banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5854 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231 ... 293  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Okt 2021, 08:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Nisam ja to rekao.
Da ce BL biti bolje, hoce, kao sto ce recimo u tom slucaju i Teslicu biti bolje, isto tako za ocekivati je da ce ondje gdje je SNSD na opstinskoj/gradskoj vlasti biti losije.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Pfc88 je napisao:
Promjenice se, pobjedom opozicije na izborima 2022. godine, Banja Luka prestaje da bude grad "slucaj" i dobija svoje normalno "sledovanje" od Republicke vlasti.
Postujem stvarno svacije misljenje i svaciji stav, ali ako mislis da ce se nesto tada desiti, ja mislim da ti stvarno nemas pojma o tome gdje i skim zivis... ili jednostavno ispunjavas partijske zadatke i nadas se da ce se kod tebe nesto promjeniti, uz pomoc partije (ali i za to je minimalna sansa).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 08:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Vjeruj mi, da, sto se mene licno tice, samo Boze zdravlja i ne mora se nista mijenjati godinama.

Ocigledno da vi ne mozete shvatiti o cemu ja pisem, iz razloga sto ne zelite.

Evo sad jedan slikovit primjer.
Teslic je vec godinama "opozicioni" i Vlada ovdje dodje mjesec pred izbore da baci koje obecanje, da ne pricam o tome da zvanicnici pri dolasku sastaju se sa svakim zivim sem sa rukovodstvom Opstine. Ulaganje Vlada RS u prethodnih XY godina moze se na prste jedne ruke nabrojati.
I sad ti meni reci da li bi se isto dogadjalo i da dodje do promjene republicke vlasti?
Govorim konkretno za Teslic.
Promjenilo bi se nesto, u tom slucaju povecace se ulaganja u Teslic, a najebace neki drugi grad gdje je SNSD na vlasti.
E to isto bi se dogodilo sa BL.
Pa sam veliki Vodja je rekao da nece marke dati Bl, pa da vidimo sta ce i kako ce taj mali.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 08:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Bogu hvala da je tako... ista situacija i kod mene, daj Boze smao zdravlja.

Jasno mi je sto pises, medjutim ja izvodim totalno drugaciji zakljucak od tebe. Ovo sto si napisao o Teslicu je samo dokaz totalne nesposobnosti tvoje lokalne SDS vlasti jer godinama upravljaju opstinom, a opsta stagnacija.

Imas 2 nacina razvoja lokalne sredine.
a) laksi - uz pomoc rep. vlasti
b) tezi - bez pomoci rep. vlasti


Ovi tvoju su nesposobni sprovesti ovaj tezi nacin, a za laksi nemaju podrsku... ukratko, trebali ste ih davno promjeniti.

U BL se desio apsurd... imali smo podrsku za laksi nacin, imali su znanje tj da se izbore sa lakse izbore sa tezim nacinom (jer su bili sposobniji od Draska), al narod opet glesao kontra SNSDa (ne kontra Igora) ... uticaj drustvenih mreza i razlicitih emocija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 09:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Онда смо дошли до закључка, да ви идуће године можете ићи лакшим путем?

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 10:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Dzaba laksi put ako vode nestrucni ljudi, kao Drasko i ekipa... sto znaci...treba ostati SNSD na rep. vlasti, Drasko otjerati sa iducin opstinskim izborima, a i vi u Teslicu da se konacno opametite i otjerate SDS.. izaberete sposobniju vlast na lokalu + idete laksim putem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 10:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Hehehe, tonete... Ako, ako...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 11:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
wizzy_bl je napisao:
Dzaba laksi put ako vode nestrucni ljudi, kao Drasko i ekipa... sto znaci...treba ostati SNSD na rep. vlasti, Drasko otjerati sa iducin opstinskim izborima, a i vi u Teslicu da se konacno opametite i otjerate SDS.. izaberete sposobniju vlast na lokalu + idete laksim putem.

Snsd je trenutno ispod 15% u BL, tako da treba da se desi čudo da se vrati. Ekipa koja je vodila SNSD 2016-2020 u BL ga je uništila.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 13:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
Nemoj tako, Igor je bio najbolji gradonačelnik i najbolji u SNSD-u.
Bar tako neki kažu :iconbiggrin:

Šalu na stranu, ta prethodna ekipa je uništila gradski SNSD, a ova nova ekipa, Đajić-Topić & Co, će ga dokrajčiti u BL kako su krenuli.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 13:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Zar skoro nije bila prica da ce svim porodiljama Grad placati +10% na platu? Brzo to smanjise na 250KM jednokratno :/

https://banjaluka.net/grad-izdvojio-12- ... 00-maraka/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 13:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Sto je ravno 250 KM vise nego sto je tvoj Igor placao :D

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 14:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
To vec ne znam, treba provjeriti. Vjerovatno ima neko sa foruma ko je dobio dijete za mandata Igora, pa neka kaze jel dobio ista od Grada (tj Centra za socijalni rad, ili ko je vec zaduzen za isplatu).

Poenta je u laganju.. plasira jednu pricu prij3 mjesec dana, onda u realizsciji se to promjeni znacajno...naravno, govorim o pricama koje se realizuju bar djelomicno. Vscina ih ostane u domenu supljiranja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 14:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Pfc88 je napisao:
Sto je ravno 250 KM vise nego sto je tvoj Igor placao :D
Ne lupetaj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 14:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Nije valjda smanjio naknadu?

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 14:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
Ak s ne varam, bila je i dalje postoji ona pomoć za opremu novorođenčeta koju isplaćuje Fond dječije zaštite za cijelu Republiku Srpsku već duži niz godina.
I ona za nezaposlene porodilje, ali isto za cijelu Srpsku, koja se isplaćuje od 2018. godine, gdje dio majki nije ušao kad je uvedena jer su stavili fiksni datum primjene.

To je za Radojičićeva vakta.

Mada, ja sam radije za opciju za podsticanje zapošljavanja porodilja.

Pošto ima forumaša koji su postali roditelji, pa neka napišu šta se sve moglo dobiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Sve gore navedeno tačno, i nema veze sa gradom već republičkim nivoom. Dobio dijete početkom 2019. što će reći , konstatacija mu je tačna, 250 više od Igora.
Što se tiče SNSD , mislim da će za tri godine kandidovati Amidžića za gradonačelnika, trenutno je najbolji što imaju u arsenalu, a ne vjerujem da će Tilulilu preživjeti politički do tada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 14:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
Tačno, nema veze sa gradom i Igorom, već za cijelu RS.

Što se Amidžića tiče, cijeli grad priča o njegovim manifetlucima i kako je zgrnuo lovu za kratko vrijeme, tako da ima "teret" iza sebe.
Čak i da sve što se priča nije tačno Amidžić je loš kod javnih nastupa, govori u njedra, povlači se pri "težem" pitanju, muka ga gledati ako mu neko ne postavlja unaprijed dogovorena pitanja.
Za nekog ko se toliko dugo bavi politikom, djeluje kao smlata, a i takva zbunjola je uspio se dobro uplusati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 14:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Nevertheless, on je najbolje što imaju. Da neće možda "mekane nasipe"? Ili onog Raptenka? Sve goli idiot, ovaj iako ima "teret" , direktno je pod Igorovim uticajem, kad se izredaju idioti pa Mile krene da ih šutira van stranke, eto Igora na mala vrata za prezidenta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 14:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
A ponovo Dragoljub? ;) Je li živ čovjek, nema ga nešto.

S obzirom na stanje u banjalučkom SNSD-u i rejting, možda će koalicioni partneri imati presudnu ulogu kod sljedećeg kandidata.

Citiraj:
Da neće možda "mekane nasipe"? Ili onog Raptenka?

Stvarno imaju problem sa ovom mlađom ekipom u banjalučkom SNSD-u.
Loših kadrova na pretek.

Od ovih mlađih ostaje im samo mladi Ilić da zna reći rečenicu dužu od 4 riječi.


Poslednji put menjao Choban dana 10 Okt 2021, 15:01, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2021, 15:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
S vremena na vrijeme skoknem ovde, pa da iz prve ruke ka'em za djecu.
Za prvo dijete u septembru 2017. od centra za socijalni rad ženi uplaćeno 400 ili 500 maraka jednokratne pomoći, ne sjećam se tačno (bila zaposlena na određeno).
Za drugo koje sam dobio krajem juna ove godine, leglo joj je 250 maraka od istog centra (zaposlena na neodređeno).

Govorilo se o tome da iz grada ide još nešto, ali nemam pojma šta. Nisam se nešto ni raspitivao, možda stvarno ima.
Tek prije mjesec dana naučio sam da imam pravo na odbijanje nekog poreza od 15 maraka za svako dijete.
Sipaju i dukate, ali moraš šteliti 01.01. u ponoć, odnosno ne silaziti krajem marta i početkom aprila.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5854 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231 ... 293  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs