banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 12:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Odcjepljenje
PostPoslato: 18 Sep 2017, 22:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Vidim da se situacija u Španiji, odnosno Kataloniji, prilično uzavrela.

U posljednjih nekoliko decenija secesionistički trend u Evropi je uzeo maha:
Austrija, Belgija, Slovenija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Republika Srpska, Makedonija, Crna Gora, Kosovo, Krim, Donjecka Republika, Škotska, Irska, Katalonija, države bivšeg Sovjetskog Saveza i tako dalje...

Interesuje me šta je to na osnovu čega neko područje ima pravo na odcjepljenje. Ko ima pravo da se odcjepi, a ko ne?
Gdje se povlači granica, koliko se mogu države usitnjavati?

Zašto se Bosna i Hercegovina mogla odvojiti od Jugoslavije, a Republika Srpska nije mogla od Bosne i Hercegovine?
Da li Srbija ima pravo da zadrži Kosovo, ako tamo realno ima jako malo Srba?
Zašto neko u Sarajevu ima pravo da drži Republiku Srpsku unutar Bosne i Hercegovine ako bi većina stanovnika na referendumu izabrala samostalnost?

Kako ovdje funkcioniše demokratija?
Šta se konkretno može desiti ako bismo mi 2018. odabrali samostalnost? Novi rat? Sankcije?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 19 Sep 2017, 00:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Tvoja pitanja zvuče veoma konkretno, ali teško da na njih postoje konkretni odgovori. Univerzalnih, fiksnih i jednoznačnih pravila po kojima ti sistemi funkcionišu nema. Kroz cijelu istoriju su se granice mijenjale. I sve dok bude postojala borba za resurse i vlast nad njima, toga će biti. Ratom, mirnim razdruživanjima, voljnim spajanjima (mada to rijetko)...Postoji i onaj specifični način - "suptilna okupacija". Kod nas se trenutno najbolje izvozi ljudski resurs te nam se naizgled nisu promijenile granice.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 19 Sep 2017, 02:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Међународно право (ван контекста деколонизације) не познаје право на одцјепљење. Тренутно не постоји јединствен став међу теоретичарима права о томе на који начин регулисати право на одцјепљење.
Може се само говорити о политици и праву у контексту политике, али то није одговор ни на једно од твојих питања.

Елем, један од најјачих стручњака по питању филозофије међународног права, Алан Бјукенен је написао енциклопедијски чланак о томе, па кога интересује: https://plato.stanford.edu/entries/secession/

Такође, чланак о одцјепљењу у међународном праву у конкретним случајевима током 20. и 21. вијека: http://scholarship.law.duke.edu/cgi/vie ... text=djcil

То је чисто за упознавање са неким од теоретских и практичних проблема унутар међународног права, али тешко да се може извући јасан и недвосмислен закључак који би могао бити одговор на питања која су постављена горе.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 19 Sep 2017, 03:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
Nije Odcjepljenje nego Otcijepljenje mislim da se tako pravilno pise
Sto se Katalonije tice racije su tamo bile,nas narod uglavnom podrzava te racije (racije za zapljenjivanje glasackih kutija i listica)
Kao sto kaze crnogorska poslovica Na muci se poznaju junaci
Sad da mi podrzavamo katalonce ispali bi ko neke sonje,jer smo ranije mahali Spanskom zastavom u znak solidarnosti
Dobro sad stoji i to da Spanija posle usa ima najvise nosaca aviona (2 komada) za bombardovanje,ali ipak treba podrzati diplomatske prijatelje

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 19 Sep 2017, 08:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
stvar je vrlo jednostavna, ako imas PARE moze u protivnom NE ... kraj price ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 19 Sep 2017, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Sargas je napisao:
Vidim da se situacija u Španiji, odnosno Kataloniji, prilično uzavrela.

U posljednjih nekoliko decenija secesionistički trend u Evropi je uzeo maha:
Austrija, Belgija, Slovenija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Republika Srpska, Makedonija, Crna Gora, Kosovo, Krim, Donjecka Republika, Škotska, Irska, Katalonija, države bivšeg Sovjetskog Saveza i tako dalje...

Interesuje me šta je to na osnovu čega neko područje ima pravo na odcjepljenje. Ko ima pravo da se odcjepi, a ko ne?
Gdje se povlači granica, koliko se mogu države usitnjavati?

Zašto se Bosna i Hercegovina mogla odvojiti od Jugoslavije, a Republika Srpska nije mogla od Bosne i Hercegovine?
Da li Srbija ima pravo da zadrži Kosovo, ako tamo realno ima jako malo Srba?
Zašto neko u Sarajevu ima pravo da drži Republiku Srpsku unutar Bosne i Hercegovine ako bi većina stanovnika na referendumu izabrala samostalnost?

Kako ovdje funkcioniše demokratija?
Šta se konkretno može desiti ako bismo mi 2018. odabrali samostalnost? Novi rat? Sankcije?


Где то у Аустрији и Словенији постоји сепаратизам? Или ја нисам добро разумео упис?

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 19 Sep 2017, 21:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Nakon Drugog svjetskog rata, Austrija se zvanično odvojila od Njemačke.
Spor Austrije i Italije oko Južnog Tirola.

Slovenija, kao i ostale republike Jugoslavije dobila samostalnost ratovima devedesetih godina.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 19 Sep 2017, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Silvio Dante je napisao:
Sargas je napisao:
Vidim da se situacija u Španiji, odnosno Kataloniji, prilično uzavrela.

U posljednjih nekoliko decenija secesionistički trend u Evropi je uzeo maha:
Austrija, Belgija, Slovenija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Republika Srpska, Makedonija, Crna Gora, Kosovo, Krim, Donjecka Republika, Škotska, Irska, Katalonija, države bivšeg Sovjetskog Saveza i tako dalje...

Interesuje me šta je to na osnovu čega neko područje ima pravo na odcjepljenje. Ko ima pravo da se odcjepi, a ko ne?
Gdje se povlači granica, koliko se mogu države usitnjavati?

Zašto se Bosna i Hercegovina mogla odvojiti od Jugoslavije, a Republika Srpska nije mogla od Bosne i Hercegovine?
Da li Srbija ima pravo da zadrži Kosovo, ako tamo realno ima jako malo Srba?
Zašto neko u Sarajevu ima pravo da drži Republiku Srpsku unutar Bosne i Hercegovine ako bi većina stanovnika na referendumu izabrala samostalnost?

Kako ovdje funkcioniše demokratija?
Šta se konkretno može desiti ako bismo mi 2018. odabrali samostalnost? Novi rat? Sankcije?


Где то у Аустрији и Словенији постоји сепаратизам? Или ја нисам добро разумео упис?


Sargas treba samo da zamjenis termin - secesionizam- sa pojmom sticanje nezavisnosti ili pravo na upravljanje na teritoriji gdje zivis. Nekada to pravo ili stanje znaci "nezavisnost" a u vecini slucajeva za obican plebes promjenu "orme" ako znas sta to znaci.

U sustini, niko nista ne nosi - odvaja nigdje, sve ostaje gdje je. Samo se mjenja gazda koiji muze. :)

Kako sad stvari stoje do Katalonske "Nezavisnosti" je jako daleko, EU ce to osporavati jako, naucili su sa Englezima skolu, tesko je predvidjeti ishod.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 19 Sep 2017, 21:39, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 19 Sep 2017, 21:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Pa mene konkretno interesuje razlika Republike Srpske i Kosova. Mislim da smo u sličnim pozicijama.
Ako Kosovo, sa većinskim Albanskim stanovništvom ima pravo na samostalnost i ako je Bosna i Hercegovina imala pravo na samostalnost, zašto je onda to pravo uskraćeno Republici Srpskoj?

Nervira me ta nejasnoća na primjer da li je neka grupa koja se bori za nezavisnost teroristička ili oslobodilačka organizacija. Kako razgraničiti i ko ima pravo da određuje?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 19 Sep 2017, 21:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Sargas je napisao:
Pa mene konkretno interesuje razlika Republike Srpske i Kosova. Mislim da smo u sličnim pozicijama.
Ako Kosovo, sa većinskim Albanskim stanovništvom ima pravo na samostalnost i ako je Bosna i Hercegovina imala pravo na samostalnost, zašto je onda to pravo uskraćeno Republici Srpskoj?

Nervira me ta nejasnoća na primjer da li je neka grupa koja se bori za nezavisnost teroristička ili oslobodilačka organizacija. Kako razgraničiti i ko ima pravo da određuje?


Dobro vidim ti traziz odgovore u smislu po medjunarodnom pravu je to ovako.......!

Ali to pravo ne postoji, teoretski da ali prakticno odluke "pravne" se donose na osnovu "prava" jaceg.

E sad o tom "pravu" moze da se prica nasiroko. Sustina je to "pravo" se namece silom, silom se brani i silom se rusi. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 19 Sep 2017, 22:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dvije Kine, dvije Koreje, dva Jemena, dva Sudana, cetiri Srbije, dvije Grcke, dvije Turske...

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 19 Sep 2017, 22:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sargas, nije se Austrija uopste odvojila vec su se Nijemci povukli isto kao sto su dosli.

Mislim da im je tih par godina nakon Hitlerove aneksije jedino razdoblje u kome su bili jedna drzava (uslovno govoreci). U proslosti su znali i medjusobno ratovati.

Juzni Tirol je ratni plijen. Kao Vojvodina, Slavonija, Split, Medjumurje i ko zna sta jos...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 20 Sep 2017, 22:25 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
borke je napisao:
stvar je vrlo jednostavna, ako imas PARE moze u protivnom NE ... kraj price ...


srecom,ustvari nazalost :D ...imam dovoljno godina da pamtim kako su me svako vece bombardovali informacijama na dnevniku 1991 da ce slovenci propast nakon osamostaljenja,da zive na nasoj grbaci 50 godina,da ce fruktal bankrotirat bez naseg voca,a gorenje bez nasih sirovina...danas je slovenija slicna austriji,a mi i kosovo tu negdje :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 20 Sep 2017, 23:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Sargas je napisao:
Zašto se Bosna i Hercegovina mogla odvojiti od Jugoslavije, a Republika Srpska nije mogla od Bosne i Hercegovine?
Da li Srbija ima pravo da zadrži Kosovo, ako tamo realno ima jako malo Srba?
Zašto neko u Sarajevu ima pravo da drži Republiku Srpsku unutar Bosne i Hercegovine ako bi većina stanovnika na referendumu izabrala samostalnost?

Kako ovdje funkcioniše demokratija?
Šta se konkretno može desiti ako bismo mi 2018. odabrali samostalnost? Novi rat? Sankcije?

1. Jer su oni koji su bili protiv nas imali jači lobi.
2. Ima pravo i da vojno vrati Kosovo, što ako petokolonaši nekom Božijom milošću budu zbačeni sa vlasti nije nerealan scenario.
3. Jebeš Sarajevo, niti njih ko šta pita nit ih ko zarezuje, Američko topovsko meso.
4. Ovdje nema demokratije, niti je ikada bilo niti će je ikada biti.
5. Samostalnost je zadnja stavka, prije toga ti treba sloga među narodom da li da se u to upušta, medijska priprema, novčana, jasan plan šta nakon samostalnosti a za sve to ti trebaju državnici a mi nemamo državnike na vlasti već oportuniste i fukare, na kraju ti treba i svjetska sila koja će stati uz tebe ako dođe do samostalnosti a ti njoj nešto moraš dati zauzvrat, prirodne resurse, savezništvo, dozvolu za vojnu bazu itd.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 20 Sep 2017, 23:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 21 Sep 2017, 17:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Schlager je napisao:
borke je napisao:
stvar je vrlo jednostavna, ako imas PARE moze u protivnom NE ... kraj price ...


srecom,ustvari nazalost :D ...imam dovoljno godina da pamtim kako su me svako vece bombardovali informacijama na dnevniku 1991 da ce slovenci propast nakon osamostaljenja,da zive na nasoj grbaci 50 godina,da ce fruktal bankrotirat bez naseg voca,a gorenje bez nasih sirovina...danas je slovenija slicna austriji,a mi i kosovo tu negdje :( :(


Не знам по чему је слична Аустрији? Ако мислиш на културу и на стил градње вазда је била јер је била до 1918 саставни део Аустрије :)
Citiraj:
Sargas, nije se Austrija uopste odvojila vec su se Nijemci povukli isto kao sto su dosli.

Mislim da im je tih par godina nakon Hitlerove aneksije jedino razdoblje u kome su bili jedna drzava (uslovno govoreci). U proslosti su znali i medjusobno ratovati.


Да, ратовали су али око питања велико-или малонемачког решења. Конкретно рат са Пруском у 19ом веку је био рат за уједињену Немачку без Аустрије и са Аустријом. Пруси су победили, тако да је дошло до уједињења без Аустрије. После пропасти монархије Аустријанци су прогласили Немачку Аустрију са циљем брзог уједињења са Немачком али им је Версајским миром то забрањено. Тако да је 1938. уствари само последица свега оног што се дешавало раније. После 1945. више им није до уједињења :)

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 21 Sep 2017, 18:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Silvio Dante je napisao:
Schlager je napisao:
borke je napisao:
stvar je vrlo jednostavna, ako imas PARE moze u protivnom NE ... kraj price ...


srecom,ustvari nazalost :D ...imam dovoljno godina da pamtim kako su me svako vece bombardovali informacijama na dnevniku 1991 da ce slovenci propast nakon osamostaljenja,da zive na nasoj grbaci 50 godina,da ce fruktal bankrotirat bez naseg voca,a gorenje bez nasih sirovina...danas je slovenija slicna austriji,a mi i kosovo tu negdje :( :(


Citiraj:
Не знам по чему је слична Аустрији? Ако мислиш на културу и на стил градње вазда је била јер је била до 1918 саставни део Аустрије :)



poenta je bila da sam ja zaista tada vjerovao svemu sto cujem na dnevniku,pa tako da se samo malo trebamo strpiti i da ce nas slovenci na koljenima moliti da se vrate u zajednicu sa nama :lol: :lol:

nisam nesto pretjerano glup,onako umjereno 8)
ali nije tad bilo kao sad,internet,hiljade sajtova,raznorazne informacije....ne,ja se zaista ne zajebavam da sam vjerovao tada sa svojih 20 god, da u vukovaru zenge prave ogrlice od srpskih usiju....da je safet isovic upravnik logora u sarajevu,da hanka paldum drzi javnu kucu sa srpskim maloljetnicama na kojima se izivljava armija bh,i da bacaju srpsku djecu lavovima u sarajevskom zooloskom vrtu...

odrastao sam u vrijeme gdje su tv,cak i novine bile pojam!!

"pisalo je u novinama"...to je nekad znacilo da se zaista nesto desilo.....nisam se snasao,i slabo sam ukapirao taj nagli prelaz na propagandu,koji je na sceni i danas na svim stranama....al danas ne vjerujem nista,cak ni bn-u :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 21 Sep 2017, 19:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Srećom ubiše Ristu Đogu

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 21 Sep 2017, 19:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Kratko i jasno, uvijek se bogatiji dio neke drzave nastoji odvojiti od siromasnijeg i nazadnijeg, samim tim vece su sanse da se izdvoji, nazalost mi smo svoju sansu po tom pitanju propustili, pa smo sada zalegli u drugu krajnost, nastojimo da potpuno osiromasimo i upropastimo RS, te se nadamo da ce se Federacija odvojiti od nas. Cilj opravdava sredstva...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odcjepljenje
PostPoslato: 21 Sep 2017, 20:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Sargas je napisao:

Kako ovdje funkcioniše demokratija?
Šta se konkretno može desiti ako bismo mi 2018. odabrali samostalnost? Novi rat? Sankcije?

Ako bi kojom magijom prošli bez rata i sankcija sasvim sigurno da bi nam se povećala buudžetska potrošnja jer bi morali sami finansirati državni aparat ....imali bi povećan broj carinika,policije + vojske.Preko predugačke kopnene granice cvjetao bi šverc i crno tržište koje bi gušilo i onako lošu privredu...partokratija bi izrodila doživotne feudalce koji bi svoje feude uvećavali udajama i ženidbom svojih mladunaca.Procvat bi doživjele privatna obezbjeđenja i policije,sve bi ličilo na srednji vijek...Episkopi i vladike bi gradili po dvije crkve u polu praznim selima.
Ukratko,otcjepljenjem bi samo dodatno ubrzali egzodus ma kako to nekom kontradiktorno zvučalo.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs