banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 02:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Forumska Partija F P
PostPoslato: 18 Okt 2016, 10:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
The_new_Statesman je napisao:
More, ti i V@nja bi u istoj bili ideolozi, ja bih se brinuo oko tendera, koncesija i tako tih prizemnih dosadnih stvari. A Shaku cemo na bandere, to jest plakate.

Ili bi Skevu. On zna kako sa zenama, sto jest jest :D

Dakle...šta je to NEŠTO za što bi se trebali zalagati da se pokrenu stvari sa mrtve tačke?Koja su to konkretna riješenja?
Da se ne vrtimo u krug kao do sad red je da svako da svoje viđenje riješavanja problema u društvu.Svako iz nekog svog resora.
Ja ću obrazložiti moje viđenje riješavanja problema u agraru pošto je to moj fah.
Citiraj:
Nakon nesretnog građanskog rata pored devastiranih fabrika i čitavih privrednih kompleksa ostale su u ruševinama naša poljoprivredna dobra.Nekadfašnji giganti poput PIK Mladen Stojanović,Motajica i drugi poslije rata su rasprodali ionako uništenu mehanizaciju....prodavano je u bescijenje,ispod ruke.Ostalo je zemljište koje je država uzela sebi u vlasništvo.
Stvaranjem registra polj. gazdinstva i podjelom na komercijalna i nekomercijalna ,stvorio se socijalni jaz....raslojilo se na siromašne i prebogate.Da ironija bude veća sve je to činjeno pod patronatom stranke koja u svom nazivu ima socijalni prefiks.
Komercijalni su imali mnogo veće benefite,mnogo jače poticaje ,lakši pristup kreditima IRBa,pristup raznim fondovima,povrat PDVa,imali su pravo da raznim računima nakaleme ogromne cifre kao inpute od kojih bi se namirili povratom PDVa...i razne druge mahinacije ,da vas ne davim.24.600 registrovanih polj. gazdinstava od kojih na nekomercijalne otpada 20.000....20.000 onih koji su ostali na zemljišnom minimumu od 3-5 hektara...sa nemogućnošću da po povoljnim uslovima zakupe dio državnog zemljišta i tako budu koliko toliko konkurentni na tržištu.20.ooo gazdinstava čije su ruke vezane državnim propisima koji su ih bacili na rub egzistencije.
Da bi se ta masa od par desetina hiljada gazdinstava izvukla iz gliba u koji ih je vlast zaglavila potrebno je pružiti identične uslove kao komercijalnim.U prvom redu poništiti sve nelegalne i namještene koncesije na zemljište.Godišnje naknade na koncesije podobni plaćaju od 7-9 km po dulumu....Uvesti zemljišni maximum za zakup obradive zemlje od 10 hektara......na nivou opština oformiti kontrole i komisije koje će nadgledati kontrolisati proces dodjela zakupa zemljišta...uvesti nova radna mjesta u opštinama,sam proces zahtjeva jednu novu administraciju i geodetsku službu.....zemljišnu cijenu sa postojećih 7-9 km podići na 12-14 km po dulumu i iz te mase finansirati nova radna mjesta već pomenute administracije i geometara.....svako gazdinstvo koje zakupi zemljište zakonom obavezati da podmiruje penziono i zdravstveno osiguranje a time će automatski rasteretiti njihove prazne fondove ....oformiti nanovo poljoprivredne zadruge onako kako je to riješeno u HR....

Ovakvim pristupom u organizaciji agrara bi se stvorio jak nukleus od preko 20.000 jakih gazdinstava koji broji po 3-4 člana porodice,država bi od njih imala korist jer bi se povećala plaćanja doprinosa za PIO i zdravstvo.
Smanjio bi se obim proizvodnje povrća,koji je direktna posledica manjka polj. površina kod poljoprivrednika a povećala bi se proizvodnja žitarica čiju cijenu formira berza.

To je ono iz prve ruke :D
smatram da moja zapažanja i prijedlozi imaju glavu i rep te da je to ,što se poljoprivrede tiče, NEŠTO opipljivo...možda danas izgleda nerealno,kao bajka a već sutra :)
Toliko od mene...izvolte :cat:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 10:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Kao da slusam mog profu Stevu... doduse on je sada ministar, ne znam je li sta konkretno uradio.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 10:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Mogao si na Caffe sa ovom temom :-)

Cini mi se da se bavis prepravljanjem tog istog koncepta. Kako bi bilo da umjesto svega toga idemo na liberalizaciju? Odnosno nekoliko koraka unazad?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 10:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Zar se i Stevo zalagao za zemljišni maximum i poništavanje koncesija???

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 11:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Stevo se u svojm visesatnim besjedama osvrtao na povecanje funkcionalnosti malih gazdinstava, ponovno stvaranje zadruga, regionalni razvoj, multifunkcionalnost poljoprivrede.... Ponistavanje tendera nije spominjao ali bez toga ne moze da se unaprijedi poslovanje malih gazdinstava. Citava koncepcija koju on zastupa se i zasniva na malim gazdinstvima i njihovom razvoju.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Nea Stevo pojma...mala gazdinstva (socijalističkog tipa) tri krmače i dvije krave na tri ipo hektara zemlje su umrla krajem osamdesetih.Danas se održavaju uz pomoć kreditnih zaduženosti.Lopurde su im uvalile plastenike pa je došlo do prezasićenja plasteničke proizvodnje...nude im krastavce kornišone i sve ono od čega u bijelom svijetu bježe glavom bez obzira.Takva organizacija i multifunkcionalnost poljoprivrede je njihov krajnji domet.Izmišljanje tople vode a sve u cilju da se ne diraju svete krave koje su koncesijama poklopile svo obradivo zemljište.
Skeva,jes ti čito šta sam ja napisao ili me zajebavaš sa Stevom

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 11:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
The_new_Statesman je napisao:
Mogao si na Caffe sa ovom temom :-)

Cini mi se da se bavis prepravljanjem tog istog koncepta. Kako bi bilo da umjesto svega toga idemo na liberalizaciju? Odnosno nekoliko koraka unazad?

Druže,ja sam svoj vid iznio a ti ako imaš neku viziju (osim pametovanja)...izvoli.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 11:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
U mom selu su mljekare izvarale brdo ljudi, uzimali mlijeko (i podsticaje) i nisu placali . . .
Nakupilo se dugova kod nekih i preko 5K maraka . . .

Sta vasa partija planira uraditi po tom pitanju, da se slicne prevare ne dese kad dodjete na vlast ? :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 11:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Da se ukine svaki vid polj. proizvodnje koji je u startu nerentabilan i čiji se pozitivan bilans zasniva na državnim poticajima.To je u prvom redu mljekarstvo koje je u Evropi na niskim granama i ne vidim razlog da građani ove države finansiraju gubitaše koje forsira sama država.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 11:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Мљекара Пађени је све само не нерентабилна. Исплаује човјек сваки децилитар млијека.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 11:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Čiča iz Rogače je napisao:
Nea Stevo pojma...mala gazdinstva (socijalističkog tipa) tri krmače i dvije krave na tri ipo hektara zemlje su umrla krajem osamdesetih.Danas se održavaju uz pomoć kreditnih zaduženosti.Lopurde su im uvalile plastenike pa je došlo do prezasićenja plasteničke proizvodnje...nude im krastavce kornišone i sve ono od čega u bijelom svijetu bježe glavom bez obzira.Takva organizacija i multifunkcionalnost poljoprivrede je njihov krajnji domet.Izmišljanje tople vode a sve u cilju da se ne diraju svete krave koje su koncesijama poklopile svo obradivo zemljište.
Skeva,jes ti čito šta sam ja napisao ili me zajebavaš sa Stevom


Ja sam ti napisao sta su njegovi principi, sve to zvuci super ali slabo to sta funkcionise.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 11:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Nisu mljekare nerentabilne već proizvodnja mlijeka...bazična,u štali.O selu govorimo,ne o industriji

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 11:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Kad TNS prestane sa djubri svaku temu besmislenim postovima, pa i ovu, napisacu i ja nesto na temu.
Tice se privrednog i regionalnog razvoja, usteda na pozicijama javne potrosnje, izmjena regulative javnih nabavki i slicno.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 11:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Ukinuti sve subvencije pa ko izdrži ,,izdrži


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
nemoguce...ukidanjem subvencija bili bi apsolutno nekonkurentni na bilo kom trzistu zbog drugih zemalja i njihovih podsticaja...zakovali bi se robom potpuno....ionako smo nekonkurentni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 11:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Danas je međunarodni dan hejta TNS-a, izgleda...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Čiča iz Rogače je napisao:
Nisu mljekare nerentabilne već proizvodnja mlijeka...bazična,u štali.O selu govorimo,ne o industriji

По Херцеговини је исплативо. Управо захваљујући овој мљекари. Чак има и простора за још крава, почели су људи да откупљују и по Романији.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 12:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Jedan primjer zasto je drzava pukla:

Gazdu mombase u boriku, mjesta sa najjeftinijim pivom u gradu, rusi konkurencija preko glamocke veze, daju alkoholicarima 20 maraka da sjednu i piju pred kraj radnog vremena i da malo galame, ovi narucuju, konobar zbog njih ostane malo duze, nazovu policiju kako rade preko radnog vremena... ovi dodju i napisu kaznu. Ukupno ispadne da te snazan udarac konkurenciji izasao 70 maraka (20 alkoholicarima i 50 dvojici sluzbenika jagnjetinu u orhideji sto su brzo izasli na intervenciju)

Ovi politicari sa foruma nesto da urade na ovakve anomalije i urusavanje postenog privrednika a samim tim i nas obicnog svijeta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 12:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2003, 12:50
Postovi: 709
Lokacija: Republika Srpska
To se i čuvene glamočke zmije ispod kamema preselile u BL.
Država treba da dozvoli uzgajanje rentabilnih trava za izvoz.
Mislim ono čisto u medecinske svrhe.

One kornišone ni rukavicama ne bih uzeo kada vidim koliko hemikalija koriste, vidio iz prve ruke kod rođaka, haos.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 12:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39425
Lokacija: Месечева икра
mimikrija je napisao:
Ukinuti sve subvencije pa ko izdrži ,,izdrži

Vidi ovog šampiona.....Umjesto da na neki način zaštitiš svoje tržište i proizvod ti bi ga dokusurio. Rokfeler likes this.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs