banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 03:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Feb 2015, 22:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sta god da je dobra je prica, onim nasim potvrdjene kazne robije, dozivotne, 35 god i sl...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2021, 13:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Žene Srebrenice upozorile na sve manje ekshumacija i identifikacija žrtava genocida
Članice Udruženja "Žene Srebrenice" i danas su se kao i svakog jedanaestog u mjesecu, okupile na tuzlanskom Trgu žrtava genocida u Srebrenici, podsjećajući javnost na stravične zločine i genocid koji se dogodio 11. jula 1995. godine.
Srebreničanke, koje su se okupile u znatno manjem broju zbog higijensko-epidemioloških mjera koje su na snazi, ukazale su i danas na veoma spor proces ekshumacije i identifikacije žrtava genocida.

Izrazile su nezadovoljstvo neotkrivanjem novih masovnih grobnica i minimalnim brojem optužnica za počinjene ratne zločine i genocid.

Zamjenica predsjednice UG "Žene Srebrenice" Nura Begović izjavila je za Fenu da je svakog 11. u mjesecu ista poruka članica ovog udruženja.

"Tražimo istinu i pravdu, još uvijek mnoge porodice nisu pronašle svoje najmilije, jako malo kostiju je pokopano, sve je manje ekshumacija i identifikacija. Mi nećemo posustati dok se ne pronađe posljednja osoba koja je nestala, jer do posljednjeg izdisaja brineš se za one koje voliš", kazala je Begović.

Pozvala je nadležne institucije da se više uključe kako bi se ubrzao proces pronalaska nestalih osoba.

Također, uputila je apel svim ljudima dobre volje da daju doprinos u radu Memorijalnog cenra Potočari, kao i osobama koje su preživjele genocid da dođu i ispričaju svoja iskustva za potrebe prikupljanja priča.

Nura Begović u proteklom ratu izgubila je 16 užih članova porodice, od kojih je samo polovina pronađena, a za ostalim se još uvijek traga.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/zene-sr ... /210211072 :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs