banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 23:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Fidel Kastro
PostPoslato: 19 Okt 2012, 23:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Fidel Kastro na samrti posle moždanog udara

Spoiler:
Ovo nije prvi put da se u javnosti pojavljuju spekulacije o Kastrovom narušenom zdravlju.Ranije su se nekoliko puta širile glasine o njegovoj navodnoj smrti, a nedavno se pričalo da je na samrti u svojoj kući u Havani.
HAVAN - Venecuelanski doktor Hoze Markina saopštio je da je bivši kubanski lider Fidel Kastro doživeo snažan moždani udar, objavljeno je na sajtu "Foks njuz latino".

Markina je za list "Nuevo herald" rekao da Fidel Kastro, posle jakog moždanog udara veoma teško jede, govori i prepoznaje ljude.

"Gotovo nikog ne prepoznaje", rekao je Markina, koji je prošle godine tvrdio da ima direktne informacije o zdravstvenom stanju predsednika Venecuele Uga Čavesa.

"Ljudi u takvom stanju teško uzimaju hranu i, naravno, na kraju se njihovi neurološki kapaciteti potpuno gube", dodao je Markina.

Kubanska vlada za sada nije izdala zvanično saopštenje u zdravstvenom stanju Fidela Kastra.

Ovo nije prvi put da se u javnosti pojavljuju spekulacije o Kastrovom narušenom zdravlju.

Ranije su se nekoliko puta širile glasine o njegovoj navodnoj smrti, a nedavno se pričalo da je na samrti u svojoj kući u Havani.

Markina je kazao i da Kastro u ovakvom stanju može da izdrži nedeljama, ali da ga "u javnosti više nikada nećemo videti".

Ovaj lekar insistira na tome da Fidel ne prima terapiju kako bi mu se stanje poboljšalo, jer je fizički suviše slab.

Poslednje vesti o stanju Fidela Kastra usledile su samo dan pošto je, posle skoro četiri meseca, objavljeno prvo javno saopštenje bivšeg kubanskog lidera, koji u javnosti nije viđen još od početka aprila.

Kastro nije viđen u javnosti više od šest meseci. Poslednja dva pojavljivanja bila su 28. marta, kada je u poseti Kubi bio papa Benedikt, i 5. aprila kada se pojavio sa liderom studenata.

Ministar zdravlja Roberto Morales pročitao je poruku Fidela Kastra u sredu u Institutu medicinskih nauka u Havani u kojoj se diplomci pohvaljuju zbog "časnih misija u svetu".

Saopštenje je pročitano pet dana nakon što je jedan od sinova Fidela Kastra, Aleks, objavio da mu otac "obavlja dnevne aktivnosti, vežba, čita i u dobroj je formi", podsetila je agencija AFP.

Glasine o tome da se Fidelovo zdravlje pogoršava pojačale su se pošto prošle sedmice nije javno čestitao predsedniku Venecuele Ugu Čavesu na reizboru.

Ako je ovo istina onda mi je stvarno zao jer bio je veliki borac za svoju drzavu,mozda se neki nece sloziti sa mnom al sta se tu moze,sto ljudi sto cudi

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 20 Okt 2012, 12:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Niko ne živi vječno, ma kako dobre ljekare imao, ali revolucija će da živi dok god Kubanci budu imali besplatnu zdravstvenu zaštitu i obrazovanje. Znači, do prvih demokratskih izbora i "demokratske vlade" (čitaj američkih marioneta) koja će se pobrinuti da vrijeme vrati nazad u pedesete i ostrvo pretvori u raj za zapadne turiste, a Kubance u servisno osoblje koje će da živi na minimalcu.
Otprilike kao i sad, samo će imati slobodu da glasaju između onih koji ih lažu, onih koji ih kradu i onih koji ih lažu i kradu (otprilike kao kod nas).

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 20 Okt 2012, 12:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Otprilike

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 20 Okt 2012, 14:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sta mi ga ima biti zao, gotivio se ko niko u zivotu, doziveo 1000 godina... Voleo bih i ja tako :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 20 Okt 2012, 15:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
STRATOKASTEL je napisao:
Niko ne živi vječno, ma kako dobre ljekare imao, ali revolucija će da živi dok god Kubanci budu imali besplatnu zdravstvenu zaštitu i obrazovanje. Znači, do prvih demokratskih izbora i "demokratske vlade" (čitaj američkih marioneta) koja će se pobrinuti da vrijeme vrati nazad u pedesete i ostrvo pretvori u raj za zapadne turiste, a Kubance u servisno osoblje koje će da živi na minimalcu.
Otprilike kao i sad, samo će imati slobodu da glasaju između onih koji ih lažu, onih koji ih kradu i onih koji ih lažu i kradu (otprilike kao kod nas).



Ovo si odlicno rekao ;) Svaka cast.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 22 Okt 2012, 18:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
ziv je Kastro, izasle slike u civilu, a koliko je meni poznato, rekao je da ce je skinuti kada revolucija pobjedi

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 22 Okt 2012, 18:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Naravno da je živ. Inače bi se mnogi utrkivali da objave vijest o smtri i da pljuju po imenu i djelu Komandanta.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 20 Jul 2015, 16:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
ZAVIJORILA SE KUBANSKA ZASTAVA U AMERICI: Završeno neprijateljstvo dugo 54. godine (FOTO)

3
Kubanska zastava sa belim zvezdama u crvenom trouglu i plavim prugama zauzela je svoje mesto među drugim zastavama iz celog sveta ispred zgrade Stejt departmenta u američkoj prestonici Vašingtonu
SAD, Kuba Foto: Tanjug/AP
Prvi put od 1961. godine, kubanska zastava zavijorila se ispred ulaza u američki Stejt department, što predstavlja istorijski gest u okončanju višegodišnjeg neprijateljstva između Sjedinjenih Americkih Država i Kube, javio je AFP.




Kako je izvestio fotograf francuske novinske agncije, kubanska zastava sa belim zvezdama u crvenom trouglu i plavim prugama zauzela je svoje mesto među drugim zastavama iz celog sveta ispred zgrade Stejt departmenta u američkoj prestonici Vašingtonu.

Kubanska zastava zavijoriće se danas i ispred novosagrađene kubanske ambasadi u Vašingtonu, na korak od Bele kuće.

Kuba i SAD su zvanično obnovile diplomatske odnose posle više od pet decenija, kada je odmah nakon ponoći, između nedelje i ponedeljka, stupio na snagu sporazum kojom su diplomatske misije prerasle u potpune ambasade.

Foto: Tanjug/APFoto: Tanjug/AP
Diplomatske veze se uspostavljaju današnjim ponovnim otvaranjem ambasada u glavnim gradovima dve zemlje, što je značajan potez prema zakopavanju višedecenijskog neprijateljstva, prenose agencije.

U spoljnoj politici američkog predsednika Baraka Obame, do istorijskog preokreta je došlo vratolomnom brzinom, samo nekoliko meseci, pošto su se dve strane dogovorile da zakopaju ratnu sekiru i da zajednički ravnopravno fuksionišu.

Pomak je došao, pošto je Vašington priznao da njegova politika kojom pokušava da utiče na promene u komunističkoj Kubi, putem izolacije i trgovinskih ograničenja nije uspela i da je direktna saradnja sa Havanom bolji način kretanja prema demokratiji i napretku.

Foto: Tanjug/APFoto: Tanjug/AP
U još jednom istorijskom gestu, državni sekretar SAD Džon Keri će zvanično primiti kubanskog kolegu Bruna Rodrigeza, pre održavanja zajedničke konferncije za novnare.

Prethodno će Rodrigez presedavati ceremenoniji obeležavanja proširenja kubanske misije u punu ambasadu.

Zbližavanje dve zemlje je počelo 17. decembra, kada su se Obama i Raul Kastro složili da krenu putem potpune noramlizacije odnosa. Obnavljanje diplomatskih donosa došlo je samo sedam meseci kasnije, posle iza pregovora.

Kada je Fidel Kastro sa svojim pobunjenicima preuzeo vlast 1959. godine, diktator Fuhencio Batista je pobegao sa Kube, a SAD su priznale novu vladu. Odnosi su počeli da se kvare, pošto su Amerikanci kritikovali kratka suđenja i pogubljenja Batistinih pristalica.

Slika
Foto: AP/TanjugFoto: AP/Tanjug
Kuba je 1960. godine nacionalizovala rafineriju nafte, u vlasništvu SAD, pošto je odbila da preađuje sovjetsku naftu. Uskoro je izvršena eksproprijacija i svih drugih američkih firmi.

SAD su u oktobru 1960. godine proglasile embargo na najveći deo izvoza na Kubu, a prekidanje diplomatskih donosa počelo je u januaru 1961. godine. Tri meseca kasnije, Kastro je proglasio Kubu za socijalističku zemlju, samo dan pre nego što je izvršena invazija u Zaliv svinja, kojom su SAD pokušale da sruše Kastra.

U međuvremenu američki agenti su više puta pokušavali da ubiju kubanskog lidera.

(Telegraf.rs / Tanjug)


Je li to znači i da nema više embarga?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 20 Jul 2015, 16:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Ne znaci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 20 Jul 2015, 17:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
ja reko umro! nemojte nas trzati po ovoj vrućini.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 20 Jul 2015, 17:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Samo tri godine, možeš ti to bolje, Fikrete...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 20 Jul 2015, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Čitam sa poklopljenim ušima sav tugaljiv,kad ono 2012 bem ti....

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 20 Jul 2015, 18:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Baš me interesuje jesu li el presidentea konsultovali o ovome?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 22 Mar 2016, 20:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Danas sam slušao nobelovca i klošara, imao je dobru priču, zavadu Kube i Amerike, je poredio kao zavadu dva brata, koja dijele istu istoriju i na kraju je spomenuo da su oni svi Amerikanci. Spominjao je koliko je demokratije bitna, pa je uzeo primjer svoga oca koji je došao u Ameriku, kada su na snazi u nekim državama bili zakoni o zabrani crno-bijelih brakova. Par puta je kenjao na španskom standardne fraze, a i spomenuo je da sankcije ne vode nigdje.

Mene plaši onaj srdačan aplauz što je dobijao, samo još fali da nam preobrate Kubu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 22 Mar 2016, 20:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Od kad su na Kubi četnici?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 22 Mar 2016, 20:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
:lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 23 Mar 2016, 01:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Slika

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 23 Mar 2016, 05:43 
E moj che...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 23 Mar 2016, 09:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
filozof sa vrbasa je napisao:
Danas sam slušao nobelovca i klošara, imao je dobru priču, zavadu Kube i Amerike, je poredio kao zavadu dva brata, koja dijele istu istoriju i na kraju je spomenuo da su oni svi Amerikanci. Spominjao je koliko je demokratije bitna, pa je uzeo primjer svoga oca koji je došao u Ameriku, kada su na snazi u nekim državama bili zakoni o zabrani crno-bijelih brakova. Par puta je kenjao na španskom standardne fraze, a i spomenuo je da sankcije ne vode nigdje.

Mene plaši onaj srdačan aplauz što je dobijao, samo još fali da nam preobrate Kubu.

И Вучић добија аплаузе по Србији. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 23 Mar 2016, 15:57 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8758
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Kuba je pukla....nazalost .....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs