banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 175 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Sep 2020, 17:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
Gagi je opet potresen :cry: :

Citiraj:
Srbima sa obje strane Drine od srca, od srca želim da u narednih pet vijekova imaju makar jednog “diktatora” poput Mila Đukanovića!


Citiraj:
Večeras se u Crnoj Gori pjevala Bella Ciao. Preci i ideološki oci onih od prije par dana su ubijali svakog ko je na usnama pronosio ovu pjesmu. Nismo, nismo svi isti!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2020, 17:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
kosta je napisao:
Gagi je opet potresen :cry: :

Citiraj:
Srbima sa obje strane Drine od srca, od srca želim da u narednih pet vijekova imaju makar jednog “diktatora” poput Mila Đukanovića!


Citiraj:
Večeras se u Crnoj Gori pjevala Bella Ciao. Preci i ideološki oci onih od prije par dana su ubijali svakog ko je na usnama pronosio ovu pjesmu. Nismo, nismo svi isti!!!

:lol: Koliko se lik pogubio :lol:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2020, 20:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
kosta je napisao:
Gagi je opet potresen :cry: :

Citiraj:
Srbima sa obje strane Drine od srca, od srca želim da u narednih pet vijekova imaju makar jednog “diktatora” poput Mila Đukanovića!


Citiraj:
Večeras se u Crnoj Gori pjevala Bella Ciao. Preci i ideološki oci onih od prije par dana su ubijali svakog ko je na usnama pronosio ovu pjesmu. Nismo, nismo svi isti!!!



je l' realan lik?!
pa to bi bilo kao kada bi neko sa kosova hvalio lemija recimo!

ljudi po HN u ponedjeljak poslije izbora jedni drugima cestitaju kao da je nova godina, bozic :lol: :lol:
kadar nevera!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2020, 11:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
https://www.atvbl.com/vijesti/region/li ... e-9-9-2020

Dakle sve je jasno, sta je dogovoreno prije izbora, danas je i potpisano.
Ovo ce najvise rasteretiti Abazovica jer je pod najvecim pritiskom da ulazi u koaliciju sa cetnicima, da ce praviti revizije i izmjene svega i svacega...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2020, 12:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
vlakanje je napisao:
https://www.atvbl.com/vijesti/region/lideri-tri-koalicije-potpisali-sporazum-o-principima-nove-vlade-9-9-2020

Dakle sve je jasno, sta je dogovoreno prije izbora, danas je i potpisano.
Ovo ce najvise rasteretiti Abazovica jer je pod najvecim pritiskom da ulazi u koaliciju sa cetnicima, da ce praviti revizije i izmjene svega i svacega...

U dosadasnjim izjavama nije odavao utisak da ga boli tuki za pritiske.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2020, 12:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ma to će i tako biti više kao prelazna vlada. Još ako bude "ekspertska", taman rastereti stranke od nekih ne baš popularnih poteza. I tek na narednim izborima će se vidjeti realnija slika snage stranaka. Ali sve mi se čini da će Abazović biti u vlasti narednih 55 godina, kao i Ljajić u Srbiji :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2020, 14:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
Ma to će i tako biti više kao prelazna vlada. Još ako bude "ekspertska", taman rastereti stranke od nekih ne baš popularnih poteza. I tek na narednim izborima će se vidjeti realnija slika snage stranaka. Ali sve mi se čini da će Abazović biti u vlasti narednih 55 godina, kao i Ljajić u Srbiji :D

Ljajic i Petar Djokic su neunistivi

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2020, 14:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Treba se umilkiti Bošnjacima



Dritan Abazović: Mi smo pobedili ljude koji su činili genocid u Srebrenici http://rs.n1info.com/Region/a638019/Dri ... u-BIH.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2020, 15:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
dritan ce biti bitan dok se situacija ne ustabili tamo. do sledecih izbora ce svi biti mirni a u medjuvremenu treba prevuci dps glasace na svoju stranu tako da se ne zavisi od njega.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2020, 06:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... nju/620970

Ukrajinske pravoslavne crkve?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2020, 08:02 
OnLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 510
Украјина има двије цркве, једну под Москвом и друго под Цариградом.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2020, 09:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Zato upitnik. Koja je ova?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2020, 10:37 
OnLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 510
Запорожје је исток Украјине, сигурно је Московски.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2020, 10:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ukrajinska pravoslavna crkva u to vrijeme nije postojala, oni su se odmetnuli devedesetih.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2020, 11:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Mozda je greska novinara u oznacavanju popa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2020, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
The_new_Statesman je napisao:
Mozda je greska novinara u oznacavanju popa?

Не него си ти ко ђонтра :lol: :lol: :lol:

Украјинска православна црква, канонска, је формирана након распада СССРа и формирања одметнуте неканонске цркве. И даље је под патронатом московске патријаршије.


Православна црква Украјине је та са којом СПЦ није у канонском јединству, иако је добила томос од Вартоломеја.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2020, 17:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
https://m.youtube.com/watch?v=XjfM0zDgQHc

Milo kod Senada

Od čitavog intervjua meni je zaparalo ovo o 90tim kaže tada to što je učinio je bilo u najboljem interesu CG.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2020, 14:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Potpredsjednik crnogorske Vlade
Email
Google+
WhatsApp
Twitter
Viber
Facebook
Abazović: Srbija nam je najbliža u svakom smislu
20:03, 30.12.2020.
Izvor: Srna


Potpredsjednik crnogorske Vlade Dritan Abazović izjavio je da bi veliki korak za poboljšanje odnosa Beograda i Podgorice bilo izručenje bivšeg visokog funkcionera DPS-a Svetozara Marovića osuđenog u Crnoj Gori za krivična djela.
"Izručenje Marovića smo tražili i vjerujemo da treba da okrenemo novi list u odnosima sa Srbijom, koja nam je u svakom smislu najbliža i istorijski i tradicionalno i porodično, ali svakako i sa ostalim zemljama regiona. Mi smo nova Vlada i ne možemo da nosimo kao teret negativnosti prethodne. Želimo da krenemo od nule u međuvladinim odnosima", rekao je Abazović za TV "N1".

On je naveo da je Crna Gora podnijela novi zahtjev za izručenje Marovića, predsjednika nekadašnje državne zajednice Srbija i Crna Gora, dodajući da je on "optužen za najteža krivična djela" i da je "mnogo štete nanio budžetu i građanima Crne Gore".

"Smatarmo primjerenim da Srbija sprovede njegovo izručenje u duhu partnerstva u i dobrih odnosa", dodao je Abazović.

Abazović, koji je lider Građanskog pokreta URA, je rekao da ne stoji zamjerka predsjednika Srbije Aleksandra Vučića da bi boljim odnosima dvije zemlje odlučujuće doprinijelo povlačenje odluke Crne Gore o protjerivanju ambasadora Srbije u Podgorici Vladimira Božovića, napominjući da tu odluku donijela prethodna Vlada.

"Što se tiče Božovića, ova Vlada ga nije proglasila nepoželjnom osobom, to se desilo prije nego što je ona izabrana, doduše nedjelju dana prije, ali zaista ne razumijem kako nama neko želi da svali krivicu za odluke donesene u periodu kad nismo bili na ovim funkcijama", dodao je Abazović.

On je rekao da će Crna Gora imenovati drugog ambasadora u Srbiji, jer tako želi da pošalje poruku da je nastupila nova era u odnosima dvije zemlje.

"Naša ruka je pružena i zvaničnici Srbije su više nego dobrodošli u Crnu Goru, kao što ćemo i mi, nadam se, imati priliku da budemo gosti kod njih u Beogradu“, rekao je Abazović.

Povodom tenzija u Crnoj Gori oko usvajanja izmena Zakona o slobodi vjeroispovijesti, Abazović je rekao da to nije morao da bude prvi zakon koji će nova vladajuća većina usvojiti, ali da je svakako morao da bude među prvima, s obzirom na velike tenzije koje je izazvao prošle godine u Crnoj Gori, velike proteste i činjenicu da je to znatno uticalo i na izborne rezultate.


"S ciljem stvaranja atmosfere da 2021. godina bude relaksiranija i opuštenija, smatramo se odgovornim da tu tačku sklonimo sa dnevnog reda“, naveo je Abazović.

On je dodao da su izmjenama u taj Zakon ubačene norme kojima se značajno poboljšava njegov tekst i sve vjerske zajednice dovode u ravnopravan položaj.

Abazović je naveo da bi, da je on birao, prvi zakon koji bi usvojila nova većina bio onaj o porijeklu imovine.

On je dodao da očekuje da će taj zakon biti usvojen na proljeće i da će otvoriti put borbi protiv korupcije i kriminala.

Donedavno vladajuću DPS crnogorskog predsjednika Mila Đukanovića optužio je da je u ponedjeljak pokušala da izvrši "puzajući državni udar" tako što je u Državnoj izbornoj komisiji (DIK) pokušala da spriječi popunjavanje upražnjenog poslaničkog mjesta.

"To je krajnje protivzakonito i protivustavno i protiv svih članova DIK-a biće podnesene krivične prijave. To je nešto neviđeno, ne samo u crnogorskoj demokratskoj praksi, već i u svijetu", rekao je Abazović.

On je istakao da je nova Vlada Crne Gore počela "demontažu sistema" smjenama na rukovodećim mjestima u sistemu bezbjednosti.

"Proces je otvoren, za 15 dana Vlada nije mogla da otvori sve stvari i promijeni ono što je 30 godina taložio jedan sistem, ali sada je polako krenula demontaža", naveo je Abazović.

Na pitanje da li mu prijete zbog najave obračuna sa kriminalom i korupcijom, odgovario je potvrdno.

"Prijete mi, ali ne bih tu temu tretirao po principu da od sebe pravim žrtvu. Svi neka nastave da se bave aktivnostima koje misle da im nešto znače ili da će im donijeti profit. Nemoguće je tim putem da me poremete", rekao je Abazović.


Pojma nisam imao da se ovaj bezveznjaković sklonio u Srbiju.

https://www.slobodnaevropa.org/a/zasto- ... 60117.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Njegoš u svojim delima skoro 200 puta pominje Srbe i Srpstvo, a srpskom naziva i Crnu Goru.

https://www.poreklo.rs/2021/04/20/njego ... crnu-goru/

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2021, 08:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nego....na zvaničkon sajtu mitropolije Crnogorsko-primorske nigdje nema ništa što upućuje da se radi o mitropoliji SPC....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 175 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs