banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 08:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Okt 2020, 18:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Šta je četo?
Ratujemo li i ovaj put?
Na čijoj strani?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Čuj na čijoj!Slika

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 20:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ako porediš Artsakh i Kosovo, zar nismo mi više u poziciji kao Azeri?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 20:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23488
Gledano istorijski, ne.
https://en.wikipedia.org/wiki/Culture_of_Artsakh

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 20:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ne znam, zadnjih nekoliko godina fino komuniciramo sa Azerbejdžancima, oni nam daju i neke donacije.

https://avaz.ba/vijesti/bih/532248/dzaf ... e-i-do-bih

Da ima volje Rusi i Turci bi davno rješili ovaj konflikt.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 20:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Stvari su vrlo jednostavne - Jermeni izrazito motivisani, sposobni i jako dobro obuceni + kontrolisu prednji nagib.
Azeri naoruzani i imaju pare, ali su prakticno nesposobni sto ih je kostalo i u 90tim.

Popalice ih Jermeni ko osove.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Neko je činim"se bacio oko na Azerbejdžanska naftna polja i plin.Jeste da u tome području godinama radi konflikt, ali ovaj put bi se neko sa strane mogao okoristiti.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Postoje planovi za gasovod do Turske, a od toga nema nista sve dok postoji Jermenija.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 21:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
filozof sa vrbasa je napisao:
Ne znam, zadnjih nekoliko godina fino komuniciramo sa Azerbejdžancima, oni nam daju i neke donacije.

https://avaz.ba/vijesti/bih/532248/dzaf ... e-i-do-bih

Da ima volje Rusi i Turci bi davno rješili ovaj konflikt.



Kome nama

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 21:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Azejberdžan dobro klepa iz vazduha, mada Jermeni vraćaju milo za drago na kopnu.
Djeluje gusto, a opet Azejberdžan ima i više para i ljudstva..

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 22:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23488
Rocker je napisao:
Postoje planovi za gasovod do Turske, a od toga nema nista sve dok postoji Jermenija.


Misliš ovo?

Spoiler:
Slika

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 22:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ne.
Pogledaj malo geografiju - Azeri su turkofoni narod sa jako bliskim kulturnim vezama sa turskom + jezici su im jako slični i priča se da se međusobno razumiju bez potrebe za prevođenjem.
Iako su Šiti sekularni su i otud veoma čudna stvar da Iranci navijaju za Jermene, iako bi bilo logično da je Iran na azerskoj strani zbog iste religije.

Što se geografije tiče, Azerbejdžanska eksklava Nahičevan (ili kako već) se graniči sa Turskom ali na njihovu žalost nemaju kopnenu i direktnu vezu sa mainland Azerbejdžanom jer se tu ispriječila Jermenija + dio koji su Jermeni okupirali do '94.
Sasvim je logično za pretpostaviti da u Turskoj postoje jake tendencije da se kopneno povežu sa ostatkom turkofonog svijeta što bi ima dalo nemjerljivo značajan ekonomski i strateški potencijal.
Moja duguročna procjena je da će se ići na takav deal, da se Jermeniji da Nagorno Karabah a da za uzvrat Jermenija da "koridor" do Azerbejdžana duž iranske granice.

Naravno, od toga nikad neće biti ništa jer to neće dozvoliti velike sile jer bi na takav način Turska postala enormno jaka u energetskom pa i svakom drugom smislu.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 22:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Jermeni traže primirje, moguće je da ne mogu tako lako nadoknaditi gubitke.
Azerbejdžan zauzeo neke male dijelove teritorije, izgleda da samo čvakaju dronovima...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 22:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Danas čuh zašto je Iran na strani jermena, navodno zato što u graničnom pojasu u Iranu živi ogroman broj jermena , u nekim su oblastima velika većina.....Do sada ti jermeni nisu talasali i tražili nezavisnost, što se vrlo lako može dogoditi ako Iran okrene ćurak pa podrži Azerbejdžan ili još gore ako Nagorno- Karabakh padne u ruke Azerbejdžana.

Roker, Jermeni nisu okupirali Nagorno Karabah, oni su tamo u ogromnoj većini ako čak nije taj kraj tamo toliko etnički čist da su ostali narodi statistička greška u odnosu na Jermene.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 22:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23488
Ali opet, koji gasovod ne može zbog Jermenije kada je prošao TANAP? Ima čini mi se još jedan koji ide paralelno. Onom donjom stranom, ako bi i napravili koridor, prvo što nije baš pogodno provlačiti gasovod. I onda u Turskoj ulaziš na područje gdje su Kurdi većina i gdje su najaktivniji...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Tanap se smatra nebezbjednim zbog juzne osetije + prolazi kroz gruziju sto takodje povlaci odredjene probleme, koji nisu samo novcani.

Zeljo, Nagorno Karabah je samo polovina teritorije koji drze Jermeni, pogledaj malo karte, oni se nisu zajebavali i pocistili su jos sedam regija.

Sto se tice Irana, ima tu i znacajan broj azera sto za Iran predstavlja politicki problem ukoliko bi se kopneno spojili turska i kaspijski basen. Zna se da Iran nije u ljubavi sa Brkom.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2020, 23:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23488
Pa tamo gdje god provučeš gasovod nešto ima da ugrozi stabilnost. Jedino da pobiju sve Jermene i Kurde... Pa onda kroz planine. Samo što, trenutno i nema nekog kapaciteta tu da može praviti konkurenciju Rusima. Recimo Srbija ne može ništa da dobije i da dobije krak. Jer kada uzme Turska, malo ostale države. Sve ostalo Italija rezervisala. I taj gasovod već radi neko vrijeme... Možda da Kazahstan pogura. Ali njima je bliža i sigurnija Kina.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Okt 2020, 00:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
GialloRosso je napisao:


Kome nama


Citiraj:
Uskoro realizacija azerbejdžanske donacije za gerijatrijski centar u Banjaluci i Mostaru - Sarajevo dobija školu za slabovidnu djecu

https://ba.ekapija.com/philanthropist/6 ... u-sarajevo

Citiraj:
Skupština opštine Krupa na Uni prihvatila je donaciju Ambasade Azerbejdžana od 26.000 evra za izgradnju rodne kuće književnika Branka Ćopića u selu Hašani.

http://www.radionovigrad.com/index.php/ ... na-opravku

Citiraj:
Želim da se zahvalim pre svega predsedniku Azerbejdžana (Ilhamu Alijevu) koji je odgovorio na naš poziv tokom vanrednog stanja, svakako i poštovanom ambasadoru Azerbejdžana, koji jako dobro poznaje Srbiju i pokazuje poštovanje i ljubav prema Srbiji", rekla je Brnabić.

Ona je rekla da je u razgovoru sa ambasadorom Eldarom Hasanovim ukazala da je Azerbejdžan bio prva zemlja koja je 2014. nakon poplava pritekla Srbiji u pomoć i tačno na današnji dan 2014. je sleteo prvi avion pomoći Srbiji iz Azerbejdžana, za te katastrofalne poplave.


http://rs.n1info.com/Vesti/a601304/Prem ... dzana.html

Citiraj:
KRAJ PRIJATELJSTVA BEOGRADA I BAKUA: Srbija je slala municiju Armeniji koja je napadala Azerbejdžan!
"Srbija tajno naoružava neprijatelje Azerbejdžana", tako portali iz Azerbejdžana pišu o vezama Vučićeve vlasti sa zvaničnim Jerevanom

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/16 ... jdzan.html

Citiraj:
Vučić: Srbija prodavala oružje i Azerbejdžanu i Jermeniji
Dok iz Ambasade Azerbejdžana u Beogradu traže od nadležnih u Srbiji da se suzdrže od prodaje oružja Jermeniji, predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se 27. jula oglasio prvi put od otvaranja ove afere, izjavio je da se i jednima i drugima prodaje naoružanje koje proizvodi Srbija, jer je to jedini način da se obezbedi uspešnost domaće namenske industrije.

"Nama su prijatelji i Azerbejdžan i Jermenija. Desetostruko smo prodali više naoružanja Azerbejdžanu u poslednjih nekoliko godina", kazao je Vučić na konferenciji za medije u prostorijama Srpske napredne stranke, kojom predsedava.


https://www.slobodnaevropa.org/amp/stefanović-sa-ambasadorom-azerbejdžana-nakon-izvoza-srpskog-oružja-u-gruziju/30765770.html

Citiraj:
U januaru 2013. godine Markovićeva je, kao poslanik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH zajedno sa Klubom SNSD-a, bila predlagač rezolucije o podršci teritorijalnoj cjelovitosti i suverenitetu Azerbejdžana.



“Rezolucija je usvojena u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH. To nije uradila samo BiH. To su uradile i neke druge države, prije svega, Srbija koja je donijela istu takvu rezoluciju. I to se u potpunosti uklapa u kontekst koji poštuju i pridržavaju se odredbi međunarodnog prava. A, to znači da je teritorijalni integritet i suverenitet jedne priznate države nepovrediv i da se kao takve moraju poštovati. S te strane mislim da BiH ništa nije pogriješila i da je na taj način samo potvrdila da je jedna od zemalja koja poštuje odredbe međunarodnog prava, kao što je to uradila i Srbija” izjavila je Markovićeva juče za Anadoliju i dodala “Te se rezolucije sa ove vremenske distance mogu smatrati kao deklarativna podrška jednoj zemlji, potpuno logična u tom trenutku.”


https://istokrs.com/izdvojeno/usaglasen ... rbejdzanu/

Citiraj:

Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je, nakon sastanka sa predsjednikom Azerbejdžana Ilhamom Alijevim u Bakuu, da će Republika Srpska i BiH dobiti napajanje gasom sa gasovoda koji gradi Azerbejdžan.

– Poznato je da Azerbejdžan gradi južno krilo gasovoda koji treba da završi u Italiji, sa krakom ka Crnoj Gori, a preko njega do Republike Srpske i BiH. Razgovarali smo na tu temu i rekli da tu nema nikakvih problema oko izgradnje – rekao je Dodik za Radio-televiziju Republike Srpske.

Dodik je precizirao da to znači da će Republika Srpska i BiH dobiti napajanje gasom sa druge strane, dakle iz pravca Crne Gore.

On je rekao da će u tom pogledu naredne godine biti održan forum, koji bi trebalo da pospiješi izgradnju ovog gasovoda.

PROČITAJTE JOŠ
"BiH ĆE BITI PRIKLJUČENA NA GASOVOD" Sastanak Dodika i predsjednika Azerbejdžana
– Razgovarali smo i o mogućnostima angažovanja kompanija iz Azerbejdžana na izgradnji auto-puteva po povoljnim kreditima – rekao je Dodik.

Srpski člani Predsjedništva BiH istakao je da je Azerbejdžan zainteresovan za rast privredne saradnje.

– To je ekonomija koja je u usponu, zemlja koja raspolaže značajnim izvorima nafte i gasa – rekao je Dodik, koji u Azerbejdžanu učestvuje na 18. Samitu Pokreta nesvrstanih u Bakuu.

azerbejdžangasovod


Turski tok – Putinova loša računica: Umesto 4, samo 2 kraka, hiljade kilometara cevi trune

https://www.google.com/amp/s/www.b92.ne ... ersion=amp

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Okt 2020, 00:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja sam lično uvijek Jermene gotivio, ali govna od naših političara počeše sa njihovim neprijateljima komunicirati.

Još jedan primjer da se ne može sjediti na dvije i više stolica.
Citiraj:
Tanjug
01.10.2020 20:36
JEREVAN - Jermensko ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da je opozvalo svog ambasadora u Izraelu zbog konsulatacija oko navodne prodaje oružja Izraela Azerbejdžanu, prenosi Rojters.

"Izraelski način rada je neprihvatljiv. Ministarstvo mora da opozove svog ambasadora u Izraelu", saopštila je portparolka jermenskog ministarstva spoljnih poslova.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Okt 2020, 03:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Jebiga ,ko im je kriv kad su sirotilja.....Azeri imaju rapapa

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs