banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18653 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 933  Sledeća

Kome vise vjerujete u vezi smrti Davida Dragicevica
Institucijama 66%  66%  [ 89 ]
Grupi Pravda za Davida 34%  34%  [ 46 ]
Ukupno glasova : 135
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Mar 2018, 12:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Cekaj, postoji snimak iz opljackane kuce na kojoj se vidi da je to upravo on, nisam znao za ovaj detalj...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 12:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ne iz opljačkane kuće, nego par kuća pored ima kamera koja ga je snimila kako ulazi u kuću...
Ako je vjerovati policiji...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 12:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1842
Lokacija: Banja Luka
Ovo sto je napisao super_koza, nesto slicno takodje mislim.
I jos jedna nebuloza koja se provlaci je oko Crkvene koja je kao 30cm i nemoguce se tu utopiti. Ne mogu da tvrdim ali Crkvena vjerovatno tih dana nije bila tako plitka, jer su tada bile aktuelne poplave i bujanje rijeka zbog otapanja snijega.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 12:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ja sam 14.03 naveče bio na splavu. Vrbas je bio baš brz i visok. Bio je možda 15ak cm ispod onog mostića kraj splava. Crkvena je isto tako morala biti visoka. Sa druge strane, ako je neko pijan, dovoljna je i lokva da se utopi.
Meni je drago da društvo dovodi u pitanje sve što se objavljuje, ali nemojte biti fanatici, razmislite svojom glavom.

Sjećate li se onog momka, što je 2014. u poplavama nestao kad ga je potok povukao? Taj potok je čini se bio kanal za oborinske vode pored puta...

Nemamo dovoljno informacija, ali ajde da ne spinujemo i da sačekamo da više detalja bude poznato...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 12:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Pa bila je Crkvena tih dana nadosla i to poprilicno...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 12:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:01
Postovi: 4957
Lokacija: Republika Srpska
Jedno je sigurno, nepovjerenje i bunt je potpuno ocekivan s obzirom na neka ranija, nerasvijetljena ubistva.

_________________
Nek' je tvojoj majci hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 12:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1842
Lokacija: Banja Luka
Simpatizer je napisao:
Jedno je sigurno, nepovjerenje i bunt je potpuno ocekivan s obzirom na neka ranija, nerasvijetljena ubistva.



To se slazem i to je ogledalo drustva i vlasti. Ali ovakva histerija po pitanju teorija zavjere je pretjerana.
Da bar postoji jedan svjedok ili dokaz koji u potpunosti negira ovo s cim su izasli, pa bih razumio. Ja to do sad nisam cuo ni vidio.
Vec je sve u okvirima licnih konstrukcija i poimanja logike.


Poslednji put menjao Macr0 dana 27 Mar 2018, 12:26, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 12:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Pa i treba! Ako vjeruješ u sve što ti se servira, onda si ovca...
Ali ako vjeruješ i da je laž sve što ti se servira, onda si opet ovca...

Ljudi samo treba da razmišljaju svojom glavom...

Evo vam primjer, prvi koji se izjasnio o unakaženosti tijela je Momčilo Antonić, odbornik u Skupštini Grada iz tabora SNSD-a. On vam je tu stao na branik jadnog i potlačenog stanovništva i priča o teorijama zavjere i zataškavanju počinilaca jer su u direktnoj vezi sa vlasti. A on je vlast i partija.
Na Fejsbuku mu pišu hvalospjeve i ovim je jeftino dobio povjerenje ljudi sa Lauša, jer se tobože založio za njih. Samo što nije metak primio umjesto njih...

Zar niste skontali koliko mu je retorika jeftina?

Slika

Brutalno, zvjerski, ćutimo, rat, ranjen, svašta vidio, unakaženo tijelo... Igra na te neke osnovne ljudske emocije, kao i svaki drugi političar...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
Dokaz je izjava policije. Toliko toga neprovjereno a zakljucak je samoubistvo ili nesrecan slucaj. Pa ne moze "ili" zvanicna izjava.
Onda nelogicnosti, ta pljacka koja se pocela spominjati nakon pronalaska tijela.
Ako je momak bio normalan u pekari (kad smo kod pekare, gdje su izjave prodavaca?) i sposoban da opljacka kucu (nigdje se ne spominje kako je obio kucu, gdje su dokazi da je bio u kuci, gdje su, na kraju, stanari te kuce, zasto pljacka nije prijavljena ranije?), kako je takav lik mogao slucajno pasti u rijeku?
Okliznuo se jer je nosio laptop?
Prica za malu djecu.
Nema teorije da je sve to uradio i okliznuo se, a i da jeste, mlad je, jak je, tukao se, opljackao kucu, pa snasao bi se.
Po meni se tu zavrsava svaka prica o nesrecnom slucaju.

Ako govorimo o samoubistvu, zasto bi neko, o pobogu, opljackao nesto prije nego se ubije?
Ako je ukrao 200km, otkud mu 180 u dzepu, ako je burek kupio prije pljacke?
Gdje su kamere poslije pljacke, ako se vec prica da su ga snimile kako ulazi u kucu, valjda je morao i izaci.

Sve to ukazuje da je nesto trece u pitanju, i to sto se to trece ne istrazuje ukazuje da neko nesto krije.

I ko je taj Ćulum, zasto se on spominje, negdje procitah da je David taj dan pisao "Ako mi se nesto desi veceras kriv je taj i taj", zasto?

Nije iskljuceno ni da se ubio i pokusao nekome smjestiti, iako malo vjerovatno, ali ono sto policija plasira narodu je glavni razlog sumnje tolikog broja ljudi...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 12:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
https://www.youtube.com/watch?v=vXKer84aq4Q

Ovo je snimak sa kamere moje zgrade, isti onaj snimak sa onog HDD-a koji sam ja čupao, ako se sjećate o čemu sam pisao jutros, koje sam ja lično predao policiji i nikome drugom i otkud onda RTRS-u. Znači bilo je u interesu policije da snimak preda RTRS-u, ali sad i dalje nije u interesu da se preda na desetine snimaka, u ovom slučaju. Eto, gdje su sad silni snimci koji koje pominje policija u ovom slučaju? Zašto se to ne objavi? Gdje su snimci sa tih kamera koje pokazuju da je obio kuću? Gdje je snimak dokaza tih predmeta što su našli kod njega? Daj da vidimo tu čakiju.

Problem nije mogućnost da se momak tipa okliznuo, pao, pijan, ovakav, onakav, već je problem što se nešto zataškuje i ne ostavlja se mogućnost da je možda ipak nešto drugo u pitanju. Znači, tek danas, treći dan se izlazi sa tim da je sve možda moguće, ali eto ponavljamo, za svaki slučaj, mali je ipak od ranije poznat policiji. Kako to poznato i patetično zvuči.

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 12:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
O majko moja...
Ajde pogledajte ovo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UcBKVWmvm5U[/youtube]

https://www.youtube.com/watch?v=UcBKVWmvm5U

Izjava policije nam nije dokaz, ali njoj vjerujem više nego šupljim pričama po Fejsbuku. Može "ili" biti u zvaničnoj izjavi, izjava je samo iznošenje mišljenja i trenutnog stanja istrage, nije presuda ili nešto...
Nigdje se ne spominje kakav je bio u pekari, ali se spominje da je provala bila jednostavna, a ne neka visoko tehnološka i složena. Upao kroz balkonska vrata, zašto je to nemoguće čak i za pjanu osobu?
Niko nije spomenuo da se okliznuo jer je nosio laptop, odakle to???

Jebi ga, vi kao da ne znate kakve su vode...

Vlasnici kuće očigledno nisu tad bili kući, prijavili provalu vjerovatno kad su se vratili. Zašto policija nije odmah javila koliko je rođeno beba te noći na Paprikovcu? Zato što su prvo provjeravali koliko je to zapravo povezano sa slučajem.
Pa i ti video snimci se valjda moraju tumačiti i vještačiti, nije baš da prosječan lipar baci oko na video i kaže to je on ili to nije on...

Ćulum nema nikakve veze sa direktorom.
Ministar policije je to demantovao: https://blmojgrad.com/lukac-pohvalio-ra ... agicevica/

Jebi ga, ne vjerujem da bi to slagao, jer je to toliko trivijalno za provjeriti...

Nigdje nije rečeno da je ukradeno 200KM, već oko 200KM, a pronađeno je opet oko 180KM...
Novčanice jesu papirne i vjerovatno nisu u idealnom stanju poslije toliko dana u vodi, ali je očigledno da je moguće prepoznati o kakvim novčanicama riječ.
Vi nikad niste u odjeći zaboravili pare, pa ih oprali u veš mašini? Jesu li nestale, šta se desilo sa njima?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Poslednji put menjao Castra dana 27 Mar 2018, 12:55, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 12:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Evo i izjave Filipa Ćuluma: https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... rcu/470736

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 12:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Отприлике, полиција је направила сама себи циркус са изјавом.
Поклекла под притиском јавности.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 12:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Policija je svoj kredibilitet kockala na vise mjesta, evk scena od danas, Glas Srpske naslovna strana "specijalcima i saucesniku 40 godina zatvora" onda nekoliko strana kasnije imas ovu pricu o nesreci koja je zadesila tog klinca...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 13:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
super_koza je napisao:
O majko moja...
Ajde pogledajte ovo

Šta da pogledam? Prvo što izađe neka faca nekog korumpiranog patologa? Sine, snimak koji sam ja postavio, objavljen je roku od 24h nakon eksplozije. Mene zanimaju gdje su ti snimci sada, 3 dana nakon što je tijelo pronađeno?! Drugo, policija je juče izašla sa demantom da se DD sukobio sa nećakom od DĆ, a danas ministar kaže da nisu uopšte u srodstvu. Odlično, ali to su dvije različite stvari. Opet muljaju i opet ne znaju da kažu kako treba i samo bijes navlače na sebe.

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 13:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
U svemu se slažem sa ...super_koza...jedino mi zbunjujuće kažu postoji snimak nadzorne kamere na kom je David uočen da ulazi u objekat...a u ovamo se izjavljuje da ne znaju dali je neko dao navedene predmete Davidu ili ih je kupio...?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 13:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1842
Lokacija: Banja Luka
icobh je napisao:
super_koza je napisao:
O majko moja...
Ajde pogledajte ovo

Šta da pogledam? Prvo što izađe neka faca nekog korumpiranog patologa? Sine, snimak koji sam ja postavio, objavljen je roku od 24h nakon eksplozije. Mene zanimaju gdje su ti snimci sada, 3 dana nakon što je tijelo pronađeno?! Drugo, policija je juče izašla sa demantom da se DD sukobio sa nećakom od DĆ, a danas ministar kaže da nisu uopšte u srodstvu. Odlično, ali to su dvije različite stvari. Opet muljaju i opet ne znaju da kažu kako treba i samo bijes navlače na sebe.


Snimak je odmah postavljen jer se znalo gdje je mjesto eksplozije, a njegovu rutu je trebalo utvrditi.
Juce je odmah izasao demant da nisu u srodstvu niti da se desio sukob.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 13:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
http://www.mup.vladars.net/lat/index.ph ... ta=novosti

"Na osnovu sprovedene istrage, utvrđen je identitet tri lica sa kojima je Dragičević imao fizički sukob u noći u kojoj je nestao, te da među istima nije bilo srodnika direktora policije Darka Ćuluma, niti bilo kojeg visokog funkcionera Ministarstva."

Da li to znači, da se DD nije sukobio sa FĆ, ali je on ipak nećak od DĆ ili se DD ipak sukobio sa FĆ, ali ovaj nije nećak od DĆ. Znači nigdje se u izjavi ne navodi ništa konkretno. To je problem. Ovdje pojedini nikako da shvate zašto se narod buni.

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Poslednji put menjao icobh dana 27 Mar 2018, 13:22, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 13:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Nov 2017, 22:54
Postovi: 95
polako se to sve mulja da se nece moci otplesti

opravdana je svaka sumnja jel znamo svi dobro kakvi su nam drzavni organi

ovo sve mi daje ideju da se ovde neko prikriva


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2018, 13:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Macr0 je napisao:
Snimak je odmah postavljen jer se znalo gdje je mjesto eksplozije, a njegovu rutu je trebalo utvrditi.

Ma odakle snimak novinama uopšte na prvom mjestu, kad sam samo ja lično imao pristup i ja lično predao policiji. Danas je sigurno već drugi dan kako policija ima snimke u vezi sa DD. Šta se čeka sa objavom?!

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18653 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 933  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs