banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 18:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18653 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 933  Sledeća

Kome vise vjerujete u vezi smrti Davida Dragicevica
Institucijama 66%  66%  [ 89 ]
Grupi Pravda za Davida 34%  34%  [ 46 ]
Ukupno glasova : 135
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Mar 2018, 17:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Meni je citava prica cudna. Vidi se na nadzornim kamerama sa je to on, a ljudi traze dijete vec danima? Nema gdje nisam vidjeo njegovu sliku. Kako da policajci nisu skontali o kome se radi odmah? Logicno je da su vidjeli i obavijestli roditelje da je vidjen, cak i otisli da ih ispitaju pod sumnjom pljacke, jer se u tom trenutku nije znalo da je mrtav. Ovo bar meni smrdi veoma jako. Mislio sam da je narod zaludjen teorijom zavjera, ali kad covjek malo razmislu, mnogo rupa ova prica ima... Vidjecemo sta ce biti na kraju.
Edit:
Jos kazu da je od ranije poznat policiji? Pa kako mu ne odose kuci, pretres napraviti ako je izvrsio pljacku, bez obzira sto je prijavljen nestanak?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 18:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Pa ti snimci su snimci videonadzora raznih firmi, bankomata i sl. nije ovo London da je grad pokriven videonadzorom pod kontrolom MUP-a. Trebalo je to iskupiti i pregledati. Btw, ovaj slučaj se može kmotno iskoristiti da se kritikuje opozicija zbog blokiranja nabavke kamera.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 18:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Vjerujem da se ne reaguje prvi dan kad se prijavi nestanak, kontam da uvijek sačekaju malo da vide da li će se samo riješiti.
Sigurno se zna desiti da neko ne dođe kući, da se ne javlja na telefon i tako dalje...
Tipa zapio se, spavao kod druga, prazna baterija na telefonu...

To bi možda moglo objasniti prvi dan nakon nestanka.

Sa druge strane, niko nije znao kuda se kretao David i šta se dešavalo. Vjerovatno su malo - pomalo odmotavali klupko, pratili tragove dok nisu došli do informacije da je bio negdje na Laušu. Vjerovatno im se tad upalila lampica, pa su skontali da je bila neka provala, pa su ganjali kamere u blizini...
Nije baš da se sve to sazna za sekund...

Ovo je sad samo neko moje nagađanje, kao jedan od milion mogućih scenarija šta je policija radila...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Nestanak nije isto što i otmica, djeca znaju zakasniti iz škole pa se roditelji uplaše. Nama se desilo da nam je dijete ostalo sat vremena iz druge smjene sa djevojkom a mi ko ludi u potjeru :(

I ja mislim da policija čeka 24 časa prije poduzimanja bilo kakvih koraka, ukoliko ne postoje validne indicije da je u pitanju krivično djelo. Samo oni znaju koliko sličnih prijava zaprime svakodnevno, zabrinutih roditelja ili bračnih supružnika.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 18:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
super_koza je napisao:
Bitno je da ste se uhvatili kako je priča oko noža lažna. Sad, kad se ispostavilo da je ta priča sa Fejsbuka glupost, jednostavno se nešto drugo spinuje, te nema vrijednost, prije bi se nešto drugo ukralo...

Gdje se ispostavilo? Šta se ispostavilo? Ispostavilo se jedino da momak posjeduje svoju čakiju i za to postoje dokazi, a to da je kod njega pronađena ta neka švajcarska, imamo samo izjavu nekog burle koji ne može složiti prostu rečenicu, da je u pitanju, da citiram burlu: "Švajcarska čakija, ona crvena tzv. švajcarska". Šta je problem da se objave ti navodni dokazi, pa da ljudi već jednom prestanu sa sumnjom?! Zašto su objavili sliku alata kojim je obijena jebena apoteka u Laktašima, a ne mogu objaviti dokaze u vezi sa mogućim ubistvom?! Zašto se navlači gnijev 40.000 ljudi?!

Slika

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 18:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Zato što su uhvatili provalnika u Laktašima na djelu i slučaj je zatvoren, zato je objavljena ta vijest o apoteci...

E jebi ga, ako zvanični policijski službenik kaže da je pronađen crveni švajcarski nož u odjeći nastradalog, a ti to dovodiš u pitanje, onda stvarno ne znam šta da kažem...
Polako, biće još informacija...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 19:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ovdje ima još nekoliko informacija koje se nisu spomenule na forumu: https://www.facebook.com/10000856636751 ... 221177706/

Pogledajte video...
Spomenuli su okupljanje na Trgu i rekli da je bilo nekoliko stotina osoba...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 19:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Imam pravo da dovodim u pitanje, jer me baš nekidan jedan službenik te iste policije pokušao zajebati i podvaliti mi priču da za volanom službenog vozila ne smijem imati alkohola u krvi, da bi se na kraju ispostavilo da ne smijem ukoliko sam profesionalni vozač tj. da mi je to osnovno zanimanje, znači vozač kamiona, hitne, vatrogasnih kola, vozač taksija ili instruktor vožnje, a u ostalim slučajevima smijem kao svako fizičko lice 0,3 promila, a on je meni i firmi htjeo da piše kaznu od 1000 do 5000KM zbog 0,06 promila tj. jednog piva što sam popio sat ranije. Naravno, rado je prihvatio mito i sad ja nakon izjave ovog burle počinjem da proklinjem svaku jebenu marku koju sam dao onom kretenu! Ja se lično osjećam odgovornim zbog te takve policije, jer znam da sam ja doprinjeo da ona postane takva!

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 19:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
-opšti haos u državi i entitetu - nikom' ništa
-neko nestao - protesti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 19:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Druže, ne brkaj saobraćajce i inspektore koji rade krvne delikte, to su dva svijeta. (I po obrazovanju a i po poslu)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 19:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Naveo sam jutros i onog stručnjaka za IT, koji treba kao nešto da vještači na uređajima koji su svjetlosnim godinama daleko od toga da se kod nas prave, a ovamo ne mogu uzeti jebeni fotoaparat, uslikati dokaze i objaviti. Ti meni onda kao pričaš kao nije isto. Naravno da nije. Ovo je gore!

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 19:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ti nikako da povežeš stvari, dokazi se objavljuju (dokumentovano) nakon zatvaranja istrage. Ne znam o kakvim IT stručnjacima pričaš, znam da oni koji rade "vještačenje" moraju slijediti propisanu proceduru koja obično ne prati tehnološki napredak.

Ne sporim da je vrlo moguće da je istragu dobio neki manje sposoban ili needukovan inspektor, ali sam takođe siguran da miješanje svih šupaka i papaka iz politike uvelike otežava posao i onima koji ga rade časno i pošteno.

Ovaj slučaj je upravo pokazao krhkost institucija i kako im je ugled u narodu mali ili nikakav.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 19:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Хоћеш да кажеш да наша полиција никад није објавила слике и видео материјал, након неке акције, а да истрага и суђење нису били завршени?

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 19:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Hoću da kažem da sve zavisi od onog koji vodi istragu. Koliko znam to bi trebala biti odgovornost postupajućeg tužioca.

Vožd je obećao novu obdukciju, i možda smjenu na čelu istrage, vidjećemo šta će se dogoditi. Sve do sada su bile samo špekulacije, i osim gafova koje je napravila policija niko se nije pojavio sa nečim što može stvarno pomoći da se utvrdi istina.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 19:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
_зока je napisao:
Btw, ovaj slučaj se može kmotno iskoristiti da se kritikuje opozicija zbog blokiranja nabavke kamera.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


Не бламирај се.
Није ово до камера.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 19:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Normalno da nije al ti fulaš fudbal.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 19:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Ја мислим да они уопште немају никаквих доказа и материјала, јер кажем, ако главни баја мора да интервенише, објављивање материјала је нешто најмање што се може учинити да се коначно скине сумња у рад полиције.

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 20:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Joj druze ajd malo oladi! Znam ja da si ti blizu mupa al nisi popio svu pamet svjeta. Ne znam sto ti to treba u zivotu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 20:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
icobh je napisao:
Ја мислим да они уопште немају никаквих доказа и материјала, јер кажем, ако главни баја мора да интервенише, објављивање материјала је нешто најмање што се може учинити да се коначно скине сумња у рад полиције.


Glavni baja je intervenisao da bi se malo smirio narod. Da nebi nekoj budali još palo na pamet da lupa po gradu ili nešto...

@zoka
Nije tako jednostavna priča sa kamerama. Teško je pitanje sigurnost vs privatnost...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 20:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Joj druze ajd malo oladi! Znam ja da si ti blizu mupa al nisi popio svu pamet svjeta. Ne znam sto ti to treba u zivotu?

Ne razumijem, šta mi to treba? Sva pamet svijeta ili nešto drugo? Ja hoću da vidim jedan jedini dokaz da i sebi skinem dio tereta i sumnje sa policije, ja danas čitav dan ne mogu da se fokusiram na svoj posao, jer sam par puta lično prisustvovao nepravdi i sad ne mogu da vjerujem onome što vidim i šta se događa. Ako je to sva pamet svijeta, onda jebiga

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18653 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 933  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs