banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 211 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Avg 2017, 12:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Mislim da je red da ova jedina autentična BL stranka dobije svoju temu :D

"Restart PDPa" je pojam koji označava povratak ove stranke u entietsku vlast.Partija (stranka) kojoj je politički život dao SDS udjelom u Savjetu ministara i srpskim članom u tročlanom presjedništvu svoj politički put trasira novim savezništvima.Istupanjem iz famoznog SZP PDP je jasno stavio do znanja da ne želi zajedničko djelovanje sa SDSom.Odavno se šuška da je obnovljena stara koalicija SNSD-PDP i da će nakon sledećih izbora formirati zajedničku vlast.Njihova stara orjentacija i cilj stranke je "biti treći po rezultatima" a tu poziciju im je preoteo DNS.
SNSD će dobiti novog koalicionog partnera koji će se zadovoljiti mnogo manjim dijelom kolača,možda bi ponovo dobio Šume Srpska i mjesto premijera ali bi napokon Ljubija došla na tapet i bila preoteta iz ruku DNSa.
U svakom govoru mladi Stanivuković jasno cilja na DNS i njihovog ministra Maleševića ,okreće javnost protiv te stranke....u fokusu drži bahatost "Sirotog" Maleševića sa jedne strane i racionalnost Crnatka sa druge.
Javnost se kuva kao žaba u mlakoj vodi,polako i sa pažnjom....jer ulog je veliki,milionski
.Banja Luka od svog postanka nije imala pokvareniju stranku...nije imala toliku koncentraciju ljigavaca i populista,ljudi koji nemaju viziju kako dalje i koji će sve učiniti da ponovo zajaše.
Vrijeme će možda pokazati da je Zoran Talić moralna i ljudska vertikala,ko zna.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ovaj uvodni tekst si ti smislio ili si prekopirao sa Vasketovog bloga ?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 13:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
I meni se ucinilo da bi mogao biti Vaske u pitanju :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 14:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Vasketov stil,istina :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 16:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Znaci potajno si vjezbao . . . :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 16:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
da nije bilo zadnje recenice,imalo bi nekog smisla...ali bilo kojem preletacu,traziti alibi za prelazak u vlast,iz bilo kog "razloga" je nesto sa cim se ne slazem...Ćaći sam neki dan istu stvar za Zorana Talica odćutao jer ga volim,ali Spiju ne volim pa mogu 8) ....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 16:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Premalo velikih slova da bi mu preoteo tezgu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 16:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
dugo sam uz politiku...predugo....volio bih da ljudi usvoje jedan jedini postulat...aksiom..!!!!....nebitno ko je sad na vlasti....ko je bio prije 10 god ili ko ce biti za 10 god....znaci....tri vrste preletaca postoje...samo tri....,prelazak iz vlasti u opiziciju,alal ti k urcina!!.....obrnuto,prelazak iz opozicije u vlast,uz vracanje mandata stranci koja te izgurala,i na cijoh listi si postao odbornik,poslanik..,alal vjera majstore,daj da te izljubim i popijemo gdje god se vidimo!!...razocaran si necim,jedno smo pricali u kampanji,drugo radimo....mislis da si marginalizovan u stranci,da zasluzujes vise...da su losiji od tebe u stranackoj hijerarhiji iznad tebe...idi,bravo...dodji da te poljubim...i treca kategorija,prelazak iz opozicije u vlast,zadrzavajuci sve privilegije,funkcije,odbornicki-poslanicki status,uz neku srceparajucu pricu po podobnim medijima...znaci GOVNO...sa velikim G!!!!...vojin mitrovic..(stevandic...taj zoran talic..i ostali "nasi" kalinic...dunjic...maksimovic....itd...itd...itd....mozda se sad jezite,al jednog dana cete vidjeti da je to pravilo bez ijednog izuzetka!!!!!...cak i onog koji potvrdjuje pravilo.....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 17:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Zadnja rečenica se završava sa "ko zna"...

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Dodik vec odavno vreba priliku da se osveti DNS-u za puno stvari . . . DNS je u skoro svim opstinama koalirala sa SDS-om, iako su na puno mjesta bili tas na vagi . . .
Pa Ljubija i ko zna sta sve ne . . .
To sto je taj Talic preletio u DNS je otprilike najsmjesnija stvar koja se mogla dogoditi. Ako vec preleces, preleti "ka čojek" pa idi u najjaču stranku . . .

Ne treba se zavaravati da ce Dodik docekati Ivanica u neku koaliciju rasirenih ruku. Prije ce biti (ako do toga dodje) da je Dodi PussyLips zavrnuo ruku, jer Ivanic (pa tako i PDP) vazi za prihvatljivog Srbina na zapadu . . .
Svakako je veoma sposoban, kad je od marginalne stranke uspio napraviti stranku koja je vlast . . . Za razliku od tupavog Bosketa. . .

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 18:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
rocker,moras malo vise sa razumjevanjem to poceti pratiti,kad se vec ukljucujes i iznosis stav....ima tih talica vise,i otisao si na drugog :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Hahaha :D
Kako vise ? Daj objasni starom cojeku.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 20:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ovako....



dragan talic......komandant bataljona vojne policije svojevremeno....ndp...cavic...sector security,direktor,drugi covjek kompanije....e taj navodno prelazi u dns...

a ovaj o kome mi pisemo je zoran talic...pdp....najglasniji na tribinima szp protiv vlasti u zadnjoj kampanji citat..."nisam ja bas sve prijedloge vlasti odbijao kao gradski odbornik....ne...podrzao sam odluku o prosirenju zatvorskih kapaciteta na tunjicama"!!!!!

e taj je sada,uz srceparajucu pricu kako nije prepoznat,postao radojicicev predsjednik gradske skupstine umjesto bude balabana...

nema na cemu :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ahaha, pa ja cijelo vrijeme mislim da je to isti covjek.
Znaci imaju dva, i oba izdajnici ? :D
A Sector Security, nije li tamo i onaj Pepic ili Papic iz doboja ?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 20:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ne znam zaista,trebao bih vidjet covjeka......to je kompanija od 1000+ radnika...dragana znam jer mi je zemljak iz piskavice i preko vp,i ovih zajednickih tribina szp pokojnog... :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 21:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ma i taj Pepa je bio komandant neke policije u doboju :) Sreli smo se par puta tokom rata, bio je mnogo cijenjen.
Ali, da ne zatrpavamo PDP temu glupostima :D.

...
U PDP-u ja samo gotivim malog Draska, i to je to. :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 23:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ambasador Branko Dokić predao vjerodajnice grčkom predsjedniku
Dragan Mikerević: Raskid koalicije sa SNSD-om greška
Citiraj:
Tako je taj isti Petar Kunić 2001. godine bio visoki funkcioner PDP-a i potpredsjednik Vlade Mladena Ivanića zadužen za moralisanje, progon vještica, pospremanje "afera" prethodne Dodikove Vlade, utuživanja svih onih kojima je ta Vlada dala stanove, što će sudovi kasnije utvrditi u skladu sa zakonskim propisima.
To je isti onaj Petar Kunić koji je doktorirao početkom rata 1992. godine kod Miloševićevog aparatčika i pisca Žabljačkog Ustava Ratka Markovića sa disertacijom "Tendencije u podruštvljavanju državne uprave u sistemu socijalističkog samoupravljanja".
Stideći se te disertacije u svim kasnijim biografijama prof. dr Kunić iz njenog naziva je izbacivao "socijalističko samoupravljanje".
Sa padom PDP-a sa vlasti nije pao prof. dr Petar Kunić. On je našao novu stanku na vlasti čiji je postao kadar i još jednom "oprao" biografiju, ovog puta ne onu naučnu, nego onu partijsku.


Citiraj:
Kada ad hok pročešljate mrežu, lako sagledate ko je sve proteklih godina napustio PDP, ko se sve “osuo”, zaključite da je pravo čudo da uopšte i postoje.

Dragan Mikerević, Dragan Šolaja, Stevo Pašalić, Petar Kunić, Milenko Vračar, Stevan Stević, Džerard Selman, Boško Tomić, Rajko Latinović, Rodoljub Trkulja, Simeun Vilendačić, Biljana Marić, Dragomir Jovičić, Marin Kvaternik, Branko Krsmanović… samo su neka od imena (premijera/ministara/zamjenika, pomoćnika ministara) koji su napustili PDP, ili su u toj stranci marginalizovani. Nestao je čak i Slaven Pekić, koji se pronašao u višemilionskom biznisu sa naftom i ko zna još kojim derivatima.

U PDP- u i oko njega nisu više ni Nada Đaković, Miro Jurišić, Nada Babić, Milovan Borojević, Veselin Poljašević, Nevenka Trifković, Dušan Stokić, Željko Bilbija, Stojan Todorović, Petar Dragičević, Gavrilo Antonić, Milenko Antešević, Savo Mirković, Radenko Đurica, Nikola Špirić, Vitomir Tomić, Mladen Zarić, Milojko Grujičić, Goran Milojević…, koji su u ime te stranke obavljali poslaničke i delegatske funkcije.

Iz PDP-a je nestao i veliki broj funkcionera (direktorkog statusa), a među njima su Zoran Mastilo, Anto Gajić, Savo Mirković, Željko Jungić, Božo Janačković, Milica Bisić, Ljubo Macanović, Stojko Blagojević, Milovan Blagojević, Željko Janjetović, Zdravko Todorović… Važno je napomenuti da uz PDP odavno nije ni Damir Miljević, jedan od osnivača stranke i brojni brojni drugi.

Moglo bi se konstatovati da je PDP stranka koja ima mnogo više bivših članova nego sadašnjih.

Od osnivača su “osipanje” jedino “preživjeli” Branko Dokić i Zoran Đerić.
Danas PDP-on, uz Mladena Ivanića, gospodare Branislav Borenović, Igor Crnadak, Velimir Sakan, Aleksandar Golijanin, Vinko Radovanović, Dijana Čekić, Zoran Tešanović, Veljko Stupar, Milan Švraka.

Na političkoj pijaci RS, osim Ivanićeve, njihova vrijednost je nevelika, mizerna čak.

Ne treba zaboraviti ni Slavka Vučurevića, gradonačelnika Trebinja, koji je nakon izborne pobjede postao kao i oni protiv kojih se navodno borio.

Kada se sagledaju sve velike seobe iz PDP-a, jasno je da je ta stranka i intelektualno i kadrovski teško osakaćena, zbog čega se nalazi u teškom škripcu i zbog čega je njena budućnost bezizgledna.

Kada se zna čime se danas bavi PDP, tada se utisak bezizglednosti te opcije pojača do gigantskih razmjera.

PDP se sada iscrpljuje sukobima Vinka Radovanovića i Zorana Tešanovića, koji na političkoj berzi imaju oznaku-bez težine; ratovima Veljka Stupara i Zorana Tešanovića, gdje je prvi potpuno “počistio” drugoga u Istočnom Novom Sarajevu, ali i da nije, tamo je ta stranka završila karijeru. Potpuno je irelevantno ko će pobijediti u tom ličnom sukobu, jer Dobojski sindrom stigao je odavno među PDP-ovce u istočnom dijelu RS.

PDP ne nudi ništa konkretno sem šuplje, ovještale, političke priče koju mrmlja Borenović ili, pak, lažnog radikalizma kojeg promoviše Crnadak. I iza jednog i drugog “stava” je potpuna praznina. Višegodišnji unutarstranački nerad, javašluk i ranije preveliko uživanje pozicije “jezička na vagi”, potpuno su otupili tu stranku i doveli je u situaciju da se isključivo bavi sama sobom, a i to čine mlako i bezvoljno. Nema tu krvi ni kada kost potpuno rasiječeš.

PDP, ovakav kakav jeste, niti je opozicija niti alternativa. (Osim ako se lični hedonizam može podvesti pod ove kategorije).

Sva ova dešavanja uslovila su prestrojavanje u ostalim opozicionim strankama, posebno u SDS-u, gdje se sve više razmišlja o tome da Mladen Ivanić ne bude kandidat za člana Predsjedništva BiH. Unutar SDS-a postoji vrlo velika i čvrsta grupacija koja ne želi ni da čuje za njegovu nominaciju za tu poziciju i ističu da tu bitku treba da bije neko od mlađih kadrova najjače opozicione partije. Nije mali broj ni onih koji se, na tragu poteza Aleksandra Vučića, zalažu da kandidat opozicije za člana Predsjedništva BiH bude nestranačka ličnost.

Ovi zahtjevi dobili su posebno na intenzitetu nakon saznanja da PDP za sebe, u raspodjeli kolača nakon idućih izbora, traži ponovo mjesto u Domu naroda parlamenta BiH. To se doživljava kao ziheraški potez samog Ivanića, koji bi sebe smjestio u taj Dom, ukoliko bi izgubio predsjedničku trku. Ono što je po Ivanića opasnije jeste činjenica da je taj PDP-ov balon shvaćen kao nevjerica da uopšte može dobiti izbore, pod uslovom da bude kandidovan za člana Predsjedništva BiH.

Nakon svega jasno je da u PDP-u još nisu shvatili da idući izbori ne znače nikako pokušaj promjene vlasti, kako bi se nekoliko njihovih funkcionera smjestilo na udobne pozicije u kojima neće ništa raditi, već da je to bitka za nadu da se i na ovom prostoru može otpočeti obračun sa kriminalom i korupcijom, koji su postali obrazac ponašanja i djelovanja vlastodržaca.


http://slobodanvaskovic.blogspot.ba/201 ... i.html?m=1

PDP nekada udruzenje od ugleda banjaluckih profesora i experata, spalo na studente sadasnjih i bivsih profesora.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 10:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Sa FB-a:
Citiraj:
Dragan Talić i Vladimir Mirošljević, bivši odbornici NDP-a u banjalučkoj Skupštini, odabrali su dres i pridružiće se Ujedinoj Srpskoj Nenada Stevandića, saznaje SrpskaCafe.


Znaci nece niko u DNS :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 10:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Pa jasno,Stevandiću je napras porastao budžet za kupovinu preletača :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 10:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Vjerovatno zato što leti iz kolacije a upada pdp.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 211 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs