banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 13:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2207 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 111  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6143
OK...za neke svoje glupe odgovore mogu da se slozim, nekad i meni bude glupo sto napisem, ali glupost ide na glupost (nista pametnije ne pisu ni ovi iz opozicije). Medjutim, ne kontam sta ti je ovdje glupo? Imas jednostavno dilemu, sta bi ti uradio?

a) uzmes pare od MMF, ojacas centralu drzavu, oslabis entitet...ustedis 60miliona

b) ne uzmes pare od MMF, sve ostaje kako jeste, tj nisi oslabio nadleznosti entiteta, ali to kosta 60 miliona

Ja sam misljenja da je bolja opcija br.2. Ako nista drugo, iduci put ce ipak manje traziti politickih ustupaka za tih 60miliona (jer znaju da prosli put nije proslo). Vidim da je i Dodik istog misljenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 14:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3056
Zaboravljaš samo jednu stvar, prije ili kasnije će se opet tražiti pare od MMF-a


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 14:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Pa šta, opet ćemo platiti više.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 14:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3056
I to što kažeš, boli nas kurac, nisu naše pare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 14:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ha ja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 14:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
jovic23 je napisao:
Zaboravljaš samo jednu stvar, prije ili kasnije će se opet tražiti pare od MMF-a

Treba MMF i Federaciji. Ne znam gdje će oni prikupiti ono što su planirali se zadužiti. Daće njima Arapi kao i nama Rusi :D Dodik se već namirio za još jedan izborni ciklus. Neko će morati da popusti. Da je ovo Dodik prihvatio, bila bi priča... eto priča o nezavisnosti, a prenosi nadležnosti na BiH nivo. Treba kod nas izbore na svakih sedam godina... da barem par godine se radi bez razmišljanja na izborne rezultate...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 14:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1552
Zadovoljstvo jer živiš u trulom entitetu, pod vodjstvom švercera i kriminalca je neprocjenjivo. Zato ko god može nek kopa i nogama i rukama da ide odavde, a dugove nek vraćaju ovi kojima je Mile drag i mio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 15:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6143
jovic23 je napisao:
Zaboravljaš samo jednu stvar, prije ili kasnije će se opet tražiti pare od MMF-a
Ne zaboravljam, trazice se opet pare od MMFa. I sta ces onda imati? Iste uslove, jos teze uslove, jos lakse uslove. Odgovor ne znam, ali znam da bi imao sigurno jos teze uslove da si ispunio ovaj. Tako sistem funkcionise.Pristanes na nesto,iduci put traze jos vise.

Zivi bili pa vidjeli...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6143
Pečenko je napisao:
Zadovoljstvo jer živiš u trulom entitetu, pod vodjstvom švercera i kriminalca je neprocjenjivo. Zato ko god može nek kopa i nogama i rukama da ide odavde, a dugove nek vraćaju ovi kojima je Mile drag i mio.
Jeste..bilo bi sve divno i bajno da zivis u super drzavi zvanoj BIH i da odmah sutra ukinemo entitete. Ti onda ne srao ovdje na forumu kako drzava ne valja i ne bi bio nezadovoljan...mozda. Ja ipak mislim da bi ti opet jebao majku na forumu , samo bi se likovi promjenili ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 15:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2328
wizzy_bl je napisao:
OK...za neke svoje glupe odgovore mogu da se slozim, nekad i meni bude glupo sto napisem, ali glupost ide na glupost (nista pametnije ne pisu ni ovi iz opozicije). Medjutim, ne kontam sta ti je ovdje glupo? Imas jednostavno dilemu, sta bi ti uradio?

a) uzmes pare od MMF, ojacas centralu drzavu, oslabis entitet...ustedis 60miliona

b) ne uzmes pare od MMF, sve ostaje kako jeste, tj nisi oslabio nadleznosti entiteta, ali to kosta 60 miliona

Ja sam misljenja da je bolja opcija br.2. Ako nista drugo, iduci put ce ipak manje traziti politickih ustupaka za tih 60miliona (jer znaju da prosli put nije proslo). Vidim da je i Dodik istog misljenja.
Mene zanima zašto je to koštalo 60 miliona, odnosno kako smo se uspjeli zaduziti po realnoj kamatnoj stopi većoj od 5% u periodu negativnih kamatnih stopa, odnosno nikad jeftinijeg novca?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 15:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1552
wizzy_bl je napisao:
Jeste..bilo bi sve divno i bajno da zivis u super drzavi zvanoj BIH i da odmah sutra ukinemo entitete. Ti onda ne srao ovdje na forumu kako drzava ne valja i ne bi bio nezadovoljan...mozda. Ja ipak mislim da bi ti opet jebao majku na forumu , samo bi se likovi promjenili ;)


Ja serem iz razloga što hoću da živim bolje, moja djeca, a to jel' se zove RS ili BIH, zabole me. Kad te zatrpaju, nije više bitno, ali je bitno kako si proživio, šta si postigao. U ovakvoj zemlji možeš samo životariti ako si pošten i vrijedan, zato svak ko može nek ide tamo gdje se cijeni rad i gdje će ostvariti nešto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Druže, koliko košta sloboda naroda? 60 miliona je sitnica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 15:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1552
Definiši pojam "sloboda" ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 15:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Pečenko je napisao:
wizzy_bl je napisao:
Jeste..bilo bi sve divno i bajno da zivis u super drzavi zvanoj BIH i da odmah sutra ukinemo entitete. Ti onda ne srao ovdje na forumu kako drzava ne valja i ne bi bio nezadovoljan...mozda. Ja ipak mislim da bi ti opet jebao majku na forumu , samo bi se likovi promjenili ;)


Ja serem iz razloga što hoću da živim bolje, moja djeca, a to jel' se zove RS ili BIH, zabole me. Kad te zatrpaju, nije više bitno, ali je bitno kako si proživio, šta si postigao. U ovakvoj zemlji možeš samo životariti ako si pošten i vrijedan, zato svak ko može nek ide tamo gdje se cijeni rad i gdje će ostvariti nešto.
Pa idi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 15:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1552
Pametniji odgovor nisam ni očekivao. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 15:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
Sloboda nije mizantropski odbačeno kukavičje jaje,
sloboda nije uzajamno milovanje idiotskih glava,
sloboda nije referada staničnih šetača, ona je svijest o skladu nesklada nesavršenih ljudi,
sloboda je žena,
uzmi je. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
A nisi ni zaslužio. Tvoj zadnji post je zaokružio sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6143
Pečenko je napisao:
wizzy_bl je napisao:
Jeste..bilo bi sve divno i bajno da zivis u super drzavi zvanoj BIH i da odmah sutra ukinemo entitete. Ti onda ne srao ovdje na forumu kako drzava ne valja i ne bi bio nezadovoljan...mozda. Ja ipak mislim da bi ti opet jebao majku na forumu , samo bi se likovi promjenili ;)


Ja serem iz razloga što hoću da živim bolje, moja djeca, a to jel' se zove RS ili BIH, zabole me. Kad te zatrpaju, nije više bitno, ali je bitno kako si proživio, šta si postigao. U ovakvoj zemlji možeš samo životariti ako si pošten i vrijedan, zato svak ko može nek ide tamo gdje se cijeni rad i gdje će ostvariti nešto.
Sve ok, postujem svacije misljenje, ali sad si napisao ono u cemu se bas razlikujemo. Vidis, tebi je svejedno kako se zove drzava u kojoj ces da zivis, bez obzira da li se zove Republika Srpska, ili BiH...a meni opet nije. Ja bih opet nekako najvise volio da ne zivim u zajednickoj drzavi sa muslimanima i Hrvatima, tj preciznije da se izrazim, u drzavi gdje ce Srbi biti manjina.Generalno nemam nista protiv muslimana i Hrvata, ali imam protiv antisrpskih politika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 15:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
mislim da će prije nego što zapali za Švicu, Pečeni prvo da sačeka da prisustvuje svečanom otvaranju spomenika onoj, da tako kažem, trojici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 26 Apr 2021, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6143
*isteklo vrijeme za edit,pa moram novi post.

Ti svojim nezadovoljstvom dajes podrsku toj istoj antisrpskoj politici, iako toga vjerovatno nisi ni svjestan. Tvoji ciljevi su plemeniti, utopisticki, ali upravo na takvim ciljevima oni uvale neke svoje (koje nisu u nasem interesu). Ponavljam pricu o Registru racuna i forsiranje ekononskih razloga o kojima se niko ne buni, ali se i ne prihvata rjesenje koje bi ispunilo te ekonomske razloga, ali bi se izbacili politicki. MMF odbija bez obrzalozenja.

Ne tvrdim ja da je Dodik ni najbolji, niti da radi idealno.Sigurno da ima milijardu gresaka, sto njega samog , sto njegovog okruzenja (trulog sistema), ali nazalost...mislim da je trenutno jedina opcija koja koliko toliko usporava proces unitarizacije i ukidanja entiteta. To je prost razlog zbog cega cu ga i dalje podrzavati.

Neko je pisao gore zasto je kamatna stopa 4.5% , pa vjerovatno sto imamo neki kurcev rejting i ne mozemo dobiti bolju kamatnu stopu na tom trzistu. Drugi razlog ne vidim.Neko ce pitati zasto nismo uzeli na domacem trzistu. Takodje mislim da je dobro ovako (iako bismo dobili bolju ks u lokalu). Pa svi znamo da novca ima viska, banke se bore svim silama da ljudima uvale novac = padaju ks.Tako se jaca potrosnja. Da je drzava u lokalu uzela 600miliona, visak bi nestao, bankr ispunile svoje petogodisnje planove za bonus direktorima i manja bi bila borba za plasman novca prema privredi i gradjanima. Kamatne stope ne bi padale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2207 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 111  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs