banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 20:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Apr 2014, 17:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
http://zavetnici.rs/?p=1394%D0%9D%D0%B5 ... 1%88%D0%B0

https://app.box.com/s/7go99ygmgfxbdqd05an9

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2014, 17:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Je8ala mu Kandicka sve po spisku ukljucujuci i njega


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2014, 18:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
http://www.rtvbn.com/307980/Mustafic--S ... Srebrenici

Ovo treba slikati dok nisu skinuli ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 21:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Pod lupom »Istorijski projekat Srebrenica«
Pod lupom »Istorijski projekat Srebrenica«
Uroš Vukić - 03.07.2014 21:10

BANJALUKA - Specijalno tužilaštvo RS pokrenulo je istragu u vezi s poslovanjem nevladine organizacije "Istorijski projekat Srebrenica" iz Haga, koju vodi Stefan Karganović, a koja već godinama iz budžeta RS dobija stotine hiljada maraka.

U ovom tužilaštvu potvrdili su nam da sprovode provjere, ali su istakli da u ovom trenutku ne mogu iznositi više informacija.

Milorad Kojić, direktor Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica, takođe nam je potvrdio da je Tužilaštvo tražilo dokumentaciju o poslovanju ove nevladine organizacije.

"Radi se o poslovanju od 2008. godine do danas. Nemam više informacija o toj istrazi, osim da je Tužilaštvo zatražilo dokumentaciju", rekao je Kojić.

On je rekao da je tražena kompletna dokumentacija od osnivačkih akata te organizacije pa do toga kada i koliko je bilo uplata iz budžeta RS na njihov račun.

Prema nezvaničnim informacijama, od svog osnivanja do danas ova organizacija iz budžeta RS dobila je više od milion KM.

U kratkom telefonskom razgovoru, Karganović nije želio da komentariše istragu Specijalnog tužilaštva sugerišući nam da sve informacije tražimo od njih.

Sekretarijat Vlade RS za saradnju s Haškim tribunalom još 2008. godine dobio je nalog od Vlade RS da sve dokaze o stradanjima srpskog naroda u BiH da na raspolaganje nevladinoj organizaciji "Istorijski projekat Srebrenica".


http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Po ... 51917.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2014, 11:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
Hertzog je napisao:
Dr Edvard Herman prica o brojkama ubijenoh muslimana gde govori da su srpske snage ubile izmedju 500 i 1000 muslimanskih vojnika i da je brojka od preko 8.000 laz. Uz to pominje da je sve rezultat osvete za ubistva preko 2000 srpskih civila na podrucju Srebrenice

Nije receno nista novo, svi znamo da se manipulise sa cifrma ubijenih, ali eto, dobro je i lada neko sa zapada prica o tome


http://www.telegraf.rs/vesti/522581-ame ... ara-zapada


Hajmo malo o cinjenicama i faktima jer nisam jedan od onih koji ce pisati samo genocid, zrtve bla bla, tako da cu preskociti te kvalifikacije.
Meni je rat zavrsen kada je i zavrsen, a danas mi je to "istorija" o kojoj se prica cinjenicama, dostupnim svima nama.

Prvo bi bilo dobro da se slozite oko toga koliko je to srpskih civilnih zrtava bilo.
Zvanicni podaci govore o oko 4000 ubijenih srpskih civila, dok se vi ovdje samarate nekim brojevima za koje apsolutno nema nikakvih temelja.
Srebrenica 2 hiljade, Sarajevo 5-6 hiljada, znaci samo u ta 2 grada ste uduplali ZVANICNI broj ubijenih srpskih civila.

Ako ne vjerujete meni, niti "nasim" podacima, evo ZVANICNI podaci iz Republike Srpske.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... im-zrtvama
"BANJALUKA - Mapa sa 1.600 lokacija masovnih i pojedinačnih grobnica, sa 4.100 tela ubijenih Srba u proteklom ratu u BiH, trebalo bi da bude sačinjena do kraja godine"

A sto se tice Srebrenice, taj isti sajt, opet pozivajuci se na Operativni tim Srpske za traženje nestalih osoba i Koordinacionog tima Vlade RS kaze...
Slika
Ako vi mislite drugacije, zalite se "Operativnom timu Srpske..." sa sjedistem u Banjaluci.

Meni se nekada cini kao da nemate tv i internet, tj. kao da jos rat traje, pa se plasiraju dezinformacije koje ne mozes nigdje provjeriti.
I ja sam u ratu cuo o 200 hiljada ubijenih Bosnjaka, 100 hiljada silovanih zena itd. ali je rat davno zavrsio pa su tacne (zvanicne) informacije ipak dosle na svoje.

Toliko od mene i ZVANICNIH podataka sto se tice ubijenih Srba(civila) u i oko Srebrenice.

Sto se tice ubijenih Bosnjaka u Srebrenici, i da prepolovimo broj od 8000 hiljada, opet je u tih par dana jula ubijeno Bosnjaka koliko i Srba u 4 godine rata.
To su fakti, a neki i dalje mogu o "bacanju srpske nejaci lavovima".

Ako neko zeli da ovo demantuje, bujrum, ali samo cinjenicama i dokazima, a ne pricama rekla kazala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2014, 17:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
ovo danas nesto skromno bi u srebrenici...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2014, 17:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pa utvrdili smo prosle godine da je sad Sarajevo vec hit


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2014, 18:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Jutros novinarka pita onog direktora centra, šta će se desiti kada više ne budu imali koga ukopavati, kadar nevera... Ja znam odgovor, ali to je deset bezobraznih poena...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2014, 20:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
otkopati stare pa nove zatrpavati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2014, 20:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
To to, u kost nova u kost. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2014, 12:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=38D9TdAck1o[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2014, 12:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ovi se sprdaju sami sa sobom

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2014, 13:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
кажу да ће идуће године обиљежавање сребренице бити много "зајебанције".. нешто лафо на интернационалном нивоу.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2014, 13:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
šta dovuće žrtve sa svih krajeva svijeta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2014, 22:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Majke Srebrenice nezadovoljne presudom protiv Holandije, ali je smatraju i historijskom

Objavljeno 16.07.2014 u 15:26

Okružni sud u Den Hagu je djelimično uvažio tužbu 8.000 Srebreničana protiv države Holandije. Srebrenička udruženja su tužila ovu državu jer Holandski bataljon nije zaštitio žrtve u UN-ovoj zaštićenoj zoni 1995. godine.

Hajra Ćatić je za Agenciju FENA izjavila da nije zadovoljna presudom suda u Hagu, s obzirom na to da u presudi glasi samo za one koji su se nalazili u kampu. Za one koji su bili van kampa na njih se ne odnosi presuda.

"Za one što su zarobljeni, jer mnogi ljudi oko 15.000 je otišlo preko šume, presuda se ne odnosi. Mnogi od njih su zarobljeni, ubijani, u Kravici i na drugim mjestima. Za te ljude po presudi oni nisu odgovorni. Oni su odgovorni za cijelu Srebrenicu, Srebrenica je bila zaštićena zona. Holandski bataljon je bio dužan da štiti stanovništvo Srebrenice. Mi znamo da oni nisu mogli zaštititi sve, s obzirom na to koliko su imali vojnika, ali oni su slali lažne izvještaje iz Srebrenice. Mi idemo dalje, i zaista nećemo stati na ovom. Nas ne interesuje novac, nego pravda. Meni moje dijete niko ne može vratiti. Mi hoćemo da Holandija bude odgovorna za ono što se dogodilo" - dodala je Ćatić.

Munira Subašić smatra da je presuda značajna i historijska.

"Današnja presuda u sudu pravde u Hagu je rekla da holandska vlada i ministarstvo odbrane priznaju odgovornost za genocid u Srebrenici. Međutim, djelimično priznaju. Podijelili su žrtve na one u bazi UN-a i one vani i u šumi. Za one u bazi UN-a oni priznaju odgovornost. Međutim, naši advokati idu dalje jer svi u zaštićenoj zoni Srebrenica se trebaju priznati kao žrtve jer su bili pod zaštitom UN-a. Ipak ovo je vrlo značajno da je jedna evropska zemlja priznala odgovornost za genocid. To je presedan, historijski događaj. To je za nas jako važno. I to nam otvara puteve da tražimo odgovornost za sve žrtve koje su se zatekle u to vrijeme u Srebrenici" - rekla je Subašić

Hatidža Mehmedović je razočarana i ogorčena presudom jer smatra da je cijela Srebrenica bila zaštićena zona, a ne samo baza UN-a.

"Uzeli su samo da operu savjest za trista ljudi koji su bili u bazi. Kako god uzeli odgovornost mi znamo da oni treba da snose punu odgovornost vlada Holandije i UN-a. Mi nikad nećemo stati na traženju pravde. Svima koji su otišli preko šume je bilo garantovano da će imati slobodan prolaz, to znam lično. Svi su nas slagali, na svakom mjestu pa evo i dan-danas što su uzeli i priznali odgovornost za tristo ljudi. Nemam riječi koje bi opisale sve to. Sipaju sol na žive rane Srebreničanima. Oni koji su ubijeni oko baze to znači da za njih niko ne odogovara. Mi idemo dalje. Mi samo tražimo pravdu. Neko će je doživjeti"- rekla je Mehmedović.

(Fena/MOJportal)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2014, 22:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Majke Srebrenice nezadovoljne presudom protiv Holandije, ali je smatraju i historijskom

Objavljeno 16.07.2014 u 15:26

Okružni sud u Den Hagu je djelimično uvažio tužbu 8.000 Srebreničana protiv države Holandije. Srebrenička udruženja su tužila ovu državu jer Holandski bataljon nije zaštitio žrtve u UN-ovoj zaštićenoj zoni 1995. godine.

Hajra Ćatić je za Agenciju FENA izjavila da nije zadovoljna presudom suda u Hagu, s obzirom na to da u presudi glasi samo za one koji su se nalazili u kampu. Za one koji su bili van kampa na njih se ne odnosi presuda.

"Za one što su zarobljeni, jer mnogi ljudi oko 15.000 je otišlo preko šume, presuda se ne odnosi. Mnogi od njih su zarobljeni, ubijani, u Kravici i na drugim mjestima. Za te ljude po presudi oni nisu odgovorni. Oni su odgovorni za cijelu Srebrenicu, Srebrenica je bila zaštićena zona. Holandski bataljon je bio dužan da štiti stanovništvo Srebrenice. Mi znamo da oni nisu mogli zaštititi sve, s obzirom na to koliko su imali vojnika, ali oni su slali lažne izvještaje iz Srebrenice. Mi idemo dalje, i zaista nećemo stati na ovom. Nas ne interesuje novac, nego pravda. Meni moje dijete niko ne može vratiti. Mi hoćemo da Holandija bude odgovorna za ono što se dogodilo" - dodala je Ćatić.

Munira Subašić smatra da je presuda značajna i historijska.

"Današnja presuda u sudu pravde u Hagu je rekla da holandska vlada i ministarstvo odbrane priznaju odgovornost za genocid u Srebrenici. Međutim, djelimično priznaju. Podijelili su žrtve na one u bazi UN-a i one vani i u šumi. Za one u bazi UN-a oni priznaju odgovornost. Međutim, naši advokati idu dalje jer svi u zaštićenoj zoni Srebrenica se trebaju priznati kao žrtve jer su bili pod zaštitom UN-a. Ipak ovo je vrlo značajno da je jedna evropska zemlja priznala odgovornost za genocid. To je presedan, historijski događaj. To je za nas jako važno. I to nam otvara puteve da tražimo odgovornost za sve žrtve koje su se zatekle u to vrijeme u Srebrenici" - rekla je Subašić

Hatidža Mehmedović je razočarana i ogorčena presudom jer smatra da je cijela Srebrenica bila zaštićena zona, a ne samo baza UN-a.

"Uzeli su samo da operu savjest za trista ljudi koji su bili u bazi. Kako god uzeli odgovornost mi znamo da oni treba da snose punu odgovornost vlada Holandije i UN-a. Mi nikad nećemo stati na traženju pravde. Svima koji su otišli preko šume je bilo garantovano da će imati slobodan prolaz, to znam lično. Svi su nas slagali, na svakom mjestu pa evo i dan-danas što su uzeli i priznali odgovornost za tristo ljudi. Nemam riječi koje bi opisale sve to. Sipaju sol na žive rane Srebreničanima. Oni koji su ubijeni oko baze to znači da za njih niko ne odogovara. Mi idemo dalje. Mi samo tražimo pravdu. Neko će je doživjeti"- rekla je Mehmedović.

(Fena/MOJportal)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2014, 13:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Jutros novinarka pita onog direktora centra, šta će se desiti kada više ne budu imali koga ukopavati, kadar nevera... Ja znam odgovor, ali to je deset bezobraznih poena...


Стара гледа дневник и коментарише баш "Одакле их сваке године извлаче?". И право да вам кажем и ја се то питам...

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2014, 00:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
http://pressrs.ba/sr/vesti/vesti_dana/s ... noge!.html

посебно ми је смјешан један дио

"Prokletstvo" koje se nadvilo nad učesnike ovogodišnjeg "Marša mira" nastavilo se i juče, pošto je, prema navodima federalnih medija, veliki broj bošnjačkih "hodočasnika" zatražio medicinsku pomoć zbog neadekvatne obuće koja im je napravila "žive rane" na nogama. Takođe, bilo je i onih koji su se za pomoć lekarima obratili zbog toga što su prozebli na "kijametu", koji ih je od planine Udrč pratio sve do Potočara.
- Medicinske ekipe imale su pune ruke posla. Posle napada stršljenova i udara groma, kada je povređeno 14 ljudi, veliki broj učesnika juče je tražio pomoć iz raznih razloga - navode federalni mediji.

пуко гром у њих :lol:

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2014, 00:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Zanedalo se :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2015, 22:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
http://www.glassrpske.com/plus/teme/Aleksander-Dorin-Zvanicna-verzija-dogadjaja-u-Srevrenici-izmisljena-prica/174042.html

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs