedenim dogadjajima ,
ali kad si bas navalio sa optuzivanje anarhista za batine studenata, ko je tukao studente , anarhisti (koji su i sami studenti ) ili policija molim te , kako nisi osudio njohvu upotrebu sile
Polako majstore, ne opravdavam ja policiju zbog nasilnog razbijanja demonstracija ,ali nasilnog rabijanja demonstracija ne bi ni bilo ,da pojedinci (koji su, jel'de, svi odreda sasvim slucajno bili pripadnici anarhistickih grupa) sami nisu demonstracije ucinili nasilnim. Posto su ,onako kukavicki, iz mase, napadali policajce ,razbijali izloge prodavnica i razvaljivali vrata fakulteta ,a potom se vracali u masu mirnih demonstranata ,policija je demonstracije oznacila kao destruktivne.
Kad budu neke demonstracije kod nas (a bice ih ,kako je krenulo) ako se nadje nekih pametnjakovica da bacaju pivske flase na pandure, razbijaju izloge po gradu i razvaljuju vrata drzavnih institucija vjeruj mi da ce policija da razbije demonstracije, bez obzira koji je razlog za sazivanje protestnog skupa.

Citiraj:
ili kako uopste ne osudjujes upotrebu sile protiv demonstranata , jer ti ljudi se ne setaju i protestiraju zato sto nemaju sta drugo raditi , nego upravo zato jer se bore za golu egzistenciju sebe i svoje okoline . jer nisu anarhisti napravili nasilje sto uporno inzistiras nego drzava , prvo dovodjenja studenata do bede zbog koje i nastala pobuna , i drugo fizicko nasilje koje su izvrsili psi cuvari = policija nad studentima , jer policija bi to napravila u svakom slucaju bilo kakvih izgreda ili ne jer je policja ta koja brani fakticko stanje na terenu = legalnu pljacku .
Cast onim studentima, o njima nista lose ali da anarhisticki aktivisti iz njihovih redova nisu isprovocirali akciju policije ,onakvog epiloga ne bi ni bilo .


Citiraj:
Na osnovu cega to zakljucujes ? Postavimo stvari ovako: Zivot je manje vise igra sami mozemo da igramo igru i izaberemo pravila jer smo svi igraci / sudije prema sopstvenim mjerilima , i da je apsolultno sve moguce sto se tice bilo kakve drustvene promijene .pa prema tome jedino pravilo je da nema pravila .
Zakljucijem na osnovu toga sto neorganizovana masa nije sposobna za izvodjenje drustvenih promjena ,nego samo za pogorsavanje sopstvenog stanja.


Citiraj:
Pod pojmom pozitivnim se misli na opste dobro covjecanstva , a ne samo iz ugla grupe ili pojedinca/ke , ni teoretski nije moguce da svi apslotuno isto razmisljaju, jer ako niosta svako ima svoje zivotne probleme odnosno iskustvo koje se razlikuje od osobe do osobe . jer misli funkcionisu prema principu izbora slucajnih brojeva .

Zasto se onda kompletna filozofija anarhizma zasniva upravo na apsolutnoj jedankosti misljenja i djelovanja i to na duge staze. Kako niko nije napravio rez u svemu tome i shvatio da jednakost postoji samo u matematici.


Citiraj:
Ne RSrpka nije tebi tesko parirati bas naprotiv ,samo me uzasava cinejnica da se lozis na nebuloznu presiju nad ljudima zvanom nacional socijalizam i sto velicas i divis se najvecim zlocincima u istoriji ljudskog roda , to nije ideolosko pitanje nego zdravorazumsko , pogotovo sto su isti vjerovano i ubili koga od tvojih blize / daljih rodjaka .

prijatelju, NS uopste nije presija nad ljudima nego princip zasnovan na prirodnom poretku. Ako si vec zapeo za zlocine i zlocince ja cu da te upitam : Ako gledas iz ugla lokalnog stanovnistva ,da li je veci zlocinac Adolf Hitler ,koji je Njemacku podigao iz ocaja velike ekonomske krize i doveo je u periodu od 1933 - 1939 (uzecu za primjer samo period do pocetka 2. svjetskog rata) na nivo SAD, u vrijeme kog je Njemacka dozivjela najveci ekonomski procvat i pravi bebi bum ,nevjerovatan prirodni prirastaj , ili je veci zlocinac Josif Staljin koji je od dolaska na vlast , pa do pocetka 2. svjetskog rata ubio 60 000 000 Rusa.?
To je vise nego sto je poginulo u drugom svjetskom ratu ,u onakvim borbama, bombardovanjima i pogibijama na svim frontovima.

Citiraj:
naravno ka zajednickom cilju , a to je rusenje svjetskih despotovina i stvaranju besklasnog drustva .
Kao sto rekoh ,teorija je cudo. U njoj je sve moguce . Praksa pokazuje da opstaju samo najorganizovanije zajednice ,oni koji znaju ko kosi a ko vodu nosi.


Citiraj:
pa iznenadi nas i reci na kojoj si to inicijativu bio mozda skupstini stormfronta , jer vidio sam tvoj post kad je bilo rijec o incidentu policje i pripadnika Dosta gdje si nebulozno pitao sta ih policja nije pretukla da uopste nema ssluha za zahtjeve istih , nego drzava iznad svegpa makar i svi gladni u njoj . 2 miliona ljudi imaju srecu da zivi u BiH ostali imaju sve drugo
Trebalo ih je ispeglati, pa onda natjerati da ponovo okrece citav onaj zid. Korjenite promjene ne mogu da se naprave zvrljanjem zida. Ako su mislili da ce tako da poprave stanje u ovoj nazovidrzavi onda nisu nista bolji od pijanih huligana koji razbijaju izloge po gradu misleci to isto . Sad su samo udvostrucili broj nocnih cuvara oko zgrade i sami sebi skocili u stomak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2006, 20:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2006, 16:11
Postovi: 114
DJ-TC je napisao:
Moderator, molim te obriši one tri Stormfront slike koje je postavio RSRPSKA. Vrijeđaju dvadeset hiljada poginulih radnika i studenata, kako domaćih Mađara, tako i Poljaka, Čeha, Ukrajinaca i Azijata koji su prebjegli na njihovu stranu.


Ove slike nikoga ne vrijedjaju, one samo pokazuju da postoji i drugacije misljenje .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2006, 21:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2006, 17:24
Postovi: 383
Čemu sve ovo, pitam se... Očigledno ne možemo daleko kada je tebi jedino bitno da odgovoriš, pa kako bilo, samo da se "komunjare" i "anarhisti" pokažu "takvim kakvim jesu", ni sam ne shvatajući šta sve pišeš.

Ostaje nam još samo da zaključimo da si mnogo _ _ _ _ . Al' zaista.

(Naravno, to ne smijem napisati jer će mi izbrisati post.)

Nemamo vremena za ovo. Mnogo sreće u životu. Trebaće ti.

_________________
:: :: :: Solidarnost! / ASI / IWA-AIT :: :: ::

Провери обим злонамере непријатеља
и његову снагу о кремени брид своје.
— Oskar Davičo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs