banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 175 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jun 2021, 11:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sajt ohridske arhiepskopije, https://www.poa-info.org/

Nema znaka, loga, da su dio SPC iako se može naći u člancima vijesti gdje pripadaju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2021, 11:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ima i stranica od drugih koje su slične. Gdje treba kopati pa doći do SPC...
https://www.eparhijabanatska.rs/
https://www.eparhija.me/
https://www.serbdiocese.hu/
Ali i onih koje nemaju stranicu, Na primjer naša.
http://www.spc.rs/sr/linkovi/linkovi_eparhija

Ovi su se mogli potruditi i staviti verziju na srpskom.
https://westsrbdio.org/#

Valjda će ovaj mlađi patrijarh ovo urediti...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2021, 19:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Нико ништа о Чемерној Гори не пише... Туга преголема и страх да се сутра и прекосутра непролије братска крв. :(

Јбг. они монструми побегли главом без обзира из Авганистана, дигла се велика хајка и прашина због историјске бруке и срамоте ''велике и моћне'' Америке, ваља им неђе заметнути нови рат да сви медији само о томе пишу.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2021, 06:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Koja bratska krv....misliš da je krv šiptara iz Ulcinja bratska :D
Za ostale Miraševe svete ratnike tu i tamo.....pokatoličeni i islamizovani Srbi i jesu braća mada mi nije žao njihove krvi dok god žele da uzmu nešto što je moje

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2021, 06:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Po meni je problem sto se svemu pristupa mlako, Srbija kao drzava Srba mora odlucnije da stane iza tih istih Srba na svim prostorima exyu, bez obzira sto su sve sekularne drzave i u ovom slucaju kad je u pitanju religijski problem. Stalno se prave neki ustupci, uzmice se, pustas one ustase sa Cetinja kao da se oni kofrce nesto. Pa nama je Papa dosao u Banjaluku pa sve proslo u najboljem redu. Nisam vjernik, ali ovo je napad na Srbe ne na SPC, na svim mogucim poljima cvakaju po malo kao lesinari i stalno se uzmice, dosta je vise.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2021, 15:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2021, 05:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Čiča iz Rogače je napisao:
Koja bratska krv....misliš da je krv šiptara iz Ulcinja bratska :D
Za ostale Miraševe svete ratnike tu i tamo.....pokatoličeni i islamizovani Srbi i jesu braća mada mi nije žao njihove krvi dok god žele da uzmu nešto što je moje


Није то била поента већ да ће ударити брат на брата буквално, отац на сина, син на оца, рођак на рођака итд.
А већ кад тако гледаш па дискутабилно је и колико су шћиптари други народ, неки јесу, неки нису, велик део, ако не и већина су потурчени Срби, па ''њихов'' црни орао је орао наше лозе Кастриотића, тачније кнеза Ђорђа Кастриотића и његове сестре Марије која је била удата у ЦГ за Црнојевиће. Отац кнеза Ђорђа Кастриотића и Марије се звао Иван, а ђед Павле. Све пршти од шиптарских имена...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2021, 09:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Da ustane sad iz groba, što kaže Alky, pa vidi... Pljuvao bi ih i kleo, pošjeka bi odmah nekrste


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2022, 07:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
ode i Abazijeva vlada! cekamo na Aleksu Becica...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2022, 09:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ima gorih i od naših...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2023, 18:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1237
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Niko ne komentariše izbore u Crnoj Gori. Nadao sam se prolasku Mandića u drugi krug ali nije uspio. Nisam nešto pratio kampanju i ko je ko, ali čitajući danas kratku biografiju u Nezavisnim čini mi se da je i ovaj Milatović neki pro zapadnjak. Nek samo ode Milo pa nek bude bilo ko drugi. On je zadnji čovjek iz bivšeg komunističkog sistema koji se još drži na vlasti.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2023, 19:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Prva opcija je bio Milojko Spajic(msm da je poznat :D ) ali nisu mu prihvatili kandidaturu jer (paz' sad) ima (i) srpsko drzavljanstvo :lol:. Umjesto njega je uletio ovaj. Hajlajt njegove kampanje za koji je vecina vjerovatno cula je momenat kad su ga napali ispred dvorane u Cetinju dps-ovci uoci predizbornog skupa.

Inace, pro evropski lik mada meni nekako prihvatljiviji od abazija :D a opet manje prihvatljiv od Becica.

Dobra stvar je sto je Mandic odma' sinoc pozvao narod da podrzi Milatovica. Onako, bianco, bez zadrske... Da prodje, skine Mila pa da vidimo sto je po meni potpuno ispravan stav.
Ovim proEu ne treba potpuno vjerovati jer prvi je Dritan izgurao vladu sa znamo vec kim plus ti njihovi mediji su gurali hinjski pricu o nekakvoj simbiozi(aktuelna klasifikacija) Mandica i DPSa...
U samoj kampanji su vec imali slicnu pricu pa je Milan Knezevic na skupu u Podgorici unaprijed rekao da ako se slucajno desi da Becic udje u drugi krug sa Milom da ce imati podrsku DFa i ostalih iz njihovog bloka a trazio je i kontraobecanje Demokrata koje koliko sam ispratio nije dobio.

Al' sad je sve to nebitno, DPS je bar na predsjednickim izborima fakticki porazen i treba poceti razmisljati o opstim, popisu stanovnistva, novoj vladi...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2023, 23:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Kao stipendist američke vlade proveo je jednu studijsku godinu na Državnom sveučilištu Illinois, kao stipendist austrijske vlade jedan semestar na Sveučilištu ekonomije i poslovanja u Beču (WU Wien), a kao stipendist Europske komisije jednu studijsku godinu na Sveučilištu u Rim (La Sapienza).

Završio je magistarski studij iz područja ekonomije na Sveučilištu u Oxfordu i bio stipendist britanske vlade (Chevening). Radno iskustvo započeo je u NLB banci u Podgorici kao dio tima za upravljanje rizicima, zatim u Deutsche banci u Frankfurtu u timu za procjenu kreditnog rizika s fokusom na zemlje srednje i istočne Europe.

Od 2014. godine radio je u Europskoj banci za obnovu i razvoj (EBRD) u timu za ekonomske i političke analize, najprije kao ekonomski analitičar za regiju Jugoistočne Europe, a nakon napredovanja u poziciju ekonomista pokrivao je zemalja zapadnog Balkana iz ureda u Podgorici.

Godine 2018. promaknut je u glavnog ekonomista sa zadatkom da pokriva zemlje EU-a uključujući Rumunjsku, Bugarsku, Hrvatsku i Sloveniju iz ureda u Bukureštu. Ostala iskustva i usavršavanja stekao je kroz pohađanje programa i škola Ujedinjenih naroda u New Yorku, njemačke Zaklade Konrad Adenauer u Podgorici, Veleposlanstva Crne Gore u Rimu, Ureda za međunarodnu suradnju Ekonomskog fakulteta u Podgorici, Oxbridge Academic Programs u Oxfordu, Međunarodni monetarni fond (MMF), u Londonu, London School of Economics (LSE) i Pekinško sveučilište, Leadership Academy Sveučilišta Stanford i Sveučilišta u Beogradu i drugi.

Sta Milatovića uopste radi u Crnoj Gori sa ovakvom biografijom mogao je komotno biti direktor u SVB ili Credit Suisse :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2023, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Pa on je jos jedno kukavicje jaje podmetnuto Srbima.

Kad sam nekad davno u skoli ucio marksizam, bese jedna lekcija o madjarskom marksisti i filozofu Djerdju Lukacu (Stvarno lukach), da skratim, on kaze da je sve relativno odnosno promjenjivo, osim osnovne marksisticke dogme da je diktatura proletarijata moguca samo revolucijom, a nikakvim izborima ili demokratijom.

Ista dogma se moze primjeniti na nas kukavne Srbe, uvijek nam se namece i instalira nekakva nenarodna vlast, koja najmanje racuna vodi o nasim interesima.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2023, 11:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Trenutno je bolje biti prešjednik Crne Gore nego direktor Credit Suisse! Majko moja šta dočekasmo!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2023, 11:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Bolje i za njega nego Milo ustaša. Samo da Milo padne u CG pa ćemo onda gledati šta dalje. Trenutno je takva situacija i sami Srbi u CG su se doveli u tu poziciju. Trebali su umjesto Mandića nekog mlađeg kandidovati.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2023, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1237
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Ali koga? Čini mi se da su u tom pro srpskom bloku svi stariji.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2023, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Rocker je napisao:
Pa on je jos jedno kukavicje jaje podmetnuto Srbima.

Kad sam nekad davno u skoli ucio marksizam, bese jedna lekcija o madjarskom marksisti i filozofu Djerdju Lukacu (Stvarno lukach), da skratim, on kaze da je sve relativno odnosno promjenjivo, osim osnovne marksisticke dogme da je diktatura proletarijata moguca samo revolucijom, a nikakvim izborima ili demokratijom.

Ista dogma se moze primjeniti na nas kukavne Srbe, uvijek nam se namece i instalira nekakva nenarodna vlast, koja najmanje racuna vodi o nasim interesima.


Slazem se za kukavicije jaje.

Lukac ima point, doduse istorija ga je malo korigovala, to socio - ekonomsko pravilo nije nikakva dogma(hajd nisi dzabe strebo to sto se nesmije spominja...) :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2023, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Milatović odličan kandidat, mnogo bolji od Mandića. Čim su njega Cetinjani onako napali, znači da valja.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2023, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Nikad čuo za tog Milatovića, uzeo da pročitam biografiju, odustao sam kod "stipendista američke vlade"...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 175 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs