banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 11:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 821 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 42  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 14 Sep 2009, 16:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
Svako malo mediji otkrivaju nove zlocine koje su u ratu ili posle 45.izvrsili partizani.
Isto tako u novinama mozete procitati kako se neki cetnici rehabilituju,kako je dokazano da oni vrsili zlocine,kako je dokazano da su navosdni zlocini koji su kao ti ljudi izvrsili bili isfabrikovani od strane partizana.
Sve do 90ih su partizani i njihovi naslednici kontrolisali istoriju.Normalno je da ce se sada neki ljudi buniti i govoriti:nije istina!Prica kako su partizani bili bezgresni je smesna.

Ja ne tvrdim kako su svi partizani ili cetnici bili zlocinci ili obratno.Ja samo pisem da ce se neke stvari tek sada saznati.Potrebno je da se neke stvari otkriju kako bi mogli shvatiti sta se zaista desavalo od 41.-45.Zasto je toliko vlast posle 45.pisala i"borila se"protiv kralja i cetnika?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 14 Sep 2009, 16:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Majko supljiranja,vrijeme zekljucavati,sta li? Rus haj bjezi

Nego....Partizani....

Daleko od toga da sam istomisljenik sa Xentonix i Urbanim,ali ni bajne price o perfektnim partizanima i perfektnom sistemu ne piju vode. Primjer iz moje familije je da mi je did poslije rata zamalo strijeljan na pravdi boga,a njegov rodjeni brat,spomenicar i uzorna partizancina ,ubijen na golom otoku,a o tome nije niko ni zucno do 90-tih,pitam se zasto....Sistem jeste bio bolji od ovog danas,uistinu,kriminalci i kokosari su sjedili po zatvorima,ali je bilo i krupnijih po foteljama,koje nisi smio pogledati.
Kad vec spomenu vas dvojicu,bilo bi zanimljivo cuti vas odgovor u vezi alternative,tj da su se Srbi ipak opredijelili vecinom za cetnike,te da su isti "pobijedili",kakva bi buducnost nasih krajeva bila?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 14 Sep 2009, 19:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
ERROR je napisao:
bilo bi zanimljivo cuti vas odgovor u vezi alternative,tj da su se Srbi ipak opredijelili vecinom za cetnike,te da su isti "pobijedili",kakva bi buducnost nasih krajeva bila?

Kakva bi bila budućnost?Crna.Otprilike kao što je sada,možda i gore.I dalje bi 90% stanovništva živjelo na selu,rudnici bi bili u rukama stranaca kao i ostatak industrije,kralj bi i dalje varao na izborima kako njemu odgovara,možda bi ubili i nekoga u skupštini....Italije bi anektirala Crnu Goru i ostatak hrvatskog primorja.Hrvati bi se stalno bunili protiv centralizacije i kralja,"BMPO" bi u Makedoniji pravio sraanje,a Šiptari bi u saradnji sa njima i crnogorskom emigracijom radili protiv države.Srbije ne bi bilo.Kao ni Hrvatske,Bosne i Hercegovine,Slovenije i Crne gore.Bili bi 33 banovine :-? .

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 14 Sep 2009, 19:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
Да је остала монархија Југославија би имала приступ фондовима Маршаловог плана и не би наши људи ишли у Немачку 60-их година, него би они долазили код нас.
Хрвати би били стављени под протекторат, као Швабе, а не би два пута победили у једном рату, што рече Месић 1941 и 45.

И Краљ није учествовао на изборима, ко год победи , он остаје на престолу.

Зато сам против монархије.

_________________
Nikad Srbin kukavica nije,
smrt ga gleda , on se na nju smije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 14 Sep 2009, 20:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Нисам видовита Зорка да могу да кажем шта би било.
Ја лично сматрам да је то била боља опција за српски народ јер би на тај начин избјегли комунизам..
Погледајте само колико људи су комунисти стрељали по Београду након завршетка рата.
Наравно, сваки живот је драгоцјен, и ничији није вреднији од нечијег другог.. али ти људи су побили тадашњу српску елиту.
Академске грађане, учене људе.. све оне који су могли да им засметају.

Такође мислим да би било мање српских жртава.. што значи да би нас данас било далеко више и да би Србија сигурно била јача, већа и моћнија.
Причати даље на ту тему је исто што и писати филмски сценарио ..
То је само моје виђење ствари..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 14 Sep 2009, 22:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
TBPTKO je napisao:

И Краљ није учествовао на изборима, ко год победи , он остаје на престолу.


Nisam ni mislio da je Kralj učestvovao na izborima ali je otvoreno manipulisao da bi njegova strana imala apsolutnu večinu u skupštini.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 14 Sep 2009, 22:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Sad sta bi bilo da je bilo...ko ce znati? Ipak mislim da bi bilo nemoguce da se jedna monarhija odrzi bez ideje bratstva i jedinstva jer kako kralj da prezivi sa toliko "razlike" izmedju nasih naroda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 14 Sep 2009, 22:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Avg 2009, 13:06
Postovi: 300
Lokacija: mjesec
Moze covjek nesto naucit i na ovom forumu ja nebih rekao da sam nesto naucio nego da sam potvrdio ono sto sam i dosad znao a to je da vrijeme prolazi a da ono zlo ostaje i dalje samo mjenja imena i boje.Glupa istorija uvjek jedna te ista vrti se na ovim prostorima vec vjekovima.
Mi ljudi kazemo za sebe da smo pametni a ustvari smo tako jadni,glupi i primitivni jer eto neznamo drugacije nego mrzit,svi smo mi Slaveni svetri naroda bilo to nekome krivo ili ne to je cinjenica!
E zato iz inata necu da mrzim nikoga i bolime me sta ce ko poslije da komentarise!
Mislio sam da bi ova tema mogla da bar malo pribliziti ljude razlicite vjere a istog plemena,al eto prevario sam se!
Nemojte me lagat kosto su vas slagali da vam preci nisu bili partizanu vrijedjate mi inteligenciju,gdje odjednom nestase ti silni komunisti i partizani,nisu nestali samo kapute zamjenili,vjerujte nije sramota rec "Moj djeda je bio partizan"!
Ono cime se u civiliziranom svijetu i Evropi ljudi ponose mi se stidimo eto takvi smo mi Slaveni-glupi do bola 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 14 Sep 2009, 22:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Tako je ilche i zato sam ja u svome postu namjerno napisao "razlike" izmedju naroda...to sam napisao zato sto smo svi isti ( po meni ) osim vjere. Ali kao sto si ti napisao samo se kod nas istorija ponavlja i to najvise svakih 50 godina, ja se onda pitam zasto je ucimo? Bolje ne trositi taj papir,ucitelje,profesore,vrijeme i sve ostalo ako nista ne mozemo da naucimo! I ono sto sam u jos jednom postu napisao je to da citav svijet slavi pobjede nad fasizmom a mi (koji smo najvise dali u toj borbi) se stidimo te borbe i tih heroja!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 15 Sep 2009, 08:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
_zoka je napisao:
TBPTKO je napisao:

И Краљ није учествовао на изборима, ко год победи , он остаје на престолу.


Nisam ni mislio da je Kralj učestvovao na izborima ali je otvoreno manipulisao da bi njegova strana imala apsolutnu večinu u skupštini.



Koja njegova strana ?

U Brtitaniji kraljica vlada bez obzira ko je premijer.
U Kraljevini SHS i jedan Stjepan Radić koji se zalagao za republiku, kad mu je kralj ponudio da uđe u vladu, počeo je prilčati na mitinzima, da je najbolja ona republika na čijem je čelu kralj :evil3:

_________________
Nikad Srbin kukavica nije,
smrt ga gleda , on se na nju smije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 15 Sep 2009, 09:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Citiraj:
6. јануара 1929. године, користећи као изговор политичку кризу коју су изазвала убиства, краљ Александар је укинуо Видовдански устав, распустио Народну скупштину и завео личну дикататуру, којом се забрањује рад свих политичких странака и синдиката.[17] Краљ Александар објавио нови устав, који је пренео извршну власт на краља. Одредба о тајном гласању је одбачена, а притисак на јавне раднике да гласају за владајућу странку ће бити особина свих избора одржаних под Александровим уставом. Даље, половину Горњег дома је директно именовао краљ, а предлог закона је могао постати закон након усвајања у једном дому и такође ако га одобри краљ. Такође је 3. октобра променио име државе у Краљевина Југославија, прогласио идеологију „интегралног југославенства“[17] и променио унутрашњу поделу са 33 области на 9 бановина.


Očigledno da je postojala njegova strana...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 15 Sep 2009, 15:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Ја знам да би за Србе било боље да никада нису доспели под комунизам. А како би било осталима не знам али и не занима ме.
Манипулација на изборима је било увек од када постоје. Јуче, данас, сутра.
Зар нису комунисти лажирали прве и једине изборе у ФНРЈ?
Јесу.
КПЈ је уништила српско национално биће и тај њен рад ми осећамо и данас поготово што ученици исте и данас дан руководе српским народом. Док их биологија не уништи нема нама напред.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 15 Sep 2009, 16:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Pa dobro onda urbani a zasto je onda najvise srba bilo u KPJ...ok kao najveci narod u Jugi stoji ali oni su i u WW2 najvise stradali kao partizani! Ipak su se oni opredjelili za komunizam jer da su svi mislili na dominaciju svoje nacije nad drugima onda bi se pridruzili nacionalnim vojskama! Jel tako?
Sad sta bi bilo bolje za srbe to ti ne znam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 15 Sep 2009, 16:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Зато што су Срби лако подводљив народ. Не само да је највише Срба било у КПЈ него су они били и највећи комунисти. Сви остали народи односно њихови предаставници су виеш водили рачуна о интересима свог народа док су Срби у КПЈ искључиво спроводили директиве КПЈ, наравно на штету Срба.
Нешто касније су се пробудили али су одмах добили по ушима (Лека Ранковић и ко.)

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 15 Sep 2009, 16:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
taman naletio na ovo, pa eto vam jos jedan komentar.

Društvo Josip Broz Tito poziva građane da se suprotstave napadu na BiH

Društvo ''Josip Broz Tito'' poziva progresivne nevladine organizacije, antifašiste i ostale građane BiH da se udruže i suprotstave napadu retrogradnih snaga i neofašista u državnim organima i organizacijama, na BiH i njene institucije, a posebno na rijetke aktere koji se zalažu u borbi protiv korupcije i druge vrste kriminala, kao što je Dragan Lukač koji je smijenjen s mjesta pomoćnika direktora SIPA-e.
"Od državnog parlamenta i ostalih relevantnih organa treba energično tražiti smjenu predsjedavajućeg Vijeća ministara Nikole Špirića, koji prkosno krši ustavne odredbe, a od Bonske ovlasti i ukloni direktora SIPA-e Mirka Lujića, te na taj način olakša i podstakne rad Antikorupcijskog tima", rečeno je iz Društva.
Društvo ''Josip Broz Tito" izražava i nezadovoljstvo reakcijom domaćih organa vlasti, na Dodikovo i Čovićevo manipuliranje građanima i njihovim podsticanjem da demonstriraju protiv državnog tužiteljstva i Suda BiH.
Urušavanje BiH i sva zla koja se čine na tom planu imaju potpuno jasan cilj, a to je spašavanje kože najvećim kriminalcima u političkim i stranačkim strukturama u našoj zemlji, smatraju u Društvu. (Fena)

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 15 Sep 2009, 16:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Avg 2009, 13:06
Postovi: 300
Lokacija: mjesec
Ja bih pre rekao da su nacionalisti bilo koje nacije lako pvodljivi uostalom to je i cinjenica. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 15 Sep 2009, 16:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Ja bih najprije rekao da su svi podvodljivi i gotovo... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 15 Sep 2009, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
crni_bl je napisao:
Ja bih najprije rekao da su svi podvodljivi i gotovo... :D

crni, je li to bjezanija?
nisu, da je tako ne bi tito 48 rekao NE rezoluciji informbiroa.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 15 Sep 2009, 16:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Ma kakva bjezanija cicak...nista od toga!!!!!!
E zato je trebalo imati m..., a toga je imao Tito, za izvoz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Partizani
PostPoslato: 15 Sep 2009, 16:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
crni_bl je napisao:
Ma kakva bjezanija cicak...nista od toga!!!!!!
E zato je trebalo imati m..., a toga je imao Tito, za izvoz!

@urbani...
dje ti je kralj bio u to vrijeme? potpiso kapitulaciju, pokupio zlato i pare i sve sto je imao i kidanac. ostavio svoju zemlju i svoj narod. ajd nemoj vise o njemu maaaajke ti! poredis ga sa engleskom kraljicom i danskim kraljem? pih!

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 821 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs