banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 23:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2006, 11:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
EZAN:

Citiraj:
Gdje su ta tri prsta bila prije 15 godina.... nigdje.


Da li je to neko zaboravio da su Srbi tokom rata u BiH kontrolisali 70% teritorije?Eto gdje su bila ta 3 prsta.Ne zelim da ovo ode off topic,ovo je bio samo odgovor,nema potrebe da daljnja diskusija ide u tom smjeru.

Ezan,kad vec tumacis sta smatras fasizmom,a tu se u potpunosti slazem sa tobom,hoces li nam reci svoje misljenje o modernom terorizmu,ko su glavni nosioci istog,moze li se to,kao zlo,porediti sa fasizmom,i da li je za osudu?Ili je to drustveno prihvatljivo ponasanje?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2006, 11:20 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2006, 11:28 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Nema modernog ili staromodnog terorizma ... terorizam je terorizam.
A ako me pitas ima li razlike izmedju 11 septembra i desavanja u Palestini ... onda mislim i da ima.
11 septembar - cisti terorizam.
Palestina, danas Irak - e tu covjek nije pametan. Za one "pogodjene" cista stvar, a i za izvrsioca isto tako samo sto je za njih (a mislim da su to ljudi ispranog mozga, izmanipulisani), vjerujem, jedini vid borbe.
U 70% cilj njihovih napada je neki "vojni cilj".
E sad kako nazviti recimo Izraelsku odluku za neutralisanjem, i to svim mogucim sredstvima, po njima nekih odgovornih s druge strane. I to je cisti terorizam - samo pod pokriljem bogatih.

I kakavo ti je to pitanje ... da li je terorizam za osudu. Zar ima neko ko kaze drugacije.

Citiraj:
Evo, baš fino što je drug "EZAN", po ko zna koji put, za razliku od svojih "hababa", ISKRENO rekao šta misli o Srpskim simbolima a na osnovu toga i o Srbima u cjelini.

Ne mjesaj kruske i jabuke .... EZAN ne mrzi nikoga pa ni Srbe.
Simbol koristen u ratu nema veze s narodom ... a to sto je mnogo njih ili da kazem vas svjesno mahalo - to je druga stvar. Ja znam zasto ali ne razumijem objasnjenje, odnosno razloge.

Citiraj:
s tim da riječi "tri prsta" možemo slobodno zamijeniti riječima polumjesec i zvijezda i/ili ljiljani.?

Pa ne bas ...
polumjesec i zvijezda - mijenjaj sa krstom
Zastavu s ljiljanima zamjeni sa trobojkom ....
A TRI PRSTA NE MOZES NI SA CIM ZAMJENITI.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2006, 11:34 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: 21 Apr 2006, 11:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Simbol tri prsta,ima iskljucivo veze sa vjerom i hriscanstvom,tacnije Svetim Trojstvom.To sto su odredjene grupacije to zloupotrijebile,ipak spada pod generalni termin "zloupotrebljavanja ideja,misli,tumacenja i ciljeva"..Da bih otklonio eventualne nedoumice,upotrijebicu poredjenje sa tumacenjem Kur'ana,razlozima za vodjenjem Dzihada.Volio bih da nam neko od pripadnika muslimanske vjeroispovjesti,pojasni,da li u tim tumacenjima stvarno explicitno stoji da svako vrijedanje Muhameda,kao sto je bio skoro slucaj sa karikaturama,daje za pravo,cak stvara i obavezu, da ta osoba bude lisena zivota?To su bila neka od zvanicnih tumacenja visokih islamskih "duznosnika",to je nepobitno.Dakle,radi li se tu o namjernom pogresnom tumacenju,ili ta vjera stvarno poziva na ubijanje i smrt,iz bilo kog razloga?Ako je to stvarno sve tako,trebalo bi se zapitati,da li je to vjera ili "sekta"? Hriscanstvo pociva na temeljima oprosta,miroljubivog zivota,nebitno na okolnosti.Sjetite se Ali Akdze,atentatora na Papu,i Papinog odnosa prema njemu.Ako Iranci,Iracani i ostali,pozivaju na linc hriscana,to je za mene nova verzija fasizma.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2006, 11:43 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 11:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2006, 11:20
Postovi: 187
i hipi su imali simbol prepoznavanja dva prsta(peace=mir),a ustase su isti taj simbol koristile dok su klale srpsku i muslimansku nejac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 17:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2004, 23:12
Postovi: 128
Lokacija: Confoederatio Helvetia
EZAN je napisao:
Evo ja cu odgovoriti ....
MRZIM i ne interesuje me u stvari sta VAMA predstavlja ... jer znam sta MENI predstavlja.
A to je upravo ... fasizam u pravom smislu te rijeci.

Reci ti nama sada, kako to da vama ta tri prsta predstavljaju nesto drugo kada ste ih dizali iskljucivo kao provokaciju i simbol "nadmocnosti" tamo gdje ste to mogli.

Gdje su ta tri prsta bila prije 15 godina.... nigdje.


Hrvati i muslimani su dizali dva prsta, Srbi tri !
MRZIM i ja uzdignuta dva prsta ! To je isto fasizam ! To je isto bila provokacija ! Toliko !

_________________
ZA DRUGE SE NAVIJA, PARTIZAN SE VOLI !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Apr 2006, 10:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Micelijus je napisao:

Dakle, da li, po tvojoj logici, možemo reći da je i simbol polumjeseca i zvijezde fašistički simbol?


Jeste onoliko koliko je to i krst.

Upetljavas se.

Slazes li se ti Micelijus sa svim ucinjenim pod simbolom 3 prsta u BiH u periodu 1992 - 1995 ?

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Apr 2006, 17:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Japanese_rose je napisao:
Micelijus je napisao:

Dakle, da li, po tvojoj logici, možemo reći da je i simbol polumjeseca i zvijezde fašistički simbol?


Jeste onoliko koliko je to i krst.

Upetljavas se.

Slazes li se ti Micelijus sa svim ucinjenim pod simbolom 3 prsta u BiH u periodu 1992 - 1995 ?


Mnogo toga je loseg "ucinjeno" pod simbolom 3 prsta.I to je cinjenica.Sta ti JR mislis o djelima "ucinjenim" u ime Allaha u ovom nesretnom ratu u BiH?
Mislim...ovako mozemo u krug i nigdje necemo dospjeti.
Simbol 3 prsta je vjerski i upotrebljavan je od strane mnogih "patriJota".Sama zloupotreba toga je dovela do diskusije o "validnosti" ovoga.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Apr 2006, 21:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Nemam ja tu nekih dilema Flave. Zloupotreba vjere je uvijek i samo to sa bilo cije strane da dolazi.

Scenario je jednak. Vjera je samo plast.

Kad bi to barem vidjeli ljudi poput Micelijusa. Voljela bih da progleda, radi njega. Iako cisto sumnjam da ce se to desiti.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Maj 2006, 00:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2005, 21:29
Postovi: 400
Lokacija: Sicilia
Japanese_rose je napisao:
Nemam ja tu nekih dilema Flave. Zloupotreba vjere je uvijek i samo to sa bilo cije strane da dolazi.

Scenario je jednak. Vjera je samo plast.

Kad bi to barem vidjeli ljudi poput Micelijusa. Voljela bih da progleda, radi njega. Iako cisto sumnjam da ce se to desiti.


A ko mu govori mislimani su najveci vjerski fanatici,i teroristi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2006, 21:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2006, 18:58
Postovi: 443
Lokacija: Vidikovac,Beograd
A zna li ko od vas Siptara sta je Sveto Trojstvo????

_________________
GESTAPO SS,WAFFEN SS - WHITE PRIDE -

- WHITE POWER -


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2006, 02:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
A sta su ovi Vincento. Ko su ovi teroristi koji bibise ovolike ljude u Sahovicima 1924.gdine

U izvještaju - Predstavci kralju Aleksandru od delegata opštine Šahovici i Pavino Polje - piše sljedece:

"Nekim su ( kao Ibru Hasaovicu-starcu od 80 godina ) još živo meso rezali, nožem trbuh vadili, nekima su ( kao Zecu Hadžovicu ) živima jezik cupali, neke su ( kao Naja Hodžica beba ) ni u majcinom krilu nijesu štedjeli, neke (kao Šaba Hadžovica) najprije davili, a potom puškama ubijali, neke, kao što je to uradio Vuksan Vukrovic, svoga bivšeg agu Halila Hasanbegovica) na vjeru iz kuce izmamljivali, a potom nožem poklali, Adema Lukaca su prvo opljackali, a potom tjerali da se krsti kad je ovaj to odbio, odveli ga i kao metu gadali iz puške. Živim cudom je ranjen preživio, valjda ga Bog odredio da pretekne kao svedoka kako bi pricao o snazi pravde i zakonitosti u našoj državi".

U svojoj knjizi "Zemlja bez pravde", Milovan Ðlas takode opisao ovaj pokolj u kome je kao voda raspojasanih krvoloka bio i njegov otac Nikola Ðilas. Otac mu je priznao kao se sve to dešavalo, kao i neke detalje tokom samog genocida.
Ðilas piše:
" Takvog osvetnickog pohoda nije nikad bilo. Covjek nije mogao ni slutiti da je nešto tako moglo biti skriveno u takozvanoj narodnoj duši. Pljacka iz 1918. godine, bila je prema ovome djecija igra..."

Dalje nastavlja sjecanje svog oca krvopije : "Nakon što su taoci u Šahovicima bili poklani, išao je jedan seljak iz našeg sela Sekula, od jednog mrtvaca do drugoga i prereza im zile na nogama. Tako se radi volovima, nakom što ih se sjekirom oborilo, da se ne bi mogli ponovo dici, ukoliko su jos živi. Neki su u džepovima mrtvaca pronalazili komade šecera natopljene krvlju koje su kasnije jeli. Djeca su bila otrgana od majcinih ruku i sestara i pred njihovim ocima zaklata ... Muslimkanskim sveštenicima su cupali brade i urezivali krstove na celo. U jednom selu zavezali su grupu ljudi za plast i zapalili. Neki su kasnije pricali da je plamen iz zapaljenih tijela bio purpurno crven. Jedna grupa napala je jednu usamljenu kucu. Seljak je upravo gulio jagnje.Oni su imali namjeru da ga streljaju i zapale kucu, ali oguljeno jagnje im je dalo ideju da seljaka objese za noge na šljivu, jedan mesar mu je ogulio lobanju sjekirom, pazeci da ne povrijedi tijelo. Onda je žrtvi razrezao grudi. Srce je još tuklo. Mesar je golom rukom istrgao srce i bacio ga psetu. Kasnije se pricalo da ga pseto nije taklo, jer, cak, ni pseto nece tursko meso.

Ako covjek hladno pomisli, može da izgleda da nije ni bitno na koji nacin ljudi budu ubijani, i šta se poslije toga dogada sa njihovim tijelima. Ali nije tako. Upravo cinjenica da su oni pronalazili tako zaprepašcujuce nacine ubistva, da su ljude klali kao životinje, djeluje najužasnije i otkriva cijelu mracnu prošlost njihove duše ubica.
U ovoj zemlji ubistvo nije ništa zastraujuce. Na to se naucilo. Ali necovjecni nacin ovih ubistava i sadisticki užitak u tome, pobudili su otpor i jednodušnu osudu iako se kod žrtava radilo o muslimanima ... Da nepravda bude potpuna, nisu muslimani bili oni koji su ubili Boška, nego crnogorski prvaci iz Kolašina. Moj otac je to kasnije saznao od jednog povjerljivog covjeka".

Šahovicka kapetanija bila je odmah iza Bjelopoljske. U njoj je bilo 576 pravoslavnih i 1 580 muslimanskih domacinstava. U procentima Srba i Crnogoraca 26,8 a Bošnjaka 73,2 danas tamo nema više ni jednog Bošnjaka. Poslije genocida koji je zadesio cijelu šahovicku kapetaniju, preživjeli Bošnjaci su se iselili odlazeci duboko u Sandžak, za Bosnu ili prema Turskoj. Na njihova imanja su se naselili oni koji su zlocin i pocinili, tako da danas tamo žive njihovi potomci na tudoj okrvavljenoj zemlji. Kako ništa ne bi podsjecalo na Bošnjake i Islam, Crnogorci su porušili obje džamije, prekrstili naziv mjesta Šahovice u Tomaševo dajuci mu ime po ratnom drugu Rifata Burdzevica - Trša. Kojeg li samo bestidnog postupka, a šta bi se i ocekivalo od potomaka takvijeh monstruma?

Eto malo istine Vicento pa prosudi sam. Nisu samo muslimani teroristi. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2006, 08:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
А ко су, друже зах, они који су свој сопствени народ побили на Меркалама? Јесу ли и то фанатици и терористи?

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2006, 10:49 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2006, 12:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Micelijus je napisao:
Када би Срби почели да отварају посебне теме о сваком масакру и звјерству које су над њима починили ти "дражесни" муслимани, још од периода турске окупације преко првог и касније другог свјетског рата, у коме је гро муслимана био у усташама, који су са поносом подизали "три прста" која су за њих представља један народ, један рајх, једног фирера, и то под заставама са симболима полумјесеца и звијезде, па све до најновијег доба, требало би отворити посебан подфорум...


Заборавио си да муслимани нису починили ниједан злочин над Србима и да је овим посљедњим било све потаман за вријеме турске окупације...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2006, 19:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1825
Lokacija: Vijena
Micelijus je napisao:
Ко је овај "Milovan &ETH" ? Човјек којем се презиме пише са знаком "&" :lol:
Питам се само како се то изговара? :lol:


U pitanju je, vjerujem, Milovan Djilas.

Micelijus je napisao:
Да није ово само један од псеудонима фамозног "Малколма" или неког другог историчара сличног типа који представља "непогрешив" и "непристрасан" извор информација? :lol:


Takodje vjerujem da je ovo gore sto je zah iznio, gorka istina.

Micelijus je napisao:
Када би Срби почели да отварају посебне теме о сваком масакру и звјерству које су над њима починили ти "дражесни" муслимани, још од периода турске окупације преко првог и касније другог свјетског рата, у коме је гро муслимана био у усташама, који су са поносом подизали "три прста" која су за њих представља један народ, један рајх, једног фирера, и то под заставама са симболима полумјесеца и звијезде, па све до најновијег доба, требало би отворити посебан подфорум...


U ovome se slazem.

Ono sto mogu i zelim da kazem je da je stvarno sramotno cuti da su se ovakve i slicne stvari dogadjale u JEDNOJ drzavi (Kraljevini SHS) koja je trebala da na velika vrata uvede civilizacijske vrijednosti i da se drzi njih i da je zlocin prosao potpuno nekaznjeno od strane ondasnjih vlasti. U tome je poenta, ne uzimajuci u obzir sad sve dugee okolnosti: -Zasto se zlocin bas tad desio i da li je neko iz tih Sahovica prije 10, 50 ili 100 godina napravio zlocin nad ovim drugima koji su se poslije ovim prvim osvecivali. I koliko duboke korijene sve to ima (od "Istrage Poturica" pa nadalje...). Zna se ono crnogorsko: "Zub za Zub i Oko za Oko". Crnogorci (i Srbi i ovi samoproklamovani "Crnogorci") su u potpunosti nepovjerljiv narod, koliko medju sobom, toliko, a mozda i vise, prema drugima u susjedstvu.

Zah, Uveliko grijesis kad u ovakvim slucajevima koristis pojam "terorista" ili "terorizam". Nevjerovatno je koliko se sam termin u svakodnevnoj upotrebi na ovim prostorima "izlizao" i "banalizovao" do krajnosti, kao i upotreba pojma "genocida" za svaki veci ili manji pocinjeni zlocin (ovih ili onih). Zaista treba pogledati u prigodnim knjigama, sta podrazumijeva definicija ovih pojmova.

Ovo nije nacin kako da odgovoris Vincentu ili kome drugom. Uvijek kao protivodgovor mozes dobiti opis slicnog dogadjaja koji su ranije pocinili ovi drugi, itd..., pa do vremena kad su Turci prvi dosli u ove krajeve...
I opet Jovo nanovo! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2006, 12:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Michigenac je napisao:

Takodje vjerujem da je ovo gore sto je zah iznio, gorka istina.


...gora od gledanja bilo kakvog horora. Ti si za razliku od mnogih u stanju to uociti. Respect za to.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2006, 15:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2005, 21:29
Postovi: 400
Lokacija: Sicilia
Zah to i ako se dogodilo bilo je davno postoji li jedan dokaz za to osim price,ne nisu samo muslimani teroristi ima tu i IRA,ETA itdd :D ali ipak su muslimani najveci i najgori.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs