banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 397 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Treba li drzavni vrh RS otici u Srebrenicu u julu?
Da 27%  27%  [ 14 ]
Ne 73%  73%  [ 37 ]
Ukupno glasova : 51
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Feb 2018, 12:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Ne znam kako to da su vas iznenadili Errorovi postovi. Pa iz svih njegovih postova izbija isti stav. Jedan je od rijetkih ovdje koji trezveno razmislja o svemu tome, nebitno ko je koje nacionalnosti. Sacuvao se od zlih emocija. Uprkos svemu.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2018, 17:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
ERROR je napisao:
Sto se tice entiteta, iskreno nosim malo povelike traume kako od orla , tako i od trobojke da bih mogao reci da mi se nesto mili od naziva ili obiljezja tog dijela zemlje u kojem je i moje rodno mjesto. Ja bih volio da to nije tako.

Знаш како, обострано ти је то. Теби "не лежи" тробојка и орао мени "не леже" љиљани и плавожута комбинација и тако то иде...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2018, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
krajo je napisao:
Svako treba da razmišlja u pravcu da čovjeku treba biti čovjek i nadati se dobrom kad činiš dobro.Ne bitno kome činiš iz kog korpusa dolazio, koliko kojih krvnih zrnaca imao.

To je jedna duhovna eticka parabola koja je tacna.

Taj ljudski koncezus razumijevanja koji bazira svijet i medjuljudske odnose na solidarnosti, pomaganju i suosjecanju blijedi, umire cak i u razmisljanju nestaje.

Na zalost stvarna projekcija vrijednosti koje se uce i praktikuju danas i u kojima ti zivis ne drzi to tvoje ubjedjenje i nauk. Ne praktikuju se ne samo sto se tice odnosa prema "krvnim zrncima" vec uopste odnosa prema svemu.
I nasa razmisljanja su odraz realnosti i od tuda dolaze u svijest. Ti tvoji stavovi i razmisljanja su utisnuti ne ovde i ne sad, mora da poticu iz nekih drugih vremena.


Ali svako svoj zivot usmjerava... tako i ti samo naprijed.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2018, 21:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
sinip je napisao:
ERROR je napisao:
Sto se tice entiteta, iskreno nosim malo povelike traume kako od orla , tako i od trobojke da bih mogao reci da mi se nesto mili od naziva ili obiljezja tog dijela zemlje u kojem je i moje rodno mjesto. Ja bih volio da to nije tako.

Знаш како, обострано ти је то. Теби "не лежи" тробојка и орао мени "не леже" љиљани и плавожута комбинација и тако то иде...


Naravno. Mislim da sam ja za razliku od mnogih to vec odavno shvatio i uvazavam .

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2018, 08:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
Brale001 je napisao:
krajo je napisao:
Svako treba da razmišlja u pravcu da čovjeku treba biti čovjek i nadati se dobrom kad činiš dobro.Ne bitno kome činiš iz kog korpusa dolazio, koliko kojih krvnih zrnaca imao.

To je jedna duhovna eticka parabola koja je tacna.

Taj ljudski koncezus razumijevanja koji bazira svijet i medjuljudske odnose na solidarnosti, pomaganju i suosjecanju blijedi, umire cak i u razmisljanju nestaje.

Na zalost stvarna projekcija vrijednosti koje se uce i praktikuju danas i u kojima ti zivis ne drzi to tvoje ubjedjenje i nauk. Ne praktikuju se ne samo sto se tice odnosa prema "krvnim zrncima" vec uopste odnosa prema svemu.
I nasa razmisljanja su odraz realnosti i od tuda dolaze u svijest. Ti tvoji stavovi i razmisljanja su utisnuti ne ovde i ne sad, mora da poticu iz nekih drugih vremena.



Ali svako svoj zivot usmjerava... tako i ti samo naprijed.


Ljudsko razumijevanje u solidarnosti ne umire kao što tvrdiš, naprotiv, za to su dokaz sve humanitarne akcije koje se vode na lokalnom nivou(naše okruženje).Naravno da se sve ne može ispratiti ali to je tako.Čovjek je duhovno biće i po tome se razlikujemo od ostatka živog svijeta, i upravo treba da težimo sve većem prosvećivanju o pomaganju jedni drugima.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2018, 21:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Citiraj:
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je Srni da je reakcija Stejt departmenta na odluku Narodne skupštine Srpske da van snage stavi izvještaj Vlade iz 2004. koji je bio netačan, nepotpun i usvojen pod pritiskom, potvrđuje da u Stejt departmentu i dalje nekritički postupaju po dezinfomacijama svoje ambasade u Sarajevu, i krajnje je vrijeme da se sa tom praksom prekine.

http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=307391

Citiraj:
Амерички Стејт департмент је поводом одбацивања извештаја Комисије о Сребреници из 2004. године саопштио да је та одлука Народне скупштине Републике Српске корак у погрешном правцу.

„Међународни судови су закључили да се у Сребреници 1995. године догодио геноцид. Влада РС је 2004. године усвојила извештај о Сребреници и то је био значајан корак у помирењу у Босни и Херцеговини и суочавању са тешким чињеницама прошлости“, наводи се у саопштењу објављеном на сајту Стејт департмента.

http://standard.rs/2018/08/16/stejt-dep ... om-pravcu/

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2018, 15:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zato imamo Istorijski projekat Srebrenica koji će nam tačno reći šta se tamo dogodilo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2018, 23:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Тешко да може да буде мање тачан од онога што је ономад усвојено...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2018, 23:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zasviđalo mi se ono dajte Komisiju o Sarajevu i mi ćemo vamo uraditi isto. Federacija je formirala Komisiju koja ništa nije uradila.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2018, 23:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
И онда?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 00:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sad je loptica kod Federalaca, a i ne vjerujem da će iko iz međunarodne zajednice reagovati. Ne znam samo kako će dalje vrjediti sva ona dokumenta koja su kao referencu uzimali izvještaj Vlade RS.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 00:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Јебе се странцима за одлуку Скупштине Српске. Јебе се Скупштини за те исте странце.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 01:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Tako je sada, ali te 2004. nije bilo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 01:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
И Русија је 2000. била на ивици провалије... Ствари се мијењају, временом. И радом.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 08:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Иако је одлука и скупштине и владе Српске узрокована нужношћу, јако је добро што је донесене одлука којом је поништен извјештај комисије о Сребреници.
Добро је и што су посланици у скупштини, и опозиције и позиције, показали јединство, и није било подјела, и ако изузмемо оног дрипчића Шукала који је демонтративно напустио сједницу (како је један са Трга Крајине поручио да сви који буду улествовали на тој сједници су саучесници у убиству једног младића, овај дрипчић по некој логици ствари једини није мрски зликовц и убица, ваљда) сви су подржали одлуку којом се одбацује тај извјештај о Сребреници.

Тај извјештај комисије (из 2004-е) је рађен под притисцима, ултиматумима, у једном амбијенту опште хајке, гдје смо имали и пријетње члановима комисије, смјене оних који нису пристајали да у таквој прљавој работи учествују, један скарадан извјештај у сваком погледу и добро је што је одбачен.

Слиједећи корак би требало бити формирање међународне комисије која би то и боље сагледала и сачинила озбиљнији извјештај о тим догађајима, утемељним на истини и чињеницама. И од тога неће бити наравно ништа. Апсолутно је нереално да се таква (међународна) комисија формира из бројних разлога, а посебно да се усагласи и око методологије рада и око чињеница везаних за те догађаје.

И не мари. Како је већ форумаш горе примијетио, требала је бити формирана
filozof sa vrbasa je napisao:
Zasviđalo mi se ono dajte Komisiju o Sarajevu i mi ćemo vamo uraditi isto. Federacija je formirala Komisiju koja ništa nije uradila.
комисија која се требала бавити страдалим у Сарајеву, и та комисија никад није ни почела са радом.
Заправо запело је и око методологије рада, наиме у фед.БиХ су свјесно минирали ову идеју тражећи да се комисија бави и имовинском штетом (пазите дрскости, ликови у исту раван стављају жртве и имовинску штету).

Наравно, јасан је наум оних (бошњачке стране јасно) који су минирали ову идеју око комисије за Сарајево. Та комисија да је завршила рад, колико год била пристрасна и селективна у раду, би разоткрила барем у некој мјери и улогу бошњачког војног и политичког врха у тим догађајма. И то се пошто пото морало спријечети.

Тако да су нас тада зајебали. И ово нам треба бити поука. Такав селективан приступ гдје се само пише, говори и комисие у раду баве недјелима српске стране води привиду да су у тој нашој трагедији само Срби чинили злочине, а они други били жртве.

И ту зајебите причу која се подло пласира и коју неки "морални чистунци" понављају, "ајде да гледамо себе, да кажемо ко је укаљао част ВРС, да очистимо своје двориште, други нека се баве собом" (а ти други се никад неће бавити својим злочинима и српским страдањем), такав приступ који онако дјелује морално, хришћански је ипак инфантилан, и једноставно речено, не исплати се.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 10:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
https://www.klix.ba/vijesti/bih/pocela- ... /200713030

Šta ovo treba da predstavlja?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 13:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Valjda kad se nađu kosti u 4-5 masovnih grobnica one se trebaju ponovo ukopati na jednom mjestu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 397 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs