banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 11:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18653 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 665, 666, 667, 668, 669, 670, 671 ... 933  Sledeća

Kome vise vjerujete u vezi smrti Davida Dragicevica
Institucijama 66%  66%  [ 89 ]
Grupi Pravda za Davida 34%  34%  [ 46 ]
Ukupno glasova : 135
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Okt 2018, 23:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Pa sad bas da ukloni tragove da su ikad postojali,to malo teze. Osim ako pod uklanjanjem tragova smatras formatiran disk :)
Das reko da kriptuje disk,to vec da.

Sent from Nokia 3210.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2018, 23:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
V@nja je napisao:
danijell je napisao:
Sutra saznamo koliko Vanja cijeni Ipčea.

Banovan je Dzontra
I sam znas dae moralo tako biti.
Sutra ce nam doci spitanjem koe Vuk Roksandic,koe Zoka Djuric. Crta se morala podvuc.

Sent from Nokia 3210.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2018, 23:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
MuskoBre je napisao:
Pa sad bas da ukloni tragove da su ikad postojali,to malo teze. Osim ako pod uklanjanjem tragova smatras formatiran disk :)
Das reko da kriptuje disk,to vec da.

Sent from Nokia 3210.
Ne bih da ti objašnjavam, da me ne proglase za stručnjaka. :D

Od najprostijeg sdelete do mft shrinking, svakako je potrebno desetak minuta guglanja da se pročita kako shreddovati empty space . .. Msm, "stručnjak" i "expert" i to još "kako sam kaže". Tipa je sujeta ukopala više nego djelo.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2018, 23:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2014, 19:55
Postovi: 194
Rocker je napisao:
nema veze je napisao:
pa, ja nisam ni rekla da su korumpirani, niti to mislim :)

samo mi je zao momka za slucaj da nije kriv, da se tako odmah uzme zdravo za gotovo kako jeste. vec sam rekla, kako mislim da su zbog nedovoljno potkrijepljene sumnje, a pod pritiskom javnosti, mozda pozurili sa pritvorom. ne vidim nigdje u prijedlogu za produzenje pritvora da su obrazlozili bilo kakav materijalni dokaz, vec se sve svodi na iskaze svjedoka i osumnjicenog, koji i ne krije da je brisao frejmove, fajlove (u kojem mozes primijetiti da postupajuci i ne vide razliku izmedju frejmova i fajlova), a nelogicno mi je i to da on kao strucnjak, takve "izmanipulisane snimke" nije vratio odmah u racunar, vec kad su dosli inspektori
Stručnjak za šta ? Pa svaki klinac u osmom razredu raspolaže znanjima&umijećem ne samo da locira video fajlove, edituje itd nego i da ukloni sve tragove da su ikad postojali. Pa nije trebalo dizajnirati neki mikrotalasni predajnik pa da treba stručnjak.

Tip je jednostavno glup ko kurac, kad je dozvolio da ga u to upletu, ako sam već nije bio upleten. Prosto ko pasulj.

za ljude koji su imali te kamere i klinac bi bio strucnjak, u pravu si, jer oni ne znaju ni toliko, ali su ipak zvali komsiju za kojeg znaju da je stvarno strucnjak. momak mozda jeste kriv, a mozda je naivno priletio u pomoc, to ce vec vjestacenje da pokaze. dokaze li se da je kriv, izvini sto nisam odmah povjerovala u sumnju pravosudnih organa. pf


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2018, 23:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Pa ni ja ne kažem da je kriv, ili nije kriv, samo govorim da je više sudija odlučilo da treba ostati u pritvoru, ne samo jedan. To valjda daje neku težinu.Pritvor se ne određuje olako, koliko puta smo čitali da su puštali ljude i nakon pokušaja ubistva . . .

Sad su odlučili da ga pritvore, i ako nisu korumpirani to dakle znači da ima osnova.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2018, 23:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Sanse dae momak od pocetka znao u sta se upusta su ravne nuli,to je moje subjektivno misljenje. Posebno da je znao,ali odlucio da to uradi iz neke koristi,para i sl.
@rocker,nemoj mi objasnjavati,hvala u svakom slucaju :)

Sent from Nokia 3210.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2018, 23:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2014, 19:55
Postovi: 194
Rocker je napisao:
Pa ni ja ne kažem da je kriv, ili nije kriv, samo govorim da je više sudija odlučilo da treba ostati u pritvoru, ne samo jedan. To valjda daje neku težinu.Pritvor se ne određuje olako, koliko puta smo čitali da su puštali ljude i nakon pokušaja ubistva . . .

upravo zato sam i rekla da mislim kako su podlegli pritisku javnosti

ali, evo, necu vise na tu temu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2018, 23:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Pa i ja sam mislio isto, ako se pogleda unazad može se vidjeti da sam pisao da će ga nakon žalbe pustiti, jer ja iz onog što sam pročitao nisam mogao zaključiti da je momak kriv.
Onda je Dce pojasnio stvari oko razmatranja žalbe, da po žalbi zasjeda vanraspravno vijeće, koje je ipak potvrdilo rješenje o pritvoru. Ako pretpostavimo da se vijeće sastoji od najmanje 3 sudije, od kojih su najmanje dvoje glasali za, onda imamo tužilaštvo + sudiju za prethodni + najmanje dva člana vijeća . . .

Nisu valjda svi kupljeni ili ucijenjeni ?
A ako baš treba ići u sitna crevca, treba saznati da li je slučaj sudiji dodijeljen direktno preko CMS-a ili mu je proslijeđen. CMS (pretpostavljam Case Management System) dodjeljuje predmete nasumično sudijama koji imaju slobodne termine ili najmanji broj predmeta. Pa u slučaju da sudija kojem je CMS dodijelio slučaj ne može preuzeti predmet, onda se predmet delegira odlukom neke instance, da li predsjednika ili šta ja znam.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 02:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
MuskoBre je napisao:
Sanse dae momak od pocetka znao u sta se upusta su ravne nuli,to je moje subjektivno misljenje. Posebno da je znao,ali odlucio da to uradi iz neke koristi,para i sl.
@rocker,nemoj mi objasnjavati,hvala u svakom slucaju :)

Sent from Nokia 3210.
Mada i taj Kukić bi morao da zna da kad se ide snimat materijal sa vn da se ide po zahtjevu policije ili vlasnika. Škk Rađen došao za 3. lice koliko.vas razumjem? Što se tiče koristi, il je dobio cvaju il je montirao kamere i snimač pa kao aj šta me košta...
MB jab to ipak bekapovo na svakih 30 min
:-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 02:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
MuskoBre je napisao:
Ne smin svasta pisati,Aljosa ovo cita garant,on je sad tamo gospodar dana i noci,lol.
Jedan na SAN predavanju pitu morel se ubaciti njegovo napajanje od kuce ako rikne fabricko. Mislim da je bilo bas Fujitsu SAN predavanje.
Drugi na sekjuritiu pito morel se ransomver izbjec ako se non stop rade bekapi svega,na svakih 30 minuta. Ondae u pricu ubacio nesto sa veemver horajzonom,tu sam vec poco vikat u sebi drzte me.
Coek iscitava na projektoru logove sa vajersarka ovaj kae zajeb to sve ajmo mi praviti bekap svega svakih po sata i toe to.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Aces :-) top! Moradoh ovo skrinšotovat da ovim bivšim iz tog odjela (usput optuženim za pronevjeru opreme) pokažem...diskretzia garantovana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 07:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Rocker je napisao:
Pa i ja sam mislio isto, ako se pogleda unazad može se vidjeti da sam pisao da će ga nakon žalbe pustiti, jer ja iz onog što sam pročitao nisam mogao zaključiti da je momak kriv.
Onda je Dce pojasnio stvari oko razmatranja žalbe, da po žalbi zasjeda vanraspravno vijeće, koje je ipak potvrdilo rješenje o pritvoru. Ako pretpostavimo da se vijeće sastoji od najmanje 3 sudije, od kojih su najmanje dvoje glasali za, onda imamo tužilaštvo + sudiju za prethodni + najmanje dva člana vijeća . . .

Nisu valjda svi kupljeni ili ucijenjeni ?
A ako baš treba ići u sitna crevca, treba saznati da li je slučaj sudiji dodijeljen direktno preko CMS-a ili mu je proslijeđen. CMS (pretpostavljam Case Management System) dodjeljuje predmete nasumično sudijama koji imaju slobodne termine ili najmanji broj predmeta. Pa u slučaju da sudija kojem je CMS dodijelio slučaj ne može preuzeti predmet, onda se predmet delegira odlukom neke instance, da li predsjednika ili šta ja znam.


CMS dodjeljuje predmete ne po tim kriterijumima koje si naveo, već po unapred zadatom obrascu. npr imaš troje sudija krivičara, i predmeti se dodjeljuju u krug. 1, 2 pa 3, pa opet 1 itd.
Kada je riječ o presignaciji predmeta o tome odluku donosi predsjednik suda.

Sudija koji mu je odredio pritvor prvi put, ima i njegovo ime u zapisniku koji je Vasković objavio, znam ga lično i tvrdim da je momak na svom mjestu u svakom pogledu. Nisam ga vidio od tada, ali kada se vidimo pitaću ga malo oko toga.
E sada, što se tiče ovog pritvora, ne znam šta bih rekao. Niko od nas nema uvid u dokaze iz spisa, osim onoga što je na netu (zapisnik i prijedlog za produženje pritvora), tako da je teško reći bilo šta. Vanraspravno vijeće od 3 sudija mu je produžilo pritvor.
Pretpostavljam da razlozi za to postoje. Koji su konkretno i koje dokaze je tužilaštvo predložilo ne znam.
S tim što moram napomenuti da pritvor ni u kom slučaju ne znači postojanje krivice i ne bi bio prvi put da je neko bio u pritvoru a kasnije pravosnažno oslobođen optužbe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 09:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Da, htio sam naglasiti da se po pravilima predmeti dodjeljuju sudijama praktično nasumično a ne ciljano (mada ima slučajeva u izvršnom odjeljenju gdje se dešava kriminal) i ako je ovaj slučaj dodijeljen CMS-om onda nema mjesta za sumnju.

Ono što može izgledati čudno i nelogično je da tužilaštvo nije zatražilo pritvor i za Rađena, iako je u prijedlogu za pritvor on naveden kao nalogodavac djela za koje je Kukić pritvoren.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 10:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Kad se sve sabere izgleda da je David definitvno bio u kući Rađena ali ne vršeći provalu.To objašnjava i vrijeme kao provedeno u kući.Drugo to tvrdi i policija odnosno onaj inpektor što je saslušavan da je utvrđeno da nema tragova provalne krađe te da se kvalifikuje djelo "krađe",što znači da je istu moglo počiniti lice koje nije nasilno ušlo u objekat.Ovdje mislim da nikakve krađe nije ni bilo al ajde.Šta je dalje bilo dali svađa,tuča i sl...sve se ipak po meni dešavalo oko te kuće ili u blizini iste.E tu dolazi zanimljivost ovih problema video nadzora i Rađena pa i Kukića...al ajd...sve to treba biti dokazano na ovaj ili onaj način....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 10:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Jeste bilo kradje,zar bi neko im`o muda da gnjavi inspektora na viberu dodatno posle lazne kradje

A sta je radio tamo? Pa vjerovatno prostituisao se za kokain


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 10:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Dobroe kae Srda..

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 10:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Juliette je napisao:
Jeste bilo kradje,zar bi neko im`o muda da gnjavi inspektora na viberu dodatno posle lazne kradje

A sta je radio tamo? Pa vjerovatno prostituisao se za kokain

Provalna krađa i krađa nije ista kvalifikacija djela....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 11:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
https://blmojgrad.com/uhapsen-zbog-prij ... agicevicu/

Citiraj:
Uhapšen zbog prijetnji Davoru Dragičeviću

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2018, 10:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Eno Vaske kaže kako advokatski tim ne valja ni kur.. i da je jedino onaj iz sarajeva dobar :))))))))))))))))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2018, 10:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Nikakvo čudo ako znamo da je Tomić taj koji je "okupio" tim.
Još kad za koji dan Vaske pusti transkripte razgovora između Tomića i nekog udbaša kako dogovaraju sabotiranje istrage . . . LOL

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2018, 10:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2522
Ovaj Vaskovic je najvece zlo posle smrti sina koje je moglo zapasti Davora Dragicevica.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18653 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 665, 666, 667, 668, 669, 670, 671 ... 933  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs