banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 06:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Jan 2013, 20:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
PODGORICA - Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić kazao je danas da nije zadovoljan odnosom zvanične Podgorice prema Bošnjacima koji žive u Crnoj Gori, optužujući vlast u toj državi da je na popisu podsticala cepkanje bošnjačkog nacionalnog korpusa.

"Nedopustivo je da, kada su u pitanju Bošnjaci u Crnoj Gori, u nacionalnom smislu imamo kolone. Bošnjaci u Crnoj Gori nisu azilanti, niti su manjina koja je došla. Bošnjaci u Crnoj Gori su suvlasnici Crne Gore" , kazao je on.



Zukorlić je optužio crnogorsku vlast da nije ispunila ni slovo sporazuma o Sandžaku kao prekograničnoj regiji, dodajući da su taj dokument pre referendum 2006. godine potpisali predsednik Vlade Crne Gore Milo Đukanović i lider Bošnjačke stranke Rafet Husović.

On je podgoričkoj Televiziji Atlas kazao da je taj sporazum potpisan van Crne Gore, što znači da ima međunarodni status i mora se poštovati.

Zukorlić je, nakon ocene da su bošnjački lideri u Crnoj Gori pod uticajem vlasti, istu zamerku iznio i na račun verskih vođa, odnosno reisa Rifata Fejzića.

"Mislim da on isuviše vodi računa o tome šta misle crnogorski političari", kazao je Zukorlić.

On je dodao da nije neprijatelj Crne Gore, već se samo zalaže za unapređenje prava Bošnjaka.

"Da sam neprijatelj Crnoj Gori onda bi ona to odavno osetila mnogo jače, ali nisam, jer u toj državi žive Bošnjaci, a ja ne želim da Bošnjaci ruše Crnu Gori ili neku drugu državu" , naveo je Zukorlić.

On je rekao da je na predsedničkim izborima u Srbiji priželjkivao pobedu Tomislava Nikolića, jer se pokazalo da je Boris Tadić lažni demokrata.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300 ... -Crne-Gore

Bravo, neka malo sada *ebe Milu u zdrav mozak. Ja se nadam da će sada doći na naplatu sva obećanja crnogorskog referenduma. Albanci, Bošnjaci, Cige, pseudo Dukljani, kada svi uzmu šta ima pripada biće Milin Montenegro kao travnički beglerbegluk.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs