banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2886 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 145  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Sep 2022, 11:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2521
Зли језици би рекли у најбољим годинама за одрадити још мандат два у нечему :D

Послато са 2107113SG помоћу Тапатока

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 11:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Čiča iz Rogače je napisao:
Čisto sumnjam da će imati motiv da se diže iz pepela.Zagazio je u sedmu deceniju života,okružen ulizicama u stranci koja će se raspasti na isti način kako je nastala....iz interesa.
Vlast je najjača droga.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 14:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Skoro sam bio u Švici i oduševio sam se njihovim sistemom.
Dobiješ poštom na kućnu adresu glasačke listiće i glasaš na lokalnom, kantonalnom i saveznom nivou. Uz glasačke listiće dobijaš i knjižicu objašnjenja gdje fino sažeto piše o čemu se glasa, ko šta predlaže i za šta se zalaže.
Možeš skroz na miru da se informišeš i posvetiš donošenju bitnih odluka za društvo...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Zanimljivo da BN ovo piše. Neki nagovještaj? :)

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 17:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Ko glasa za ove papke da mi je znati samo? Ok razumijem ove uhljebljene i njihove porodice/prijatelje. Ali zašto bih ja neutralan glasao za ove SNSD satelite. Ne vidim nijedan razlog. Ako sam već za tu priču, onda ću glasati za Dodika direkt a ne za ove. Da bar neki od ovih lidera ima neku harizmu, bilo šta. Nego su tu Stevandić, Čubrilović pa onda onaj Selak itd. Ne daj Bože nikome. Ko njima daje glasove u tolikom broju živo me zanima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 18:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Daky je napisao:
Zanimljivo da BN ovo piše. Neki nagovještaj? :)

Slika
US će se svrstati na onu stranu na koju namigne Vučić.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 19:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Castra je napisao:
Skoro sam bio u Švici i oduševio sam se njihovim sistemom.
Dobiješ poštom na kućnu adresu glasačke listiće i glasaš na lokalnom, kantonalnom i saveznom nivou. Uz glasačke listiće dobijaš i knjižicu objašnjenja gdje fino sažeto piše o čemu se glasa, ko šta predlaže i za šta se zalaže.
Možeš skroz na miru da se informišeš i posvetiš donošenju bitnih odluka za društvo...

Kod nas bi svi uzeli taj glasački listić i išli redom do vrata političkih subjekata te licitirali ko će više platiti za glas :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 19:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Ideja ti je genijalna.
Trebalo bi je uvrstiti u izborni zakon.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2022, 21:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Direktna demokratija-Balkan stajl

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2022, 17:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
kako elokventno i na finjaka episkop Dimitrije stavi iskompleksiranog lajavca sa napoleonovskim pretenzijama na njegovo pravo mjesto.

Citiraj:
Tok izlaganja gospodina Vukanovića, iako ne baš jasno artikulisan, sugeriše da je upravo on vrhovni crkveni autoritet koji razrješava, smjenjuje, protjeruje i premješta episkope i sveštenike na teritoriji Hercegovine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2022, 19:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Ne znam u čemu je problem, Grigorije je s Dodikom bio kao nokat i mesto, za sve vrijeme njegovog stolovanja u Trebinju.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2022, 22:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Lajavac je trn u peti gori nego Jelena izgleda

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2022, 09:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
Citiraj:
Od Svetog Savet do danas srpski narod nije imao većeg izroda, nemoralnijeg i nedostojnijeg patrijarha, i svakako da je svojim neprimjerenim ponašanjem zaslužio da se smijeni i ponizi na vandrednom Saboru, a da se za patrijarha izabere neki skromni podvižnik koji se neće baviti politikom već će se pridržavati 10 božijih zapovjesti i pomoći moralnu obnovu uništene nacije!


Citiraj:
Umjesto što dijeli ordenja srpskim nesrećama koji izdaju Kosovo i srpski narod, nedostojni Pri Pejd Irinej trebao bi reći da li je tačno da ima djecu, gdje ih je i kod koga krio za vrijeme bombardovanje NATO-a 1999. godine? Koliko nedostojnih vladika sjedi sa njim na Saboru, i koliko imaju vanbračne djece u celibatu?


Citiraj:
Pokaj se i povuci Nedostojni Grešniče, podnesi ostavku i zatvori se u neku pećinu i manastire, okajavaj grijehe strašnog mjesta na kome sjediš i prestani više da sramotiš Crkvu, narod, državu i svoje časne prethodnike!


Citiraj:
Znam da sam bio tema brojnih Sabora...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2022, 09:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
kosta je napisao:
kako elokventno i na finjaka episkop Dimitrije stavi iskompleksiranog lajavca sa napoleonovskim pretenzijama na njegovo pravo mjesto.

Citiraj:
Tok izlaganja gospodina Vukanovića, iako ne baš jasno artikulisan, sugeriše da je upravo on vrhovni crkveni autoritet koji razrješava, smjenjuje, protjeruje i premješta episkope i sveštenike na teritoriji Hercegovine.


Bilo bi dobro da imamo na uvid i šta je Vukanović rekao. Prema crkvi se Srbi, bili crkveni ili ne, trebaju odnositi u najmanju ruku sa poštovanjem, a Vukanović je prznica pa vjerovatno tu i tamo pređe neku granicu, ali je u principu vjerovatno jedini neiskvaren domaći političar od ovih što su najviše u javnosti.

Što se vladike Grigorija tiče, on se možda nije lično oglasio jer se trenutno bavi važnijim temama, poput ukidanja milenijumskih tradicija pravoslavne crkve o (ne)pričešćivanju žena u vrijeme ciklusa, (ne)nošenja marame i duge suknje u crkvi i slično. A usput, čim se dohvatio Njemačke, poletio je sa zatvaranjem crkava u vrijeme kad su ostali pastiri pruižali jak otpor tome... imao je onaj jedan lapsus lingve, vjerujem, ne slučajan, da mi je samo da se sjetim kako tačno... kapitalac je bio.

U svakom slučaju, kad vladika Grigorije kaže da je nebo plavo, a trava zelena, ja to ipak radije provjerim na nekoliko mjesta. Ne bi to bio ni prvi, ni posljednji arhijerej i čovjek crkve koji je zalutao u prelest, otpadništvo ili čak jeres.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2022, 09:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
kosta je napisao:
Citiraj:
Od Svetog Savet do danas srpski narod nije imao većeg izroda, nemoralnijeg i nedostojnijeg patrijarha, i svakako da je svojim neprimjerenim ponašanjem zaslužio da se smijeni i ponizi na vandrednom Saboru, a da se za patrijarha izabere neki skromni podvižnik koji se neće baviti politikom već će se pridržavati 10 božijih zapovjesti i pomoći moralnu obnovu uništene nacije!


Citiraj:
Umjesto što dijeli ordenja srpskim nesrećama koji izdaju Kosovo i srpski narod, nedostojni Pri Pejd Irinej trebao bi reći da li je tačno da ima djecu, gdje ih je i kod koga krio za vrijeme bombardovanje NATO-a 1999. godine? Koliko nedostojnih vladika sjedi sa njim na Saboru, i koliko imaju vanbračne djece u celibatu?


Citiraj:
Pokaj se i povuci Nedostojni Grešniče, podnesi ostavku i zatvori se u neku pećinu i manastire, okajavaj grijehe strašnog mjesta na kome sjediš i prestani više da sramotiš Crkvu, narod, državu i svoje časne prethodnike!


Citiraj:
Znam da sam bio tema brojnih Sabora...


Sve dobro napisao, sem ovog prvog D u vanredno, to mu je bila boljka prije. :lol: Za vladiku Dimitrija nikad nijednu ružnu riječ nije rekao, zato što čovjek i jeste uredan.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2022, 09:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
znam brate, car je: samo da je njemu 6 mjeseci pa da vidiš ša je ministar policije/predsednik vlade/predsednik republike/član predsedništva/vladika/patrijarh.
rođeni multipraktik-vođa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2022, 10:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Dobar je, za početak. U takvoj smo propasti da trebaju prvo takvi fanatici, da se počisti što više onoga što ne valja, da se pripremi teren za neku čestitu i obrazovanu mlađariju koja možda ima znanja, ali se boji da krene na ovakav uspostavljen sistem (pa su nagulili napolje po Austrijama i Njemačkama, da ta diploma i 15-20 godina škole ustvari znači nešto...). A ne treba se bojati Vukana da će zapasti u neko revolucionarno ludilo, neće imati toliku moć, niti je baš budala tolika, ako i voli galamiti. Neka ga tu okolo, a ribaće on i "svoje" kao i ove sadašnje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2022, 05:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 02:18
Postovi: 181
Све указује на најубједљивију побједу СНСД-а од 2006.

Довољно је погледати резултате свих избора од 2014. када је опозиција имала свој врхунац, a од тада су у слободном паду.

Нпр. посљедњи локални у поређењу са претходним:

Spoiler:
Slika
Slika



СДС/ПДП изгубили скоро 30% гласова, а СНСД имао раст од 6%. Шта се промијенило у посљедње двије године да би се преокренуо тај тренд? Ја мислим да је опозиција наставила са пропадањем.

Нема ту шта да се тражи ако не дође до неке масовне издаје Додика од стране коалиционих партнера, у коју ја не вјерујем.

Видим да се ствара хајп око Тривићке, али ја стварно не видим начин да она побиједи Додика изван мјехура алтернативне стварности коју креира БН, Васке и екипа. :D


Дакле, моја предвиђања:

Убједљива побједа Додика и Жељке.

За Народну скупштину: СНСД > СДС+ПДП+ДНС


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2022, 12:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Moguće da si u pravu jer svi slijepci izlaze i glasaju za SNSD

https://www.rtvbn.com/4032829/zbog-izbo ... oslijepilo

Inače direktorica Doma zdravlja u Bijeljini je iz SNSD-a.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2022, 12:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
E sad fino pozvati direktoricu i sve provjeriti. Kad je izvršen pregled, na osnovu koje dokumentacije itd.
Pa da vidimo može li objasniti.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2886 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 145  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs