banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5854 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220 ... 293  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Sep 2021, 17:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 02:18
Postovi: 181
Какав кретен.

Citiraj:
Na novinarsko pitanje voditeljke TV Prva da prokomentariše Dodikovo pozivanje na otcjepljenje Republike Srpske od BiH i njeno pripajanje Srbiji, Stanivuković je rekao da su to "obične fraze". Novinarka ga je zatim pitala misli li on da bi se to trebalo dogoditi.

On kaže da o otcjepljenju nema govora, jer je BiH i zemlja srpskog naroda koji tu baštini vijekovnu istoriju.

"BiH je neodvojiva od srpskog naroda. Odricati se BiH je odricanje vijekovne istorije svog naroda. Čudi me da neko ko ima 60 godina kao Dodik to ne zna i da se želi odreći deset vijekova svoje istorije. Ja živim u Republici Srpskoj i to je dio Bosne i Hercegovine. Dodiku je odzvonilo i on se koristi jeftinim trikovima. Dobijete kratkotrajni aplauz, ali nema vajde od toga", zaključio je Stanivuković.

https://mondo.ba/Info/Politika/a1070455 ... -Srba.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 19:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
izbori...Fata...ŠveCka...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Srebren'ca i stav oko dešavanja '95.godine........


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 19:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
партибрејкер je napisao:
Какав кретен.

Citiraj:
Na novinarsko pitanje voditeljke TV Prva da prokomentariše Dodikovo pozivanje na otcjepljenje Republike Srpske od BiH i njeno pripajanje Srbiji, Stanivuković je rekao da su to "obične fraze". Novinarka ga je zatim pitala misli li on da bi se to trebalo dogoditi.

On kaže da o otcjepljenju nema govora, jer je BiH i zemlja srpskog naroda koji tu baštini vijekovnu istoriju.

"BiH je neodvojiva od srpskog naroda. Odricati se BiH je odricanje vijekovne istorije svog naroda. Čudi me da neko ko ima 60 godina kao Dodik to ne zna i da se želi odreći deset vijekova svoje istorije. Ja živim u Republici Srpskoj i to je dio Bosne i Hercegovine. Dodiku je odzvonilo i on se koristi jeftinim trikovima. Dobijete kratkotrajni aplauz, ali nema vajde od toga", zaključio je Stanivuković.

https://mondo.ba/Info/Politika/a1070455 ... -Srba.html
Je li nešto pogriješio u tom što je citirano? Je li Bosna nije srpska i trebamo li je se odreći?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 20:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
A gdje je to Dodik rekao da se trebamo odreći svoje zemlje(teritorije) ?

Mi trebamo napustiti ovu nakaradnu državu, valjda je to svakom jasno, a ne svoju zemlju i otadžbinu.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 21:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
jbg, nekako bih se iz mjesta odrekao Kalesije, Čapljine, Tomislavgrada, Sarajeva...msm, dozvoljavam ja da je to fking srbovanje al ništ ja tu ne mogu. :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 21:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Bosna je više Srpska nego njihova.

Kakva je ovo bolest zavladala pa se ljudi odriču svoje zemlje, još će ispasti da smo se mi ovamo doselili '95 i to iz Srbije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 21:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Neki su toliko glupi pa ne kontaju zbog cega ujaci i muje koriste prisvojni pridjev uz “srbi”. Pa imamo hrvatske srbe i bosanske srbe, ali nikad neces cuti za srpske hrvate i srpske bosnjake.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Bosna je Republika Srpska, meni licno vise Bosne ne treba. Zar nismo nesto naucilii iz prethodne dvije velike Bosne koje smo pravili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 23:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
Rocker je napisao:
Neki su toliko glupi pa ne kontaju zbog cega ujaci i muje koriste prisvojni pridjev uz “srbi”. Pa imamo hrvatske srbe i bosanske srbe, ali nikad neces cuti za srpske hrvate i srpske bosnjake.


o bosanskim Bošnjacima takođe nigdje ništa.

realno, mali je opet usrao motku, sad sledi standardno peglanje kako nismo dobro skontali, otprilike ko oko onog trojednog spimenika, datakokažem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 05:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
kosta je napisao:
jbg, nekako bih se iz mjesta odrekao Kalesije, Čapljine, Tomislavgrada, Sarajeva...msm, dozvoljavam ja da je to fking srbovanje al ništ ja tu ne mogu. :(
Nisam nikad čuo muslimana da se odriče Banjaluke, Mostara, Trebinja...iako nikad nisu bili većina u tim gradovima. Mi se olako odričemo Bihaća, Mostara, Drvara, Petrovca....samo zato što je neko '92-'93 odlučio tako i dao njima tapiju na Bosnu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 06:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
A kako je to dobivena tapija i od koga?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 06:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Srpska je Bosna ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 07:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ovo gore nije sala.

Spoiler:
Za nekoliko mjeseci navršit će se 78 godina od prvog zasjedanja ZAVNOBiH-a (Zemaljsko antifašističko vijeće Narodnog oslobođenja Bosne i Hercegovine). Tada je potvrđena državnost BiH i naglašeno da nije ni srpska, ni hrvatska ni muslimanska, već je sve to zajedno.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/bosna-i ... /210903033

Autor teksta doslovno nije mogao prevaliti preko jezika da je Bosna srpska, hrvatska i muslimanska te je s mukom smislio formulaciju koju je smislio :lol:
A ovamo usta skrbava puna antifasizma i zaklinjanja u zavnobih i sta sve ne :lol:
To je poseban level patjenika :lol:

Drasko je samo zelen (birana rijec) da spozna tu bol i nadje pravu bobu za isti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 07:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
munja.alex je napisao:
A kako je to dobivena tapija i od koga?

Tako što je ime Srpska republika BiH promijenjeno u Republika Srpska i sve što je imalo pridjev bosanski u imenu promijenjeno. Znaš ti vrlo dobro ko je to uradio.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 07:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Skupština srpskog naroda u BiH?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 07:40 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Vidiš da znaš, a nakon toga se ćutalo kad su se počeli izjašnjavati kao Bošnjaci i time pred ostatkom svijeta položili pravo na Bosnu. Sve je ovo oftopik al započelo je sa citiranjem Draška jbg.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 07:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Pa ni meni nije bilo jasno što promjeniše naziv tad u jesen/zimu '92. na '93.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 07:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Prepali se bosanskih Srba....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 09:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
_зока je napisao:
kosta je napisao:
jbg, nekako bih se iz mjesta odrekao Kalesije, Čapljine, Tomislavgrada, Sarajeva...msm, dozvoljavam ja da je to fking srbovanje al ništ ja tu ne mogu. :(
Nisam nikad čuo muslimana da se odriče Banjaluke, Mostara, Trebinja...iako nikad nisu bili većina u tim gradovima. Mi se olako odričemo Bihaća, Mostara, Drvara, Petrovca....samo zato što je neko '92-'93 odlučio tako i dao njima tapiju na Bosnu.


Da se razumijemo ne odricemo se mi Bihaća, Mostara, Drvara, Petrovca vec ovakve nakaradne drzave, pa bi bio red da se vec jednom prestane sa podmentanjem. Da je ima smisla praviti ta prica o odricanju ne bi bila ni potrebna. Posto ocigledno nema zato se i podmece. Treba da se pravimo da ne vidimo u kakvoj drzavi i sa kim zivimo. Ne zele oni da prave nesto sto se zove zajednicak drzava u tome i jeste nas problem i ove i ovakve drzave.

Kod muslimana je jasno oni svo ovo vrijeme prave Veliku Bosnu. Sta mi mislimo da pravimo? Sta Drasko misli da pravi, kojom to mudrom politikom, hoce li ih i dalje ubjedjivati da smo mi u stvari braca i gradjani i jedna narod.

To '92-'93 je uradjeno najvjerovatnije zato da se da se napravi otklon od price o veliko Srpskim projektima. Znamo u kakvom smo tad polozaju bili i sa kakvom propagandom smo se suocavali.

Sta bi uopste sad nam znacilo da je ostao naziv Srpska republika BiH. Dokaz bi bio cega i kome? Ova drzava i dalje za nas ne bi bila moguca.
Evo, zovemo se i dalje Srpska republika BiH. I ...? Treba da shvatimo da po njima BiH nikako ne moze biti Srpska? Gradjanska moze, bosanska moze, moze svacija moze cak i nicija ali ne i Srpska. Zasto da se onda mi trudimo za rad takve velike Bosne?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5854 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220 ... 293  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs