banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 21:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8671 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212 ... 434  Sledeća

Ko ce uzeti izbore 2018. godine
1. Vukota Govedarica 44%  44%  [ 66 ]
2. Zeljka Cvijanovic 34%  34%  [ 50 ]
3. Neko treci 9%  9%  [ 14 ]
4. Necu izaci na izbore 13%  13%  [ 19 ]
Ukupno glasova : 149
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 11:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Od velike koalicije na nivou RS nema ništa, teoretski je moguća na BH nivou ukoliko stignu takvi signali iz Srbije i Rusije.

Prilično je jasno da SDS ozbiljno očekuje da DNS i Pavić ili Radović napuste Dodika i formiraju vlast sa njima. Mislim da od toga nema ništa jer SDS nema "igrača" odnosno ljudi koji raspolažu parama.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Rocker je napisao:
Od velike koalicije na nivou RS nema ništa, teoretski je moguća na BH nivou ukoliko stignu takvi signali iz Srbije i Rusije.

Prilično je jasno da SDS ozbiljno očekuje da DNS i Pavić ili Radović napuste Dodika i formiraju vlast sa njima. Mislim da od toga nema ništa jer SDS nema "igrača" odnosno ljudi koji raspolažu parama.

Kontradikcija, nema sta onaj bez para da ocekuje.
Oni ulazu poslanicka mjesta a Mile jos ima i novac.

Uzmi npr. da ima 15 ministarskih pozicija
SNSD u koaliciji daje 7 i potpresednika vlada, DNSova ucijena ce biti jasna, oni hoce mjesto predsjednika Vlade, i uz mandatara ce uzeti jos 3 - 4 ministarstva, ostatak SP i PUS i jos eventualno neki grebatori.

Opcija SzP i DNS: DNS opet zeli isto, PDP je na istim talasima kao i DNS, sitne stranke koalicije hoce bar jedno mjesto, dakle, SDS moze imati potpresednika i 3 -4 ministarstva

SNSD-SDS: Npr SNSD 10 ministarstava i potpresednik, SDS Premijera i 5 ministarstava, ili obrnuta slicna varijanta.
Obe stranke dobijaju 50% vise od bilo koje opcije sa koalicijama.
Ne bih ovo apriorno odbacio, i nisu Srbi tu problem, nego sto bi ta mocna koalicija bila nocna mora za Zapad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 12:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Otuda i PzD, i NVO i ustaska unuka i izdajnici i dezerter i RVI i krediti i sva prica koja treba sto vise udaljiti te dve stranke i probuditi sto vise antagonizma, jer ako se samo bave ekonomijom - mrka kapa, tek tada vidiš da su isti i da je potpuno svejedno.
A za dan drzavnosti, ako me se sete - sete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 12:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nisam primjetio da SNSD tovari bilo koga u SDS.u osim Govedarice.

Vrata nisu zatvorena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 12:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
Mislim da su Snsd i Sds bili u koaliciji na nivou Bih i da se to neslavno zavrsilo.. A sumnjam da nakon 20 godina koalicije sa Dns i Sp Dodik digne ruke od te koalicije.. Stalno se Dodik hvali najstabilnijom i najdugovjecnijom koalicijom u evropi.. I zanimljivo je da je skoro pa vecina iz opozicije sad u koaliciji sa Snsd-om.. Neki su u Dns, Sp pa i US.. Politika je bas kurva :-D Jos fale Micic i Petrovic i Sds je puko.. Bice zanimljivo ko ce sve prelaziti na drugu stranu ako opozicija prsne.. Realno nakon izgubljena 3 izbora vecina se ne bi vise trebala kandidovati..


Poslednji put menjao nikolaa82 dana 22 Sep 2018, 12:33, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
Rocker je napisao:
Mislim da od toga nema ništa jer SDS nema "igrača" odnosno ljudi koji raspolažu parama.


šta, Momo Mandić sve spiskao na advokate?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 12:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2018, 11:37
Postovi: 65
Moze se ocekivati zaokret veoma zanimljiv nakon izbora, posebno u regiji Bijeljina, Posavina i Majevica ... Mici Micicu se zavrsava epizoda sa gradonacelnickom pozicijom a suska se dugo da je blizak sa Dodikom. Sa Radojicicem je top jaran to je odavno svima znano.

Sve zavisi od rezultata SDS u ovoj regiji, u slucaju da direktni Micini kandidati ostvare neki dobar rezultat a SDS ne kao sto je planirao, moze lako doci do cijepanja ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
The_new_Statesman je napisao:
Nisam primjetio da SNSD tovari bilo koga u SDS.u osim Govedarice.

Vrata nisu zatvorena.

Da, i to je bitno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 13:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
manitu uci da svira je napisao:
Ne bih ovo apriorno odbacio, i nisu Srbi tu problem, nego sto bi ta mocna koalicija bila nocna mora za Zapad.

Mocna koalicija? Pa SNSD je postao pretijesan i za svoje clanstvo, svi su tu sa nekim interesom, svak hoce nesto, od bilo kakvog posla preko sefovskih i inih pozicija na kojima se moze "dodatno zaradjivati" pa do ministarskih fotelja....Nema toliko ponude kolika je potraznja za svim tim. I sad bi trebalo da se u vlasti ujedine sa jednim SDS-om, ciji su kadrovi pogotovo zeljni i gladni svega toga. Mislim da bi se u toj mocnoj koaliciji ljudi bukvalno i doslovno ujedali.
A sto se tice toga ko koga tu izvana podrzava, to se vidi po tome ko daje lovu za odrzavanje sistema vlasti takve kakva je (MMF), a ne po tome ko ceremonijalno obilazi otvaranje nekih kulturnih centara (Rusi).

EDIT:
Pardon, posjeta Lavrova ipak nije bila povodom toga.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
skitnica je napisao:
manitu uci da svira je napisao:
Ne bih ovo apriorno odbacio, i nisu Srbi tu problem, nego sto bi ta mocna koalicija bila nocna mora za Zapad.

Mocna koalicija? Pa SNSD je postao pretijesan i za svoje clanstvo, svi su tu sa nekim interesom, svak hoce nesto, od bilo kakvog posla preko sefovskih i inih pozicija na kojima se moze "dodatno zaradjivati" pa do ministarskih fotelja....Nema toliko ponude kolika je potraznja za svim tim. I sad bi trebalo da se u vlasti ujedine sa jednim SDS-om, ciji su kadrovi pogotovo zeljni i gladni svega toga. Mislim da bi se u toj mocnoj koaliciji ljudi bukvalno i doslovno ujedali.
A sto se tice toga ko koga tu izvana podrzava, to se vidi po tome ko daje lovu za odrzavanje sistema vlasti takve kakva je (MMF), a ne po tome ko ceremonijalno obilazi otvaranje nekih kulturnih centara (Rusi).

EDIT:
Pardon, posjeta Lavrova ipak nije bila povodom toga.


Ocito nisi upoznat sa hijerarhijom u nasim partijama i relativno lakim obracunima sa nepodobnima. Ako pricas iz perspektive da ne budu vlast, onda bi bile dvije do tri frakcije, no to je daleka budućnost za sada.

Moćna u smislu da se parlamentarno ne moze nadglasati, i sa izrazenim nacionalnim predznakom, prilicno rusofilska. Znaci, samo realna analitika, ljudi i teren, nikakve zelje ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 14:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Koliko to godišnje MMF daje pa da održava sistem vlasti? To kao da neko dođe i dijeli novac.
Evo malo podataka. Koliko se moglo uzeti, koliko je uzeto i koliko vraćeno. Ti aranžmani sa MMF imaju uticaja na druge stvari, ali da je to neka kasica prasica koja održava vlast... Jeste, lakše je sve pojednostaviti.


https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... 6u00eWjuFG

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Rusofilska sa lovom od MMF-a? Sto se tice hijerarhije u strankama, posmatram je sa vanstranacke distance svaki dan. A ponekad i mene taj stranacki bic zakaci. Boli, brale.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 14:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Inače, sada i zvanično. Dodik uplatio paket aranžman obilaska Putina pred izbore.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
danijell je napisao:
Koliko to godišnje MMF daje pa da održava sistem vlasti?

Dovoljno da se ne moze samostalno odlucivati ni o banalnim stvarima.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 14:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
skitnica je napisao:
Rusofilska sa lovom od MMF-a? Sto se tice hijerarhije u strankama, posmatram je sa vanstranacke distance svaki dan. A ponekad i mene taj stranacki bic zakaci. Boli, brale.


Pa nema cistih rezova u politici vise, to sto MMF odrzava BiH je generalna politika Zapada koja dela po inerciji i u kojoj pojedine specijalne zelje SAD ili Njemacke jednostavno ostanu kolaterala. Naime, BiH ima strukturu kakvu ima, ne moze se RS tek tako izolovati bez tektonskih poremecaja ili cak rata, koje bi 100% izolacija pogurala. Malo je to preslozeno, nema tu mi dajemo pare Asadu a mi opoziciji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 14:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
OK. Vazi.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 14:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Rezultat ankete na portalu Buka.

Slika

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
skitnica je napisao:
danijell je napisao:
Koliko to godišnje MMF daje pa da održava sistem vlasti?

Dovoljno da se ne moze samostalno odlucivati ni o banalnim stvarima.


Pogladala/o onaj dokument što sam okačio? Znači, sve što dobiješ i vratiš. Nešto i ne dobiješ nego se računa kao da si dobio i odmah vratio... Ali onda ne možeš o banalnim stvarima odlučivati, ali ipak vodiš rusofilsku politiku. Logično.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 14:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Pa ovih 18% u bučnoj anketi je stvarno neočekivan uspjeh za Željku. :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Sep 2018, 14:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Bas je logicno to sto s vremena na vrijeme se ceka da MMF odobri neki "aranzman" da bi se podmirile osnovne budzetske potrebe, pa se s tim u vezi- jer Sta cemo inace?- i ispunjavaju odredjeni nezgodni uslovi, a s druge strane se vodi rusofilska politika...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8671 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212 ... 434  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs