banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2884 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 145  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Okt 2022, 17:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Mile je dobio oko 280k a koalicija za skupstinu oko 320k Jelena dobila oko 250k a SDS, PDP, Vukan i Selak oko 190k


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2022, 17:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Možda Dodik da traži ponavljanje izbora :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2022, 17:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
2018 za skupstinu
SRPSKA DEMOKRATSKA STRANKA - (SDS-SRSRS-SRS) 123.51
PDP RS - MLADEN IVANIĆ 69.948

Ovako kad pogledas da se zapitas sta e Boro radio 4 godine


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2022, 17:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
danijell je napisao:
Možda Dodik da traži ponavljanje izbora :lol:

Prije da će neko biti biven jer se nije držao dogovora :iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 09:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Rocker je napisao:
A jebao vas Igor, pa covjek je izasao iz politike jos dok je bio gradonacelnik.

Mene zanima kako je Jelena imala tako dobar rezultat u Bijeljini, jer ezdes i pedepe glasovi kad se saberu opet fali.
Dakle - pokrali.


Računam, kao što je i Željka neproporcionalno rasturila Šarovića na nivou Predsjedništva, iako je i sam vrlo nepopularna. Ima dosta ljudi da glasaju po tom što im se neka osoba sviđa / ne sviđa, a ne za stranku. Ja sam od svoje tetke, koja bukvalno kipi i godinama na ovu vlast i sad na ovo što smatra krađom (još malo pa 70, bolesna, šećer, kukovi i ne znam šta još, ali hoće po svaku cijenu na autobus iz prigradskog sela i na proteste danas), čuo "Pa, možda je i bolje što je ova tamo u predsjedništvu". Zato što ljudi ako i begenišu Jelenu/Draška kao relativno nove pojave, ne mogu smisliti Šarovića, npr. Dakle, moglo se desiti i obrnuto, da je Jelena u nekim mjestima prebacila sopstvenu koaliciju. Neko neće da glasa za lokalca iz stranke, ili mu je neko kupio glas za obećanje za posao i sl...

A zanimljiv rasplet u SNSD, sa Igorom. Ovakva "ubjedljiva pobjeda", a šutneš promptno jednog od najznačajnijih kadrova od osnivanja stranke. Ccc, pa toliki razlog za slavlje, a oni po kaznama, kao da su izgubili. Znači bili su toliko nervozni što Radojičić nije obezbijedio još neku hiljadu glasova, ono kad je ubjedljivo, a daj nek bude još ubjedljivije, jelde, neka bude 70% skupštine čisto SNSD :)
U svakom slučaju, po onom što sam od par ljudi čuo, Radojičić neće baš pustiti suzu za strankom i politikom.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 14:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
https://youtu.be/Cd6Eowhj16I

Zanimljiv način da se dobiju izbori. Bravo.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 14:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Dce/02 je napisao:
https://youtu.be/Cd6Eowhj16I

Zanimljiv način da se dobiju izbori. Bravo.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
Dokazati da je snimak vjerodostojan, ta ako jeste, krivicne prijave za clanove BO.

Mozda jeste, mozda nije... ja sumnjam u snimak jer ne vjerujem da bi neka budala ovo snimala. Mozda je ovo montirano, tj napravljeno da ovako izgleda?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 15:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
E jbg Wizzy sada.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 15:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Ne zajebavam se... stvarno tako mislim.

Stavi se u situaciju da imas zadatak nekako napraviti pricu oko izbora da izgleda kao kradja, a u stvarnosti nemas mesa. Jbg... meni bi prvo palo na pamet ovako nesto. Isprintas nekih glasackih listica i snimis ovakav snimak (ne vide se lica, lokacija) . Preko 95% ljudi ce povjerovati da je to istina (jer je takvo sumorno okruzenje).

Zato i kazem, utvrditi vjerodostojnost snimka, pa na osnovnu toga kazniti ove, ili one...Ako se utvrdi da je snimak vjerodostojan, pohapsiti aktere da se ovakve stvari ne desavaju nikada vise, ni za ovu, ni za onu stranu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 16:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
valjda pravnik zna šta je neoboriv dokaz. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 16:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
E jbg kosta sada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 16:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 686
wizzy_bl je napisao:
Dokazati da je snimak vjerodostojan, ta ako jeste, krivicne prijave za clanove BO.

Mozda jeste, mozda nije... ja sumnjam u snimak jer ne vjerujem da bi neka budala ovo snimala. Mozda je ovo montirano, tj napravljeno da ovako izgleda?


Montaža sigurno, prosto je nemoguće da se ovakvo nešto desi u Doboju.

Sent from my LE2123 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Poserem se u državu i društvo, što onaj njemački šupak ne nametne izborni da ide na elektronsko glasanje. 21. vijek. Pa ne bi slušali laprdanja jeste pokralo nije pokralo.... kao i zakon o porijeklu imovine. Vrana vrani ne kopa oči.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 16:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
wizzy_bl je napisao:
Ne zajebavam se... stvarno tako mislim.

Stavi se u situaciju da imas zadatak nekako napraviti pricu oko izbora da izgleda kao kradja, a u stvarnosti nemas mesa. Jbg... meni bi prvo palo na pamet ovako nesto. Isprintas nekih glasackih listica i snimis ovakav snimak (ne vide se lica, lokacija) . Preko 95% ljudi ce povjerovati da je to istina (jer je takvo sumorno okruzenje).

Zato i kazem, utvrditi vjerodostojnost snimka, pa na osnovnu toga kazniti ove, ili one...Ako se utvrdi da je snimak vjerodostojan, pohapsiti aktere da se ovakve stvari ne desavaju nikada vise, ni za ovu, ni za onu stranu.
U smislu krivične odgovornosti da. Može se doći do autora ovog snimka, nemaj sumnje u to. Dakle, hajde da ga nađu pa ćemo vidjeti je li autentičan ili ne. Pa ond ase mogu i kažnjavati akteri.
Ali, ovaj snimak, za koji ne sumnjam da je autentičan, samo pokazuje jedan od načina krađe.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 17:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
U Doboju nikad nisu krali listiće, samo su ubacivali svoje. Tako je Obren vladao od samog početka.

Taj snimak je smiješan, pokazuje da neko cijepa jedan listić na nekom ko zna kojem mjestu.
Da se spriječi krađa je skoro nemoguće jer su to ljudi koji to rade godinama i imaju sve potrebne podatke da umjesto nekog upišu glas. Samo opširna forenzička analiza zapisnika i listi gdje se potpisuju glasači može pomoći, angažovati bazu CIPS-a sa potpisima i možda čak neki AI da to sve skenira, sortira i uporedi.
Ali to bi trajalo, plus većina ljudi samo stavi paraf a ne potpisuje se kao za ličnu.

Ako se ostane na papirnim listovima, trebalo bi implementirati jednostavan sistem sa QR kodom, svaki listić da ima QR kod koji se cijepa, glasač ga ponese sa sobom.
Baza u koju bi se unosili listići povezana na neki frontend, isto kao i fiskalni računi sa QR kodom - da svako može provjeriti kome je njegov glas dodijeljen. Benefiti ovoga su daleko veći od eventualne opasnosti po tajnost glasanja.
To neće riješiti problem ubacivanja listića ili krađe/kupovine identiteta, ali to je najmanje 90% ukupnih glasova (pravih glasača) pa mislim da bi to u najmanju ruku moglo umiriti javnost i svakako umanjiti manipulacije i greške.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 17:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Dec 02
Hoces reci da je CIK u Doboj dostavio vise listica nego sto je predvidjeno za neko biracko mjesto pa se mogu cjepati kliko ti volja? Pretpostavlja i u Zvornik. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 17:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ja sam čuo da su se listići mogli nabaviti preko SDA.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 17:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Tabako Pit je napisao:
Dec 02
Hoces reci da je CIK u Doboj dostavio vise listica nego sto je predvidjeno za neko biracko mjesto pa se mogu cjepati kliko ti volja? Pretpostavlja i u Zvornik.
Nije cik jedini distributer

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 17:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Doboj ima najmanje nevažećih listića, koji nisu prazni listići, u izborima za Predsjednika RS. 2.82%. Najviše za Parlamentarnku skupštinu BiH. Skoro 3.5%.
Moje biračko mjesto u BL, gdje je Jelena ubjedljivo uzela, ima 2.72% nevažećih nepraznih listića.

Iznad prosjeka je par biračkih mjesta u Doboju. Dom kulture Usora, Srednjoškolski centar... Može se pregledati za sva izborna mjesta i skratiti snimak, pa pokušati naći odakle je tačno snimak. Ako nije montaža. I smanjiti razliku za nekih 10 glasova.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 17:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
meni je drago što sam u dva skoka jednog čojeka vratio njegovoj profesiji. 8)

kakva je ovo anemična veličanstvena masa kraj Draškove fontane, zaspaće uz Žigonicu!?
oće li biti neke akcije, oće li sisa Boro naskočiti na kornjače na Malti?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2884 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 145  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs