banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 04:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 346 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Avg 2014, 11:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23506
Kako reaguje na kritike meni se čini da je njegov deda 1979. godine bio izviđač...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2014, 12:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
Ја се вама господо дивим! :hello1:

Овом пољском бауштелцу је довољно да живи и ради на бауштели у Пољској и одмах је експерт за све што се тиче Пољске, а посебно за Кашубе! Па сам тако и ја као туриста који је посјетио Пољску аутоматски стручњак за Пољску. То се зове сарказам, надам се да знаш шта то значи!

Ову осталу боранију нећу ни да коментаришем.

:king:

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2014, 12:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Sad mi nesto zao sto smbiljanica nije zainteresovan za istoriju, kakav bi ovo sudar bio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2014, 12:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Ni bauštelci nisu što su nekad bili...Sad svi imaju fakultet, master, rade gospodske poslove, imaju vremena da se kulturno uzdižu i naučno obrazuju...Nije to kao u tvoje vrijeme.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2014, 12:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
Citiraj:
Owszem, urodziłem się dwa lata po twoim pobycie w Polscę. Ale jakoś tak dziwnie się składa, jak koledzy wyżej wspominali, iż mieszkam w tym kraju od czternastu lat. Mówię biegle po Polsku, ale i tak to nic nie zmieni w twym mniemaniu. Kaszubów poznalem dość dobrze i miałem okazję usłyszeć ich mowe.
Miłego dnia życzę.


Niestety tylko z pomocą Googling może odpowiedzieć na Twoje polsku.

I myślisz, że jeśli spełnione Kasubi automatycznie do kwestionowania wiedzy o nich. Myślisz, że możesz konkurować intelektualne i zawodowe lingwistów. To jest godne pochwały. Nie jestem tak arogancki. Jeśli chcesz, aby wysłać słowa krytyki tekstu, który napisałem, to jest to kulturalne i wykształceni ludzie pracujący w inny sposób.

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2014, 12:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
_зока je napisao:
Ni bauštelci nisu što su nekad bili...Sad svi imaju fakultet, master, rade gospodske poslove, imaju vremena da se kulturno uzdižu i naučno obrazuju...Nije to kao u tvoje vrijeme.


У моје вријеме се знало ко коси а ко воду носи, ко може да студира, а ко не. Данас студенти не броје испите до краја већ рате! Тако, мани ме тих мастера, господе, њихове културе и научног образовања!

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2014, 13:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11377
Lokacija: PL / BL
Jesi li ti ikada ranije cuo za Kasube, tj. Kasebe kako se sami nazivaju? I da li si ikada cuo njihov jezik? Mjesavina poljskog, njemackog, skandinavskih jezika i ne znam ni sam cega vise. Al' sta ja znam. Ja sam samo obicni magistar arhitekture a ne lingvista. Pozdravljam sa baustele ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2014, 13:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11377
Lokacija: PL / BL
A sada se ipak svima izvinjavam. Srbi jesu najstariji narod na svijetu. Tabla iz zapadne Poljske, sam sam slikao:

Slika

Srbija do Melmaka 8)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2014, 13:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
A linka sto postavi za sliku, ni Kevin Mitnik ga ne bi desifrovao :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2014, 13:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11377
Lokacija: PL / BL
Sta cu jadan, ni link ne znam da iskopiram :(

Slika

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2014, 15:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
Citiraj:
Ja sam samo obicni magistar arhitekture a ne lingvista.


Ето и ја сам само обични доктор електротехничких наука, студије завршио у Загребу давне 1989, магистрирао, а касније и докторирао у Београду 1998/2005 гдје тренутно живим и радим. Такође нисам лингвиста, али сам велики љубитељ историје. И никад ми није пало на памет да се кријем иза своје титуле на овом форуму и да на тај начин стичем ауторитет. Причам и свађам се са овим дискутантима, они мисле да сам папак и заузимају неке страшне ауторитативне гардове, а ја мислим да су они папци и све ми је смијешно.

Што би рекли у БЛ, пале се ко хепо коцке, доказујући ми како сам папак и како немам појма, а све кроз неки сленг, јер ваљда тако треба, тако си кул.
А пси лају док караване пролазе!

И шта сад, ти си магистар на привременом раду у Пољској па си посисао сву памет о Пољској. Је ли то то? Сад би ја требао рећи знаш ја све знам о Власима са Хомољ планине, ја ево живим и радим у Србији 15 година и ту за мене нема тајни, шта има ко да ми прича о томе ето ја сам доктор наука, ваљда ја знам. Причао са власима, еееј имао требу влајну. Знам све о њиховом језику! А теби су Кашуби ко мени Власи, задња рупа на свирали, једноставно немаш времена да се бавиш са њима. А овде наступаш са позиције екстра шпицен класе експерт за питање Кашуба.

Што би ти рекао "ЧИСТО ПРЕСЕРАВАЊЕ"

Да ли сам добро превео твоју причу?

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2014, 15:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11377
Lokacija: PL / BL
POLLARIS je napisao:
а касније и докторирао у Београду 1998/2005 гдје тренутно живим и радим.


...i po svemu sudeci imas manjak posla i visak vremena koje trosis na netu. Zivio to meni sto godina. I vjeruj dalje. Lijepo je kad ljudi imaju neki cilj u zivotu.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2014, 15:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23506
Mene čudi da akademski građanin, i to doktor nauka, na taj način vodi diskusiju. Od silnih smajlija do zanimljivog izbora riječi. Umjesto da podigne nivo i kvalitet, on ga spušta. Možda bolje da se preusmjerite na blog, jer mislim da jednosmjerna komunikacija više vam odgovara. Ili ste već pokušali, ali nema reakcije kao na forumu.

Prisjetio sam se jednog profesora... Priča kako smo svi mi seljaci. Ne znamo ući u tramvaj. Žene su za kuhinje... I onda uzme koncept od prethodnog kolege i obriše se ispod pazuha... Samokritičnost iza horizonta. lakše je pogledati u prošlost daleku nego u ogledalo.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2014, 18:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Šta je ovo, pun forum doktora elektrotehnike...Je l' to neko popularno zanimanje sad, nešto kao PR?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2014, 23:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
Далимиловa хроникa

Slika

Комплетна хроника – http://de.scribd.com/doc/116283664/Dalimilova-Hronika

Далимиловa хроникa је једна од најцењенијих у Чешкој, јер је то први историјски документ, који је написан на чешком језику.

Xроника је написана 1314. године (Поглавља: I-CVI), а њен задњи део је допуна из 1326. године (Поглавља: CVII-CX).

Њен творац је болеславски каноник Dalimil Meziříčský, или (по некима) чешки бискуп Hynek Žák из Dubé, а иста нам говори о настанку чешког народа и његовог језика.

За нас је занимљив онај њен део (на самом почетку), о царству Срба и њиховој владавини у Bавилонском међуречју- Ceнap, (где је неко „помешао“ језике… и у коме је један једини језик – СРПСКИ), тј. то (поменуто) Српско царство се прострло (после пада Вавилонске куле „od az do neba“) до Рима, …а занимљив је и помен, да у тој српској земљи, постоји област која се зове – Хрватска!

Уочљиво је, да чешки хроничар, јасно и директно наглашава, да је језик (старе) Хрватске био СРПСКИ, те како су сами Чеси, добили име по неком Чеху, који је живео у поменутој Хрватској, а која је била део Србије (Српског царства).

Иначе, постоје још две старије чешке хронике (написане на латинском језику), али и оне опет спомињу да Чеси потичу од Срба, …шта више, …оне су чак и прецизније, јер директно наводе да су Чеси дошли са југа, тј. из земље оних Срба са доњег тока Дунава.

Далимиловa хроникa (између осталог) говори и о раној историји Срба, а њени се подаци (о нашој прошлости) поклапају са свим најновијим историјским, DNA, антрополошким, лингвистичким и археолошким истраживањима.

Наравно, иста није до сада преведена (на српски језик), а када буде превођена, то би требало да се изведе кроз израду фототипског издања исте, тј. тако да са једне стране стоји оргинални текст хронике (фотографија странице), а са друге превод исте странице на српски језик.

Ово (израда фототипских издања) би морао да буде стандардни (читај: званични) начин објављивања свих важних докумената за нашу националну историју (повеља, текстова, књига, и сл.).

Slika

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2014, 07:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Pretpostavljam da je taj dio o srbskom carstvu nalazi na nekoj drugoj stranici od ove čiju si sliku postavio pošto link ka scribd-u ne radi.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2014, 12:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
Пробај на овај линк:

http://skr.rs/Dps

Овде је комплетна Далимилова хроника по поглављима!

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2014, 08:37 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Sep 2014, 07:02
Postovi: 6
Ma daaaaj, u ovo veruju samo Deretićevci, napaljeni klinci ili jako glupi ljudi. Svaki veliki vladar mu je kao Srbin, ne bi me čudilo i da je Obama kenijski Srbin.

_________________
http://www.exyurecepti.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2014, 01:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
https://www.facebook.com/janosderety

:lol: :lol: :lol:

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2014, 11:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
Silvio Dante je napisao:
https://www.facebook.com/janosderety

:lol: :lol: :lol:


Ово не могу прихватити као шалу. Небитан је Деретић и његови ставови, ово није шала, ово је производ ума болесне особе, а та спознаја ми не дозвољава да ово прихватим као шалу. Шта је следећи корак? Да сви оне који не мисле као већина ставе жуте траке на руке, да их стрељамо по мрачним улицама,....

Уложити оволико енергије у јалову ствар, може само екстремно болесна особа. Да је толику енергију уложио у учење, у рекреацију, са дјевојком или женом у нешто корисно живот би му имао смисла, али ово...

Једноставно не могу да вјерујем да људи могу функционисати на овакав начин. Болесних будала и кривих дрва никад неће мањкати!

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 346 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs